Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2008., 08:42   #1
ZABA-R-A - Zagrebačka banka d.d.

RIM Talijanski list Il Messaggero objavio je vijest kako će Mediobanca i Rothschild predvoditi grupu od najmanje dvanaest banaka koje će dati ponudu za kupnju 186 podružnica UniCredita. Naime, nakon UniCreditovog preuzimanja suparničke Capitalie SpA, talijanski regilator konkurentnost zatražio je da prodaju nekih podružnica. Rok za podnošenje ponuda pomaknut je sa 11. na 18. siječnja. U grupi za otkup podružnica od UniCredita predvođenoj od Mediobance uključene su još Banca Popolare di Vicenza, Banca Popolare di Milano, Banca Popolare dell'Emilia Romagna, Banca Carige SpA napisano je u Il Messaggeru, no neotkrivši izvor tih informacija. Inače, UniCredit iz Milana većinski je vlasnik Zagrebačke banke. (A. Z.)


evo sad znam i zakaj zaba raste,, imamo preslagivanje, naravno plus odlični rezultati
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 17:28   #2
pa da nitko ne odgovori i još dionica odradi 4% na 4 miljona, a mislim da je target puno više...ne mogu da shvatim..
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 21:47   #3
Zagrebačka banka
Zagrebačka banka u 2008. najavljuje, na tragu ovogodišnjih novih kartičnih proizvoda (go!card i VISA Avenue Mall kreditne kartice), nastavak s usavršavanjem u kartičnom poslovanju i inovacijama. Već sada pripremaju se dodatne pogodnosti koje će sljedeće godine biti na raspolaganju korisnicima 'Lepeza mogućnosti', poput usluge povoljnije kupnje ulaznica za razne kulturne i umjetničke događaje - 'ticketing'.
I u sljedećoj godini nastavit će biti partner i savjetnik malim poduzetnicima, širiti usluge platnog prometa i kontinuirano razvijati nove proizvode kako bi poduzetnicima olakšali poslovanje.
Također, Zagrebačkoj banci, kao članici UniCredit Grupe, otvaraju se dodatne poslovne mogućnosti u korporativnom i investicijskom bankarstvu - i u 2008. s dodatnom kvalitetom omogućavat će lagan pristup financiranju u 20 zemalja u kojima posluju i ostale članice UniCredit Grupe.
Banka je tijekom 2007. obnovila oko 10 posto ukupne površine poslovnica. U sljedećim godinama planiraju nastavak obnove postojećih prostora i otvaranje novih poslovnica u svim dijelovima Hrvatske. Tako u prvoj polovici 2008. očekuju otvaranje tri nove poslovnice (Zagreb, Slavonija i Primorje).
Zagrebačka banka instalirala je 734 bankomata, čime nastavlja širiti najveću bankomatsku mrežu u Hrvatskoj, a mreža se kontinuirano povećava instalacijom novih uređaja. Novi bankomati postavljat će se u svim regijama, a rasprostranjenost bankomatske mreže pritom prati zahtjeve tržišta i poslovne potrebe.
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 18:56   #4
moram priznati da meni iz prvog posta nije jasan uzrok ovakvog rasta zaba-e
ako sam ja dobro skuzio unicredit se mora rijesiti nekih podruznica u Italiji kako bi se odrzala ravnoteza i ne bi bilo monopola na talijanskom trzistu.

Kakve veze sa tim ima hrvatsko trziste i zaba !?
__________________
Gedo, gluperdo, svu si zemlju procerd'o
Sve si spisk'o, sram te bio, Gedo bekrijo
. /bin/money is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 21:17   #5
ajde konačno da je netko pitao,, članak je prenesen s poslovnog, a očito da autor A.Z. nema pojma, a ja sam čekao da netko ipak odgovori na članak...

hvb je vlasnik zabe ,

a uostalom, samo da dodam, 4,1 bv je od pbz-a to je po tom pokazatelju da zaba vrijedi najmanje 14500, a gledajući penetraciju na tržištu , te naš bdp, i naravno znam za banke koje se trže i po 15 bv, ima svega....

