Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 15:13   #21
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
-ti me zlostavljas, zvat cu plavi telefon, ja imam pravo na igru!
Ides!!!
Ne sjecam se da smo mi bili takvi, s druge strane... mi niti nismo imali plavi telefon
Pa niti nismo imali takvih demokratskih izjava
__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:18   #22
sjećam se jednog trogodišnjaka koji je neumorno 20 minuta mogao izgovarati
a ta ladiš?
a kad bi ga to njega pitao dok je sjedio na wc školjci onda bi odgovorio - pavim govno!
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 18:16   #23
ajme
ni ja ne smijem ovo čitati, već sam sad tanka sa živcima
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 19:23   #24
a, napokon i jedan topic za malo starije, a ne samo bebe, bebe.

moj se jako voli prepirati sa mnom , ponekada se zestoko posvadjamo pa urlice: ljut sam na tebe!, no nakon 5 minuta dodje i kaze: mama, oprosti, volim te. kada mu ja idem na zivce, onda mi odbrusi: pusti me na miru. u jutro zna imati faze kada se nece dignuti, ili se pak digne pa nece ici pisati , ili hoce pak samo majicu sa spiderman-om, koja je gotovo uvijek zmazana, kada on bas zeli, pa slijedi prepiranje kaj bu obukao.
o urlanju vulgaris da i ne pricam. tocno zna sto zeli, pa kada to ne dobije, slijedi deracina. u stanju je sve uciniti da dobije ono sto si je zacrtao. ah, taj karakter.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 19:46   #25
moj se često ljuti kad nije po njegovom..pa samo ponavlja da je ljut na mene..i da će me Bogo karat..
a o odlasku na spavanje- pa još je dan..neću ja spavati..a kad mu kažeš da nešto uradi- onda hoće spavati..a kad ga vodiš spavati- onda opet neće spavati.
pa bi kad legne sok, pa bi vode..e onda mora ići piškiti..pa je čuo vani da motor ide..pa vlak prolazi..pa ga zanima je putnički ili teretni..pa stvarno može do besvijesti..samo nek nije po mome..
e onda on kaže da je gladan i žedan..i opet ispočetka
Ujutro kad ne doručkuje kod kuće kupimo burek u gradu..već kod druge pekare on bi drugi-a prvi još drži u ruci! te viče da je on gladan..da mu ne dam jesti...a svi se okreću...
Neće da se oblači sam..kaže da mu pomognem..jer mame su za to....i da pokupim igračke za njim..jer njemu se teško sagniti
b-mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 20:42   #26
plavva ne mogu virovat....mislin prekjucher san tila otvorit topic pa mi je ipak bilo blesavo.....dobro da si ti...
ne da je posta gremlin nego se probudi grintav, a onda nastavi dalje cijeli dan...svadjanje je oko kapi za nos oko sirupa, oko oblacenja, oko izlaska, oko mjesta izlaska..da ne nabrajam dalje skuzili ste poantu.....a povrh svega ima neurotichne ispade zbog svake sitnice koja nije po njegovom...Maltretira sve oko sebe, a kad se izderem na njega jer me dovede do ludila (doslovno) pochne plakat onako ka mala zivotinjica...poludila san zadnjih par dana....Nakon svega ...pocheo je migat ochima a ja se bojim da sam to ja napravila svojim deranjem...
Uuuuuh....
Aha..zaboravila san rech.....:Meeenii je baka rekla da se mame i tate ne smiju derati na djecu: :A shto djeca rade....igraju se ne smiju spremati sobu:
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 20:56   #27
Vidim ovdje samo mame sinova, ili pišu samo o sinovima. Curice su valjda dobre ko princezice...osim moje....

Igra se isključivo s dečkima...cure su glupe i dosadne... ona bi Ninja Turtles, ona bi Spidermana... ona NEĆE posteljinu na Barbie

Ali zato, sa svima razgovara normalno, a meni se obraća uglavnom cvileći i otežući i cmoljeći: maaaamiiiiiiiceeee..... ja neeee moooguuu pospremati igračke. Uuuužasno sam umorna....

