Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2017., 00:46   #161
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
mozda nije pitanje samo za ovaj pdf ali buduci da trazilica jos ne radi a ovaj je jedini koji sam nasla sa ADHD temom....

kako je moguce da dijete s ADHDom, izrazito agresivno prema vrsnjacima prodje ispod radara u vrticu?
a ispod kojeg radara je proslo da ima ADHD?
od kuda znas da je bio agresivan prema vrsnjacima i u vrticu?

Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
nije li se s tim djetetom trebalo poceti raditi jos u predskolskoj dobi a ne cekati polazak u skolu?
u kojoj dobi se uopce postavlja dijagnoza?
ako nije pokazivao poteskoce u ponasanju, nije se trebalo raditi
u smislu tretmana ADHD-a koji si mu ti postavila.

u smislu ucenja prosocijalnoj ponasanja, nenasilnog rjesavanja sukoba, trebalo se raditi i doma, i u vrticu, ali jos uvijek nije kasno da se pocne raditi i u skoli (mozda se prvi put susrece sa pravilima i strukturom). odnosno, svakak bi se u skoli taj rad i trebalo nastavit. pogotovo ako je skoli u interesu da se mijenja ponasanje djeteta


Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
i da li skola ili skolski lijecnik, ukoliko postoji kakva dokumentacija iz predskolskih ustanova, to moraju dobiti na uvid?

je li moguce da se takvo dijete "provuce" kroz predskolska testiranja?
ako postoji dokumentacija (koja podrazumijeva dijagnostiku i tretman) onda dijete mora biti i upuceno u adekvatnu zdrv. ustanovu (u vrticu moza biti jedno u pracenju) i onda postoji i druga dokumentacija (ne samo vrticka) koja se prilaze obradi kod lijecnika skolskog
a ako roditelji ne suradjuju, onda se obavijesti nadlezni CZSS (koji o istom mora obavijestiti i skolsku med., pa onda imaju uvid)

no ako dijete niej zapazeno u vrticu (a moze btii iz raznoraznih razloga), onda nije niti nigdje upuceno, niti obradjeno, pa dokumentacija ne postoji i na skolskom testiranju (koje traje cca 20min) moze proci bez problema

ja kuzim tvoju ljutnju, ali ne znam sto tocno dobivas kopanje po tome sto je vrtic trebao (ak je uopce isao u vrtic), cini mi se da puno vise ima smisla uloziti u to sto skola sada moze.
i sto mora
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 06:43   #162
obzirom na kolicinu agresije, fizicke i verbalne tesko mi je vjerovati da toga nije bilo ni u vrticu (dijete je islo u vrtic). problemi postoje od pocetka skolske godine

dijagnozu ADHDa djetetu nisam postavila ja, nit bi takve dijagnoze olako "lijepila", nego su ju postavile sluzbe izvan skole

meni eto nije jasno kako takvo dijete dodje bez ikakvog popratnog papira u skolu, da se i skola moze pripremiti (traziti asistenta na vrijeme, staviti dijete u razred s manje djece, pripremiti uciteljicu i ostale roditelje i djecu i sl)

nas kvartovski vrtic suradjuje sa pripadajucom skolom i to jednostavno ne bi proslo
ali to je ocito njihov interni dogovor, nista sustavno pa se eto takve stvari lome preko ledja nase djece...

vezano za tvoju zadnju recenicu, moram priznati da nisam optimist, a i sto s vremenom dok se stvari "rjesavaju"?
ne vidim nijednu pozitivnu stvar u tome da prvasici idu svaki dan u skolu pod stresom i sa strahom da ce ih problematicno dijete istuci jer eto ne zna sto radi i ne moze si pomoci
uciteljica radi najbolje sto moze ali mislim da je to previse i za nju
ne radi se o povremenim ispadima i o tome da dijete sece pod satom, baca stvari kolegama i sl, bilo je nekoliko zaista opasnih i ugrozavajucih situacija
a skola traje tek par mjeseci....
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:08   #163
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ima roditelja koji i za žešće dijagnoze i probleme od ADHD-a odbijaju prihvatiti da s djetetom nešto nije u redu.
ima slučajeva da roditelji negiraju ikakve poteškoće dok istovremeno dijete u trećem razredu još ne čita, za sve je kriva zla učiteljica koja ga ne voli. isto tako i za ADHD, on je samo "živahan", "razigran", a učiteljica je "netolerantna", "uskogrudna", nema dovoljno strpljenja za njega, ili čak zla i mrzi ga.
e to

