Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2008., 15:42   #21
evo ozbiljno. o temi.
dugoročno kupovanje ove dionice je pogrešan potez.
jedino riješenje je stečaj. na ovaj način će se financirati samo menageri.
i tako će novac od transfera ići Štimcima, a ne dioničarima na klubu.

P.s. vjerujem da u ove dvije rečenice ima dovoljno materijala za razgovor nego u cijeloj današnjoj prepisci.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 16:17   #22
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
evo ozbiljno. o temi.
dugoročno kupovanje ove dionice je pogrešan potez.
jedino riješenje je stečaj. na ovaj način će se financirati samo menageri.
i tako će novac od transfera ići Štimcima, a ne dioničarima na klubu.

P.s. vjerujem da u ove dvije rečenice ima dovoljno materijala za razgovor nego u cijeloj današnjoj prepisci.
Ako kupuješ kao investitor, onda je kupnja ove dionice kratkoročno najgori potez koji možeš napraviti. Cijena će ionako biti formirana tako da 50000 navijača može kupiti po jednu dionicu i izvući klub iz dugova, možda malo i ostane (priča se o 1000 kn po dionici). Nitko od navijača je neće kupovati s ciljem da zaradi, neće se čak ni dogoditi da, ako cijena padne na 10% nominalne, svi počnu prodavati jer gube novce. To je jednostavno navijačka dionica.
Za dugoročno se ne bih baš složio. Ako ništa, Hajduk ima jednu jako vrijednu stvar - brend, ime. Pametni ljudi od imena mogu svašta napraviti. Nažalost, trenutna uprava je katastrofa, ali uprava se pretvorbom ionako vjerojatno mijenja. Kad bi Hajduk otišao u stečaj, izgubio bi ime!
Nisam siguran kako će se u imovini kluba pisati igrači, ali svaki klinac je potencijalni milijun nekih novaca. Dio od prodaje igrača, naravno, ide i menadžerima, ali to je manji dio.
Još jedna zanimljiva stvar je preuzimanje/kupovina kluba od strane nekog bogatog ruskog biznismena. Pogledaj šta se dogodilo Chelseau. Tu bi se možda dalo nešto i zaraditi, tko zna...
Uglavnom, ne bih baš davao loše prognoze na dugi rok dok ne vidimo malo s čim se borimo, još je rano. Ako nekog zanima Torcidin projekt ulaska navijača u vlasničku strukturu kluba, imate na http://ditepuka.com.

Hajduk živi vječno!
mateus_kapulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 18:18   #23
Quote:
mateus_kapulus kaže: Pogledaj post
Ako kupuješ kao investitor, onda je kupnja ove dionice kratkoročno najgori potez koji možeš napraviti. Cijena će ionako biti formirana tako da 50000 navijača može kupiti po jednu dionicu i izvući klub iz dugova, možda malo i ostane (priča se o 1000 kn po dionici). Nitko od navijača je neće kupovati s ciljem da zaradi, neće se čak ni dogoditi da, ako cijena padne na 10% nominalne, svi počnu prodavati jer gube novce. To je jednostavno navijačka dionica.
Za dugoročno se ne bih baš složio. Ako ništa, Hajduk ima jednu jako vrijednu stvar - brend, ime. Pametni ljudi od imena mogu svašta napraviti. Nažalost, trenutna uprava je katastrofa, ali uprava se pretvorbom ionako vjerojatno mijenja. Kad bi Hajduk otišao u stečaj, izgubio bi ime!
Nisam siguran kako će se u imovini kluba pisati igrači, ali svaki klinac je potencijalni milijun nekih novaca. Dio od prodaje igrača, naravno, ide i menadžerima, ali to je manji dio.
Još jedna zanimljiva stvar je preuzimanje/kupovina kluba od strane nekog bogatog ruskog biznismena. Pogledaj šta se dogodilo Chelseau. Tu bi se možda dalo nešto i zaraditi, tko zna...
Uglavnom, ne bih baš davao loše prognoze na dugi rok dok ne vidimo malo s čim se borimo, još je rano. Ako nekog zanima Torcidin projekt ulaska navijača u vlasničku strukturu kluba, imate na http://ditepuka.com.