Ako nije po njenom: Odi van iz moje sobe! (kaj bu bilo za 8 godina, kad ju primi pubertet???)

Ako i dalje nije po njenom, baca stvari.

Ako ju se pošalje u time out, ili se dere ko da joj kožu skidamo u svojoj sobi, ili ne sluša.
Onda joj ukinemo npr. čokoladu i/ili crtiće na 3 dana.

Onda se duri dok ta 3 dana ne prođu.

Kada joj se kaže prestani ili.... muž i ja smo u čudu i ne znamo što bi trebalo doći iza onog ili....

Uglavnom, za sada najbolje pali da furamo svoj film i ignoriramo ju kada je namjerno zločesta, jer smo skužili da to često radi jer joj se sviđa vidjeti kad nama krene para na uši. Obzirom da ju ne kažnjavamo fizički, a naša dreka ju uveseljava, naravno da ju to sve skupa zabavlja.

Nikad još nije ostala bez teksta i u stanju je satima diskutirati dok ne dobije kaj hoće.

Dođe mi da skočim s terase, ponekad.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 23:19   #28
Evo ......11 sati a my precious je upravo napravija scenu....naime od 9 ga spreman za spavanje....zbog mazanja ruke (atopichar je) uspija je napravit cilu dreku dernjavu i scenu .....samo zato jer je on ima fix ideju da se ta ruka ne smije namazat...i onda sam ga pustila da cheka i sad kljuca na fotelji ali ne pada mu na pamet da bi se povukao....maaaaloo mi je falilo da ga opalin po guzici maaaalooo....uuuf
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 07:42   #29
Ja sam inace dost onak impulsivna i nedam se zahebavati od nikoga i dodje meni moja prijateljica u goste(evo je tu dva dana) koja me zna od prije djece i gleda me danas(same smo doma,tata na putu) kako hendlam njih dvije cijelu vecer,od klopanja,kupanja,presvlacenja itd i kaze da me ne moze prepoznati. Manja cendra, starija urla, umorne, kenjkave, nece jest, nece se kupat, nece nis, hode gledat TV,nebi u krevet,oce cicu, ... ova moja je umrla od smjeha i rekla da to nije za nju. Ja ju uvjeravam da je sa svojom djecom drugacije nego sa tudjom itd ali sve manje i sama sebe mogu uvjeriti u to.Stalno se dvoumim da li ja to dobro sve radim, dodje mi da je zgromim kad se inati, kad me lupi, kad nesto nece ili bas radi u inat i onda brojim do 10, cooliram se, ma svasta.Uvijek mi padne na pamet da joj je samo 2 i pol i da ako se ne mogu kontrolirati sada i dovest je u red na neki normalan nacin sad dok je mala,sta ce biti kad ce bit starija.Pa me to nekak osvjesti. Tesko je, ja nemam nikoga da je ostavim i odem se ispuhat na par sati pa se onda nekako krpamo. Moramo se jednostavno dogovorit moja srecica i ja. A stvarno ne znam sta bi bez nje,hehe.
Ajd da pisemo i o ovim malo starijima i njihovim problemima a ne da se zalim ovim novim mamama, jadne ubedirat ce se skroz. Meni je mala ko igracka, uopce je ni ne osjetim(brigu i napor) starija mi je 90% energije i zivaca.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 09:30   #30
Quote:
bigblue2010 kaže: Pogledaj post

Dođe mi da skočim s terase, ponekad.
meni je ovak bilo jutros

prvo ga nikako natjerati da ustane, pa oblačenje, pa je obučen lega nazad pa ga bole noge, pa sam zločesta mama koja mu neda spavati. Pa kad je vrijeme polaska on bi jeo. Ma neće keksiće nego rio mare pate. Na tostić. Pa mu se prilijepilo na majicu pa neće tu majicu nego onu na žapca pa ovo pa ono

