Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2008., 10:31   #41
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 10:49   #42
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
pa zanima kad je neki šou
inače tribine na prosječnoj utakmici izgledaju ovako i to kad igra jedan od najjačih klubova
a ovako je izgledalo nekad

Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 10:51   #43
Ajme iživljavanja
Ajd lijepo svi brišite na nogomet
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 10:51   #44
interesantan članak

Tribine su još uvijek prazne


Nakon završenog prvoga dijela sezone u Prvoj HNL posjećenost utakmica je ponovno bila vrlo slaba.

Iz sezone u sezone nastavlja se tradicija slabe posjećenosti utakmica, izuzetak je derbi Dinamo – Hajduk koji napuni tribine i donekle poveća posjećenost. Zabrinjavajuće detalj je taj da je posjećenost sve manja, treba nekako ljude privući, ali kako? Sasvim sigurno kvalitetnim nogometom, mogu li to oni prikazati? Odgovor bi naravno trebao glasiti «DA», u to su se neki posebno mogli uvjerit u dobrim utakmicama Dinama protiv Ajaxa i Werdera, ali to su ipak utakmice europske razine. Ali, u nacionalnoj ligi se također mogu odgledati dobre utakmice poput Zagreb-Slaven Belupo i ostalih, ipak, naravno da se zna se dogoditi da poneka utakmica bude dosadna, ali malo je takvih, to je sve dio nogometa.

Ne bi se trebala Prva HNL vrtjeti samo oko Dinama i Hajduka, ali to je naša realnost i oko toga se ništa neće promijeniti još dugo. Imamo dva kluba koja se uvijek bore za titulu, ove sezone je Hajduk izuzetak, povremeno neki klub bljesne, ali ništa značajno ne napravi. Za primjer ćemo uzeti Dinamo, uvjerljivo korača HNL-om, ali je posjećenost na Maksimiru još uvijek vrlo mala. Jedine utakmice u domaćem prvenstvu na kojima je posjećenost malo veća od prosjeka su one utakmice za koje Uprava kluba odluči da se ne naplaćuju ulaznice. Gledajmo opet s druge strane, karta je besplatna, kapacitet stadiona je 35 000 gledatelja, a njih dođe svega oko 10 000, nešto sasvim sigurno ne štima. Ljudima je očito već dosta pustih obećanja, posebice vezanih za Europske «uspjehe». Ista situacija je i u Splitu, iako Splićani imaju najveću prosječnu posjećenost na utakmicama prve HNL iznosi oko 6 000, to je još uvijek jako malo. Uspoređujući HNL sa drugom njemačkom ligom, dođemo do zaključka da je posjećenost druge njemačke lige trostruko veća od naše prve lige. Zanimljivo je da njih zanima nogomet i odlaze na utakmice, a kod nas je sasvim suprotna situacija. Možda je jedan od razloga i bolje uređenje inozemnih liga, ali ipak nije razlika toliko prevelika. Pogubno je vidjeti da neki klub u Prvoj ligi nema stadion sa reflektorima, to je zaista nezamislivo u drugim nogometno razvijenijim zemljama. Po nekoj logici bi onda bilo najpametnije da Prva liga bude polu-profesionalna, tako bi se troškovi smanjili i neki bi klubovi vjerojatno profitirali. Ovako će za par godina prva liga postati smiješna za gledati, već sad manje ljudi odlazi na stadione, nešto treba napraviti, promjene su nužne, uvjereni smo da će ljudi iz Udruge nešto postići.

