Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2007., 16:47   #21
Quote:
ružica23 kaže: Pogledaj post
Gle, htio ti je reći da redovito pratiš obavijesti trgovačkih društava na oglasnom dijelu stranica Narodnih novina, gdje se redovito objavljuju pozivi za skupštine i sl, a u dnevnom redu imaš....
ajde, evo http://www.nn.hr/sluzbeni-list/oglasni/index.asp

hvala...
ovo je vec nesto korisnije...
od toga korisnije bi samo mogla bit servirana informacija al da ju nitko drugi ne zna...
Doberman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 18:04   #22
gle, dividenda se izglasa na skupstini. datum posjedovanja je najcesce datum prije same skupstine. nekad i mjesecima prije. razlika je bio ERNT, ali on je imao PRIJEDLOG o isplati dividende u iznosu od 10% trzisne cjene dionice prije same skupstine, a datum isplate dividende se iznosio na samu skupstinu. cjena dionice je narasla do pred skupstinu, i nakon toga opet pala. sta bi se dogodilo da PRIJEDLOG nije prosao? ekipa bi se napusila kurca.

osim toga, sama dividenda najcesce nije bas mnogo. evo ja sam od 80k kuna ulozenih dobio u prosjeku od dionica koje su isplacivale dividendu oko 1500 kuna. sretan budes, ali nije to nesto isplativo previse.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 11:28   #23
jasno mi je da dividenda u pravilu "nije bas nesto"... al kao sto i sam kazes... veseli bar malo...mic po mic... al ja sam takav sreckovic da do sada jos nigdje nisam "natapkao" na dividendu... jer kak sam skuzio osim ako ne drzis dionice duzi period... onda dobit divedendu je otprilke kao 6-7 na lotu.... ima je al Ti nisi taj koji ju je dobio...
Doberman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 12:39   #24
kod nas je očita ta "nebriga" za investitore od strane samih dd-a,
a to je sigurno i zato što su gotovo sve firme čijim se dionicama trguje na našoj burzi, ondje jer ih je na to natjerao zakon. evo recimo Viro je jedno od rijetkih dd-a koje je došlo na burzu i zato jer je to dobar način da se skupi lova za daljnja ulaganja i zato oni "cijene" svoje investitore, pa se tako na njihovim službenim stranicama može vidjeti recimo točan datum izlaska FI, održavanja gl. skupštine, isplate dividende...

p.s.
ako želiš saznati nešto više o datumima vezanim uz dividende, traži po forumima teme tipa Kalendar dividendi i sl., pa iz toga izvuci zaključke otprilike u kojem periodu koje firme imaju ex-dividend day
algore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 13:35   #25
Quote:
algore kaže: Pogledaj post
kod nas je očita ta "nebriga" za investitore od strane samih dd-a,
a to je sigurno i zato što su gotovo sve firme čijim se dionicama trguje na našoj burzi, ondje jer ih je na to natjerao zakon. evo recimo Viro je jedno od rijetkih dd-a koje je došlo na burzu i zato jer je to dobar način da se skupi lova za daljnja ulaganja i zato oni "cijene" svoje investitore, pa se tako na njihovim službenim stranicama može vidjeti recimo točan datum izlaska FI, održavanja gl. skupštine, isplate dividende...

p.s.
ako želiš saznati nešto više o datumima vezanim uz dividende, traži po forumima teme tipa Kalendar dividendi i sl., pa iz toga izvuci zaključke otprilike u kojem periodu koje firme imaju ex-dividend day
naravno da mi je to bila prva stvar koju sam pokusao nac... al na zalost pretraga bas i nesto nije bila uspjesna... sve o dividendama sto sam nasao je bilo pa proslo... a ne nesto sto ce bit... pa s toga ako znate neki dobar link budite dobri pa me / nas uputite...
Doberman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 09:36   #26
Dividende??