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 09:30   #31
cure...da se meni ovo desi...ja bi se vec bacala prek terase...
ja sam kolericna osoba...i kazu stroga...mi smo se odgajali..i ja definitivno nebi dozvolila da meni to djete radi...

al ipak medjusobno postovanje mora biti....ja kcer nikad nisam udarila...al bogami da nekaj takvo izvodi bila bi u kazni do kraja faxa vjerojatno...

mislim da morate brze bolje uvesti neke odgojne mjere...kako cete izlazit na kraj sa vecom djecom, koja imaju vise zahtjeva, razvijeniji rijecnik, puno su samovoljnija...ipak je istina kad kazu: mala djeca mali problemi, velika djeca veliki problemi...
__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...
realna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 09:37   #32
Quote:
Kikica kaže: Pogledaj post
meni je ovak bilo jutros

prvo ga nikako natjerati da ustane, pa oblačenje, pa je obučen lega nazad pa ga bole noge, pa sam zločesta mama koja mu neda spavati. Pa kad je vrijeme polaska on bi jeo. Ma neće keksiće nego rio mare pate. Na tostić. Pa mu se prilijepilo na majicu pa neće tu majicu nego onu na žapca pa ovo pa ono

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ja bi mu u tom primjeru dala za pravo..."stvarno sam pogrijesila, nisi se naspavao do vrtica, danas cu biti bolja mam i strpati te u krevet u 6 popodne"...al ne samo obecanje...kad bude morao spavati (ili lezati u krevetu) nekih tjedan dana...i lijepo mu svaki dan zahvali kako ti je drago da imas djete koje te upozorilo na manjak spavanja...nece mu padati napamet da se ujutro vraca u krevet...

a sto se tice oblacenja...meni mala rekla kad je bila u vrticu da se ne zeli obuc...ja sam rekla OK...ne moras...i tak ce se tebi smijati kad dodjes u vrtic u piđami, a ne meni...sjedila ona tako na krevetu...ja nista...kad je bilo vrijeme polaska ja jos strpam bundicu i cipele na piđamu...vidjela je da je vrag odnio salu...spremanje je bilo expresno...i oko oblacenja nije bilo problema...

ostavite djecu da bude po njihovo...al roditelji ste, pametniji...ostavite im da shvate da je to na njihovu stetu...
__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...
realna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:12   #33
Quote:
realna kaže: Pogledaj post
a sto se tice oblacenja...meni mala rekla kad je bila u vrticu da se ne zeli obuc...ja sam rekla OK...ne moras...i tak ce se tebi smijati kad dodjes u vrtic u piđami, a ne meni...sjedila ona tako na krevetu...ja nista...kad je bilo vrijeme polaska ja jos strpam bundicu i cipele na piđamu...vidjela je da je vrag odnio salu...spremanje je bilo expresno...i oko oblacenja nije bilo problema...
to sam i ja svom napravila.
a jednom je šizio da hoće na snijeg bez rukavica, probala objasnit, neće, reko može. prvi put, zadnji put i nikad više


inače, jučerašnja provala: zašto si mi dala hladni sladoled? trebaš ga prvo ugrijati, mama, sad su mi hladni zubi
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:15   #34
Quote:
realna kaže: Pogledaj post
cure...da se meni ovo desi...ja bi se vec bacala prek terase...
ja sam kolericna osoba...i kazu stroga...mi smo se odgajali..i ja definitivno nebi dozvolila da meni to djete radi...

al ipak medjusobno postovanje mora biti....ja kcer nikad nisam udarila...al bogami da nekaj takvo izvodi bila bi u kazni do kraja faxa vjerojatno...

