Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2008., 23:07   #21
Čovjek živi u drugoj vremenskoj zoni.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 23:12   #22
pa tu je bilo,gore iznad,postavljeno prvo pitanje,zaque je dionica narasla tako naglo i tako jako,a da nema nikakvih vidljivih parametara
a onda se su se pitali zaque se Lukovic istaljigao ako dionica vrijedi 15k
a ova vijest,koju sam kopirao, jasno govori zashto je tomu tako
zashto je dionica rasla bash tada kada se lukovic istaljigao i zbog cega
sam sad u normalnoj vremenskoj zoni?
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 13:38   #23
Ma joj, lepi, to sam se sprdao na činjenicu da i o izvukao mjesed dana kasnije.
Pis.
Sve 5.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 13:47   #24
ma,izvukao sam zbog radi toga shto sam tek naletio na to,a nakon one rasprave kod luke ploce,o pumpanju dionica
mislim da je tu vidljivo da je fakat napumpana cijena kako bi ovaj shto bogatiji izashao
i htio je izac "poshten",kao,ne mora biti veca od do tad ikad najvece (kraj 5. mjeseca)
prije toga nisam imao te informacije,cak se nit ono iz dnevnika ne sjecam...
smijeshno je kako se drzava izvlaci kao da ne mora isplatiti tom tipu nalazniku 10% jer bla bla bla
iako su mogli pustiti da sud sjedne na dionice,da ih niko ne moze prodat,a onda sa vremenom ic osporit tog poshtenog nalaznika
no,mafija je mafija
bash sramota
i onda mi neko prica o burzi,o dionicarstvu,o P/E,ROI i ostalom
ljudi koju su se trudili njushit smjerove su bolje proshli od onih koji su racunali i ishli logikom P/E i ROI (walter)
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 16:53   #25
Skupljanje..

Evo, skuplja se za trezor. Tj. za nagrade zaposlenicima.
U sat vremena napravili su 20-ak milja prometa. Sada je skoro 27 milja. Ali nema pomaka preko 10.000. Stalno se netko ubacuje oko 9800.
Nije mi jasno kako se zaustavlja rast na takvoj potražnji?
Čemu štopanje.
Bijednih 0,35 % plusa.
__________________
klipan bio, klipan ostao...
klippan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 11:36   #26
vidim neka jača imena na ovoj temi pa me zanima kako komentirate trenutno stanje ove dionice.
unatoč dobrim rezlutatima čini mi se da je na nezasluženoj razini.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 13:13   #27
Kupuju se nagradne dionice.
vrijedili da se i mi nagradimo?

http://www.seebiz.eu/hr/banke/zaba-v...ice,11547.html
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 14:15   #28
Onaj veliki promet od neki dan (26 milja) je prodavala HPB.
Zato je cijena bila kakva je.

Treba pričekati ponovnu prodaju menadžmenta.
__________________
klipan bio, klipan ostao...
klippan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 11:47   #29
http://www.bankamagazine.hr/dnevnevi...una-po-dionici
spicelab is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 00:41   #30
Došlo je izvješće za 1Q



Dobit Banke nakon oporezivanja u prvom tromjesečju 2008. godine iznosi 378 milijuna kuna i viša je za 48,9% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Imovina Banke na kraju prvog tromjesečja 2008. godine iznosi 79,9 milijardi kuna i porasla je za 0,1% u odnosu na kraj prethodne godine.Neto krediti klijentima iznose 51,0 milijardu kuna i povećani su za 2,3 milijarde kuna u odnosu na kraj prethodne godine. Veliko povjerenje klijenata odražava se i u visini depozita, koji su dosegli iznos od 50,2 milijarde kuna i povećani su za 0,2% u odnosu na kraj prethodne godine.
Kapital i rezerve iznose 11,9 milijardi kuna i povećani su za 3,1% u odnosu na kraj prethodne godine, uz adekvatnost kapitala od 17,3%.

http://www.zse.hr/userdocsimages/fin...otREV-N-HR.xls
gloweson is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 23:13   #31
Malo li je kredita, malo!?
A izloženost i nenaplativost sve veća!
Ne kažem da je to nešto jako loše, samo upozoravam!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 12:19   #32
Quote:
gloweson kaže: Pogledaj post
Došlo je izvješće za 1Q



Dobit Banke nakon oporezivanja u prvom tromjesečju 2008. godine iznosi 378 milijuna kuna i viša je za 48,9% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Imovina Banke na kraju prvog tromjesečja 2008. godine iznosi 79,9 milijardi kuna i porasla je za 0,1% u odnosu na kraj prethodne godine.Neto krediti klijentima iznose 51,0 milijardu kuna i povećani su za 2,3 milijarde kuna u odnosu na kraj prethodne godine. Veliko povjerenje klijenata odražava se i u visini depozita, koji su dosegli iznos od 50,2 milijarde kuna i povećani su za 0,2% u odnosu na kraj prethodne godine.
Kapital i rezerve iznose 11,9 milijardi kuna i povećani su za 3,1% u odnosu na kraj prethodne godine, uz adekvatnost kapitala od 17,3%.

http://www.zse.hr/userdocsimages/fin...otREV-N-HR.xls

Što se sprema na zagrebačkoj banci?

