Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2012., 12:44   #81
Da; sve mi je to poznato jer smo 8 godina imali takvih problema.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 00:14   #82
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Iskreno?

Mislim da takvom ne treba asistent, već čvrsta ruka.

U porpunosti se slažem sa onim što je nosorog napisala: nekad su takvi bili lijeni i problematični, a ne "djeca sa poremećajem". Psihijatri su se bavili bolesnim ljudima, a ne zločestom, i često, neodgojenom djecom.
Tako je.

Takvima treba cvrst i poseban tretman,pa tek kad se 'unormale' nek se idu socijalizirati sa drugima.

Ili trebaju dobra,mirna i pristojna djeca da 'hiperaktivce' trpe?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 19:57   #83
mislim da svi trebaju pročitati par knjiga i/ili članaka na temu ADD/ADHD pa onda donositi zaključke
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 23:16   #84
Roditelj djeteta okrvavljenog nosa također mora izučavati literaturu prije nego zaključi da mu se dijete iz 'mjesta nulte tolerancije na nasilje' vratilo krvavog nosa?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 12:23   #85
Osobno sam pročitala nekoliko knjiga o ADD & ADHD, potaknuta dijagnosticiranim teškim slučajem istog u svojoj široj obitelji, kao i dijagnosticiranim elementima hiperaktivnosti kod vlastitog djeteta. Ponešto sam upućena u problematiku (ne samo na temelju tih pročitanih knjiga), nemam predrasuda. Ali imam "širu sliku" i mogu reći da ono što se događa u razredu mog djeteta, pisala sam par postova ranije, je dijagnozom prikriven totalan nedostatak odgojnog djelovanja, granica, objektivnosti, odgovornosti roditelja djeteta koje svakodnevno i neprestano maltretira ostalu djecu, učitelje, onemogućava nastavu i krši prava ostalih, u kombinaciji s nesposobnim i inertnim stručnim timom škole. Naglasak je na roditeljima. Za to stvarno nemam razumijevanja.
trocadero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 12:35   #86
Quote:
trocadero kaže: Pogledaj post
Osobno sam pročitala nekoliko knjiga o ADD & ADHD, potaknuta dijagnosticiranim teškim slučajem istog u svojoj široj obitelji, kao i dijagnosticiranim elementima hiperaktivnosti kod vlastitog djeteta. Ponešto sam upućena u problematiku (ne samo na temelju tih pročitanih knjiga), nemam predrasuda. Ali imam "širu sliku" i mogu reći da ono što se događa u razredu mog djeteta, pisala sam par postova ranije, je dijagnozom prikriven totalan nedostatak odgojnog djelovanja, granica, objektivnosti, odgovornosti roditelja djeteta koje svakodnevno i neprestano maltretira ostalu djecu, učitelje, onemogućava nastavu i krši prava ostalih, u kombinaciji s nesposobnim i inertnim stručnim timom škole. Naglasak je na roditeljima. Za to stvarno nemam razumijevanja.
nije lako ni tim roditeljima, ali ni toj djeci. Treba shvatiti sve strane. Neki uzrok postoji, možda to i nije tako strašno (sa ADHD se često pretjeruje). Najviše se treba angažirati tamo gdje se mirna i "nemirna" djeca susreću a to je škola, znači najveća odgovornost je na školskom osoblju.
GospodjaAna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 11:43   #87
Quote:
GospodjaAna kaže: Pogledaj post
nije lako ni tim roditeljima, ali ni toj djeci. Treba shvatiti sve strane. Neki uzrok postoji, možda to i nije tako strašno (sa ADHD se često pretjeruje). Najviše se treba angažirati tamo gdje se mirna i "nemirna" djeca susreću a to je škola, znači najveća odgovornost je na školskom osoblju.
Zašto?

To može značiti da će se s njim u školi raditi kako treba, ali sve pada u vodu kad dođe kući pa ga pijani otac izbubeta...

Nije li najveća odgovornost roditelja, kako prema svom djetetu tako i prema djeci s kojom ono dolazi u kontakt?
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 11:48   #88
tko je spominjao pijanog oca?
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 15:24   #89
To se zove karikiranje.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 11:09   #90
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Zašto?