mislim da morate brze bolje uvesti neke odgojne mjere...kako cete izlazit na kraj sa vecom djecom, koja imaju vise zahtjeva, razvijeniji rijecnik, puno su samovoljnija...ipak je istina kad kazu: mala djeca mali problemi, velika djeca veliki problemi...
ti misliš da mene moje dijete ne poštuje zato jer se danas nije htio ustati i jer je prigovarao? i ostale cure oje imaju takav primjer?
smatraš da nemam odgojne mjere zato jer je danas opet legao dok sam ga obukla?
I da ga zbog ovoga što sam napisala trebam staviti u kaznu do kraja faxa?
Ili bilo koja cura zbog ovog što je napisala?

sorry, al tu nisam primijetila nijednu stvar da djeca rade jer su neodgojena ili nemaju poštovanja, većina stvari je simpa, situacije koje se ponekad dešavaju.
I ja imam dan kad ustanem mrzovoljna, ne radi mi se, vratim se leć nakon što sam ustala, grintam mužu, mami ili na poslu. Al ne znači da sam neodgojena, da nemam poštovanja i ne smatram da ja zaslužujem kaznu jer se danas tako osjećam.

Hvala na savjetu što bi ti napravila, al ja ne bi. Nemam običaj rješavati situaciju tako da mu "prijetim" da će mu se neko rugati. Možda imam više srpljenja od tebe, možda mi odgojne metode nisu čvrste ruke ko ove tvoje al ne znači da će moje dijete biti lošije odgojeno. Ili da je neodgojeno Mislim da davati ocjene o nečijem roditeljstvu na osnovi topika na kojem se "jadamo" zbog situacija koje se dese, a to ne znači da je ukupna situacija takva- da je u najmanju ruku neukusno.

U pravu si kad kažeš da međusobnog poštovanja treba biti, slažem se- ali ne smatram da je kad ne udariš dijete znak poštovanja. Ako bi ti zbog ovih stvari koje smo mi tu nabrojala stavila dijete u kaznu do kraja faxa, onda stvarno
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:33   #35
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
to sam i ja svom napravila.
a jednom je šizio da hoće na snijeg bez rukavica, probala objasnit, neće, reko može. prvi put, zadnji put i nikad više


inače, jučerašnja provala: zašto si mi dala hladni sladoled? trebaš ga prvo ugrijati, mama, sad su mi hladni zubi
jooj moj je nekidan rekao da hoće jagode sa soli, ja kažem samo izvoli al dobro ju umoči u sol, i uzme jagodu, uvali cijelu u sol pa u usta
Zaključio je da nije fino
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:37   #36
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
jooj moj je nekidan rekao da hoće jagode sa soli, ja kažem samo izvoli al dobro ju umoči u sol, i uzme jagodu, uvali cijelu u sol pa u usta
Zaključio je da nije fino



Curke, još nemam klinca, al čitam vas čisto da malo skupljam informacije.

Tija, iz svega što sam dosad pročitala... ti si moj idol... idem k tebi na instrukcije o roditeljstvu
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:40   #37
Quote:
Kikica kaže: Pogledaj post
ti misliš da mene moje dijete ne poštuje zato jer se danas nije htio ustati i jer je prigovarao? i ostale cure oje imaju takav primjer?
smatraš da nemam odgojne mjere zato jer je danas opet legao dok sam ga obukla?
I da ga zbog ovoga što sam napisala trebam staviti u kaznu do kraja faxa?
Ili bilo koja cura zbog ovog što je napisala?

sorry, al tu nisam primijetila nijednu stvar da djeca rade jer su neodgojena ili nemaju poštovanja, većina stvari je simpa, situacije koje se ponekad dešavaju.
I ja imam dan kad ustanem mrzovoljna, ne radi mi se, vratim se leć nakon što sam ustala, grintam mužu, mami ili na poslu. Al ne znači da sam neodgojena, da nemam poštovanja i ne smatram da ja zaslužujem kaznu jer se danas tako osjećam.

