Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2012., 19:52   #241
To jesam napravio, ali nisam vidio tamo opciju biranja između dostavne adrese i slanja na mail?
Samom registracijom tamo prestanu mi spamat kućnu adresu ili?
sjeverni vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 20:04   #242
nemam pojma, imam upisan e-mail od početka i sami su na jednom prestali slati poštom.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 17:39   #243
Je, meni prestali spamati kućnu adresu kad sam se registrirala, sad dobivam mailove
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 21:35   #244
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
da ali prvo moraš dobiti password za svoj e-račun kod njih (moraš otvorirti e-račun kod njih). Pa papire ne dobivam u zadnjih godinu dvije. A uskoro ću za dionice koje imam u portfelju moći i vidjeti spisak svih imaoca.
Hm, ovo me zanima!
Ja još uvijek dobivam poštu na kućnu adresu jer se donedavno nije moglo online registrirati, a sve drugo mi je tlaka. Moram to malo proučiti.

Što se spiska svih vlasnika dionica tiče, zadnji put sam to radio prošlog ljeta jer do SKDD-a ne mogu s obzirom da rade u isto vrijeme kad i ja

Znači, uskoro ćemo - ako se registriramo online - moći pregledavati sve liste dioničara za "naše" dionice?
Dosad su to naplaćivali 100+PDV, kako to misle realizirati?
Nisam nikakvu vijest čuo po tom pitanju do sada...
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 22:04   #245
Nešto je bakić natuknuo o tom.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 18:44   #246
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
nemam pojma, imam upisan e-mail od početka i sami su na jednom prestali slati poštom.
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Je, meni prestali spamati kućnu adresu kad sam se registrirala, sad dobivam mailove
Onda je to to

Tnx
sjeverni vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2019., 12:02   #247
Koji je postupak otvaranja računa u SKDD-u, to radi broker u moje ime ili moram sam podnit zahtjev?

Kada sam ugovarao brokerski račun, naglasio sam da nemam otvoren račun u SKDD-u, samo mi je rečeno da ću dobiti podatke za registraciju na mail.

U dokumentaciji koju imam nemam nikakvi formulara koji bi nosio naziv Zahtjev za otvaranje računa u SKDD-u.

Ne znam jesu li zaboravili ili je sve ok?
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2019., 15:33   #248
Prvo ću se zahvaliti na pomoći, ovaj je pdf i općenito forum su od neprocijenive koristi.

Sada ću napisati informacije za novu ekipu, čisto da se ne drkaju kada prvi put ugovaraju brokerski račun i račun u SKDD-u.

Prvo sam naveden na krivi trag dok sam sklapao brokerski ugovor,a to je da podatke za registraciju na SKDD dobivaš na mail. Prvi fail.

Meni vrag ne da mira vidim da je prošlo 5-6 dana,a ništa na mail-u od SKDD. I eto pošaljem ja upit na mail erste banke namjenjen za investicijsko bankarstvo što je sa računom u SKDD-u?

Dobijem odgovor, da oni ne smiju u moje ime ugovarat račun u SKDD. Drugi fail.

Potom mi pošalje info da su mu kolegice otvorile mi račun. Treći fail.

Ništa nazovem ja SKDD i lijepo mi žena objasni da se zahtjev za otvaranje računa automatikom šalje nakon sklapanja brokerskog ugovora, te da se podaci za registraciju šalju isključivo poštom i to preporučeno te stignu max za tjedan dana, nikavim hebenim mailom.

Ovo čisto da ekipa koja ulazi u ovom zna kako proces ide, jer će dobit gotovo sigurno krive informacije od osoba koje bi trebale znati takav info.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2019., 17:12   #249
U E-ulagatelju(SKDD) pod stavkom registracije, mi se pojavila kupljena dionica, te kada kliknem stupac gdje stoji potvrdi/otkazi uz sve podatke o dionci stoji mi PORUKA SUSTAVA:Zbog nedovoljne količine vrijednosnih papira na poziciji registriranoj sa Članom Izdavateljem nije moguće potvrditi registraciju.

