Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2007., 08:56   #41
Quote:
puppa kaže: Pogledaj post
Super je princezica . Pa pusti je da ruča poslije spavanja, važno je da si klinci slože ritam. Mislim da bi to trebalo poštivati. A ovo ako traži njam, njam, u međuvremnu, slobodno ti njoj daj jesti i nakon doručka, odnosno užine ako traži, samo pazi da se ne naklopa tak da poslje neće moći ručati.
Da, moji ti klinci kad su doma (uglavnom vikendom), a ustanu rano (oko sedam, pola osam) odmah jedu "prvi doručak", tipa čokolino, a oko deset (umjesto užine) pravi doručak tipa sirni namaz, salamice, sira , pečeno jaje ... onda nakon toga slatkiš kao užina (čokoladica, bom-bom, ...), a oko dva kompletan ručak. I tako nastavljaju sve do večere (neki međuobrok tipa puding, voćni jogurt, voćka ili sl). I da, kad mi pijemo kavu, oni obavezno kakao.
I nisu debeli. Klinjo ima 86 i skoro 14 kg, a princeza oko 18,5 kg i oko 116 visine.
Hvala! Jako koristan savjet ! Znaš, kad ti je prvo dijete često se pitaš je li radiš ispravno stvari?!
Super ti napreduju!!!
Moja princeza ima 84 i teži 11,7kg
Ma u pravu si, bolje da nam jedu ! Kako bih tek brinula da neće da jede?!
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 11:35   #42
Quote:
Loulou kaže: Pogledaj post
Hvala! Jako koristan savjet ! Znaš, kad ti je prvo dijete često se pitaš je li radiš ispravno stvari?!
Super ti napreduju!!!
Moja princeza ima 84 i teži 11,7kg
Ma u pravu si, bolje da nam jedu ! Kako bih tek brinula da neće da jede?!
Dobra je, pravi komad žene, rekli bi naši stari. Tako je bila i moja princeza.
Ima li i tvoja princeza stil rasta kao moja: prvo dobije nešto na težini, malo se zaokruži, a onda naglo izraste za bar 3-4 cm? Nikada nije bilo paralelno težina i visina, uvijek prvo težina (točno kužim kako joj se obraz zaokruže), a onda u visinu.
Što se tiče klope, samo nemoj dozvoliti da ti slatkiši zavladaju. Ostalo sve vidiš na djetetu.
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 13:07   #43
Quote:
puppa kaže: Pogledaj post
Dobra je, pravi komad žene, rekli bi naši stari. Tako je bila i moja princeza.
Ima li i tvoja princeza stil rasta kao moja: prvo dobije nešto na težini, malo se zaokruži, a onda naglo izraste za bar 3-4 cm? Nikada nije bilo paralelno težina i visina, uvijek prvo težina (točno kužim kako joj se obraz zaokruže), a onda u visinu.
Što se tiče klope, samo nemoj dozvoliti da ti slatkiši zavladaju. Ostalo sve vidiš na djetetu.
I moja tako napreduje!
Prvo se ubuce obrazi, pa onda se izduži. Tačno sad znam kad vidim kesice umjesto obraščića da slijedi rast u visinu!
Ja ti se pravo borim protiv slatkiša, ali kad su tu rođaci, to je nemoguće! Pa onda dok ljudima objasnim da joj ne treba tabla čokolade, svi ti keksovi i sl. Uf, a oni čim probaju, vole! Koji su čovjeće! Ali nedam se ja. Ja joj ne kupujem slatkiše, kod mene su jogurti, voće, žitarice, monte i ponekad, ali ponekad kinder čokolada, u jako malim količinama.
Jučer sam je ostavila sestri na sat i vračam se ja, a ona joj daje kinder i to u 19h30 - upropasti mi večeru! A moja, jede li jede čokoladu, teško žabi u vodu!
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 14:01   #44
http://www.net.hr/zdravlje/page/2007/10/31/0024006.html