Pred Udrugom Prve HNL je zanimljiv «zadatak», naime, početkom siječnja se igra Dvoransko prvenstvo u Zagrebu. Ta priredba je sama po sebi zanimljiva, ali pitanje je kakav će biti odziv gledatelja, to u zadnje vrijeme muči organizatore na takvim nogometnim priredbama. Posljednja dva Dvoranska prvenstva nisu baš previše oduševila organizatore u vidu posjećenosti, ali možda bi sada napokon trebalo biti drugačije. Zaista su se razočarali posjetom, možda je ovo treća sreća, vidjeti ćemo. Danas se nogomet ne igra više zbog gledatelja, igra se zbog novaca, ali ipak nema smisla igrati pred praznim tribinama ili pred oko 500-njak gledatelja. Nema ljepše slike nego vidjeti pune tribine, atmosferu koja se samo poželjeti može, ali toga nema u Hrvatskoj… Posjećenost Druge HNL je za nijansu slabija od Prve, ali smiješno je vidjeti zadnje kolo prvoga dijela sezone između Hrvatskog Dragovoljca i Solina (to navodimo kao primjer zato jer smo prisustvovali utakmici), posjeta je bila nešto manja od 500 gledatelja. Sve to skupa ne bi bilo toliko poražavajuće da se Dragovoljac ne bori za prvu poziciju. Po nekoj logici, ako oni uđu ili bilo koji drugi klub u Prvu HNL, posjećenost će im biti duplo veća, što znači oko 1000 gledatelja. To si čelništvo Udruge ne smije dopustiti. T-com je trenutno generalni sponzor prve HNL i zaista se trudi i pomažu svim klubovima koliko je to moguće. Ali, da je posjećenost veća, samim time bi klubovi imali određenu zaradu od prodanih ulaznica, svima bi bilo lakše. Zašto bi opet netko plaćao ulaznicu ako su utakmice dosadne, ali ima jako zanimljivih koje bi najveće skeptike zadovoljile. Nije sve samo u prvoj ligi, posjetite 3 i 4 HNL, vidjet će te da i tamo ima igrača koji mogu bez problema igrati za neki od prvoligaških klubova, štoviše atmosfera je čak bolja, ljudi se znaju, vlada prijateljska atmosfera, nema razbijenih glava, ne tuku se međusobno… Upravo incidenti su jedan od razloga koje često slušamo kao razlog slabe posjećenost. Razina sigurnosti je jako velika, šanse su minimalne da Vam se nešto dogodi, zaista ne bi trebali imati razloga za brigu. Slobodno pustite vašeg sina, kćerku, neka idu na utakmice, ništa im se neće dogoditi, ali ipak kod «rizičnijih» utakmica malo razmislite. Iako, tada je sigurnost još veća, neki roditelji se ipak ne usude upustiti u tu «avanturu». Previše toga je rečeno ovim tekstom, jedino što Vam možemo poručiti je to da posjećujete nogometne priredbe što češće, počevši od 1 i 2 HNL sve do 3 i 4 HNL, moglo bi Vam biti zanimljivo, nemojte samo težiti da gledate Dinamo, Hajduk, Rijeku, gledajte i ostale ekipe, možda Vas baš te ostale ekipe ugodno iznenade.

Za kraj jedan detalj, za razliku od hrvatskih nogometnih klubova, posjećenost hrvatske nogometne reprezentacije je odlična, stadioni su uvijek ispunjeni do posljednjeg mjesta. Istina da je trener Bilić «ugradio» pobjednički mentalitet u ekipu i da su trenutno jedna od jačih reprezentacija Svijeta, ali i Dinamo je najbolja ekipa u HNL-u, pa opet nema veliku posjećenost iako bi mogao imati! Pitanje je koliko bi ljudi odlazilo gledati reprezentaciju da nije toliko uspješna, vjerojatno bi većina gledatelja odustala i od «kockastih». Jedini oni koji uvijek posjećuju tribine stadiona diljem Hrvatske i inozemstva su navijači, počevši od BBB-a, Torcide, Kohorte pa sve do Armade, Funcuta i ostalih, da nema njih tribine bi praktički bile prazne.
Vedran Tolić
http://www.javno.com/gn/pr.php?id=v.t&m=1&rbr=20442
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 10:52   #45
@Akrap



Je, je, prije je bilo više ljudi...
mateus_kapulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 11:05   #46
samo pazite da skupština dioničara ne prođe u ovakvom raspoloženju

http://www.youtube.com/watch?v=gyG7CzJbFHI
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 11:07   #47
počela je i razmjena slika, samo da netko ne stavi sliku utakmice Hajduk-Zvezda na Poljudu kad je umro Tito, gdje se vide uplakani igrači.
grm65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 11:08   #48
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 11:10   #49
Quote:
grm65 kaže: Pogledaj post
počela je i razmjena slika, samo da netko ne stavi sliku utakmice Hajduk-Zvezda na Poljudu kad je umro Tito, gdje se vide uplakani igrači.

