Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2015., 18:04   #281
Mi ćemo imat oko 30-40 gostiju kojima ćemo platit hotel. I računam da će to biti oko 4 -5 tisuće kuna. Je veliki trošak al nemamo baš previše izbora. Misla sam to kompenzirati tako da ne kupujem nikakvu žesticu za salu, a vjerujem da bi na to potrošila nekoliko tisuća.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 12:49   #282
mi placamo onima koji dolaze od dalje (600-1000km) dva nocenja, ako zele ostati duze, mogu si sami platiti par dana jos i vecina ce ih i ostat jer ce biti smjesteni u termama.. A ovima koji dolaze od blize, placamo 1noc.. I realno ce nam to biti najveci izdatatk (osim restorana), ali sto cemo.. Nije mi ok zvati ljudi da se voze 10-12h na svadbu i onda ih jos traziti da sami plate smjestaj..
ZaruljaZelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 18:39   #283
Gostima koji dolaze iz daleka mislim da je u redu naci ili platiti smjestaj, ali ovima koji su udaljeni 30-50 kilometara smatram da nema potrebe. Npr. Ovo sto ste spominjali Zagreb - Karlovac, to ne bih pokrivala, po meni je to pretjerivanje. Ne piju svi alkohol, uvijek se moze naci netko tko ce voziti, posebno ako su grupice. A ako se bas zele napiti, to je njihova stvar, nek si plate smjestaj. Ni meni nikad nitko nije ponudio smjetaj na takvim relacijama, a nisam ni ocekivala kad za 45 minuta mogu biti kod kuce. A nedavno smo decko i ja prenocili u hotelu nakon jedne svadbe iako smo imali 40km do kuce, na svoj racun. Ali to iz razloga da se maknemo malo od kuce, ne zbog udaljenosti
PeggySuee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 09:26   #284
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Relacija Karlovac - Zagreb je stvarno mala i naravno da se neće organizirat smještaj.
Je, mala je relacija, ali... Jedna prijateljica mi je već spomenula nešto kao tipa uh treba voziti poslije, a mislim se nemoj piti i bok. A tak svejedno jel to KA ili drugi kraj grada. Mi smo prošle god išli na svadbu iza Dugog Sela, i ja nisam niš pila da mogu voziti doma, i to je to, prilagodiš se, snađeš se....ili jednostavno ne dolaziš na svadbu ako ti je sve tlaka....
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 10:49   #285
ili piješ i onda prestaneš sat-dva prije nego što ideš doma, naravno pod uvjetom da se baš ne ubiješ
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 13:33   #286
moja frendica je rekla da se želi pošteno zabaviti (ljepšim rječnikom rečeno ) i da će sama platiti smještaj...nije uopće dovodila u pitanje kako će doma i koliko će joj biti teško...za sve se nađe rješenje kome je stalo
__________________
Nobody can make you feel inferior without your permission.
valyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 14:59   #287
Slažem se s ovim da za relaciju Zagreb-Karlovac ne treba plaćati smještaj. Kad se moja frendica udavala večera je bila u mjestu koje je nekih 30-40 kilometara udaljeno od mjesta gdje većina živi. I svi su se vratili, nitko nije prespavao, svima je bilo dobro (bar tako kažu) i nitko se nije ubio od alkohola (ovo što Mayo kaže, prestaneš piti 2 sata prije nego ideš doma).
Elzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 16:47   #288
Quote:
valyca kaže: Pogledaj post
moja frendica je rekla da se želi pošteno zabaviti (ljepšim rječnikom rečeno ) i da će sama platiti smještaj...nije uopće dovodila u pitanje kako će doma i koliko će joj biti teško...za sve se nađe rješenje kome je stalo
slažem se. za našu svadbu nam je već kum najavio kako ne misli voziti doma pijan (iako mu je kuća ni 10 km od hotela) te da će si sam platiti spavanac i otriježnjenje na što smo se ja i budući složili da će kumovi sa pratnjama noćiti u hotelu isključivo na naš račun.