od mojih rođaka mali je takav a oni ništa ne poduzimaju
vidjelo se to i prije škole, čak je moja mama primjetila da to nije obična zločestoća, a u 2 i 3 razredu im je djete prošlo sa 2, čitanje naravno 0 bodova, učiteljica je glupa i samo ga seli po razredu i stalno sjedi sa nekim drugim...
šta reći...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 12:28   #164
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
meni eto nije jasno kako takvo dijete dodje bez ikakvog popratnog papira u skolu, da se i skola moze pripremiti (traziti asistenta na vrijeme, staviti dijete u razred s manje djece, pripremiti uciteljicu i ostale roditelje i djecu i sl)
i kad dođe s pola šume posječene popratnih papira, nije popratni papir dovoljan da se dobije asistent ili da se smanji broj učenika u razredu.
postoji procedura koja se ne može preskakati, a ona, ugrubo pojednostavljena, kaže da se barem u prvom polugodištu prvog razreda radi opservacija - promatra se dijete i kako se uklapa u kolektiv i pokušava mu se pomoći u prilagodbi bez dovođenja trećih osoba.
razred s manje učenika možeš formirati ako netko od učenika ima prilagođeni program. ADHD, ako nema uz njega i LMR, nije razlog za prilagođeni, nego maksimalno za individualizirani i asistenta.
ostalim roditeljima i djeci se ništa ne govori da se dijete ne etiketira. ono, kako biste se postavili da vam je prvi dan škole rečeno da je mali ivica agresivan i tuče sve oko sebe? ako je i imao štanse prilagoditi se i uklopiti prije toga, nakon što se to kaže svima - više je nema. a vi kao roditelji možete drek na šibici napraviti znali vi za njegove poteškoće ili ne.
znači, ljutiš se i pjeniš oko stvari za koje nemaš pojma kako funkcioniraju ...
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 12:42   #165
Moj prvi post na topicu je bio pitanje
Sto se tice toga da nemam pojma kako stvari funkcioniraju - imas pravo, nisam u sustavu i nemam pojma ali iz moje perspektive ne funkcioniraju nikako.
I mislis li da bez obavijesti roditeljima, radionica i sl ostala djeca i roditelji nisu skuzili da dijete ima problem?
I da dijete, zbog straha, vec ne izbjegavaju, izoliraju...?
Ako je to pravi nacin rjesavanja problema, super.