Hvala na savjetu što bi ti napravila, al ja ne bi. Nemam običaj rješavati situaciju tako da mu "prijetim" da će mu se neko rugati. Možda imam više srpljenja od tebe, možda mi odgojne metode nisu čvrste ruke ko ove tvoje al ne znači da će moje dijete biti lošije odgojeno. Ili da je neodgojeno Mislim da davati ocjene o nečijem roditeljstvu na osnovi topika na kojem se "jadamo" zbog situacija koje se dese, a to ne znači da je ukupna situacija takva- da je u najmanju ruku neukusno.

U pravu si kad kažeš da međusobnog poštovanja treba biti, slažem se- ali ne smatram da je kad ne udariš dijete znak poštovanja. Ako bi ti zbog ovih stvari koje smo mi tu nabrojala stavila dijete u kaznu do kraja faxa, onda stvarno
polako....nije vidjeti iz ovog posta da bas i imas nekog strpljenja...

post o odgoju i postavonaju je bio namjenjen svima...bio je samo dobronamjerni savjet...i nikom nije naređeno da se ponasa jednako kao i ja...

savjet je dan...mozes ga prihvatiti a ne moras...

2. tebi sam posebno odgovorila na tvoj post...di nije misljeno da ga stavis u kaznu...nego da probas prihvatiti njegovo misljenje...i pomoci mu da sam shvati da nije u pravu...

malo vise strpljenja u citanju...pa nece biti takve panike...
__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...
realna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:48   #38
Quote:
realna kaže: Pogledaj post
polako....nije vidjeti iz ovog posta da bas i imas nekog strpljenja...

post o odgoju i postavonaju je bio namjenjen svima...bio je samo dobronamjerni savjet...i nikom nije naređeno da se ponasa jednako kao i ja...

savjet je dan...mozes ga prihvatiti a ne moras...

2. tebi sam posebno odgovorila na tvoj post...di nije misljeno da ga stavis u kaznu...nego da probas prihvatiti njegovo misljenje...i pomoci mu da sam shvati da nije u pravu...

malo vise strpljenja u citanju...pa nece biti takve panike...
nema panike ja samo napišem što mislim. Bez uzrujavanja
stvar je u tome kakav ton ko daje postu koji čita, ti si dala paničan al nije bio takav, bio je full smiren- samo moja razmišljanja na tvoj post stavljena na "papir"
Osim toga, strpljenje nema veze sa ovim. Ja kažem što mislim- uvijek, a to ne znači da nemam strpljenja. Samo znači da sam osoba koja ne prešuti ono što misli Al rekal sam već- nezahvalno je davati ocjene o nekome koga se ne poznaje na osnovu posta.

Zna da je post pisan svima, i ponavljam, ja ni u jednom postu nisam vidjela da mame nemaju odgojne metode il da nema poštovanja ili da dijete zaslužuje kaznu do faxa. Niti u jednom, svoj primjer sam samo navela jer je moj, osoban.


Vidjela sam tvoj savjet za sebe, zahvalila se i to je to. Ustvari ga nisam ni tražila, samo mi je dobro došla ova tema da se izjadam
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 13:42   #39
ovo nije ozbiljna tema, nego tema za jadanje

vjerujem da ni plavva nije mislila da bu ponasanje njenog gremlina proci za tjedan dana

istreses kaj te muci, tjesis se da nisi usamljen, a ako naidje netko kome je "gore" nego tebi a usput unosis malo pozitive u svakodnevicu i rutinu.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 15:11   #40
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
ovo nije ozbiljna tema, nego tema za jadanje

vjerujem da ni plavva nije mislila da bu ponasanje njenog gremlina proci za tjedan dana

istreses kaj te muci, tjesis se da nisi usamljen, a ako naidje netko kome je "gore" nego tebi a usput unosis malo pozitive u svakodnevicu i rutinu.
što bi rekla braća anonimni alkoholičari: ima dobrih i loših dana, ali idemo dan po dan

s jedne strane mi je drago jer je to znak da moja beba raste (oke, nije više beba) i sazrijeva, a s druge strane zna biti iscrpljujuće...
no da. nije ozbiljna tema i odite se svadit negdje drugdje na hodalice recimo
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.