To može značiti da će se s njim u školi raditi kako treba, ali sve pada u vodu kad dođe kući pa ga pijani otac izbubeta...

Nije li najveća odgovornost roditelja, kako prema svom djetetu tako i prema djeci s kojom ono dolazi u kontakt?
nisi me razumio, ne smanjujem odgovornost roditelja. Ovo što spominješ bi se trebalo rješavati unutar obitelji i prijatelja. Pa čak i susjedi trebaju reagirati.
Uglavnom, odgovaraš mi ekstremnim primjerom, koji ustvari nema direktne veze sa onim što sam htjela reći. A to su primijetili i sugovornici ovdje.
GospodjaAna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 14:07   #91
Quote:
GospodjaAna kaže: Pogledaj post
nisi me razumio, ne smanjujem odgovornost roditelja. Ovo što spominješ bi se trebalo rješavati unutar obitelji i prijatelja. Pa čak i susjedi trebaju reagirati.
Uglavnom, odgovaraš mi ekstremnim primjerom, koji ustvari nema direktne veze sa onim što sam htjela reći. A to su primijetili i sugovornici ovdje.
Ne, karikirala sam onaj primjer koji je bio ovdje naveden, o djetetu s ADHD-om koje ima oca alkoholičara doma.

I sve to jesu ekstremni primjeri, a susjedi... vidjeli smo nedavno na dnevniku kako je to završilo. U praksi sve spadne na profesora i on je jedini kriv, a roditelji se odriču bilo kakve odgovornosti čim dijagnoza bude postavljena (ne svi, naravno)... Ovdje se i govori većinom o ekstremnim primjerima, ne o normalnim ljudima koji se sa svojim poremećajima nose na primjeren i dobar način, jer da su svi takvi, ova tema ne bi postojala.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 13:18   #92
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Ne, karikirala sam onaj primjer koji je bio ovdje naveden, o djetetu s ADHD-om koje ima oca alkoholičara doma.

I sve to jesu ekstremni primjeri, a susjedi... vidjeli smo nedavno na dnevniku kako je to završilo. U praksi sve spadne na profesora i on je jedini kriv, a roditelji se odriču bilo kakve odgovornosti čim dijagnoza bude postavljena (ne svi, naravno)... Ovdje se i govori većinom o ekstremnim primjerima, ne o normalnim ljudima koji se sa svojim poremećajima nose na primjeren i dobar način, jer da su svi takvi, ova tema ne bi postojala.
meni se čini da si ti promašila temu
GospodjaAna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 15:02   #93
To dijete treba asistenta u nastavi + terapiju kod defektologa. Sa ovakvim ponašanjem, njemu bi se trebalo bez većih problema dodijeliti asistent, jer za ovakve slučajeve asistenti i služe. I da, asistenti su s njima i preko odmora (bila sam i sama asistent preko udruge Puž neko vrijeme). Treba ga staviti na individualizirani program što (bi trebalo, ali se NE PROVODI po školama) za sobom povlači obavezne susrete kod školskog defektologa/psihologa 1 - 2 x tjedno. Doma s njim kontinuirano raditi i kad bi ova tri faktora bila zadovoljena, ja sam sigurna u značajan pomak u roku od jednog polugodišta. Asistent drži kontrolu u razredu i omogućava kvalitetan rad učiteljice sa ostalom djecom. Defektolog radi vježbe koje izoštravaju fokusiranost i mehanizme samokontrole. Doma se nadoknađuje propušteno u školi zbog pomanjkanja koncentracije. Nažalost, još nisam doživjela u svom poslu da je samo jedan od ovih uvjeta zadovoljen. A onda to izgleda ovako, i iako se ne slažem sa riječima ovog oca, u potpunosti ga razumijem. Jer ne moraju svi patiti, a pate. A mi smo krivi što ne pomažemo tom djetetu sa ADHD-om (a tako bi pomogli i drugoj djeci pored njega).
Pomoc u ucenju is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 15:36   #94
Vi niste čuli da je ADHD obična izmišljotina...?
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 00:02   #95
Objasni nam molim te.
Baš me zanima.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 18:22   #96
Pa ima puno članaka o tome.To je još jedna izmišljotina farmaceuta u suradnji sa liječnicima da izmuzu brdo novaca. Ljudi , pa molim vas.
Prije su se takva djeca zvala..da se fino izrazim...pomalo neodgojena. Sada odjednom - poremećaj pažnje, hiperaktivnost i slično. Ha. ha..tu treba samo malo discipline i ništa drugo.
Kao i najnovija fora onog ˝lijeka feminesense. Sada ga trbaju piti i tinejdžerice da ne bi imale problema u menopauzi !!!!!!! Mislim.
za svaku pizdariju će oni naći tabletu.
Mislila sam da ste čitale o tome...
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 21:26   #97
Quote:
GospodjaAna kaže: Pogledaj post
nije lako ni tim roditeljima, ali ni toj djeci. Treba shvatiti sve strane. Neki uzrok postoji, možda to i nije tako strašno (sa ADHD se često pretjeruje). Najviše se treba angažirati tamo gdje se mirna i "nemirna" djeca susreću a to je škola, znači najveća odgovornost je na školskom osoblju.
rad na samo jednom frontu ne vodi nikamo.
dijete koje je preimpuzivno, ne zna se kontrolirati takvo je i doma. ne treba biti otac alkoholičar, ne trebamo ekstremne primjere. vjerujem da mali od poznanice ima neki oblik tog adhd-a (jako rastezljiva dijagnoza, često davana kapom i šakom). škola je tu nemoćna, učiteljice se trude, no džaba kad ima majku koja ga pusti da divlja po stanu, penje se po namještaju, a kad nešto razbije drekne. djeci treba od malih nogu postaviti granice i ustrajati da se njihovo ponašanje odvija unutar tih svima prihvatljivih granica.

