Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2005., 16:15   #41
...a kaj ti nisi čula za dijeljenje iskustva

...ja sam saznala što me zanimalo, a sad se povlačim
__________________
mrvica-zg
mrvica-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 23:29   #42
Quote:
DarthFlake kaže:
dojenje je emotivno iskustvo..

al pobogu..i jednostavno drzanje djeteta u zagrljaju ili mazenje ili igranje ili bilo kaj..

nije dojenje JEDINI emotivni trenutak izmedju djeteta i majke...
Čini mi se iz pročitanog da nitko nije ni tvrdio suprotno.

A ljudi "drame" oko boje cipela, oko preciznosti dijete, oko nove trenirke, dobrog ili lošeg vina, televizijske serije, ljubavnice loša pisca, susjedova pesa i autobusne karte.

Raspitivanje o tuđim iskustvima s prestankom dojenja, ne čini mi se manje važnim od toga.
vesela sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 16:40   #43
Ako vam je prilika pogeldajte film posljednji kineski car ,koji je bio ovisnik o dojenju.
Procitajte u knjiga o bilju cini mi se da persin ili celer smanjuje ili prekida proizvodnju mlijeka.
Svi govore da je majcino mlijeko najzdravije i daje imunitet djetetu.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 19:07   #44
Quote:
LoveMeTender kaže:
Procitala sam sve sto ste napisali, i vidim da ovo, je kod vas, samo prica.

Ovdje znam da kad majka zeli da prestane dojiti, ljepo stavi na sisu so i tako je da djetetu. Nekoliko puta tako, malenom se zgadi i prestane traziti.

Sad vidim da pridajete znacenje emotivnom djelu odvikavanja. Ja licno ne vidim nijedno djete sa problemima zato sto se ovako odviknulo od sise
beba voli cicku najviše na svijetu...to je njoj utjeha,hrana,zabava i najdraži simbol sigurnosti koju pruža mama..
stavit sol,papar i sl.krasote na cicu je itekakav šok za bebu...koji se možda ne vidi odmah ali sigurno djeluje na djetetovu psihu...
__________________
povedi me u svijet svoj,pod zemlju,nebo,nije važno,sljedbenik sam tvoj...
jimr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 19:21   #45
Quote:
jimr kaže:
beba voli cicku najviše na svijetu...to je njoj utjeha,hrana,zabava i najdraži simbol sigurnosti koju pruža mama..
stavit sol,papar i sl.krasote na cicu je itekakav šok za bebu...koji se možda ne vidi odmah ali sigurno djeluje na djetetovu psihu...

Onda oko 40% makedonaca su psihicki poremeceni (u malim dozama i ne vidi se).
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 21:37   #46
pa dobro i ja sam poremećena jer je i mene mama tako odvikavala
ne mislim da će to dijete uništit aliiii...sigurno na neki način na nega djeluje negativno,to mi jako logično zvuči kad vidim kako moj bebo voli ciku i kako joj se veseli i kako ga kad ga nešto muči cicka najlakše utješi.
da mu to onda tako naglo i stresno oduzmem vjerujem da bi djelovalo na njegovu psihu...
__________________
povedi me u svijet svoj,pod zemlju,nebo,nije važno,sljedbenik sam tvoj...
jimr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 07:43   #47
Quote:
LoveMeTender kaže:
Onda oko 40% makedonaca su psihicki poremeceni (u malim dozama i ne vidi se).
e sad si me bas nasmijala.
Nego to su sitnice koje u skupu svih sitnica(shokova) koje djete u zivotu mora proc, na kraju ostavi traga oces neces negdje. Pisanje u krevet, grizenje noktiju, mucanje, zmirkanje, nesigurnost, emotivna nestabilnost... sitnice. Kak si ono rekla u malim dozama,hehe. Ali ako je to moje dijete probat cu kolko mogu postedih je bilo kakvih shokova. PA cu joj tak dat na volju da kad je spremna sama odbaci cicku.Jedan shok manje u zivotu
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 12:15   #48
Ja trebam tek roditi. I nikad nisam razmishljala o ovome. Mslim... valjda ce djetetu biti tesko izprve, ne sumnjam u to. Ali ne bi li bilo tesko i ako poces sa time, umjesto 3 puta na dan, da ga dojis jednom?