Gdje mogu saznati kolika je bila zadnja isplačena dividenda za pojedinu kompaniju, te koliko se često isplačuje??
caspar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 15:26   #27
da baš piše na jednom mjestu nisam siguran
možda znaju modovi
internet..ključna riječ...pa ti izbaci tu i tamo neki izvještaj za dioničare ili novinski članak
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 16:03   #28
Zar se to ne može vidjeti u financijskim izvješćima na ZSE? Čini mi se da je to najjednostavniji način. A koliko se često isplaćuje ovisi o većinskim vlasnicima koji donose odluku hoće li se uopće isplaćivati i u kojem iznosu i to na skupštini dioničara.
nives01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 21:08   #29
www.sda.hr
SDA - Korporativne akcije - Dividenda u novcu
__________________
Camping for Dummies
strma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 08:59   #30
Quote:
strma kaže: Pogledaj post
www.sda.hr
SDA - Korporativne akcije - Dividenda u novcu
Ne kužim baš previše - kako se čitaju ti podaci npr. za neku dionicu recimo ht? I kako možeš znati imaš li pravo na dividendu ako imaš neku dionicu? Da li je uvijet da npr. imaš u posjedu tu dionicu na dan kad je skupština na kojoj se odlučuje o tome ili je moraš imati dulji period?
http://www.sda.hr/portal/f?p=100:41:1470396330960267
__________________
Sve je, zapravo, muzika samo ...
snick is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 09:41   #31
Minimalno 3 dana, prije donošenja odluke.
knjiski crv is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 09:49   #32
Za HT nema jer je tek izlistana na burzi mjesec dana.
Imaš tri datuma:
Bez dividende/prava
Datum utvrđivanja popisa
Datum izvršenja akcije
Do prvog datuma nemaš pravo, od drugog datuma imaš pravo a isplata je najdalje na treći datum. Za Kraš sam dobio prošli mjesec 18 kuna iako piše 31.12.2007.
Ako stisneš Broj KA dobiješ iznos u kunama.
ZET is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 12:04   #33
Dionička društva imaju različite načine isplate. Recimo Zagrebačka pivovara je do skora imala akontaciju u studenom i konačni obračun u srpnju. Za 2006.g je bila 110 kn (XI'06)+ 128 kn (VII'07). Za 2005.g. je bila 125+153 kn. Ove godine nema akontacije nego od dobiti daju otpremnine radnicima.
Evo u grubo još nekih podataka koje ja imam. Kraš prošle godine u listopadu 17 kn a ove godine u studenom 18 kn.
Prošle godine Podravka u prosincu 5 kuna, Badel 7 kn u listopadu, Plava laguna 72 kn u listopadu.
Ove godine u studenom Plava laguna 74 kn a INA 13 kn u srpnju.
Po prospektu HT je isplatio sljedeće dividende:
Za 2004. redovna 2,35 + izvanredna 20 kn, za 2005. (50% dobiti) izvanredni predujam 9,93 kn u 2006., za 2006. 2,53 redovna (10% dobiti) + 29,43 kn specijalna dividenda 13.rujna 2007. godine iz zadržane dobiti.
ZET is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 00:08   #34
Ne ide.

Ne znam kako to pogledati. HELP.
Dajte mi primjer kako.
__________________
Grand Nagus

Rule of acquisicion 99. : "Trust is the biggest liability of all. "
Grand Nagus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 00:31   #35
http://www.sda.hr/portal/f?p=100:41:...60267::NO:RP::
Evo ti link za Zagrebačku pivovaru
ZET is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 00:35   #36
Evo primjer za KRAS-R-A

http://www.sda.hr/portal/f?p=100:41:...93058::NO:RP::

Odabereš DIVIDENDA U NOVCU, ukucaš oznaku i izabereš datume od - do za izvršenje gore izabrane akcije.
__________________
EAE potrfelj ? ... Ima li itko ?!?! ... Nitko ?!?!
scepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 23:45   #37
HT Dividenda ???

Pozdrav svima,

Posjedujem 300 dionica HT i sada se pitam kakvu dividendu mogu
ocekivati i kada ?

Tko zna vise ?
__________________
...sto je laz veca vise ljudi u nju vjeruje...
holly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 23:57   #38
nagodinu,i recimo 20-30 kn po dionici
navodno,tak sam negdje tu citao
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 15:37   #39

Evo tablice sa isplaćenim dividendama za nekoliko dionica kroz par godina.
Tablica je gruba, nisam siguran za jedan Kraš, Pivovara isplaćuje dva put godišnje, HT ih je imao nekoliko vrsti, redovna, izvanredna…
Ima li možda neki bolji način da se uključe i ostali pa da dodajemo dionice i dividende koje znamo?
ZET is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 17:32   #40
Belišće, Ad Plastik!

Tcom CG
Trebjesa

__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.