hiperaktivnost i bomobni
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 14:38   #45
Da li imate nekih recepata?
Ja sam potpuno bez ideje, imam osjećaj da stalno pravim jedno te isto.
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 13:28   #46
Evo me.
Imam pitanje, to sam skuzila kroz temu dohrana, do kad cu nastaviti davati 2 mlijecna obroka? Je li to vise "must" sa 17. mj, ili joj vise ne treba obavezno 500ml mlijeka?
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 11:05   #47
Majke starije djece, mozete li mi dati savjet? Interesuje me koliko obroka su vasi malisani imali sa godinu i po? Da li su i dalje imali po 2 mlijecna, tj. pola litre mlijeka dnevno? Neki savjeti za uzine - sta ste im davali?
Moze cak i neki recept za rucak/veceru?
Da li su vec sa godinu i po i vecerali sto i vi?
Hvala puno
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 17:53   #48
Ja ustvari nemam pojma sta da vam pisem ovdje!?Mom mozes na prste izbrojat ono sto voli pojest!Nekad me fata ocaj!Kad se bilo kom pozalim svi kazu pa nebi se reklo da nece da jede!On ujutro jeeedva pojede cokolino,ili medolino ili cokolesnik ili keksolino!ovisi.Nema tzeorije ga natjerat da jede ono sto mi jedemo.Voli pomfri,ribu paniranu gotovu i to nevoli ledo neg neke jeftine,ja mu u toster stavim kruh i onda margarinom namazem i to voli.Nekad imamo srece pa pojede juhice.Ima nepunih 14 mjeseci on!Navece pred spavanje pojede cokolino ili keksolino.Do prije dva mjeseca to djete je jelo sve zivo a sad odjedanput stao!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:10   #49
Quote:
Loulou kaže: Pogledaj post
Majke starije djece, mozete li mi dati savjet? Interesuje me koliko obroka su vasi malisani imali sa godinu i po? Da li su i dalje imali po 2 mlijecna, tj. pola litre mlijeka dnevno? Neki savjeti za uzine - sta ste im davali?
Moze cak i neki recept za rucak/veceru?
Da li su vec sa godinu i po i vecerali sto i vi?
Hvala puno
Moj klinjo ima 18 mjeseci, jede tri glavna i dva međuobroka. Doručkuje ranom zorom prije vrtića (uglavnom je to čokolino ili slična kašica) pa onda u vrtiću doručak, ručak i užinu. Kasnije doma pojede oko 17 sati nešto kao međuobrok - puding, monte ili nešto slično i oko 19 jede večeru.
Kad smo doma cijeli dan normalno doručkuje, ruča i večera isto što i svi ostali (doručak i večera po izboru - čitaj: što sestra to i on, a ručak iz iste rajngle). Mlijeka ne popije pola litre, popije obično šalicu mlijeka ili kakao, ali zato pojede jogurta, sira, vrhnja, čokolino .... nije to mlijeko presing da mora biti, već se preporuča. Moj ti je sin od svoje seke naučio piti mlijeko ili kakao iz šalice uz doručak ili večeru (kruh i nešto tipa salamica, pašteta, sirni namaz, pekmez, nutela...) i to mi je super.
Međuobroci su mu, kad smo doma, voće, mliječno ili nešto slično.
Slatkiši samo nakon glavnih obroka.
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 22:20   #50
Malo dižem temu.
Prešli smo davno fazu šta i kako sa dohranom,e sad me zanima šta i kako pripremate svojim bebačima 1+. Mi uglavnom papamo svi isto samo pazimo na začine.
Ja jako volim kuhat i kombinirat svašta nešto. Klinjo više voli slano nego slatko (uglavnom jede voće u prirodnom obliku-ne u kašicama),e sad bi voljela vidjet kako se vi snalazite sa kuhanjem za 3-4 i više a da je primjereno i za bebonje.
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 23:24   #51
Quote:
puppa kaže: Pogledaj post
Moj klinjo ima 18 mjeseci, jede tri glavna i dva međuobroka. Doručkuje ranom zorom prije vrtića (uglavnom je to čokolino ili slična kašica) pa onda u vrtiću doručak, ručak i užinu. Kasnije doma pojede oko 17 sati nešto kao međuobrok - puding, monte ili nešto slično i oko 19 jede večeru.
Kad smo doma cijeli dan normalno doručkuje, ruča i večera isto što i svi ostali (doručak i večera po izboru - čitaj: što sestra to i on, a ručak iz iste rajngle). Mlijeka ne popije pola litre, popije obično šalicu mlijeka ili kakao, ali zato pojede jogurta, sira, vrhnja, čokolino .... nije to mlijeko presing da mora biti, već se preporuča. Moj ti je sin od svoje seke naučio piti mlijeko ili kakao iz šalice uz doručak ili večeru (kruh i nešto tipa salamica, pašteta, sirni namaz, pekmez, nutela...) i to mi je super.
Međuobroci su mu, kad smo doma, voće, mliječno ili nešto slično.
Slatkiši samo nakon glavnih obroka.
Khm mi smo 17 mjeseci i još smo na formuli, tj. imamo 2 obroka samog mlijeka kroz dan

Doručak voće+žitarice (oko 8 u jutro)
Međuobrok jogurt/namaz (oko 11)
Pred dnevno spavanje mlijeko (oko 12.30-13)
Ručak isto što i mi (oko 15.30-16)
Večera 7corn/keksolino,čokolino.... (oko 19.30)
I pred samo spavanje mlijeko (20.30)


