Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2019., 16:39   #1
Nik Titanik je perveZnjak koji kvari našu djecu !!!1!

Možda je od svakoga pokušaja prepričavanja bolje pročitati izvorni članak.

Dakle, Lipa Mill je izdala seriju bilježnica na kojima su karikature Nika Titanika. Problem je što su na nekim od tih karikatura žene. Nenene, problem je što na tim karikaturama žene imaju guzice i sise.

Užas, strahota i sramota.

Čovjek bi pomislio da karikature prikazuju scene orgija i svih mogućih guzice&sise opačina - kad tamo, čista zajebancija (Jobs i Tesla, Putin i Trump, parovi žena za koje zapravo ne znam tko su, kojima guzice i sise čak nisu ni nešto posebno naglašene). Ako cijena nije pretjerana, ovo će se rasprodati u roku keks.

I sad kreće festival licemjerja.

Svaki od portala koji su se raspisali o skandalu, svakodnevno na svojoj naslovnici ima, što slikom što sadržajem, istinski mentalno zagađujuće sadržaje.

Lipa Mill se - umjesto da, ako već ne popljuje, barem ignorira histeriju - posipa pepelom i ispričava, povlači problematične bilježnice.

Portalski komentatori vrište i proklinju.

Ali, najtužnija od svih mi je riječ prosvjetne radnice:
Quote:
Dakle, bilježnice su, malo je reći degutantne. Ne znam koje su gore, ove sa ženama ili ove s moralno iskrivljenim političarima Putinom, Kim Yong Unom, Trumpom. Ako su im trebale žene, što nisu stavili Marie Curie ili Rosu Parks, nego ove intelektualne plićake?! Koja je poruka?! - pita se Gorana Rosandić.
Poruka je, gospođo Rosandić, da - baš kao i mnogi Vaši kolege - radite kao prosvjetni radnik, a uopće ne poznajete generacije koje su Vam povjerene na odgoj i obrazovanje.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2019., 17:46   #2
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Možda je od svakoga pokušaja prepričavanja bolje pročitati izvorni članak.

Dakle, Lipa Mill je izdala seriju bilježnica na kojima su karikature Nika Titanika. Problem je što su na nekim od tih karikatura žene. Nenene, problem je što na tim karikaturama žene imaju guzice i sise.

Užas, strahota i sramota.

Čovjek bi pomislio da karikature prikazuju scene orgija i svih mogućih guzice&sise opačina - kad tamo, čista zajebancija (Jobs i Tesla, Putin i Trump, parovi žena za koje zapravo ne znam tko su, kojima guzice i sise čak nisu ni nešto posebno naglašene). Ako cijena nije pretjerana, ovo će se rasprodati u roku keks.

I sad kreće festival licemjerja.

Svaki od portala koji su se raspisali o skandalu, svakodnevno na svojoj naslovnici ima, što slikom što sadržajem, istinski mentalno zagađujuće sadržaje.

Lipa Mill se - umjesto da, ako već ne popljuje, barem ignorira histeriju - posipa pepelom i ispričava, povlači problematične bilježnice.

Portalski komentatori vrište i proklinju.

Ali, najtužnija od svih mi je riječ prosvjetne radnice:

Poruka je, gospođo Rosandić, da - baš kao i mnogi Vaši kolege - radite kao prosvjetni radnik, a uopće ne poznajete generacije koje su Vam povjerene na odgoj i obrazovanje.
Baš sam danas vidjela bilježnice u Sparu i stvarno mi je odmah upalo u oko da su sve prikazane žene isključivo zabavljačice (pjevačice, glumice i Kim K.). Ne smetaju mi nemoralni političari, ali da, smeta mi što među prikazanim političarima i znanstvenicima nema niti jedne žene. Netko bi pomislio da je nama ženama najbitnije da budemo lijepe, mlade i sisate.
DaenerysTarg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2019., 18:27   #3
A mogu li bilježnice biti samo bilježnice, bez ispunjavanja milijuna kućica političke i svake druge korektnosti? Ono, k'o u američkim teen serijama, "Joe, treba nam jedan debeli, dva crnca, jedan nerd, dvoje gayeva, jdan Hispano i jedan hendikepirani. Imamo sve to? Super, snimaj!".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2019., 18:28   #4
Bilježnice su ružne.
Dvije žene taru se guzicama i iz tog trenja frcaju dolari.