Nisam pedagoske struke ali da sam roditelj takvog djeteta ja ga recimo nikad ne bi ostavila u boravku (barem u prvom adaptacijskom periodu) kad je vec jedan od trigera umor. Ili bi kao clan skolskog strucnog tima to predlozila.
Ali to valjda nije po protokolima koji kako vidim iz prve ruke sjajno funkcioniraju....
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:06   #166
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
Nisam pedagoske struke ali da sam roditelj takvog djeteta ja ga recimo nikad ne bi ostavila u boravku (barem u prvom adaptacijskom periodu) kad je vec jedan od trigera umor. Ili bi kao clan skolskog strucnog tima to predlozila.
Ali to valjda nije po protokolima koji kako vidim iz prve ruke sjajno funkcioniraju....
a kome bi ga ostavila? samog doma dok starci ne dođu s posla?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:14   #167
nitko nije rekao da protokoli savršeno funkcioniraju. puni su rupa ko švicarski sir.
za dobiti asistenta djeci kojoj je taj asistent neophodan treba se tristo čuda izvesti, i onda je upitno hoćeš li ga dobiti, i hoćeš li ga dobiti na puno radno vrijeme ili samo na pola, kao i tko će biti ta osoba (odnosno, ima li potrebno znanje za pomoć konkretnom učeniku - jer, jebiga, nije isto jesi li asistent djetetu s cerebralnom paralizom pa ti je posao da mu vadiš knjige iz torbe i hvataš bilješke umjesto njega i guraš kolica hodnikom, ili autistu koji ne komunicira s drugima, ili gluhom djetetu kojem treba prevoditi na znakovni jezik...).
za dobiti prilagodbu programa ili individualizaciju isto treba tristo čuda izvesti. ti stvarno misliš da je nama drago to što nemamo pravo na manji broj učenika u razredu u kojem imamo individualizirane programe? (nemamo pravo na smanjenje broja učenika čak ni ako prilagođeni program ima asistenta.)
a super mi je i kada mi adhd-ovac bez asistenta iz čista mira izleti iz razreda, i onda ja ko hugo, izaberi jedan broj, sigurno ćeš pogriješiti! jer, ne smijem ostaviti razred bez nadzora, a ne smijem ni njega pustiti da jurca i harači školom ili nedajbože pobjegne na ulicu.
sustav ne funkcionira. inkluzija ne funkcionira. svi pate zbog nje. ali najlakše je opaliti drvlje i kamenje po školi koja nije poduzela što je trebala (a nemaš pojma do koje mjere školi i svima u njoj sustav veže ruke).
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:14   #168
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
a kome bi ga ostavila? samog doma dok starci ne dođu s posla?
Cuvalica, neplaceno, rad od doma pola dana tko moze itd
Isto kako se ljudi snadju kad recimo ne dobiju jaslice
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:17   #169
Mad hatter, ajd nadji gdje sam opalila drvljem i kamenjem po skoli?
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:20   #170
odat ću ti još jednu tajnu: roditelji ADHD-ovaca (ne svih, ali bar pola onih koje sam susrela) odahnu dok im je dijete u školi (jer obično jednake pizdarije stvara i doma) i ne pada im na pamet raditi pola dana od doma ni kada imaju mogućnosti. prvo, jer bi klinca posla odradili dok ADHD-ovac harači po kući, i drugo, jer se dok su na poslu odmore.

disclaimer: ne svi roditelji ADHD-ovaca, ne generaliziram, ali čisto da se uzme u obzir da i ovo postoji.

inače, imala sam prilike raditi s ADHD-ovcem koji je haračio po vrtiću, dobio papir, mama donijela papir u školu i nek se mi gombamo s njim. i tako je to išlo cijelo prvo polugodište. zahtjev za asistentom upućen odmah, ali je stavljen na čekanje od strane powers that be "da se prvo vidi kako će se situacija razvijati". učiteljica, vjeroučiteljica i ja smo umirale to polugodište. dok se nije namjerio na krivu žrtvu. pa je onda došao razjareni tata čije dijete je ozlijedio, malo vrištao po školi, zaprijetio da će dovesti provjereno... i puf, odjednom se našao privremeni asistent (dodijeljen mu je pripravnik da ga obuzdava), i odjednom se poguralo dodjeljivanje pravog asistenta a i roditelji su odjednom počeli odgajati svoje dijete kada im je gospodin tata zaprijetio privatnom tužbom
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:29   #171
Znaci dok smo pristojni i dok neko dijete ne bude ozbiljno ozlijedjeno nista
Toga sam se i bojala...
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 15:02   #172
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
Cuvalica, neplaceno, rad od doma pola dana tko moze itd
Isto kako se ljudi snadju kad recimo ne dobiju jaslice
¸