Paštetu, nutellu, smokiće, salamice još nismo probali....ali stignemo još :-)
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 09:34   #52
zao mi je da tema ode u prasinu, a zdenka lijepo postavila pitanje
uglavnom kuham za sve isto, pa ili njemu odvadim prije zacina (tipa papar, puno ruzmarina i sl.) ili svi jedemo jelo u koje i tako i tako ne pasu zacini.
npr. jucer sam radila spagete (ja radim pola kolicine je naribano povrce, pola je junetina), pa njemu odvadim prije nego natrpam papra i feforona kako PS i ja volimo
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 11:04   #53
Znači Magic i vi ste na "istoj" hrani. Meni je nevjerovatno da sinak moj hoće apsolutno sve da jede,uh koliko sam muke imala sa curicom
Ivan ne voli cokolino i ostale kašice,više voli da mu skuham griz i ja natrpam voće,čokoladu itd. Pedica nam je rekla s obzirom da nemamo alergičara u porodici da mu damo obično mlijeko,probala sam i on ga je super prihvatio. Obožava za "dobro jutro" popiti frape od banane,a i meni se to čini ok za početak dana. I mi smo juče jeli tjesteninu sa vrhnjem i sirom i malac je tražio repete
Danas je na redu prasa sa rižom i junetinom pa budemo vidjeli.
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 13:55   #54
moj nece skoro nista, ali ja onda lijepo skuham za nas a ti ako hoces ako neces, igraj se s hranom dok ja pojedem
Danas je na rasporedu varivo s jecmom i raznim povrcem unutra sto cemo jesti svi, a PSu sam jos sa strane skuhala hrenovke jer nakon par dana zdrave hrane, uvijek voli pojest malo junka
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 19:44   #55
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
moj nece skoro nista, ali ja onda lijepo skuham za nas a ti ako hoces ako neces, igraj se s hranom dok ja pojedem
Danas je na rasporedu varivo s jecmom i raznim povrcem unutra sto cemo jesti svi, a PSu sam jos sa strane skuhala hrenovke jer nakon par dana zdrave hrane, uvijek voli pojest malo junka
Kakvo je to varivo s ječmom?Čini mi se super zdravo.
Moj maleni (16 mjeseci) sve jede;
Ujutro podoj;
nakon toga šoljica kakaa + malo kukuruznog ili crnog kruha namazano margarin+med, ili marmelada, ili sirni namaz ili kajmak
-10 sati voće
-12 sati- ručak (sve što i mi)
-13.30 podoj pred spavanje
-16 sati opet voće, voćni jogurtić, malo čokolade (jede sestrica, pa hoće i on)
- 18 sati- večera (što ostane od ručka)
- 21 sat podoj
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 21:29   #56
čirim pomalo na ovu temu jer ćemo uskoro postat punopravni članovi kluba 1+
svakako, kod nas je trenutno stanje takvo da ima 3 kruta obraka i sisa najmanje 8x dnevno. nemam pojma di mu to sve stane, al se u zadnje vrijeme sve češće pitam - a do kada će to cicanje ostat tako često?
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 21:42   #57
SaveAss, moj ima 13 mjeseci, ja radim, i on i dalje sisa jako puno.
Prije jaslica je imao 3-4 kruta obroka, sad ima 4 kruta obroka u jaslicama, kad dođemo doma dobije neko voće i večeru (znači 6 krutih dnevno).

Ponekad jede isto što i mi, pošto njemu ne solim hranu, sve je bez soli i mi si posolimo u tanjuru.

mlijeko ne konzumira, ali jede jogurt i svježi sir.

Zanima me što im dajete za večeru, ja sam ostala bez ideja.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 11:15   #58
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
Zanima me što im dajete za večeru, ja sam ostala bez ideja.
Griz sa svježim voćem,kakaom,palenta sa mileramom,voće na pari sa mljevenim keksom,a ponekad je to "samo" kruh sa puterom ili nekim sirnim namazom. Poslije toga mlijeko. Ako se sjetim još nečeg pametnog javim
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 19:54   #59
Danas je moj sinak prvi put jeo jetricu,pripremila sam je na dinstanom luku i dodala malo paradajza. Uz to je dobio pire krompir i oblizivao se pla sata poslije...al on se oblizuje nakon svega
Večerao je bananu miksanu sa malo mlijeka i četiri plazma keksa.
Hajde sad dajte ideju šta sutra!
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 13:05   #60
Dizem temu... Zdenka, ti si bas mastovita

Moj (14 mj) je trenutno u fazi kad oce ono sto ja jedem. Rucak ionako isto jedemo, ali dorucak je mrvu problem: ja sira, salame, a on prsticem da bi to.
Jedan dan je pojeo 3 kriske sira, i jos bi.
Sad sam malo ... Smije li to?
Ili cu morat prec na zdravu hranu?

I jos: trenutno smo na boci adaptiranog ujutro i prije spavanja.
Kravlje sam uvela za kuhat griz i sl. i tako ga hoce, al samo -
Probala bocu, probala salicu.
Inace sve pije iz salice osim mlijeka.

On je jos na adaptiranom 1, do godinu dana me nije brinulo, sad se pitam jel mu to dosta.
Da predjem na 2, na kravlje ili...?

Jos ga dojim, kad se vratim s posla i po noci. S tim da otkad radim smanjuje bocicu, a vise sisa.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.