Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2005., 11:57   #41
Quote:
plavva kaže:
imas ti pojma koliko je tesko naci obicne drvene kocke? ili nekakve igracke u koje dijete SAMO mora umetati, rastavljati, slagati? bez frke nadjem igracke na baterije koje sve rade same, ali one obicne kocke, brojalice i slicno - ne.
Ovo sam zadnji put (prije puno godina) vidio na Kaptolu na uglu gdje bus skrece u Grskovicevu . Nemam pojma da li ducan jos postoji, ali imali su samo takve igracke.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 11:58   #42
Quote:
plavva kaže:
vecina ljudi skoci na mene kad kazem da npr. moj mali od 20 mjeseci ne gleda crtice jer mu ne dam. ili da ne dam pistolje i takve agresivne igracke. ili da mu pod cijenu svadjanja svaki dan necu dat pokemone. i da, recimo, mislim kako je super vazno da ima igracke koje poticu kreativnost. imas ti pojma koliko je tesko naci obicne drvene kocke? ili nekakve igracke u koje dijete SAMO mora umetati, rastavljati, slagati? bez frke nadjem igracke na baterije koje sve rade same, ali one obicne kocke, brojalice i slicno - ne.
e sad, mozda sam ja preambiciozan i pretemeljit roditelj, ali zelim odgojiti dijete da bude kreativno, zaigrano, samostalno. a kad ima manje od 2 godine to mogu jedino dobrim izborom igracaka
Slično je i kod mene. Princeza ima skoro 3 godine i televiziju joj do nedavno nisam dao. Ili točnije, pokušavao sam je usmjeravati na način da i ne misli na TV. Ista priča je i s pištoljima. Mada, sve mi je jasnije da zabrane tu ništa ne pomažu jer otkrit će pištolje ovako ili onako.
Za igru, imam sreće. Slikovnice i knjige općenito njen su fetiš...
__________________
Rezime

Zadnje uređivanje putnica : 12.10.2007. at 16:37.
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:03   #43
Re: Re: Re: Re: Kvalitetne igracke za decke...

Quote:
plavva kaže:
al ajde ti zabavi dijete od 20 mjeseci kad vani pljusti kisa
Veeeeelika lopta (moze ona za pilates ), kucni tobogan i ljuljacka. Vrlo zahvalne igracke, izmore klinca do kosti.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:14   #44
Re: Re: Re: Re: Re: Kvalitetne igracke za decke...

Quote:
Juraj kaže:
Veeeeelika lopta (moze ona za pilates ), kucni tobogan i ljuljacka. Vrlo zahvalne igracke, izmore klinca do kosti.
khm. 40m2 u potkrovlju
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:17   #45
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalitetne igracke za decke...

Quote:
plavva kaže:
khm. 40m2 u potkrovlju
35 m2 u poktrovlju.
Plavva jesi ti sigurna da mi ti...da se...da se mi ne poznajemo?
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:17   #46
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalitetne igracke za decke...

Quote:
prometej kaže:
35 m2 u poktrovlju.
Plavva jesi ti sigurna da mi ti...da se...da se mi ne poznajemo?
sve manje i manje
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 12:34   #47
khm, moja se isla pentrat na loptu za pilates i opala je ko kruska
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 14:34   #48
Quote:
plavva kaže:
gle, obisla sam turbo limach koji mi je u kvartu i tamo nisam nasla nista. najbolja igracka koju sam mu kupila je radni stol s alatom, koji ima hrpu stvarcica koje zahtijevaju da se on bavi njima: sarafi, zabija "cavle", hobla, busi... ziva uzivancija.

mali inace ima 20 mjeseci.
O, pa s 20 mjeseci može slagati legiće uz tvoju pomoć. Dobro, ne baš legiće, mi smo u toj dobi imali mega blocks koji su ogromni i taman za taj uzrast. Ima ih u škrinjici.

U TL na žitnjaku ima raznih drvenih igračaka. Nema baš kocki, ali su igračke zgodne. nešto tipa složiš kravu, ogradu i kuću od par komada. Nisam detaljno gledala jer je moja cura već malo to prerasla. A ima i drvenih u raznim bojama elemenata u obliku kvadrata, pravokutnika itd. i može se lijepo slagati. Baš sam prekjučer to vidjela na Žitnjaku.
Onda imaš onih kakti puzzli gdje se 3 ogromna drvena komada ubace u utore u drvenoj ploči (npr. kvadrat, krug i trokut) i to u raznim bojama, pa usput vježbaš i boje.

Moja cura je u toj dobi obožavala sve na kotačima, što se može vući za sobom, po mogućnosti sve zavezano za njen mali bus, pa ja teglim bus, nju na busu i još 5-6 igračaka na kotačima zavezano otraga.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 14:52   #49
Quote:
plavva kaže:
... recimo, mislim kako je super vazno da ima igracke koje poticu kreativnost. imas ti pojma koliko je tesko naci obicne drvene kocke? ili nekakve igracke u koje dijete SAMO mora umetati, rastavljati, slagati?
takvu vrstu igracaka ima Haba,no toxic boje,drvene kocke...

btw.koji plastelin mu kupujes,jede li ga

HABA
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 14:56   #50
Quote:
plavva kaže:
on slikovnice bas ne voli previse, tak da mi trebaju nekakve dovoljno kreativne motoricke igracke. gdje ih kupujete?
Ja sam nasla neke slikovnice u kojima su zivotinje napravljene od krzna,perja,krpe...tako da moze razvijati osjecaj opipa na razne dlakavce

inace voli slikovnice i nekoliko jednostavnih zna napamet
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 14:59   #51
Da, primijetila sam po djeci s kojom sam često u kontaktu, da male curice uglavnom vole slikovnice, a dečkići baš i ne. Oni to malo kasnije .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 15:03   #52
Quote:
bigblue2010 kaže:
O, pa s 20 mjeseci može slagati legiće uz tvoju pomoć. Dobro, ne baš legiće, mi smo u toj dobi imali mega blocks koji su ogromni i taman za taj uzrast. Ima ih u škrinjici.