I ja ne bi htjela da mi djete pati, ali nisam mislila da bi zbog ovoga. Ali valjda cu znati kad ga imam, te kad se treba odreci sise. Imacu u predvid vase stavove i vidzanje stvari.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 12:23   #49
mislim da se baka nije mogla rijesit mog starog sa cice do 3. godine,onda joj dojadilo i pocela je stavljat pelin pa se brzo odviknuo
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 12:38   #50
Quote:
chani kaže:
mislim da se baka nije mogla rijesit mog starog sa cice do 3. godine,onda joj dojadilo i pocela je stavljat pelin pa se brzo odviknuo
Moja prijateljica je umjesto pelina stavila senf.
Al nemojte pretjerivati, neće početi piškiti u krevet, nit grist nokte, nit razviti neku neurozu zbog toga jer ga se prestalo dojit. U tom smislu bi trebalo više računa vodit o tome kakav je brak, da ga se ne šikne u vrtić čim se rodi drugo dijete, općenito kretanje u vrtić, smrt u obitelji, boravak u bolnici, ili neka druga "krupnica"..
iluminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 15:29   #51
nije dojenje tako mala stvar, ljudi...malo prosurfajte po RODI o nenutritivnim ulogama dojenja...tješenje,povezanost s mamom..nije to samo izvor hrane i takvi načini skidanja s dojke su šokantni za dijete.i
usput,nije tako lako smanjit broj podoja ko što se misli..
gle,mnoge stvari za koje se smatralo da su normalne i koje neki pedijatri još uvijek savjetuju (tipa spavanje bebe u drugoj sobi ili striktno uvijek u svom krevetiću, puštanje bebe da se isplače pa od umora zaspe, ili takvo "skidanje" s cicke...) sada se zna da su jako velik šok za dijete i da bi bilo dobro da prođe bez njega.
nisu samo očite stvari(tipa odlazak u vrtić) šokantne,veći je (po meni) šok kad maloj bebi koja nešto (u ovom slučaju cicu) smatra nečim najboljim na svijetu odjednput postane odvratno...
problem je u tome šta mi svi skupa često slušamo savjete i "brinemo se" o bebi kao da je neka "dragocjena stvar",a ne čovjek sa svojim potrebama,slijedimo upute za upotrebu bebe!
zamisli samo šoka rodit se hebote,iz oaze mira i topline doć negdi di te neke 2 budale puštaju da plačeš jer su čuli da češ tako prije naučit sam spavat..a tebi treba samo malo one topline i maminih otkucaja srca..
naravno da mislim da svak zna najbolje za svoje dijete,i naravno da sam otišla skroooz oftopik ali samo sam htjela naglasit da u tako raaaanoj dobi kad se izgrađuje naša mala osoba mi puuuno važnih stvari lako zanemarimo..kao npr.dojenje.

a onda za 15 godina kad je već osoba dramimo oko pizdarija.e gotovo onda.
jedan linkić
http://bbs.babycenter.com/board/baby...questid=148501
__________________
povedi me u svijet svoj,pod zemlju,nebo,nije važno,sljedbenik sam tvoj...
jimr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 19:51   #52
dr.moon kaze: dijete je PREstaro za cicu docim samo moze pitati za istu.

amen*

tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 11:43   #53
...jimr thanx na mišljenju s kojim se slažem 100% i na linkiću - ima zanimljivih stvari

a za LoveMeTender - vjeruj mi da nije sam tako lako djetetu ukinuti sisu i smanjiti podoje. Ja to uspijevam samo kad sam fizički odsutna od kuće, al' čim dođe petak 17:00 mali visi na sisi do ponedjeljka u jutro. A obzirom da nisi još rodila shvatiti ćeš kad počnete dojiti.
__________________
mrvica-zg
mrvica-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 15:38   #54
Quote:
moonlightequila kaže:
dr.moon kaze: dijete je PREstaro za cicu docim samo moze pitati za istu.

amen*


Hm, valja poručiti dr. Moonu da je ta granica vrlo rastezljiva. Moja nećakinja je s devet mjeseci imala repertoar od pet riječi (druga prije tate, je bila kika), a moj prijatelj je do dvije i po godine uspio protisnuti tek šest riječi. Nijedna nije bila cika.

