Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2007., 09:13   #1
VIRO-R-A - Viro tvornica šećera d.d.

Čini se da nema tema o Viru...
Zanimaju me komentari na ovu dionicu. Do nedavno je bila jako tražena i rast je bio kontinuiran. Kad je došla do razine 145x kn cijena joj je srušena na 1350 gdje je izvršeno više blok transakcija. Taman kad je krenuo oporavak opet je cijena srušena ali na 1300 da bi se izvršila blok transakcija od 15000 dionica.

Budućnost šećerane čini se i više nego dobra, jučer su dobili i zlatnu dionicu a u ovoj korekciji nije potonula (vjerojatno zato jer joj je i ovako cijena prethodno srušena).
Komentari?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 10:44   #2
Imam. Trenutno dokupljujem.

Novi pogon kupljen u Sloveniji bi mogao donijeti jos bolje stvari...

IMHO, nema brige, treba samo imati strpljenja.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 10:48   #3
Off VIRA, ali pričao sam nedavno s ljudima iz jedne druge sećerane kod nas.

Pitam ga kako prodaja - a oni meni kažu da cijelu proizvodnju mogu prodati jednoj VELIKOJ kompaniji pića u jednoj zemlji u Evropi, ali da ne stignu toliko proizvesti!

Meni se VIRO činio preskupim na 800, tako da ga gledam kako raste, ali nisam zainteresiran za kupnju, nekako mi se cijelo vrijeme čini preskupim, pa ga zaobiđem, ali ga je lijepo gledati kako raste!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 10:49   #4
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Imam. Trenutno dokupljujem.

Novi pogon kupljen u Sloveniji bi mogao donijeti jos bolje stvari...

IMHO, nema brige, treba samo imati strpljenja.
Mislim da za njih nema nikakvih problema , stoje odlično ...
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 10:51   #5
Član NO šećerane Viro otpustio 7.500 dionica
Nakon navedenog otpuštanja Robić posjeduje 14.500 dionica tvrtke, što predstavlja 1,0457 posto ukupnog temeljnog kapitala društva
Dražen Robić, član nadzornog odbora tvornice šećera Viro iz Virovitice, otpustio je 7.500 dionica društva, stoji u priopćenju objavljenom danas na Zagrebačkoj burzi. Otpuštenih 7.500 dionica predstavlja 0,5409 posto ukupnog temeljnog kapitala društva i ukupnog broja glasova u glavnoj skupštini.
Nakon navedenog otpuštanja Robić posjeduje 14.500 dionica tvrtke, što predstavlja 1,0457 posto ukupnog temeljnog kapitala društva i ukupnog broja glasova u glavnoj skupštini.
Zadnja zabilježena cijena dionice Vira je jučer na Zagrebačkoj burzi iznosila 1319,99 kuna
http://www.poslovni.hr/45498.aspx


Još jedan član NO Vira otpustio dio svojih dionica
Nakon otpuštanja 7.500 dionica, Zadro posjeduje 34.417 dionica Vira, što predstavlja 2,4820 posto ukupnog temeljnog kapitala društva
Marinko Zadro, član nadzornog odbora šećerane Viro iz Virovitice, otpustio je 7.500 dionica društva, stoji u priopćenju objavljenom danas na Zagrebačkoj burzi.
Otpuštenih 7.500 dionica predstavlja 0,5409 posto ukupnog temeljnog kapitala društva i ukupnog broja glasova u glavnoj skupštini.
Nakon navedenog otpuštanja, Zadro posjeduje 34.417 dionica Vira, što predstavlja 2,4820 posto ukupnog temeljnog kapitala i ukupnog broja glasova u glavnoj skupštini tvrtke.
Da podsjetimo, jučer je također priopćeno kako je još jedan član NO Vira, Dražen Robić, otpustio dionice i to također njih 7.500.
Temeljni kapital Vira iznosi 249.600.060 kuna, a najveći udio u njemu, od 33,57 posto ima Eos-Z d.o.o iz Zagreba.
Danas do 10:57 sati, dionica Vira je na Zagrebačkoj burzi bilježila nepromijenjenu cijenu od 1.300,01 kunu.
(pd)
http://www.poslovni.hr/45640.aspx
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 10:20   #6
http://www.poslovni.hr/55536.aspx

Narocito isticem:
Quote:
U tijeku je, naime, izrada studije isplativosti za tvornicu bioetanola, za koju je angažiran tim stručnjaka na Ekonomskom institutu Zagreb, a tehničko-tehnološka studija već je napravljena. Poznato je i da bi se tvornica sagradila na lokaciji u Županji, obzirom da je Sladorana nedavno kupila po cijeni od 2 milijuna kuna zemljište neposredno uz tvornicu, pa bi se dio infrastrukture županjske šećerane mogao koristiti u tu svrhu. Vlasnički, pak, tvornica bioetanola bila bi u jednakim udjelima podijeljena između sve tri hrvatske šećerane. Prednost tako osmišljenog koncepta tvornice bioetanola je i u činjenici da bi većinu sirovina osiguravale upravo same šećerane iz svojih nus proizvoda, što znači da takva tvornica ne bi bila ovisna o cijenama žitarica. Prema prvim procjenama, radilo bi se o investiciji vrijednoj 100 milijuna eura, a kapacitet tvornice bio bi 150 tisuća tona, što bi u cijelosti zadovoljilo potrebe Hrvatske koje će morati zadovoljiti prema EU normama nakon 2009. godine, u visini od 5,7 posto ukupne potrošnje benzina. Izgradnja tvornice trajala bi 18 mjeseci, što znači da bi Hrvatska nakon stupanja na snagu EU uredbe o obveznih 5,7 posto biogoriva imala i vlastitu proizvodnju.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 10:29   #7
A meni oči bode naslov...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 10:33   #8
samo treba strpljivo cekati ....
investor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 10:37   #9
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
A ja sam debelo u Viru! Pa što ću sada?
dimarzio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 10:41   #10
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
A meni oči bode naslov...
Uvoz, uvoz, uvoz da bi se oplemenilo i izvezlo kao proizvod sa dodatnom vrijednosti (CEFTA...)
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 12:23   #11
Ali zato cijena dionice i dalje stabilno gnjili na 137x ....
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 20:08   #12
Kakvo se FI očekuje?
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 20:33   #13
Izvrsno.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 21:54   #14
Zaf, popravi mi večer, riješio sam se nekih balasta i kupio dionice Vira!
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 13:19   #15
20.10.2007. Objava rezultata za treći kvartal 2007.
31.10.2007. Isplata dividende
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 14:37   #16
dividenda?

opa, bit će koja kuna, odnosno ako....a kojim datumom se gleda.mislim ja kupio 24.9, jesam u igri?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 17:11   #17
mislim da sam procito na poslovnom da dividendu dobivaju oni koji su imali dionicu 20.8
willibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 17:56   #18
Mislim da je to točno, ali ionako je dividenda nekih 12,13 kn tako da sumnjam da će se netko od nas obogatiti.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 18:19   #19
E tko zna za koliko su članovi NO kupili svoje dionice, ovo izgleda kao čisti profit taking.
prviudar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 19:49   #20
Nitko ne komentira VIRO, zadnjih dana lijepo raste, koliko vidim nitko ga ne blokira.

Pa niste valjda zbog JDPL,DLKV i ostalih zaboravili na naše slatke...
domar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.