dijete je prvenstveno odgovornost roditelja, no stoji i ona stara da za odgojiti dijete treba cijelo selo. malac iz gornjeg primjera. vidim ga da je iz čista mira šutnuo povećeg mješanca samošetača. kratko sam ga izgrdila, on je gledao u pod pa pomazio psa. a inače voli životinje. i taj pas obožava djecu, no jak je i njegova reakcija bi mogla biti pogubna. ja sam reagirala, mnogi ne bi. nisam sigurna kako bi se njegova majka postavila da zna da sam viknula na njeno zlato. ali nema druge ako želimo da nam djeca odrastaju u normalnom društvu.

pomoć u školi, pametni postovi.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 22:29   #98
Hm, ja sam se rijesila logopeda (po njegovom misljenju ona je sad ok) mada mislim da bi jos trebala ici zbog ubrzanog,ponekad nerazumljivog/nepovezanog govora,
ali po njegovom misljenju trebala bi u 3., 4. razredu poceti s psihologom radi poremecaja paznje,prije predmetne nastave (njegove rijeci).
Sto uopce rade psiholozi s njima, kakve vjezbe?
Kakva je situacija s psiholozima u skoli, mogu li oni raditi s takvim ucenicima?

Znam samo da nekad po par sati dnevno muku mucim da ona napravi zadacu, da joj smetaju djeca u razredu (buka), da mi daje cesto polovicne informacije sto je uciteljica rekla da moram zivkati okolo roditelje i provjeravati, ,inace je najmirnija u razredu, uciteljica ju obozava,ja se jednostavno ne sjecam da je moja mama morala sa mnom toliko raditi/uciti...Da ne radim s njom ne znam koje bi sarolike ocjene dobivala. Pustila sam ju tjedan dana samu da se snalazi, pol zadaca je zaboravila,otisla u skolu bez nekih knjiga i sl.,a jos uvijek ne zna dobro drzati olovku, kupila sam one gumice za ergonomsko drzanje sto idu na olovku,
ali uglavnom ju uhvatim kako ih ne koristi,
uzasno neuredno pise,
zna me nekad iznenaditi da lijepo pise da ne vjerujem da je ona napisala.