Bili Cvitak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 14:35   #289
Nama otprilike pola svadbe putuje i prije nego što smo krenili s organizacijom smo razgovarali i složili se da mi plaćamo smještaj. Imat ćemo malu svadbu i zovemo samo one najbliže i najdraže. Da moram smjestit neki veći broj ljudi možda bih razmišljala da cijeli event premjestim bliže njima. Ovako, za tih 15 soba mi nećemo propast, a znam da mi se neće dogodit da netko drag ne dođe jer si nije mogao priuštit spavanje.
__________________
A te che sei, semplicemente sei...
Kumpirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:27   #290
Pola naših svatova putuje 80-ak km, mislim da ćemo njegovu familiju, goste iz inozemstva i par prijatelja koji se inače razvale ostavit spavat kod nas, susjeda i mojih prijatelja s apartmanima.. neće to naravno bit za sve, al nema šanse da plaćam 50e (po nižoj cijeni) za noć. Cijene su takve jer sam u turističkom gradu, a vjenčanje u sezoni.
BabyBoo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 13:28   #291
Uh... mi cemo morati platiti smjestaj gostima. Njegovi dolaze iz inozemstva, a moji putuju cca 250 km do mjesta vjencanja.
Meni ne bi bio problem platiti sama svoj smjestaj, da me netko zove na svadbu, ali sad kad ja to organiziram, nekak mi je glupo dovlaciti ih u skroz drugi kraj Hrvatske ili na drugi kontinent, a onda im ne platiti nocenje... I isto mi je vjencanje u 7.mjesecu. Ali dobro, mi cemo imati cca 25 ljudi, od toga, 4 starijih nakon ceremonije putuje nazad doma, a mi mladi ostajemo. Kumovi su s nama u vili, pa necemo propasti za tih 10ak ljudi kojima placamo smjestaj.
Kad je bal...
fostoq7alabi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 19:39   #292
Nama 40-ak osoba (cijela moja obitelj) dolazi iz Slavonije u Dalmaciju i sad je pitanje šta s njima. Logično da ću im platit smještaj jer ipak prelaze više od 600 km, ali ne znam koliko? Budući da je vjenčanje subotom, mislila sam smještaj osigurati za petak i subotu navečer, a u nedjelju ih lagano otpremiti nazad. Imam dosta poznanika s apartmanima pa se nadam nekim lijepim popustima, pogotovo jer neće biti u srcu sezone.
zp123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 21:50   #293
Quote:
zp123 kaže: Pogledaj post
Nama 40-ak osoba (cijela moja obitelj) dolazi iz Slavonije u Dalmaciju i sad je pitanje šta s njima. Logično da ću im platit smještaj jer ipak prelaze više od 600 km, ali ne znam koliko? Budući da je vjenčanje subotom, mislila sam smještaj osigurati za petak i subotu navečer, a u nedjelju ih lagano otpremiti nazad. Imam dosta poznanika s apartmanima pa se nadam nekim lijepim popustima, pogotovo jer neće biti u srcu sezone.
Pa ono, po meni je ok i smo za tu noć nakon svadbe. Al ak možeš obje noći za neku jeftinu cifru sam daj, ljudima će dobro doć. A tko zna, možda neki dio njih sam odluči da će ipak doć u subotu direkt na svadbu.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 16:49   #294
Jooj, vjeruj da će prije biti onih koji bi došli i 5 dana prije, ali i ostali 5 dana poslije. Ali to je već druga priča...
zp123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 16:51   #295
Quote:
zp123 kaže: Pogledaj post
Jooj, vjeruj da će prije biti onih koji bi došli i 5 dana prije, ali i ostali 5 dana poslije. Ali to je već druga priča...
Aha Ma to nek si sami plate, dvije noći je i više nego što bi trebali.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 11:04   #296
Mi imamo dvadesetak ljudi koji će prespavati (nešto moje rodbine + prijatelji od dragog). Moju rodbinu ćemo smjestiti kod mene i kod mojih, s tim da će moja mama platiti svojoj sestri i njenom mužu noćenje u hotelu gdje je vjenčanje, s obzirom da teta ima problema s kičmom i vjerojatno ne može cijelu večer izdržati bez da legne, što je po meni ok).