Hajduk živi vječno!
Ovo je dosad najbolja analiza i slažem se gotovo 99%. Ovih 1% na vagi je dopredsjednik skupštine Hajduka Mirko Klarić, nepismeni i neškolovani primitivac, koji svojim idiotarijama zasigurno udaljava velik broj investitora i malih dioničara, jer dok je takvih u Hajduku, neće biti ni velikih sportskih rezulatata ni poslovnih.Zbog takvih redikula, najbolje je proglasiti stečaj i krenuti iz početka.Sjetite se Fiorentine. Prije bi kupio dionice TEF-a, tvornice elektroda i ferolegura iz Šibenika (neki će znati što je danas sa tom tvornicom), nego ovakvog Hajduka.
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 18:33   #24
Quote:
ratep kaže: Pogledaj post
Zbog takvih redikula, najbolje je proglasiti stečaj i krenuti iz početka.Sjetite se Fiorentine. Prije bi kupio dionice TEF-a, tvornice elektroda i ferolegura iz Šibenika (neki će znati što je danas sa tom tvornicom), nego ovakvog Hajduka.
Nemoj biti naivan.
Klarić koliko god da je sirov,makar je iskreno zagrijan za Hajduka.
Da nije bilo njega,proglasio bi se stečaj,a to je u stvari bila
"kemija" da se par mafijaša dokopa starog placa kroz stečajnu masu.
Kad sam vidio da se uz Jerkova prikačio ultra-mafiozo Bacci,
bilo mi je jasno da se nešto gadno sprema.

BTW,iako sam Hajdukovac,neću kupiti dionice.
Zašto bi muljatori zarađivali lovu na mojim sentimentima.
Jednostavno ne želim biti glup.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 20:44   #25
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Zato ti kupi neki drugi komad papira i sve 5!
Ja ću UPRAVO OVAJ!
A Hajduk nije jučer, danas, sutra - to je vremeplov/povijest/tradicija/obitelj!

Previše plastično gledate! Gledate samo trenutak i trenutnu patnju, pa zavirite malo ispod površine...

TO JE TO CARE!!!

kupujem ovu dionicu makar ne imao za kruh idućih godinu dana,Hajduk to smo mi,I pape i dida bili su TORCIDA
scorpion31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 21:07   #26
Quote:
scorpion31 kaže: Pogledaj post
Hajduk to smo mi,I pape i dida bili su TORCIDA
Tri generacije potratile život.
FORUMASH78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 21:49   #27


__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 22:41   #28
Quote:
FORUMASH78 kaže: Pogledaj post
Tri generacije potratile život.


Odavno nisam čuo ovako jaku dosjetku!


P.S. prvi blagajničin post - malo ekspresionističko remek djelo.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 23:26   #29
Quote:
FORUMASH78 kaže: Pogledaj post
Tri generacije potratile život.
Nemoj biti tako sarkastičan, nije baš tako Hajduk bio tragičan.Iako nisam torcidaš ni hajdukovac, moram se sjetiti i lijepih trenutaka s Hajdukom (npr.2001. kad je cijela Dalmacija otišla na utakmicu u Varaždin na proslavu prvaka, otišao sam i ja, te su nakon toga sve moje simpatije prema Hajduku uvenule), došli su neki novi ljudi, svakojakih karakteristika osim sportskih, i zato je Hajduk danas ono što jest.Sprdačina od kluba, u kome svak liječi svoje frustracije i svatko ima svoje interese.
Nije ni u Dinamu bolja situacija, ali tu su ipak braća Mamić, koji znaju dobro unovčiti igrače, ma šta drugi mislili o tome.
Kad bi mogao birati, prije bi kupio dionice Dinama nego Hajduka, ovo mislim čisto financijski, jer nogomentno ne navijam ni za Hajduk ni za Dinamo. Ostala je samo reprezentacija, dvije karte su mi već u džepu i pravac Austrija!
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 23:37   #30
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
kakav smiješni nogomet?
25 budala bez ikakvog obrazovanje s istančanim glazbenim ukusom (a la Srna, Olić, Bole što trče za komadom kože neke ubijene životinje na zelenoj livadi s ciljem da taj kožni komad neke lešine uguraju u pravokutni oblik željeza zabijen u zemlju?

Ne hvala.



to je moje razmišljanje ....

još ako imaš i dobar portfelj...oš se udat za me
__________________
:))
sven_107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 23:41   #31
Quote:
FORUMASH78 kaže: Pogledaj post
Tri generacije potratile život.


Care
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 00:15   #32
Iako podržavam ovakve inicijative kao što je Hajdukova, mislim da bi morale biti malo polakše organizirane a ne ovako kao "vatrogasni aparat".

Sad me molim vas ispravite ako je ovo krivo, ali koliko ja znam ako Hajduk ode u stečaj i onda se osnuje kao novo društvo, počinje od nule tj. od treće ili koje već lige i mora sve ispočetka graditi. Što po meni jest zdravo i obećavajuće, ali nitko nije voljan podnijeti takvu žrtvu, a da ne govorimo o reakcijama udruga navijača i sl. Zbog toga se poduzima nešto ozbiljno no ipak ne radikalno - restrukturiranje - klub postaje d.d. no ipak ostaje isti klub, s istim obvezama i sličnim sistemom, nema one velike crvene "RESET" tipke.