Ja sam pročitala hrpu literature o dojenju i čula još veću hrpu usmenih savjeta. Sva literatura pretežito je u dosluhu s vremenom i prevladavajućim paradigmama odgoja razdoblja u kojem je pisana (disciplinski dr. Spock, razumijevajući dr. Sears itd.) a svi savjeti su po metodi "tako sam ja i tako je dobro".
vesela sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 11:08   #55
Kako prestati dojiti?

Imam bebu od 9 mjeseci i još uvijek ju dojim. Ali, sad je dobila i gornje zubiće i grize me kao da joj je moja bradavica gumena igračka. Dojiti ću ju dok mogu, no kad postane prebolno želim prestati. A kako da to učinim a da ne dođe do upale dojki? Molim savjet!!
__________________
Ivanita
Ivanita5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 16:54   #56
Ne znam tocno
Svakako ne preko noci, nego postepeno.
Ako dobijes kvrge, fleke ili te boli, malo se izdojis da prodje, ali nikako ne do kraja.
Nadam se da ce se netko s iskustvom javiti, i mene zanima postupak odvikavanja.

Sto se tice grizenja, proci ce je. Moj je isto grizao neko vrijeme, stiskala sam zube i nisam reagirala, samo bih mu lagano izvadila bradavicu iz usta, jer mu moje ne i otimanje bude samo smijesno
Prestalo mu je bit zanimljivo.
Sad grize samo kad forcam sisu, a on bi htio nesto drugo.
Za te ugrize sam si sama kriva, pa trpim
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 17:52   #57
Ah, već sam skužila da joj NE predstavlja samo poticaj za još ugriza, mustra jedna!!
__________________
Ivanita
Ivanita5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 21:28   #58
stariju sam prestala dojiti kad joj je bilo skoro 17 mjeseci. bilo je jako tesko jer je bila teski ovisnik, a mlijeka stvarno mozda jos u kapljicama. ma ja mislim cak ni u kapljicama.to joj je definitivno bila zamjena za dudu koju nije htjela ni da pogleda. i kad sam bila na rubu sloma zivaca, odlucila sam da je odviknem. islo je mnogo lakse nego sto sam mislila. prvo sam smanjivala preko dana. kad god mi je dolazila da doji (cucla, igra se , vuce bezveze) pokusala sam je necim drugim zabaviti. te malo vode u flasicu sa pacjim kljunom koja joj je srecom bila interesantna, ma ne mogu se vise ni sjetiti, ali je nekako islo. po noci je bio veci problem jer je bila navikla stalno se buditi i traziti. svakih pola sata se budila. i tad je bilo nosanja, smirivanja...joj kad se sjetim...ali sve u svemu za neke tri sedmice se potpuno odvikla i pocela konacno po noci bolje spavati.

mladju sam prestala dojiti oko njenog prvog rodjendana jer jednostavno nije vise htjela, samo je okretala glavicu i odgurivala me. sama od sebe prestala.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 21:53   #59
Ja još nisaam došla do te faze, ali nadam se da ću dojiti barem upola koliko i ti ako me ništa ne spriječi u tome. A šta je s onim štitnicima za bradavice? Jel to samo za početak dojenja ili možda može pomoći i kad ima zubiće? Šta se tiče brige oko upale, mislim da je smanjivanje vremena dojenja postepeno kroz par tjedana dobra taktika za gubljenje mlijeka i prilagodbu grudi novonastaloj situaciji. Što manje pije, manje se mlijeka stvara itd. priču sigurno znaš. Samo je bitno da ju prvo odvikneš od toga da zaspe na dojci jer ako joj je to navika mogla bi muku mučiti i duže od par tjedana! Sretno!
__________________
stiže poklon za Božić
tete is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 22:49   #60
Zaspi mi, da, na dojci dok ju dojim, no ne uvijek. A to mi je uglavnom jedini način da ju uspavam, jer je tako teška za zaspati. Po noći se budi 2-3 puta da ju dojim... no sve cu to još nekako i izdržati, nije zauvijek, ali kad grize, e, to boli. A i kad počnem raditi za koji mjesec, ako se i tada budem budila noću, izgledati ću kao vampir, neispavana i umorna. Valjda će nekako ići!!
__________________
Ivanita
Ivanita5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.