Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2011., 10:24   #61
Novac su podigle Istarska kreditna banka, Jadranska banka Šibenik i InterCapital

Dva puta po jednu minutu bilo je dovoljno da dvije banke i jedan investicijski fond - Istarska kreditna banka, Jadranska banka Šibenik i investicijska kuća InterCapital u potpunosti očiste račun posrnule Credo banke , na kojemu poslije toga nije ostala niti jedna kuna!



Dogodilo se to nakon što je Hrvatska narodna banka odlučila da Credo banka ide u prisilnu likvidaciju i kad joj je blokiran račun, pa s njega više nitko nije mogao podizati novac. Zbunjeni štediše i komitenti dolazili su na vrata poslovnica, no svi su bili otpravljeni riječima da novac ne mogu podići i da će sve daljnje informacije dobiti od HNB-a i DAB-a.

Očito ne baš svi. Hanfa je jučer poslijepodne objavila kako je, unatoč blokadi računa Credo banke, “provedena naplata tri mjenice u ukupnom iznosu između osam i devet milijuna kuna, koje su na naplatu dostavile dvije banke i jedno investicijsko društvo, čime su u potpunosti skinuta raspoloživa sredstva s računa Credo banke Split”. Hanfa, naravno, nije objavila nazive “sretnika” koji su došli do novca, no neslužbeno smo to doznali.


Hanfa i njezin šef Ante Samodol bune se jer je tako s računa banke skinut i sav novac klijenata Abacus brokera Zagreb, koji je trebao biti izuzet od ovrhe, likvidacije i stečaja banke. Tu nije riječ o novcu brokerske kuće ili banke, nego o novcu klijenata, pohranjenom na posebnom računu, koji nije smio biti isplaćen, smatraju u Hanfi, i koji bi trebao biti izuzet od ovrhe, likvidacije i stečaja. Petar Brkić, član Uprave Abacus brokera, kaže kako je riječ o novcu više od 2000 njihovih klijenata, uglavnom građana, te se nada da HNB ima neki plan za rješenje problema.

Većina ljudi misli kako je ovo podizanje novca na koje je Hanfa reagirala “čista pljačka” koja jednostavno priziva oštre sankcije i kontrole državnih institucija. Međutim, drugo je tumačenje da je dopušteno odblokirati i isprazniti blokirani račun banke ako je vjerovnik stigao po novac s pravovaljanim instrumentima osiguranja, poput spomenutih mjenica. Iz HNB-a nam je poslijepodne stiglo objašnjenje da je HNB provela naplatu mjenica i ovrhu po nalogu Fine, do visine raspoloživih sredstava, u skladu s propisima.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 10:41   #62
I tako su oni popalili 13-tice, unatoč svim tim našim (kvazi) zakonima koji navodno štite ulagače.

Ako ovo prodje, biti će to zadnji metak burzi koja je već na samrti. Neznam tko bi imalo normalan nakon ovoga držao novac na bilo kojem (navodno) zaštićenom računu kod brokera. Žao mi je određenih brokera, koji se možda i trude biti profesionalni i korektno odraditi svoj posao, ali izabrali su pogrešnu državu za to.

Zagrebačka burza, pokoj joj duši.
Netzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 12:21   #63
Quote:
Netzach kaže: Pogledaj post
I tako su oni popalili 13-tice, unatoč svim tim našim (kvazi) zakonima koji navodno štite ulagače.

Ako ovo prodje, biti će to zadnji metak burzi koja je već na samrti. Neznam tko bi imalo normalan nakon ovoga držao novac na bilo kojem (navodno) zaštićenom računu kod brokera. Žao mi je određenih brokera, koji se možda i trude biti profesionalni i korektno odraditi svoj posao, ali izabrali su pogrešnu državu za to.

Zagrebačka burza, pokoj joj duši.
Ja mislim da vi krivo rezonirate kada je rijec o 13.

Poanta zastite 13. je bila zastititi taj racun od brokera i njegovog poslovanja te ne mijesanje novcane mase 13. i novcane mase brokerske tvrtke. Drugim rijecima, ako broker pukne 13. ostaje netaknuta jer ta sredstva broker ne smije dirati.

To nema nikakve veze sa propascu banke niti se zastita 13. odnosila na to da je ona na neki nacin zasticena unutar banke. Za banku je 13. racun kao i svaki drugi i banka nije ni na koji nacin duzna posebno stiti taj racun (niti to moze po nekom zakonu) niti taj racun ima neku prednost pred drugima.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 12:32   #64
partfiš jedna digresija 13-tice ne ulaze u bilancu banke, jedino se kod njih vode.

pa bi iz toga slijedilo da ga ni banke ne smiju dirati.

imao sam na početku slučaj s pbz investorom i pbz i tom 13-ticom.

Za pbz investor se naplaćuje usluga od 10 kuna mjesečno. Prvih par mjeseci su skidali s 13-tice. Nakon toga su promjenili jer više nisu smjeli i sad mi skidaju s tekućeg računa.