Uglavnom, ima potencijala (za zaradu dioničara? ne znam. za spas hajduka? moguće!), ali uz toliko mulja koji je prešao po Hajduku zadnjih godina nisam siguran kako će cijeli sustav ići. Najviše me brine onaj dio dionica koji će "nastati" kao pretvaranje potraživanja u vlasništvo nekih trenutnih vjerovnika, što je po meni model koji često podbacuje i nema podlogu u motivaciji.
Zbog lojalnosti navijača čini se da neće biti problem skupiti sredstva, no najveći utjecaj će imati upravo novi management koji će tim sredstvima upravljati...
...a budući da njega uopće ne znam, zbog toga se za sada suzdržavam od ulaganja u Hajduk i želim mu sreću i sve najbolje... s distance.
__________________
RAWR!
Leaflord is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 00:15   #33
Quote:
FORUMASH78 kaže: Pogledaj post
Ako ne budu preskupe i ja ću kupiti jednu.
drž se ti igh-r-a i ht-r-a
__________________
X
gibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 00:34   #34
Quote:
FORUMASH78 kaže: Pogledaj post
Tri generacije potratile život.

to može reći samo onaj koji nema pojma o povjesti Hajduka i osjećajima prema nekome ili nećemu što voliš...evo pogledaj kako smo potratili život,stvarno nam je loše

scorpion31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 00:37   #35
ma bilo koji klub u hrvatskoj može se jdeino doživljavati kao nekakvo emotivno ulaganje a ne neki biznis
jer ako ćemo iskreno nogomet u hrvatskoj ne zanima previše ljudi...a i ako ih zanima ne dolaze na utakmice .... a ako gledaju od kuće klubovi i tako nemaju kome prodati prava za prijenos a i ako imaju to nisu neke ozbiljne cifre
oni koji vani ulažu u klubove (netko je spomenuo ruse) te klubove više promatraju kao neki medij tako da zaboravite ove nogometne piz... njima je nogometni klub predstava koju tjedno dođe gledat 30000 ljudi i još prodaje tv prava i suvenire dresovi i brand općenito) na globalnoj razini i tu je lova ... a lovu od transfera i tako potroše na druge transfere

šta mislite zašto su amerikanci kupili bekema....pa ne zato kaj dobro igra nego zato kaj je brend koji se da unovčit a to u hrvatskoj nema u nogometu
kod nas su klubovi poligon za menađere na kojem oni reklamiraju svoje igrače koje i tak niko ne gleda osim stranih skauta kojima ih oni onda prodaju i zarađuju lovu...ali to je ozbiljan biznis za jednog čovjeka ali ne za firmu, klub, abramoviča itd...
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 01:13   #36
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
ma bilo koji klub u hrvatskoj ...
spy, sve ovo stoji na trenutno stanje (osim da nogomet ne zanima previše ljudi u hrvatskoj), dok su klubovi svačiji, odnosno ničiji (sport nam ni 20 years after nije izaša iz socijalizma)

al kad se bude zna gazda u kući (show me the money), vrtit će se lova i u nas oko najvažnije sporedne stvari na svitu a to će vratit i predstavu i gledatelje (potrošaće) na stadione i kvalitetu

normalno da se sve neće okrenit priko noći (koliko je englezima tribalo za otribit huligane sa stadiona, al su ipak uspili jer balun je danas prvenstveno jedan ogroman bussiness)

i zato za hajduk-r-a prognoziram pušionu na startu, a dugoročno gledano jedan lipi rast

hajduk živi vječno
__________________
X
gibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 01:38   #37
Quote:
scorpion31 kaže: Pogledaj post
to može reći samo onaj koji nema pojma o povjesti Hajduka i osjećajima prema nekome ili nećemu što voliš...evo pogledaj kako smo potratili život,stvarno nam je loše

Daj i koju fotku pokidanih sjedalica (bilo je toga dosta). Kad je bal nek je maskenbal.
FORUMASH78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 09:26   #38
free, izbrisano.

Topicu nema mjesta na Dionicama.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 09:27   #39


Idemo dalje...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 09:28   #40
Quote:
gibo kaže: Pogledaj post
spy, sve ovo stoji na trenutno stanje (osim da nogomet ne zanima previše ljudi u hrvatskoj), dok su klubovi svačiji, odnosno ničiji (sport nam ni 20 years after nije izaša iz socijalizma)
pa zanima kad je neki šou
inače tribine na prosječnoj utakmici izgledaju ovako i to kad igra jedan od najjačih klubova
spy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.