e, pa ovi su se snašli tako da su dijete dali u boravak. nije da dijete nije dobilo mjesto u školi, pa ne znaju kam s njim.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 15:42   #173
Činjenica je da ADHD ovcima treba puno raditi.Dakle, sve kreće od doma, nisu ni učitelji i škola svemogući da mogu u tiha par sati preodgojiti dijete a na svoje uši sam čula od roditelja kako očekuju da učitelji, profesori i škola riješe mnoge probleme.
Osobno poznajem roditelje jednog ADHD ovca koji su uložili ogroman osobni angažan oko djeteta. Tata je od 1. razreda doma sa njim, mislim da je ove godine počeo raditi pola radnog vremena. Dakle, na raspolaganju je svom djetetu, ne susjedovom, ide sa njim na sve moguće radionice koje se pojave i rade jako puno sa njim. ADHD ovci u pravilu ne dobiju asistenta pa je ogroman posao na učiteljima da sve uspiju ishendlat na nastavi, no na prvoj crti su roditelji. Naravno da je fizički i psihički sve to skupa iscrpljujuće za roditelje, da ne pričam financijski.... tata iz mojeg primjera je mislim na 2300 kn mjesečno od države umjesto pune plaće na svom radnom mjestu.Pitanje je hioće li ga čekati posao kada se vrati..no eto u njihovom slučaju mama relativno ok zarađuje, skromni su i tako funkcioniraju.
S druge strane u našem razredu vidim nezainteresiranost roditelja "problematične" djece, uvijek je učiteljica glupa (ne kažem da ju ja obožavam, ali žena nije svemoguća) i uvijek jeproblem u nekome drugome. Tako tapkamo već 3 godine i ništa se ne mjenja .
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 16:32   #174
Ukratko, moj bi savjet, nakon svega proživljenog, bio što prije ispisati svoje dijete iz razreda čim se prethodno opisani incidenti s agresijom počnu ponavljati, jer ih nitko neće riješiti.

Zadnje uređivanje trocadero : 25.01.2017. at 16:51.
trocadero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 16:49   #175
ja nisam rekla da problem treba prebaciti na školu ili vrtić niti ne umanjujem činjenu da neke roditelje boli ona stvar, no nemaju svi mogućnost raditi na pola rad. vremena, unajmiti dadilju ili živjeti na nekakvom jadnom dodatku koji ti (ako) država udijeli.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 16:57   #176
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
ja nisam rekla da problem treba prebaciti na školu ili vrtić niti ne umanjujem činjenu da neke roditelje boli ona stvar, no nemaju svi mogućnost raditi na pola rad. vremena, unajmiti dadilju ili živjeti na nekakvom jadnom dodatku koji ti (ako) država udijeli.
Ma ne kažem ja da se može samo tako i nikako drugačije-to sam navela samo ono sa čim sam se ja susrela..dakl od toga da se ovaj tata toliko posvetio do primjera da ih stvarno nije briga.
Iako sam dosta razočarana u sustav, nekako mislim da se ipak uz angažman može dosta napraviti. Da bi naše škole trebale biti daleko osjetljivije na takve probleme, trebale bi ali dok god nam bude po 28 djece u razredu i dok biflanje gradiva bude na 1. mjestu teško da će se uvažavati dijete kao jedinka. Škole se nekako sve više otuđuju od djece jer su im ona na žalost samo brojevi.
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 18:09   #177
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
ja nisam rekla da problem treba prebaciti na školu ili vrtić niti ne umanjujem činjenu da neke roditelje boli ona stvar, no nemaju svi mogućnost raditi na pola rad. vremena, unajmiti dadilju ili živjeti na nekakvom jadnom dodatku koji ti (ako) država udijeli.
dosta i ima mogucnost pa ipak samo posalje dijete u skolu da tamo rijese probleme
ADHD nije neka "opasna" bolest za koju bi svaki roditelj napravio sve sto moze da djetetu bude bolje
ovo ne boli, nece dijete od toga umrijeti i to je to

@trocadero
sad sam procesljala topic i nasla tvoje stare postove iz 2012, mozes li napisati sto se desavalo dalje? (moze i na PM)