Ne bih ni primijetila te korice ni takve bilježnice da nije ove priče, ali sad kad jesam, moram reći da mislim da je ta slika baš bezvezna.

istina je da se radi u puritanskom licemjerju, ali je isto tako istina da su korice niškoristi, nit lijepe, nit pametne, nit duhovite.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2019., 22:45   #5
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Bilježnice su ružne.
bas to. odvratne su.
uopce me ne zanima jel se trljaju zene, muskarci, transici, zivotinje.
crtezi su bas ruzni i ne bi to koristila ni da ih dijele besplatno. tko voli, nek izvoli.
cak moram priznati da mi je ljepsa ona curica bez usta za kojom ludi svaka druga osnovnoskolka nego ovo
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 03:02   #6
https://www.slobodnadalmacija.hr/nov...t0nu_1lZhXVj-A

Odličan, odličan osvrt na ovaj slučaj!
Stvarno smo jadni ako se svaka reakcija na bilo što neprikladno smatra licemjerjem i puritanstvom jer, eto, postoje i gore stvari koje djeca gledaju. Znači, ako se pobunim na jednu stvar koja mi je zasmetala, nemam na to pravo jer se nisam pobunila na još milijardu ostalih?

Ne pričam sad o reakcijama portala kojima je ovo samo još jedna priča za nabijanje broja klikova, nego o reakcijama roditelja i prosvjetnih djelatnika.
Ok, to su "samo bilježnice", ali kao materijali namijenjeni školarcima su jednostavno odvratne i zaslužile su pobunu.
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 10:02   #7
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Bilježnice su ružne.
(...)
ali je isto tako istina da su korice niškoristi, nit lijepe, nit pametne, nit duhovite.
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
bas to. odvratne su.
(...)
tko voli, nek izvoli.
Quote:
pink panthera kaže: Pogledaj post
zaslužile su pobunu.
Ne mogu zamisliti bolju ilustraciju problema od ova tri quotea: dva mišljenja o bilježnicama - ali, uz ključnu "tko voli nek' izvoli" - i jedno koje, u osnovi, školarce smatra debilčekima koje roditelji, i to ni manje ni više no "pobunama", moraju štititi od svakoga nadolazećeg zla. A tko bolje od roditelja zna što je zlo za dijete #Pernar #vitaminC.

Nije nimalo nebitno to što se "pobuna" diže za pizdariju i što se pobuna diže protiv politički, institucionalno i na svaki drugi način nemoćnog protivnika, dok se za druge, prave, ozbiljne stvari, za koje su odgovorni drugi, pravi, ozbiljni protivnici, čkomi i drži jezik za zubima.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 10:50   #8
Osobno me najviše zasmetalo što u istom programu imamo žene koje su nagužene ispršene trljaju se i čupaju i međusobno se mrze, te nasmiješene i zagrljene političare, znanstvenike, sportaše itd. muškog roda. I onda Lipa mill, kako bi korigirala priču od lani, izbaci nove "ublažene" tekice na kojima su naravno opet nasmiješeni uspješni i dobrohotni sportaši - među njima naravno nema žena. Jer, žene se samo čupaju i guze. Jadno. K tome - Kim KW, Beyonce, J Lo, Rihanna - nije baš da se samo trljaju guzovima, ne padaju tako milijuni s neba. Vrijedne i radišne i sposobne.

Šta nije stavija Trumpa i Putina kako se trgaju i čupaju...? A ne, oni se anđeoski smiješe. Možda se naš dobri Nik boji nečega?

Da mi sve zasladi, ispod jedne reakcije na ovo sve, pročitam komentar nekog tikvana koji kaže da istina boli. Prestrašno, uvijek me iznova zapanji spoznaja koliko muškarci u našem društvu mrze žene.
hours is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 11:02   #9
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nije nimalo nebitno to što se "pobuna" diže za pizdariju i što se pobuna diže protiv politički, institucionalno i na svaki drugi način nemoćnog protivnika, dok se za druge, prave, ozbiljne stvari, za koje su odgovorni drugi, pravi, ozbiljni protivnici, čkomi i drži jezik za zubima.
U prijevodu, nemojte se buniti protiv pizdarija, dok ne riješite glad u svijetu, spasite klimu i slično?
Frances - Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 11:03   #10
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne mogu zamisliti bolju ilustraciju problema od ova tri quotea: dva mišljenja o bilježnicama - ali, uz ključnu "tko voli nek' izvoli"
pa da
ja uopce ovu ruznocu ne smatram nikakvim "problemom", pogotovo ne necim cime bi danima razbijala glavu i pisala protestna pisma. ne promatram ovo kao "biljeznice" koje ce netko koristiti ili ne u skoli.
lisena bilo kakvih ideoloskih, politickih, spolnih ili rasnih premisa jednostavno gledam te crteze koji su grozni i koje nikad ne bi platila da u njih svakodnevno gledam.
onaj kome se svidjaju ce ih kupiti, jasna stvar.


svakakvim banalnim glupostima se ljudi zamaraju.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 11:08   #11
Quote:
Frances - Sheep kaže: Pogledaj post
U prijevodu, nemojte se buniti protiv pizdarija, dok ne riješite glad u svijetu, spasite klimu i slično?
Je, točno sam to htio reći.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 18:02   #12
Quote:
Ako su im trebale žene, što nisu stavili Marie Curie ili Rosu Parks, nego ove intelektualne plićake?! Koja je poruka?! - pita se Gorana Rosandić.
Nik Titanik im se, Gorano Rosandić, ruga.