U čemu je problem molija bi pomoć? Ili trebam pričekati 11.12 datum namire(kako stoji u fakturi) da bi se mogla potvrditi registracija?
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2019., 15:06   #250
Naravno.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2021., 18:19   #251
Zna li tko o novom sustavu skdd- ccp, sta je to tocno ?
kripto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2021., 17:19   #252
Ukratko. Ono što je do sada radio samo SKDD razbijeno je na dvije firme - SKDD ostaje, a osnovao se dodatno SKDD CCP. To su zapravo dvije firme. SKDD se od sada bavi samo vlasničkim dijelom (znači kao i do sada, na njemu ostaju vlasničke pozicije investitora), a SKDD CCP radi proces prijeboja i namire (promjene vlasništva - trgovanja na burzi itd itd itd). Znači, po dobrom receptu, ono što je radila jedna firma, sada rade dvije firme, što naravno i košta najmanje duplo više (čudio bi se da ne). Za "obične" investitore se zapravo ne mijenja ništa, sve ostaje po starome, jer su se njihove pozicije i do sada namirivale (prijebo i namira) po zbirnom principu, samo je sada dodan taj individualni račun unutar prijeboja i namire (ne u vlasničkom dijelu!), znači unutar ta dva radna dana kada se vrte promjena po trgovanju na burzama i ostalim prijenosima, kojega se može otvoriti. Zbirni je način bio i do sada, zbirni ostaje za ogromnu većinu. Osim ako želite platiti masne pare godišnje za nešto što zapravo ne trebate - individualni račun ... Ako do sada u tome dijelu niste imali problema sa vašim brokerima, nećete ni dalje, jer taj zbirni princip ostaje i dalje, uz naravno, što mastodonima sada sa dvije firme treba vjerojatno plaćati više nego do sada čujem, pa traže neke kolaterale, margine i slične pizdarije od brokera (naravno, mnogo veće nego do sada).

Treba podmiriti zapošljavanje uhljeba, a i država je izgleda ulupala gomilu para u tu novu firmu, eto, neka plaćaju - tko? Brokerske kuće koje će naravno to, nema druge, morati ovako ili onako na klijente prevaljivati.
NoDirectionHome is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2021., 16:48   #253
Quote:
NoDirectionHome kaže: Pogledaj post
Ukratko. Ono što je do sada radio samo SKDD razbijeno je na dvije firme - SKDD ostaje, a osnovao se dodatno SKDD CCP. To su zapravo dvije firme. SKDD se od sada bavi samo vlasničkim dijelom (znači kao i do sada, na njemu ostaju vlasničke pozicije investitora), a SKDD CCP radi proces prijeboja i namire (promjene vlasništva - trgovanja na burzi itd itd itd). Znači, po dobrom receptu, ono što je radila jedna firma, sada rade dvije firme, što naravno i košta najmanje duplo više (čudio bi se da ne). Za "obične" investitore se zapravo ne mijenja ništa, sve ostaje po starome, jer su se njihove pozicije i do sada namirivale (prijebo i namira) po zbirnom principu, samo je sada dodan taj individualni račun unutar prijeboja i namire (ne u vlasničkom dijelu!), znači unutar ta dva radna dana kada se vrte promjena po trgovanju na burzama i ostalim prijenosima, kojega se može otvoriti. Zbirni je način bio i do sada, zbirni ostaje za ogromnu većinu. Osim ako želite platiti masne pare godišnje za nešto što zapravo ne trebate - individualni račun ... Ako do sada u tome dijelu niste imali problema sa vašim brokerima, nećete ni dalje, jer taj zbirni princip ostaje i dalje, uz naravno, što mastodonima sada sa dvije firme treba vjerojatno plaćati više nego do sada čujem, pa traže neke kolaterale, margine i slične pizdarije od brokera (naravno, mnogo veće nego do sada).

Treba podmiriti zapošljavanje uhljeba, a i država je izgleda ulupala gomilu para u tu novu firmu, eto, neka plaćaju - tko? Brokerske kuće koje će naravno to, nema druge, morati ovako ili onako na klijente prevaljivati.


hvala.
kripto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.