Zadnje uređivanje mom2be : 25.01.2017. at 18:28.
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 01:33   #178
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
obzirom na kolicinu agresije, fizicke i verbalne tesko mi je vjerovati da toga nije bilo ni u vrticu (dijete je islo u vrtic). problemi postoje od pocetka skolske godine

dijagnozu ADHDa djetetu nisam postavila ja, nit bi takve dijagnoze olako "lijepila", nego su ju postavile sluzbe izvan skole

meni eto nije jasno kako takvo dijete dodje bez ikakvog popratnog papira u skolu, da se i skola moze pripremiti (traziti asistenta na vrijeme, staviti dijete u razred s manje djece, pripremiti uciteljicu i ostale roditelje i djecu i sl)

nas kvartovski vrtic suradjuje sa pripadajucom skolom i to jednostavno ne bi proslo
ali to je ocito njihov interni dogovor, nista sustavno pa se eto takve stvari lome preko ledja nase djece...

vezano za tvoju zadnju recenicu, moram priznati da nisam optimist, a i sto s vremenom dok se stvari "rjesavaju"?
ne vidim nijednu pozitivnu stvar u tome da prvasici idu svaki dan u skolu pod stresom i sa strahom da ce ih problematicno dijete istuci jer eto ne zna sto radi i ne moze si pomoci
uciteljica radi najbolje sto moze ali mislim da je to previse i za nju
ne radi se o povremenim ispadima i o tome da dijete sece pod satom, baca stvari kolegama i sl, bilo je nekoliko zaista opasnih i ugrozavajucih situacija
a skola traje tek par mjeseci....
ovo sto ti opisujes, izlazi van okvira dijagnoze ADHD-a.
i to podosta.
gatat cu, ali mi vise izgleda dijete slabo postavljenih granica, odgojnih poteskoca, a moguce i svjedocenja nasilju ili zlostavljanja u obitelji.
ili barem emocionalnom zanemarivanju.
sto zahtjeva malo dublju obradu i drugaciji pristup, od komada papira koji bi mu dodjelio tetu cuvalicu na nastavi i maknuo ga s boravka.

nije mi bas jasno dal je to diejte onda bilo u vasem vrticu ili nije, ako je, kak to da ga nitko od roditelja nije detektirao i nije reagirao?
a mozda se i desilo nesto sasvim novo, sto se dogadja paralelno s pocetkom skole, i dijete vapi za pomoci.
i sve sto radi, klinac, od cca 30-35kg (ak ne i manje), zapravo vristi upomoc.
razumijem strah druge djece, bespomocnost, al brijem da je tom djetetu itekako potrebna pomoc i podrska

sustav nisu samo ustanove, sustav smo i mi.
svaka odrasla osoba je duzna prijaviti nasilje i lose postupke prema djeci.
ako ej mali bio nasilan i u vrticu, onda je netko od roditelja, koji je o tome imao saznanja, trebao i prijaviti. ako se vec vrtimo o tome, sto je tko trebao napraviti.
isto tako je i sada.
ne znam bas sto bi vam asistent pomogao, u vecini slucajeva sa djecom s poremecajima u ponasanju, asistent je vise stetio, nego koristio, pa ja to bas i ne bih zazivala, a i rekli su ti, da skola ne bi dala asistenta vec u prvom razredz.
ak vam je mali tak nemoguc i ugrozavajuci, imate nadlezan czss (vama je tresnjevka), pa prijavite.
ne morate za to cekati skolu ili da netko drugi nesto ucini.

moja iskustva su da kada se takvi klinci ukljuce u boravak, zapravo bolje funkcioniraju, nego kada dolaze samo na nastavu.
jer im skolanije samo (m)ucenje, nego i zabava.
a uz to, dobiju stabilnu, toplu i angaziranu osobu, koja im se posveti (ako ima takva u boravku, ako je stroga i hladna, bolje da ne ide)
ali tu je isto tako i pitanje, kako se s njegovim ponasanjima nose uciteljica razredne i uciteljica boravka, odn, ako uciteljica razredne nastave disciplinu utjeruje strahom od kazne, a na boravku toga nema, onda je to sve skupa sranje, al takvo i jest skolstvo.

