Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2007., 22:34   #81
Na stranu to koliko je TA relevantna na tržištu u razvoju poput našega...
ali koliko je relevantna s obzirom na to da zadnjih tjedana naše tržište isključivo usmjeravaju apokalitpični podmetavački članci, skandali i općenito razno-razne eksternalije?
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 08:36   #82
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Khm, a vidiš li da udara u donji bolinger? To bi mogla biti indikacija okretanja trenda. Pogledaj na CROSu. Kupio sam si par komada na oko 17000...


je, imaš pravo, a i bollingeri se polako sužavaju, možda se odbije od donjeg i krene prema gore... ali macd je još daleko od signala i momentum je okrenut na dolje....treba se strpiti još malo.. u svakom slučaju sretno svima s dalekovodom
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 08:47   #83
Elka, 20.06.2007.



kad ovo vidim, moram se zapitati koji me to vrag tjerao da kupujem ovu dionicu ?

očiti silazni trend, bollingeri široko, nema naznaka promjene trenda..
EMA krivulje iznad cijene (pad), momentum ispod nule i okrenut na dolje (pad), macd daleko od signala, okrenut prema dolje (pad)..

i da ne nabrajam dalje..
ovo može jedino za hrabre biti buy signal i to ako se postave negdje na 135 kn , a nas koji smo ušli na 150 može spasiti jedino neka iznenadna spektakularna vijest o nekom milijunskom ugovoru koji se realizira odmah ...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 09:17   #84
može li netko baciti graf za crobex, da vidimo kuda plovi ovaj brod
algore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 10:08   #85
Kod Elke je zanimljivo da su Bollingeri (što je dobar to champagnac, jeste pili??? - inače u starim 007 ga je MR. Bond obavezno pio) uvijek bili široki, što govori da se kod nje nika ništa ne zna!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 11:27   #86
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 23:34   #87
eto ja bih pokušao baciti svoj komentar za crobex hmm
očito pad trenda, došao je do doljnjeg bollingera i odbio se pa opet pad pa rast i sad kada bi dalje nastavio rasti iznad ovog zadnjeg vrh to bi bio školski primjer promjene trenda
macd namjerava probiti nulu ali kao da je malo ublažio strminu tog pada, bilo bi dobro imati macd histogram da vidimo ima li kakve naznake smanjena razlike između macda i signala. sve usvemu i dalje pad , nadam se da griješim
algore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 19:46   #88
Ionicera, ribice zlatna! Molin te TA za KORF. Dobio san 300 komada i neman pojma šta ću s njima.
__________________
...threw you the obvious...
_kju_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 15:32   #89
Loncy, Zash, može li tehnička za VLHO!?
Ima li nade za okret prema gore???
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 15:41   #90
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Loncy, Zash, može li tehnička za VLHO!?
Ima li nade za okret prema gore???
Kakav, ba, okret prema gore. Pa sad je bila dokapitalizacija.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 15:54   #91
Ali i sezona je punom naletu...
Daj, ba, vamo analizu...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 08:24   #92


dakle, po ovome što se tu vidi - stagnacija, silazni trend, nije neki buy signal, a sell nikako... sva sreća da ste me odgovorili od ove dionice
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 14:27   #93
Loni, jel može LKRI sa kratkom interpretacijom...

Nešto raste u zadnje vrijeme a...
tribal1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 14:37   #94
čuj tribal, evo ti graf, ali ne pitaj me za analizu.. sve se do sad pokazalo promašenim, iako je mjesec-dva vjerojatno prekratak period, no ipak...

meni LKRI zgleda kao da kreće ponovo UP, ali tako je izgledala i Podravka i Zlatni rat i Zvečevo...

lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 14:50   #95
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
čuj tribal, evo ti graf, ali ne pitaj me za analizu.. sve se do sad pokazalo promašenim, iako je mjesec-dva vjerojatno prekratak period, no ipak...

meni LKRI zgleda kao da kreće ponovo UP, ali tako je izgledala i Podravka i Zlatni rat i Zvečevo...
Hmmmm, ne svidja mi se gornji Bollinger. Slici mi prije ne reversal prema 500kn... Ali je uopce ne pratim pa ne bih znao tocno kakve su vijesti oko nje.

Ja ne bih.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 14:28   #96
TA vrijedi prvo i poglavito za likvidne dionice.. no kad smo vec tu..molio bih nekog tko se razumije da mi prokomentira ovuhttp://www.abacus-brokeri.hr/?sectio...o=BZJK-R-A&tr=
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 14:29   #97
inace kak vi stavljate ove svoje grafove.. meni nece nista preko 9kb
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 14:39   #98
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
inace kak vi stavljate ove svoje grafove.. meni nece nista preko 9kb
Pa uploadas sliku na neki od servera koji podrzavaju upload slika a onda ovdje das link (daje ti i link u obliku thumbnaila).

Pogledaj malo gore za servere.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 04:00   #99
Odluka o kupnji dionica na temelju zakonitosti grafova

Kako se vi odlucujete koje dionice kupiti?
1.Je li procitate sva izvjesca doticne firme,sve clanke u novinama vezane uz istu itd. itd.?

2.Ili samo pogledate graf i uspone i padove na njemu,sto od mjeseca kad mislite kupit, sto malo sire npr. u rasponu od 1g. da odredite najnizu cijenu dionice te najvisu postignutu i onda se ravnate samo po tim podacima?Moze li to bit dobra metoda?

Meni su nekako te zakonitosti kretanja grafovski valova i ostrina bas zanimljive.Pardonirajte ako ispadam naivan jos sam pocetnik laik.

3. Npr. ako je graf neke dionice vise-manje valovit..cekas na ulegnuce vala da kupis dionice i prodas kad se val uzvisi. Pitanje: kad crta na grafu dostize vrhunce,normalno je da tad svi zele prodat,je li onda ti koji su navalili prodavat tesko nalaze kupce posto je, u biti, nekako glupo da netko ide kupovat dionice na krajnjem vrhuncu grafa,zasto bi itko to cinio,to mu je siguran gubitak,prema tome prodaju li se tada dionice tesko?

Zadnje uređivanje Zafashan : 17.10.2007. at 16:20. Reason: Otvaranje duplih topica
ul7 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 17.10.2007., 08:38   #100
uf, kakvo pitanje.
evo ti pogledaj ovdje, nešto smo pokušali s tehničkom analizom, ali topic baš nije zaživio.
izgleda da se svi ipak pouzdaju u "feeling", a i ne može se reći da su zakonitosti grafova baš primjenjive u vremenu IPO-a, pred izbore...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.