Od mojih prijatelja će ostati spavati moja kuma koja dolazi s malom bebom od 7 mjeseci, a njoj, mužu i bebi sam organizirala smještaj kod druge kume koja ima 2 apartmana (ustupila nam ga je besplatno). Kod nje ćemo smjestiti još dvoje ljudi, vjerojatno prijatelje dragoga.

Kod kolegice s posla sam rezervirala još jedan apartman za ostatak prijatelja, a taj smještaj će dragi platiti mislim, a njegovi kumovi bi htjeli noć nakon vjenčanja prenćiti u hotelu, a to će sami i platiti.
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 14:44   #297
Quote:
zp123 kaže: Pogledaj post
Nama 40-ak osoba (cijela moja obitelj) dolazi iz Slavonije u Dalmaciju i sad je pitanje šta s njima. Logično da ću im platit smještaj jer ipak prelaze više od 600 km, ali ne znam koliko?
Mi imamo isti problem samo obrnuto... Njegova rodbina i prijatelji dolaze iz Dalmacije u Slavoniju. Rezervirali smo prenoćište di nam stane svih 40-50ljudi(kapacitet im je cca 80-90).

I rezervirali smo samo petak noć tada je vjenčanje, jer nemamo okupljanja prije vjenčanja u crkvi.

Dakle svi koji budu dolazili (pitali smo unaprijed za mogućnost ranijeg dolaska u sobe) mogu i imaju vremena za odmoriti do 18h bez ikakvog problema. U subotu imamo kasnu odjavu, svi ionako idemo na ručak, a onda će ljudi ili još malo razgledavati pa doma u Dalmaciju ili će nazad u prenoćište, ali tada na svoj trošak-nitko im ne brani.

S obzirom da je četvrtak neradan dan i blagdan a mi smo rezervirali baš na produžen vikend rekli su nam da ćemo najverojatnije moći bez problema i dodatne dane ali da im to moramo javiti najkasnije do zadnjih 15 dana pred svatove. Dogovorili smo se nas dvoje da nam nije problem platiti ako bude netko htio ili došao u četvrtak, ili smjestiti tu večer kod rodbine ili ako ih bude puno u prenoćište.

Uglavnom okej mi je da platiti samo tu noć a sve ostalo po izboru. Putovali smo na više takvih vječanja i svaki puta nam je plaćena samo ta noć.

Sretno
__________________
"Ljubav je jedini ključ koji odgovara vratima raja."
legica989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 16:47   #298
Meni će vjerojatno dolaziti desetak ljudi iz Srbije. S obzirom da su mi to sve jako dragi frendovi koji baš i nisu pri lovi, platit ćemo im smještaj, dva dana.

Vjenčanje je u petak, tako da taj dan sigurno, a onda i subotu da možemo još jednom zaružiti zajedno.

Sve druge troškove svodimo na minimum, tako da ovo neće biti velika stavka, a bitno mi je da ti ljudi dođu.
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 22:17   #299
Mi smo imali goste iz gradova udaljenih 200 do 300 km od mjesta vjenčanja i platili smo im smještaj u hotelu, nekako nam se to činilo kao najelegantnije rješenje, a i oni su bili zadovoljni.

No mi smo imali manje vjenčanje, pa to nije bio problem s financijske strane, ali ako netko ima pedesetak ljudi kojima treba platiti smještaj, onda je već nezgodno.

Uskoro idemo na vjenčanje u obližnji grad i sami ćemo si platiti smještaj tamo iako nam nije daleko, ali čisto iz komocije, da možemo popiti i opustiti se.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 09:56   #300
Mi imamo vjenčanje cca 45 km od Zagreba. U cijenu nam je uključen autobus za 50 ljudi. Ponudit ćemo ga gostima pa ako žele imaju to opciju. Za roditelje, kumove, dvije bake i dedu, njegove sestre, šogore i nećakinju (uz nas) ćemo uzeti smještaj na samom imanju (nas 20).

Za još cca 10 ljudi (moja rodbina koja nije iz Hrvatske) ćemo uzeti smještaj cca 5 min dalje (jer kod nas više nema mjesta), a njima bi ionako plaćali i da su u Zagrebu. Oni će doći do nas ujutro i svi ćemo skupa imati obiteljski doručak na imanju kojem se baš veselim Ostali kao što sam rekla imaju opciju busa (uzet ćemo i još jedan o našem trošku ako će ljudi biti zainteresirani). Tko ne želi tako - nažalost nemam druge opcije.

Smještaj će nas izaći cca 1.000-1.500 eur plus dodatni bus cca 2.500 kn.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.