Imao sam u tom periodu vrlo čudan ispis transakcija kad su poništavali skidanje s 13-tice.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen

Zadnje uređivanje ceha : 29.11.2011. at 12:38.
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 12:36   #65
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Novac su podigle Istarska kreditna banka, Jadranska banka Šibenik i InterCapital

Intercapital kaže da oni nisu:
http://www.intercapital.hr/index.php...vinskih-napisa

Quote:
Povodom tekstova objavljenih u nekim tiskanim medijima da se investicijsko društvo Interkapital nalazi među institucijama koje su od Credo banke u blokadi naplatile određene mjenice izjavljujemo da s dotičnom bankom niti jedna od tvrtki iz grupacije Interkapital nije poslovala, nije imala ni račun klijenata niti poslovni račun, nije posljednjih godina davala nikakve depozite niti je bila u posjedu ikakvih mjenica koje bi mogla na opisani način naplatiti.
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 14:22   #66
Pozdrav svima.

Predlažem da se mi mali investitori i klijenti Abacusa organiziramo i angažiramo pravnu pomoć jel' postoji dobra šansa da pocicamo do kraja.
Zainteresirani neka se slobodno jave preko PM.

Lp.
 
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 23:31   #67
koliko su ti love pocicali?

Meni na sreću samo 200-300 kuna
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 23:59   #68
Sve je riješeno. U četvrtak će biti isplaćeno zajedno s osiguranom štednjom, odnosno,( valjda) prebačeno na skrbnički neke druge banke.
__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 13:31   #69
http://www.business.hr/komentari/sus...ih-boja-radili

eh novinaru sve si nabrojio samo nisi stavio onog tko je donosio ovakve pijane zakone.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 13:02   #70
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Izgleda da mi je propala neka sica.....


http://www.vecernji.hr/biznis/zbog-c...-clanak-350263
Opet seljenje kod novog brokera
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 16:03   #71
Kada će početi isplata klijentima abacus brokera?
RUDY100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 17:03   #72
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Opet seljenje kod novog brokera
A u qrac....
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 15:27   #73
da, kad će krenuti isplata ulagačima? rekli su mi da će znati više idući tjedan.
meni je fakat bolje bacit lovu u vjetar il palit ih upaljačem, nego tržit dionicama
i kod kojeg brokera otić?
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 15:56   #74
HGK zbog Credo banke želi promjenu zakona zbog zaštite novca klijenata investicijskih društava

http://www.seebiz.eu/hgk-zbog-credo-...tava/ar-19671/
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 16:06   #75
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
HGK zbog Credo banke želi promjenu zakona zbog zaštite novca klijenata investicijskih društava

http://www.seebiz.eu/hgk-zbog-credo-...tava/ar-19671/
ma nek se svi oni lijepo napuše kurca. ikskjuz maj Frenč.
zbilja su se sjetili to ić sad raditi. ko da su Hrvati ti koji su izmislili dionice i trgovanje istima pred 15 godina.
zaštita ulagača my ass
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 14:24   #76
dobar dan,
da vas pitam kako je sada stanje sa abacusom?!
- dali je nuzno prebaciti se na neku drugu brokersku kucu? jel se zna dali ce se to rijesiti sa abacusom uskoro? jer mislio sam ionako sve prodati kada dobijem u proljece dividende, pa nekak mi se ne da sada prebacivati se...

- dali se moze sada bez problema dati nalog za isplatu cijelog novca? ili tu ima neka "caka" ili granica ili sta ja znam sta?!
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 08:13   #77
Pojavi li se kakvo rjesenje?
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:17   #78
pitaj hanfu sad je ona blokirala sredstva
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 14:41   #79
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
pitaj hanfu sad je ona blokirala sredstva

Koliko kuzim, rjesenje o deblokadi je izdano? Nije da imam neku lovu, nego cisto da ne bude ujeo vuk magare...

c/p sa stranica ABACUSa danas:

za početak vršenja isplata nužne su određene tehničke promjena u funkcioniranju Abac@trade sustava, a obzirom da je sukladno Rješenju HANFA-e moguće izvršavanje isplate samo iznosa koji je zaprimljena kao obeštećenje od strane DAB-a. Uložiti ćemo sve napore da naš tehnički dio posla odradimo tijekom sutrašnjeg dana (petak, 17. veljače 2012. godine);
nužna je deblokada žiro računa nalogodavatelja pri Societe Generale Splitskoj Banci d.d. Deblokada računa nalogodavatelja nije u našoj nadležnosti nego u nadležnosti banke koja treba postupiti sukladno Rješenju HANFA-e, no ne možemo u ime banke specificirati dan deblokade računa. O tome ćemo Vas obavijestiti čim budemo imali konkretnu informaciju.
o svim detaljima vezanim uz točan datum isplate, obavijestiti ćemo Vas preko internet stranica društva (www.abacus-brokeri.hr) i putem Abac@trade servisa, ili na način utanačen ugovorom. Zahtjevi za isplatom novčanih sredstava će se zaprimati od dana stvarnog početka vršenja isplata. Svi koji su već podnijeli zahtjev, iz tehničkih razloga, morati će ponoviti zahtjev danom početka isplate.

Za dodatna pitanja nam se možete obratiti na e-mail [email protected] ili na telefone društva.
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 15:38   #80
Ma negdje sam naletio da sad hanfa koči isplatu, a ispadaju kao tehnički problemi (zanimljivo kako se stvore kad treba isplatiti )
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:58.