Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2007., 02:48   #1
HPDG-R-A - Hoteli Podgora d.d.

Ni ovu dionicu nemamo u porfelju Foruma, pa evo, da se nađe budući da je ovih dana dosegla All Time Low pa bi netko to mogao držati dobrim trenutkom za kupnju, pogotovo obzirom da nema zanimljivih investitora unutra.
Upravo je jučer objavljeno godišnje izvješće za 2006. g. U njemu se može vidjeti puno zanimljivih stvari. Na primjer da je prošle godine preneseni gubitak dosegao visinu upisanog kapitala. Iz pouzdanih izvora znam da je i ova dionica uz HTPK-R-A glavna "nagrada" braniteljima. Nepostoje izvješća za 2007. g. da se to može i brojkama potvrditi.
Kao glavni razlog prošlogodišnjeg gubitka, koji iznosi 4,394 milijuna kn, uprava navodi PDV od 10%. Nikako se nemože reći da je za to razlog nesposobna uprava.
Ne planiraju se nikakve investicije, privatizacije, IPO-i, kao niti dokapitalizacije.
Da za nju zna Tomislav Petrov sigurno bi vrijedila 10 puta više nego sada.
Ovaj tekst nije poziv na kupnju niti prodaju iste, napisan je zlonamjerno.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 22:47   #2
ZDNK in the making...
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 11:18   #3
Promjene u vlasničkoj strukturi u odnosu na 9. 2007
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 55.724 15,21 Osnovni račun -8497
Među prvih 10 vlasnika više nema HZMO koji je imao 27690 kom, te HFP-rezervacija sa 17863 dionice
Pojavila su se nova imena kojih prije nije bilo:
7. BILOKAPIĆ DRAŽAN 1.604 0,44 Osnovni račun
9. PBZ D.D. 1.230 0,34 Skrb. račun

9 mjeseci ove godine firma je poslovala pozitivno.
Da vam netko pokloni 20-30 kom ove dionice, što bi ste učinili s njima, sve odmah prodali ili držali neko vrijeme i koliko dugo?
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 01:21   #4
Nitko ni a ni be.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 09:30   #5
Pa nitko je ozbiljnije ne prati valjda. Imaš vjerojatno kod svog brokera tehničku analizu, kao i fundamentalne pokazatelje pa ih usporedi sa granom i donesi odluku.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 12:06   #6
Tehnička analiza i FI ne pomažu nimalo. Prošlu godinu je poslovala pozitivno, ali sutra može otići u stečaj. Država još ima većinski dio. Branitelji koji su je dobili obaraju cijenu. Kad bi se privatizirala i dokapitalizirala mogla bi od ružnog pačeta postati labud. Insajderski info bi puno više pomogao.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 18:22   #7
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Pa nitko je ozbiljnije ne prati valjda. Imaš vjerojatno kod svog brokera tehničku analizu, kao i fundamentalne pokazatelje pa ih usporedi sa granom i donesi odluku.
Pravi igraci je itekako prate!!!Gledajuci strukturu vlasništva vidimo da se tu i Andabak nalazi nezaboravimo što sve ima i koji je posao pogodio što se tice lucidusa!! Jedan i do najaci argument da je nominala mislim 370kn posluju u plusu a čeka se privatizacija....!!!
Toliko o tvom pračenju!!!
airfireman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 19:05   #8

Koji si ti zanimljiv tip. Ja sam rekao da je nitko ne prati valjda. UKLJUCUJUCI i mene tu.

Ili zelis reci da bih je trebao pratiti? Vidis, vidis...
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 17:03   #9
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post

Koji si ti zanimljiv tip. Ja sam rekao da je nitko ne prati valjda. UKLJUCUJUCI i mene tu.

Ili zelis reci da bih je trebao pratiti? Vidis, vidis...
Ako ti je dosadno u životu idi nešto konstruktivno radi ,a ne baljezgati po forumima i praviti se pametan. Žao mi je što tvoj mozak još to nemože shvatiti ,ali nadočiće polako i malo strpljenja.
Pozdrav!!!
airfireman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 14:38   #10
Pet dugih godina nitko ništa ne piše o ovoj dionici. Zaključak je lako izvesti. Nije vrijedna pažnje. Zanima me samo prodaje li država "Podgoru",rješavali je se kao i ostalih hoteljerskih kuća? Ima li itko kakve informacije?
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 15:47   #11
ma sad bi za sve dionice vrijedilo, ako bi gledali po ovom dijelu foruma, da nisu vrijedne pažnje
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 18:50   #12
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Pet dugih godina nitko ništa ne piše o ovoj dionici. Zaključak je lako izvesti. Nije vrijedna pažnje. Zanima me samo prodaje li država "Podgoru",rješavali je se kao i ostalih hoteljerskih kuća? Ima li itko kakve informacije?
Imaš informacije na burzi. HPDG je u predstečajnoj nagodbi, MinFin-u su dužni cca 278 milja kuna, 70% će otpisati, 30% otplatiti. Ostalim vjerovnicima 30% diskont, ostatak isplata u višegodišnjim ratama... Dolazi kakti strateški dokapitalizator s vrtoglavih 22,5 milijuna kuna, nominala se skida sa 370 na 10 kn, nezainteresirana država gubi natpolovičnu većinu...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2018., 10:32   #13
Šta je značilo ovo u Petak? Rast od 97% !!!
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2018., 12:58   #14
Te OTC transakcije zanemariti. One nisu za obične smrtnike. Osim ako niste jedan od onih koji moze samo podici telefon i naci kupca da vam pokloni 100% vrijednosti na aktualnu burzovnu cijenu.

Isto tako je i TOZ 2015.g.ima OTC po 7x visoj cijeni od burzovne. Znam jer sam bio upućen. Ispalo samo da se radi o raskusuravanju dugova izmedju osiguranja (koja su bila u vlasničkoj). Oni to mogu provesti po kojoj god cijeni zele.....zato je taj OTC totalno irelevantan za normalno trgovanje.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.