Prošli tjedan sam dobio obavijest iz SDA o podjeli dionica i ukidanju ZABA-P-B.
Sada vidim da su napravili stock split (1:19). Kreće li opet podjela dionica?
__________________
klipan bio, klipan ostao...
klippan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 12:46   #33
Pa podjela bi trebala biti taj stock-split. ZABA-P-B se ukinula i cijena se podijelila s 19 ili 27. I kud bi ti više dijelio?
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 13:40   #34
Ma kriva poveznica; zamijenio vam postove ....briši post!
__________________
Mene novac i slava ne zanimaju.
Zanima me samo novac!
kLaZnAdAr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 17:55   #35
http://business.hr/Default2.aspx?Art...8-03d925463588
Zbog gubitaka obustavljena trgovina dionicama Unicredita
Talijanski odbor za financijsku stabilnost u utorak se sastao po treći put u posljednjih 10 dana kako bi raspravio o posljedicama previranja na globalnim financijskim tržištima po poslovanje banaka i lokalnih administrativnih tijela, doznaje se iz izvora koji sudjeluje u radu odbora.
Povod novom sastanku tog novoosnovanog odbora, koji čine predstavnici vodećih talijanskih financijskih regulatora, bila je ponovna privremena obustava trgovine dionicama najveće talijanske banke UniCredit zbog prekomjernih gubitaka. U dva navrata njihova je trgovina bila suspendirana i dan ranije, u ponedjeljak.

UniCredit i talijanska središnja banka pokušali su u ponedjeljak umiriti ulagače na tržištima, a iz najveće su talijanske banke tom prilikom poručili kako su im pokazatelji likvidnosti osjetno iznad dopuštenih ograničenja. Središnja monetarna vlast u Italiji utvrdila je kako je likvidnost talijanskog bankarskog sustava zadovoljavajuća.
Odbor za financijsku krizu prošli je tjedan utvrdio kako je izloženost 20 vodećih talijanskih banaka propalom Lehman Brothersu, američkoj investicijskoj banci, daleko ispod europskog prosjeka i da njezina vrijednost iznosi manje od 0,5 posto obveznih razina kapitala u tim bankama.

Talijanski regulatori i izvršni direktori ranije su pokušavali ohrabriti tržišta tvrdnjama da će posljedice globalne financijske krize u Italiji biti ograničene, obrazlažući ih konzervativnom prirodom kreditiranja u toj zemlji.
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 12:04   #36
http://www.tportal.hr/gospodarstvo/vijesti/fset.html
Španjolci žele kupiti Zagrebačku banku
Najveća španjolska banka Banco Santander mogla bi biti zainteresirana za kupnju istočnoeuropskih podružnica UniCredita, piše El Economista

Španjolski div cilja, prije svega, na banke u Poljskoj, Mađarskoj i Hrvatskoj, dakle na njegovoj je meti i Zagrebačka banka, prenosi SEEbiz. Službenog poteza Banco Santander još nema, a list ističe kako ni talijanska banka nikad nije rekla da želi prodavati spomenute podružnice.

Talijanska se banka našla pod pritiskom protekklih dana kad su dionice u samo dva dana oslabjele čak 24 posto. Kriza je bila toliko žestoka da se čelni čovjek banke Alessandro Profumo jučer morao obratiti javnosti umirujućim riječima kako je 'sve pod kontrolom'. Iako je proteklih dana bilo glasova da bi Profumo mogao biti smijenjen, iz banke su službeno opovrgnuli takve informacije. To je dionicama jučer donijelo skok od čak 11 posto, na 2,89 eura.

Zabrinjava, međutim, podatak kako UniCredit drži više od 65 posto imovine u zemljama Europe izvan Italije što je gotovo trostruko više od prosječnih 24 posto među vodećih 15 europskih banaka, kažu podaci briselskog think tanka Bruegela. Samo je prošle godine UniCredit izvan Italije ostvario gotovo polovinu vlastitih prihoda.
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 23:11   #37
Što kažete na dionicu ZABA-R-A, sada kako se bliži povečanje temeljnog kapitala, povečanjem temeljnog kapitala svaki dioničar će na jednu dionicu dobiti 4 nove nominalne vrijednosti 20kn, po vašem mišljenju što će se dalje odvijati sa tom dionicom, dali će znatno rasti i dali se imalo isplati to kupiti?...
SAMSUNG55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 11:39   #38
da li je bilo bolje prodati ili pričekati nove dionice po 20kn.
http://www.zse.hr/default.aspx?id=36194
oktavia007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 16:53   #39
hebemu, umalo me herc stefi ....

danas tek oko 15 h upalih komp i vidih stanje na burzi, a zabu nisam pratio ..... pomislih, da je bačena bomba na našu ZSE, otišlo sve u nepovrat

dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 17:36   #40
i mene presjeklo!
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.