U TL na žitnjaku ima raznih drvenih igračaka. Nema baš kocki, ali su igračke zgodne. nešto tipa složiš kravu, ogradu i kuću od par komada. Nisam detaljno gledala jer je moja cura već malo to prerasla. A ima i drvenih u raznim bojama elemenata u obliku kvadrata, pravokutnika itd. i može se lijepo slagati. Baš sam prekjučer to vidjela na Žitnjaku.
Onda imaš onih kakti puzzli gdje se 3 ogromna drvena komada ubace u utore u drvenoj ploči (npr. kvadrat, krug i trokut) i to u raznim bojama, pa usput vježbaš i boje.

Moja cura je u toj dobi obožavala sve na kotačima, što se može vući za sobom, po mogućnosti sve zavezano za njen mali bus, pa ja teglim bus, nju na busu i još 5-6 igračaka na kotačima zavezano otraga.
daj pliz malo objasni gdje je taj TL, ja nisam vozac pa moram nekako navigat muza
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 15:33   #53
A ovo?

http://www.ekoigracke.com/katalog/igracke.html
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 15:43   #54
Quote:
plavva kaže:
daj pliz malo objasni gdje je taj TL, ja nisam vozac pa moram nekako navigat muza
Kod zelene tržnice, voziš po slavonskoj i poslije heinzlove napeto pratiš billboard-ove, pa kad vidiš ogroman gdje pište turbo Limać nešto metara desno - to je to. Malo dalje od Bauhausa. Tamo je magma centar, imaš i robice za kikiće, a i sebe i muža.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 15:50   #55
ovo je super. posebno mi se svidja sto ih mozemo skupa bojati
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 16:18   #56
nes ti brige, samo malo prosurfas

link 1 -179kn

link 2 -294kn
Rinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 16:27   #57
"Ovo" - kako god se to zvalo sa prve slike sam ja htjela kupiti u Ikei ali baš u Idi Didacti tj. Wesco katalogu vidim da se to preporuča za djecu od 3+ godina.

Malo sam listala katalog i bigblue je uglavnom spomenula igračke koje bi bile dore za dijete od 20-ak mjeseci - kocke (u ID imaju velike krpene kocke, slične sam vidjela u Mercatoru, a dobri su sigurno i Megablocksi), pa sve moguće igračke koje djeca vuku za sobom (ove u ID imaju još po sebi 'fine zvečke' pa vam djeca mogu bildati ruku i oko), raznorazne puzzle ali ne one za slaganje sike nego više za umetanje oblika, s tim da u ID imaju npr. puzzle sa životinjama, pa sa voćem - očito i za učenje govora. Onda imaju meni jako zgodne (ali to je za djecu od godinu dana na više) platnene kućice sa unutra krpenim figurnicama ljudi i životinja - kao farma, toga je bilo u Ikei prije. Još imaju za tu dob i vlakić sa prugom ali sve u dosta velikim dimenzijama, a slični su Tomy vlakići kojih ima u TL. Eto, i u King Crossu se sad otvorio veliki Turbo Limač, nisam ga baš detaljno gledala, ali hoću jer i meni trebaju neke velike puzzle sa jednostavnim oblicima (trokut, krug) za vježbanje.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 16:35   #58
Btw. plavva nisam ,naravno, znala da si išla sa sinom na Goljak, u Idi Didacti se uglavnom i opskrbljuju roditelji koji moraju vježbati sa djecom - jer ima za kupiti strunjača, lopti i svih drugih rekvizita (pa i igračaka) potrebnih za fizikalnu i radnu terapiju; dosta stvari koje koriste na Goljaku i jesu iz ID.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2005., 22:02   #59
Quote:
verica kaže:
"Ovo" - kako god se to zvalo sa prve slike sam ja htjela kupiti u Ikei ali baš u Idi Didacti tj. Wesco katalogu vidim da se to preporuča za djecu od 3+ godina.

"To" s prve slike (a sto sam ja tako divno opisala u svom postu) sam kupila u Ikei kad mi je mala bila nesto preko godinu dana. I vec se onda igrala s tim, a igra se i sada (trenutacno figurira kao stalak za susenje vesa, pa sefica vjesa i kvaci s kvacicama bebinu robu, ali dobro).
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2005., 15:11   #60
Pa i meni je bilo čudno što su "to" kategorizirali za djecu od 3+ godina, baš mi se čini pogodna igračka za vježbanje fine motorike.

Inače sličan dućan IDI Didacti postoji i u Ilici 55, zove se IDIS li tako nešto, u dvorištu je, isto drže didaktičke igračke i u principu prodaju na veliko (vrtićima itd.) ali može se kupiti i na malo. Navodno je nešto jeftiniji.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.