A dril prije kontrolnih,hah,
skinem sva moguca pitanja s razredne nastave,
smislim joj sama pitanja,
tjeram ju par dana prije testa da svaki dan rjesava po nekakav test
(u zadnje vrijeme sam skuzila da skratim raspravu da ako joj ponudim 2kn za dobro rijesen test da pruza manje otpora takvom vjezbanju,vjerojatno sam se zeznula,ali psihicki je iscrpljujuce se s njom navlaciti,
mala je ponekad ko odvjetnik),
probudim ju ranije da bude dobro razbudjena ako je test prvi sat,
ali uglavnom zna joj se dogoditi da kiksa na posve jednostavnom pitanju za koje znam da je dan prije dobro rijesila
ili ako je zadatak rijecima predug (u matematici).
Posaljem je da napravi jednu stvar,ona putem zaboravi sto je trebala napraviti.
Ali nije mi jasno kakvu koncentraciju ima kad se zabulji u crtice,da zna imena svih mogucih gormita ,opisuje nivoe u igrici i sl.gluposti bez problema????
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 15:22   #99
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
Pa ima puno članaka o tome.To je još jedna izmišljotina farmaceuta u suradnji sa liječnicima da izmuzu brdo novaca. Ljudi , pa molim vas.
Prije su se takva djeca zvala..da se fino izrazim...pomalo neodgojena. Sada odjednom - poremećaj pažnje, hiperaktivnost i slično. Ha. ha..tu treba samo malo discipline i ništa drugo.
Kao i najnovija fora onog ˝lijeka feminesense. Sada ga trbaju piti i tinejdžerice da ne bi imale problema u menopauzi !!!!!!! Mislim.
za svaku pizdariju će oni naći tabletu.
Mislila sam da ste čitale o tome...
Djelomično se slažem sa tobom. Tu posebno mislim na farmaceutsku industriju.
Mom klincu je nedavno dijagnosticiran ADHD kombinirani tip...nisu mu prepisane tablete niti bi ikada pristala na takvu vrstu "pomoći". U školi su predložili individualizirani pristup koji očigledno nije zaživio.
Itekako odgajam svoje dijete i postavljam mu granice, no jednostavno ide teško. Jako teško.

Quote:
chani kaže: Pogledaj post
Ali nije mi jasno kakvu koncentraciju ima kad se zabulji u crtice,da zna imena svih mogucih gormita ,opisuje nivoe u igrici i sl.gluposti bez problema????
E, ovo se i ja pitam...
Očigledno nisu zainteresirani za školu. (kužim ih)
Sad sam promijenila taktiku i postala sam još stroža. Upravo radi ovoga što si navela. Moram biti svakodnevno mama aždaja inače ode sve u tri lijepe....
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 15:56   #100
Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post

E, ovo se i ja pitam...
Očigledno nisu zainteresirani za školu. (kužim ih)
Sad sam promijenila taktiku i postala sam još stroža. Upravo radi ovoga što si navela. Moram biti svakodnevno mama aždaja inače ode sve u tri lijepe....
Pricaj mi o tome, ja sam zlocesta mama, a tata je tatica ...
Imala je fazu rezanja koju sam prosli tjedan uspjela srezati,problem je sto se rasplace na povisene tonove ili kad je pitam da li je u redu nesto ili da se stavi u moju "ulogu" ustvari kad se grdo ponasa prema meni, ignorira me i sl. ...Pokusavam razgovarati do besvjesti,ali nekad imam osjecaj da me jednostavno ignorira ili samo okrene temu, ja jedno,a ona mi vec ubaci 2-3 druge teme u razgovor...
Inace je jako dobra, u skoli dobro da mi ne kaze uciteljica da ne trebam uopce dolaziti na informacije.Dosta voli sanjariti, sto bi bilo kad bi bilo,takodjer ima mastovite snove, ujutro se rasprica obicno o tome sto je sanjala.
Sad sam se ukljucila i u rod. vijece da vidim kako skola iznutra dise, sto se moze pokrenuti u nastavi, otkriti kakva pomoc se moze izvuci iz skole...
Ispast ce neozbiljno od mene,ali nije ni cudo sto ih skola ne zanima, toliko nepotrebnih informacija moraju bubati,meni je nekad muka natjerat se to s njom raditi...

Zadnje uređivanje chani : 15.09.2013. at 16:16.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.