pa ovo gore na jubitou ti je snimka
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 11:12   #50
Quote:
grm65 kaže: Pogledaj post
počela je i razmjena slika, samo da netko ne stavi sliku utakmice Hajduk-Zvezda na Poljudu kad je umro Tito, gdje se vide uplakani igrači.
ajde, ajde, ne se srdit,

Tito je bio najveći sin svih naših naroda i narodnosti, svi su plakali,
ma koliko danas šutjeli o tome
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 11:16   #51
ja sam sigurno plakao jer su minegdje u to vrijeme poceli izbijati zubi..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 12:41   #52
ljudi moji...dobro dosli u kapitalizam. u stvari za neke ce bit "dobro dosli u kapitalizam" kad dionica bude vrijedila 0.

a sta se tice kapitalizma...gdje ce ljudi naci novaca za kartu, kad prosjecan hrvat duguje 80k kuna? a uz to prosjecna placa je niza od potrosacke kosarice. najprije cemo u europsku uniju, pa ce nam se standard lagano podic, pa ce razina mora lagano porast, pa ce nestat nafte na svijetu, pa ce uragani i poplave opustosit vecinu civiliziranog svijeta, pa ce ljudska rasa izumrijet. i to je vise manje to
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 12:54   #53
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
P.S. prvi blagajničin post - malo ekspresionističko remek djelo.
mogla sam puno bolje, ali ipak bojim se Zafa jer me ima na piku pa sam se suzdržala od točnije ekspertize.

P.S. nisam se dotakla publike, ali to bi ipak boljelo i skupilo kartončiće.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 13:34   #54
Mene zanima samo kako će preživjeti vodstvo kluba kad se "mali dioničari" počnu buniti oko izbora igrača i trenera, načina vođenja kluba, prodaje igrača i slično.
Siguran sam da ukoliko 50% +1 dionica bude u vlasništvu ljudi koji nisu izravno vezani za klub (već samo navijački) da će Hajduk napredovati jer pravi ljubitelji Hajduka neće dozvolit rasprodaje igrača a ni kupovinu "trulih jabuka". Više će se ulagat u omladinsku školu i slično.

Ukoliko dionica padne u početku, planiram je kupit, jer mislim da dugotrajno gledano, kad dodje do situacije da mali dioničari (čitaj navijači) imaju većinski udio, Hajduk će početi ostvarivati dobre rezultate. Dobri rezultati -> rast dionica. Samo treba sačekati da vjerovnici prodaju svoje dionice i ona dostigne dno
Dren is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 13:42   #55
i ja cu kupit jednu ako bude pala ispod 100 kuna. cisto kao suvenir. ali to nece bit kupnja jer cu mislit da cu nesto zaradit, nego cisto emotivno
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 14:10   #56
mene zanima nešto specifično;


da li se forumaši (freelancer,blagajnica,forumash, zafastan) ,znaju i privatno, odnosno da li se i privatno dopisuju ili čuju s mobitelom.To pitam jer vidim da imaju najviše postova po dioničarskim forumima, a uz to razglabaju često i preintimno o nekim njihovim pošalicama.Eto tako pitam bez nekakvih insinuacija ili nekih negativnih konotacija.
gogaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 14:18   #57
Preintimno kažeš?
Ja znam dvoje privatno.
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 14:39   #58
Quote:
gogaa kaže: Pogledaj post
mene zanima nešto specifično;


da li se forumaši (freelancer,blagajnica,forumash, zafastan) ,znaju i privatno
evo ti djelomičan odgovor ovdi
__________________
X
gibo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 14:59   #59
Quote:
gibo kaže: Pogledaj post
evo ti djelomičan odgovor ovdi
hvala na inf., nisam znala za tu anketu. Ovaj freelancer alias Veliki Blek izgleda da je razočaran u blagajnicu, nekako mi po postovima tako izgleda, ako se točno izjasnio u anketi.
gogaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 15:04   #60
Normalno da je! Kad god on druka na pad, ona druka na rast (i obrnuto). Kako neće bit razočaran!

P.S. Iz ankete se vidi da Blagajnica ne zna nikoga, vjerojatno si nešto krivo skužila

Na šta ja trošim vrijeme, a?
mateus_kapulus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.