naravno o ovih 15 bv ne bi raspravljao, ali našao banke u svijetu na tim tržišnim cijenama....
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 21:47   #6
Quote:
vedric kaže: Pogledaj post
..hvb je vlasnik zabe ,
da a ova je pak clanica unicredit grupe
"HVB Central Profit Banka je banka kćerka Bank Austria Creditanstalt (BA-CA), članice UniCredit Group. BA-CA je najveća banka u Austriji sa ukupnom aktivom od preko 7 milijardi eura. Zajedno sa UniCredit, BA-CA rukovodi vodećom mrežom poslovnica u centralnoj i Istočnoj Evropi sa preko 2900 poslovnica. Zapošaljava 60.000 zaposlenih koji opslužuju 17 miliona klijenata u 24 zemalje. UniCredit je četvrta največa banka u Evropi. Skupa sa HVB Group i BA-CA, prva prava Evropska banka je počela sa radom. " -preuzeto sa http://www.hvb-cpb.ba/

tako da veza je evidentna ..ali naglasak u clanku je da se cijela stvar odvija na talijanskom trzistu pa ne bi trebala imati previse utjecaja na zaba
osim ako .... tumacimo da se unicredit kao majka zaba-e nakrcala kapitalom i novim komadom trzista prilikom preuzimanja capitalie - pitam se kakve koristi od toga ima zaba ?

sto se tice pbz-a "drukat" cu na toj temi ...
__________________
Gedo, gluperdo, svu si zemlju procerd'o
Sve si spisk'o, sram te bio, Gedo bekrijo
. /bin/money is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 16:28   #7
´´prosto čovjek uživa kaj lukovic nama prodaj jeftino dionice zabe´˝, samo me zanima tko je dizao cijenu, zb aktiv
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 22:42   #8
covjek digao 21 milju kuna. bice jopet zabe za djabe.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 23:09   #9
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
covjek digao 21 milju kuna. bice jopet zabe za djabe.
??
spicelab is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 08:12   #10
nažalost zadnji puta dok je luki prodal 500 komada , nakon toga je padalo ko ludo, ne mora da će i sad biti tako.. ali da ću ulazit više iznad 11 000, to više ne mislim...

pitanje je zašto je lukovic prodao već oko 2200 dionica po cijenama oko 13 000 , ako se svi kunu da vrijedi iznad 15 000

kaj on zna a da mi neznamo tj, da li je uistinu luki toliko bedast da se odrekne skoro 2 500 000 kuna....iskreno mislim da ...nije...

stoga zaba bilo mi se lijepo družiti s tobom... a sad adio
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 11:10   #11
tnx za hint, imam n dionica i totalno je ne pratim vec par mjeseci..
spicelab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 23:52   #12
evo, proučavajući malo dinamiku rasta ove dionice očekujem lijepi skok negdje početkom 2og mjeseca...imala je lijepi rast dobiti u prošloj godini ...čovjek nikad ne bi reko ...i industrogradnja je više rasla

p.s. da, totalni sam debitant, ali nema mi logike da zabica koja je uvečala dobit više od 30% manje raste od gubitaša?? koji moze na bubanj any time...
gloweson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 01:09   #13
ucim zabu

postovani,

da li mogu kupovati i prodavati udjele u zabi samo u periodu rada burze, od 10 do 16 sati, ko dionice, ili mogu zadavati ordere tokom cijeloga dana

hvala
trader7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 01:16   #14
Udjele? Ako misliš na udjele u fondovima Zagrebačke banke, predaješ zahtjeve za kupnju/prodaju/prijenos bilo kada (ako imaš e-zabu možeš i 0-24h), ali je bitan tenutak predaje zahtjeva - do 14 sati se obračunavaju po cijeni važećoj na taj dan, iza toga po cijeni od sljedećeg. Sve se te transakcije vide tek za dva dana.