Kao što se ruga i Trumpu i Putinu, ne predstavlja ih kao idole.


Profesorici hrvatskog jezika koja poantu ne bi prepoznala ni da je lupi peglom posred face možda bi bilo bolje da se skida nego da radi u prosvjeti.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 19:24   #13
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A mogu li bilježnice biti samo bilježnice, .
naravno da ne mogu
biljeznice se dijele od prvog osnovne, na one za curice i one za decke.
kupit biljeznicu zutih ili samo zelenih korica, a pogotovo pisanku A, B, C, D gotovo je nemoguca misija...

meni samo nije jasno zasto ne mogu biti karikature (jer ovo su karikature i sprdacine), al mogu biti znojni nogometasi barcelone/ madrida na pisankama i Violete s napucenim usnama ili iskreveljenim facama


ako pricamo o nekakvim "krivim" modelima i uzorima, pa onda je "opasnije" da na svojoj biljeznici gledaju fotografiju nekog polupismenog bogatasa koji se obogatio trceci za lopotom ili fotografiju curetka koja jedva spaja tri nesuvisle recenice, nego karikaturu...
al jos se nisu nasli prosvjetni radnici da se pobune
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 21:02   #14
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
biljeznice se dijele od prvog osnovne, na one za curice i one za decke.
kupit biljeznicu zutih ili samo zelenih korica, a pogotovo pisanku A, B, C, D gotovo je nemoguca misija...
Ajde ima onih na zivotinje, te jesu neutralne.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 23:08   #15
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

ako pricamo o nekakvim "krivim" modelima i uzorima, pa onda je "opasnije" da na svojoj biljeznici gledaju fotografiju nekog polupismenog bogatasa koji se obogatio trceci za lopotom ili fotografiju curetka koja jedva spaja tri nesuvisle recenice, nego karikaturu...
al jos se nisu nasli prosvjetni radnici da se pobune
ma protiv cega da se bune? motiva na ucenickim biljeznicama?
koga briga.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 23:38   #16
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
koga briga.
Pa evo, briga je gospođu "Bilježnice su, malo je reći, degutantne" Rosandić.

Briga je, očito, još dovoljan broj roditelja / učitelja / pedagoga / kopača nosa, a da Lipa Mill izda kukavički statement i povuče iz prodaje najproblematičnije uzorke.

Doduše, dam se kladiti da se iza "povlačenja iz prodaje" krije puko preusmjeravanje na izvoz u neke druge, manje rosandičaste zemlje.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2019., 23:44   #17
ma zaboli me i za doticnu gospoju i za kopace nosa koji nemaju pametnijeg posla nego kukati nad ruznim biljeznicama.
besposlen pop i jarice krsti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2019., 00:24   #18
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pa evo, briga je gospođu "Bilježnice su, malo je reći, degutantne" Rosandić.

Briga je, očito, još dovoljan broj roditelja / učitelja / pedagoga / kopača nosa, a da Lipa Mill izda kukavički statement i povuče iz prodaje najproblematičnije uzorke.

Doduše, dam se kladiti da se iza "povlačenja iz prodaje" krije puko preusmjeravanje na izvoz u neke druge, manje rosandičaste zemlje.
mislis na izvoz u zemlje di nema tableta?
ocito lipa millu ide lose prodaja otkad su najavili tablete za skole, pa roditelji manje kupuju, i jbg morali su napravit neke orginalne ilustracije
jer sto ce djeci uopce biljeznice, kad sve mogu tipkat na tabletima koje ce ministrica nabavit.nije da ne mogu prek tableta na neki nepocudan sajt otic,al bolje ne riskirat s nepocudnim biljeznicama
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2019., 19:13   #19
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
cak moram priznati da mi je ljepsa ona curica bez usta za kojom ludi svaka druga osnovnoskolka nego ovo
Gorjuss


ove teke su ružne ali dok god je zadaća napisana i ono što ja smatram bitnim za gradivo na koricama može biti i nečiji razvaljen šupak u HD-u
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2019., 20:43   #20
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Gorjuss
strava, bokte

Quote:
ove teke su ružne ali dok god je zadaća napisana i ono što ja smatram bitnim za gradivo na koricama može biti i nečiji razvaljen šupak u HD-u
bas to.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:33.