na zalost tebe i tvog djeteta, skola je obavezna. i za tvoje diejte, i za to diejte.
mozes jedino birat dijete prebaciti u drugu skolu.ili vrsit pritisak da se mali preseli ili da selis svoju (gdje opet moze na isto nabasat)
ili ju mozes osnazivati kako da se nosi sa stresom i takvim djetetom.
i znam da ti to nije lako za cut, mozes i jako puno pomoc tom djetetu.

ide li on na djecje rodjendane? dolazi li na igru kod nekoga doma?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 01:58   #179
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ne znam bas sto bi vam asistent pomogao, u vecini slucajeva sa djecom s poremecajima u ponasanju, asistent je vise stetio, nego koristio, pa ja to bas i ne bih zazivala, a i rekli su ti, da skola ne bi dala asistenta vec u prvom razredz.
asistent je u slučaju o kojem sam ranije pisala pomogao. na nekoliko načina.
prvo, kako se radilo i o poremećaju pažnje, asistent bi ga vraćao na zadatak kada odluta, odnosno podsjećao ga što je zadatak kada zaboravi. ja, budući da imam još 24 djece u razredu i program koji bih bar djelimično trebala proći, a ne samo jednog ADHD-ovca, nisam to mogla stalno. a on bi svaku i najmanju frustraciju rješavao ispadima. kad nije u centru pažnje - ispadi. ako je digao ruku a ja sam prozvala nekog drugog - ispadi. ako sam postavila pitanje na koje ne zna odgovor (makar nisam pitala njega, nego nekog drugog) - ispadi.
ispadi su bili različiti: od vrištanja i urlikanja, bacanja svojih stvari, bacanja tuđih stvari, kidanja tuđih bilježnica i knjiga, kidanja mojih bilježnica i knjiga (dnevnik samo čudom nije nastradao u par navrata) do fizičkih napada na drugu djecu. a majstor je naravno sa 7 godina imao skoro 150 cm i bar 40 kg, znači jupijej, ja ga fizički savladati ne mogu ni u snu. i već spomenuto bježanje iz učionice.
osim vraćanja na zadatak kada bi se pogubio, asistent je također smirivao njegovu frustraciju, ako bi vidio da mu dolazi žuta minuta izveo bi ga van i prošetao s njim, pomagao mi skinuti ga s druge djece koju je naumio pregaziti, oteti mu tuđe stvari i školsku imovinu koje pokušava demolirati, pazio pod odmorima da nikoga ne ozlijedi, trčao za njim kada pobjegne iz razreda... i naravno, imao je cijelo vrijeme odraslu osobu kojoj je on bio u centru pažnje i jedini fokus, što je smanjivalo ispade zbog attention whoringa.
uglavnom, asistent je značajno podigao razinu sigurnosti osoba i imovine u učionici, tako da ne bih rekla da je dodjeljivanje asistenta kontraproduktivno.
ali, u prvom razredu ga dobiti je i dalje ravno čudu - bar ako se ne prijeti provjerenim i tužbama.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 08:04   #180
@nosorog
I meni se cini da tu ima vise problema a ne samo adhd kojim se, buduci da dijagnoza postoji, opravdavaju i elementarni neodgoj i tko zna sto jos....
Posaljem ti par situacija na pm kad ulovim vremena

Za asistenta - ovo sto pise mad hatter, nama treba odrasla zastita za nasu djecu. Treba netko tko ce ih zastiti od fizickog i verbalnog nasilja, tko ce nadzirati to dijete 1:1, uciteljica to ne moze sama. Ne moze dijete kad poludi izvesti van i ostaviti ostatak razreda same
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.