Inače, za fondove imaš drugi podforum, ovo je za dionice.

Zadnje uređivanje 3007 : 15.01.2008. at 01:17. Reason: Dodana napomena
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 22:32   #15
Quote:
Domagoj Margetić kaže:
Općinski sud u Zagrebu, presudom sutkinje Amire Hadžić, od 15. listopada 2007. godine, poništio je proces pretvorbe i privatizacije Zagrebačke banke d.d., kao i vlasništvo tzv. privatnih vlasnika nad dionicama ZABE, te je tom presudom vlasništvo nad dionicama Zagrebačke banke vraćeno Republici Hrvatskoj....

...Općinsko državno odvjetništvo u Zagrebu u ovoj je operaciji spašavanja dionica Franje Lukovića odigralo presudnu ulogu. Naime, žalbom na presudu kojom je Općinski sud u Zagrebu vratio vlasništvo nad dionicama ZABE državi, zamjenik općinskog državnog odvjetnika u Zagrebu Zlatko Brlić i sam je počinio kazneno djelo jer je kao djelatnik DORH-a zaustavio proces vraćanja dionica Zagrebačke banke u vlasništvo Republike Hrvatske, isključivo kako bi „kupio“ vrijeme za Franju Lukvića i njegove suradnike, a kako bi Luković i njegovi suradnici mogli u međuvremenu prije pravomoćnosti sudske presude o povratku ZABE u vlasništvo države, rasprodati dionice koje su nezakonito stekli i tako spasiti protuzakonito stečenu materijalnu i financijsku dobit.
http://www.necenzurirano.com/index.p...d=625&Itemid=1
zanimljivo je pogledati i sljedece
Quote:
Izvješće 4.1.2008 kaže:
Milivoj Goldštajn,član uprave Zagrebačke banke d.d.,otpustio je dana 2.siječnja 2008.godine ukupno 50(pedeset) redovnih dionica Zagrebačke banke d.d.
Quote:
Izvješće 7.1.2008 kaže:
07.01.2008. Luković otpustio 1.700 dionica Zagrebačke banke
rast cijene je zanimljiv i sa taljiganjem
naime,osim krajem 5 mjeseca,nikad nije bila tako visoko,cak niti u eufiriji u 9 i 10.mjesecu



i onda Zaf,velish da nije bilo pumpanja cijene,a imaju mehanizme (fondove u vlasnishtvu zaba-e)
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 22:49   #16
ovaj prvi veci promet u 12. mjesecu je mogla bit kupovina fondova koji su sigurno znali za vijest i koji su ocekivali rast prije taljiganja
pa su wrapali to taljiganje i fino zaradili
npr.
tako bi se moglo objasniti ovo malo shiri drugi shiljak
moglo bi bit blizu tih 2.000 dionica iz prvog shiljka u tom shirem shiljku di je i lukovic
npr.
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 22:57   #17
http://www.dailymotion.com/video/x43...g-odvjetn_news
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 23:00   #18
Quote:
lepi kaže: Pogledaj post
...
i onda Zaf,velish da nije bilo pumpanja cijene,a imaju mehanizme (fondove u vlasnishtvu zaba-e)
Ja to nisam rekao, ja sam rekao da je izjahavanje Lukovića srušilo cijenu.

Ali tu je i bilo velike neinformiranosti "investitora" koji su radi meni nepoznatog razloga pomislili da bi se Unicredito radi talijanskog okrupnjivanja mogao rješavati Zabe (ako se dobro sjećam).
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 23:02   #19
@lepi
Pa to ti je bilo u dnevniku jos prije skoro misec dana..
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 23:05   #20
pa da,ali sad se vidi razlog Lukovicevog taljiganja

@Zaf,iz ovoga ne proizlazi da je njegovo taljiganje srushilo cijenu,jer se cijena i dignula da se on istaljiga,nego samo da se cijena vratila nazad jer se nije niti normalno dizala
npr.
usput...
http://www.necenzurirano.com/index.p...d=672&Itemid=1
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:28.