Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 07:03   #21
JA sam isto krenula sa prvom malom s Mustelinim proizvodima i ispostavilo se da bas i nije nesto. Puno pre vise kemije(parabena i ostalih pizdarija). Ima boljih stvari od Mustele a i jeftinijih. Pogledaj si gore link sto sam stavila.
Mi koristimo ovu kozmetiku http://californiababy.com/no-fragran...on-2-9-oz.html
i ovu za koju znam da ima u EU i ta je naj bolja samo nemaju sve sto nam treba.
http://www.usa.weleda.com/products/baby_care.asp
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 07:05   #22
Quote:
Mag kaže: Pogledaj post
Baš me zanima kak su oni formirali cijenu tih proizvoda , valjda po mentalitetu Hrvata. Naime ista krema u USA košta između $10-15 (npr:http://shopping.yahoo.com/s:Skin%20C...ating=SPF%2050) znači cca 60-90Kn, a u nas bogatog naroda ni manje ni više nego 178-199Kn.
Ja tu istu kremu, Mustela Sun Cream for Sensitive Areas SPF 50, kupila u kvartovskoj ljekarni (Ljekarne Zagreb) i platila 100,57 kn. Prije 4-5 tjedana.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 08:57   #23
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
JA sam isto krenula sa prvom malom s Mustelinim proizvodima i ispostavilo se da bas i nije nesto. Puno pre vise kemije(parabena i ostalih pizdarija). Ima boljih stvari od Mustele a i jeftinijih. Pogledaj si gore link sto sam stavila.
Mi koristimo ovu kozmetiku http://californiababy.com/no-fragran...on-2-9-oz.html
i ovu za koju znam da ima u EU i ta je naj bolja samo nemaju sve sto nam treba.
http://www.usa.weleda.com/products/baby_care.asp
Samo jedno pitanje. Ima li gdje u Hrvatskoj za kupiti tu kremu? Tko je uvoznik?
__________________
So why?
Turn to a life of violence and crime?
Boros is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 11:23   #24
Sjedalice - nije ista krema, tvoja je "Mustela Sun Cream for sensitive areas SPF 50", a nasa "Mustela Sun Protection Very High Sun Protection Lotion SPF 50", vidi na onom linku gore.

Rita - hvala na info , budemo potrazili, a imamo i tetu u USA, pa kad dodje neka nam kremice nosi

Hm... a mogla bi se ja pocet baviti biznisom kupi-prodaj djecju kozmetiku
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:40   #25
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
baja,mislim da te kišobrane papirnate imaš i Kina shopovima.Nisu ni skupi.Ako je na to mislila Spasiguza.
ja tražila po kajzerici i ništa
di si ih ti vidjela?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 17:26   #26
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
ja tražila po kajzerici i ništa
di si ih ti vidjela?
Ja ti nisam iz Zg,ali sam ih viđala kod nas po Kina Shopovima....
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 22:19   #27
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
mi kupili avene-ovu kremu jer su mi rekli kako je dr hauska jako mastan, odnosno 100 godina ga moras razmazivat. i nismo imali nikakvu reakciju, a imamo i silterici i ribicki skrlak i maramu
Mi isto imamo Avene, SPF 50. Super! Prvo sam gledala Hauschku ali nemaju kolekciju za bebe, i nemaju mi dovoljno visok SPF, mislim da je 22 najvisi i krema je za odrasle. Nemamo nikakve reakcije, a ni ne lunjamo vise prije 17:00
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 01:13   #28
Mi smo imali neki popust u chicco i ja sam uzela tu njihovu kremu za sunce. A ta krema smrdi, fuj... nemojte to kupovati. Sad ću se ja morati mazati faktorom 40 a malom ću morati kešnuti za neku drugu, idem baš čitat koju preporučate
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 11:44   #29
Drž' se hlada. Idi sa djetetom van u rano jutro ili predvečer kad toliko ne prži. Ovo sunce više nije normalno
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:48   #30
da malo rezimiram...do sada ste za mackanje bebonja preporučili:

Nivea - cca 60 kn

Dr. Hauschka - 106 kn (Bio&Bio, faktor 22)

Sundance

Avene

Blue Lizard Suncream

Mustela:
-Mustela Sun Cream for sensitive areas SPF 50
-Protection Very High Sun Protection Lotion SPF 50

preko neta se može nabavit ova i ova koja je dostupna u EU
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 20:51   #31
Ja koristim Mustelu...
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 17:02   #32
ja sam danas u bio&bio kupila dr.hauschka spf 30, za djecu, nisam vidjela moze li i za bebe.

inace, bio&bio drzi weledu, ali jos nemaju proizvode za sunce.

weleda se moze naci i u muelleru, imaju dosta tih stvarcica za bebe ali isto nisam vidjela kremice za sunce.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 21:26   #33
weleda nema za sunce nista, bar ne tu kod mene u USA.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 21:57   #34
na njihovoj web stranici (gledala sam njemacku i austrijsku, mislim da bio&bio narucuje iz austrije) ima mlijeko spf 12 i krema spf 20, pise za oba da su dobra za njeznu, osjetljivu kozu, pa tako i djecju (istina, ne pise za bebe).

a u cjeniku bio&bio postoji oboje (znaci da narucuju), ali kazu da jos nisu stigli.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 10:49   #35
mala bebica nema šta tražiti na suncu, dakle kapice, suncobrani i sva ta čuda
nina g is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 13:29   #36
pazim kad izlazim u šetnju--jutro-predveče ,a našla mlijeko zaštita 30 --VentaSun--200 ml---Italia----36 kn
lipo miriše i masna je,ne previše
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 14:44   #37
naravno da ćemo svi pazit da bebica nije toliko izložena suncu, al ne možeš ga potpuno izbjeći. mi ne izlazimo prije 17 sati, al opet treba neku zaštitu.

prijavljujem da sam za početak uzela Sundance u DM-a, faktor 50, kremica (ulja i ona "prskala" ne volim ). Al definitivno ću morat iskušat i još neke proizvode koje ste ovdje spomenuli (za prvu ruku mi je trebalo nešto, a DM mi je najbliži)

I uzeli smo i onu MVG kapicu - "legionarku", platili je 130 kn (na Maestro ide popust) - kapica je tako dobra
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 15:56   #38
ne znam da li u hrvatskoj ima ovo- MicroSun Baby SPF 30 Crème

to ovdje preporucuju (pedijatri za bebe mladje od godine

inace eucerin ili ilrido ( kod mojih je suha i osjetljiva koza, i godinama ih koristimo i nikad problema)
nikakva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 23:04   #39
kak su smijesno bijeli kad ih s kremicom namazes

ja svog nemrem od sunca sklonit. koliko god suncobran namjestim, on rukicu ili nogicu izbaci na sunce. i ubi se
a i u hlad sunce dodje...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 14:24   #40
super je Dr.Hauschka ZF 20 - a sada je došao i ZF30 u bio&bio tak da sam uzela - ja je koristim od prošle godine jer sam pobrala alergiju na sunce (probala od frendice koja ima bebača :-). Nema više crvenila, svrbeža, pečenja i trenutno se možeš bacit na sunce, ne treba čekati da se upije. I frendica je sad super zadovoljna jer ima viši zaštitni faktor.
Svima tople preporuke!
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.