Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2017., 20:01   #361
Quote:
Black Magic kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje u vezi rastave braka ako mi netko može odgovoriti:
cura je u "fazi" rastave, ima dijete od 2 god.Podnijela je tužbu prošle godine u 9 mjesecu,prošla je ona mirenja s time da se njen muž niti jednom od tri puta nije pojavio i koliko kužim se u to, sve je takoreći riješeno i rečeno joj je da će konačno riješenje/poziv o rastavi dobiti polovicom ovog mjeseca, međutim još uvijek nije dobila nikakvu kuvertu,poziv,rješenje,šta već. Pitala je u czss-u o toku rastave,kad će to biti riješeno već jednom i tamo su su otkantali i rekli da nema ona šta dolazit nek čeka doma..
Zanima me ako netko zna tko je prošao to, koliko otprilike traju takve rastave koje su pokrenute tužbom a ne sporazumno?

Hvala
Ja sam prolazio prvo potupak na czss-u 4mjeseca, bivsa supruga se nije pojavljivala jer je nestala, izmaglila, nepoznatog prebivalista.
Odmah nakon sta je okoncan postupak na czss-u u vezi djece sam podigao tuzbu za razvod i postupak za razvod je na sudu krenuo 2 mjeseca od pokretanja tuzbe.
I evo sve zajedno sa czss-om i rastavom na sudu je trajalo cca 9mjeseci. Al treba uzeti u obzir da bivse supruge nije bilo nijednom na sudu jer je nepoznatog prebivalista.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 16:16   #362
Izjava o bračnoj stečevini

Pozdrav,

može mi li netko pomoći. Upravo smo se vratili sa ročišta gdje nam je okončan brak i rješenje o razvodu braka će sa današnjim danom postati pravomoćno.

U braku je kupljen stan, koji glavi na mog supruga. Dakle radi se o bračnoj stečevini. Znam da postoji opcija da moj suprug (sada bivši) da izjavu o bračnoj stečevini kojom se dozvoljava upis suvlasništva (1/2) na nekretnini.

Moje pitanje, ima li netko od vas možda predložak te izjave i što mi je dalje činiti.

Hvala
polerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 23:04   #363
Molim pomoć: slučaj iz uže obitelji: brak sklopljen u Hrvatskoj sporazumno je okončan u susjednoj državi (BiH), jer su tamo živili. Koja je procedura okončanja braka ovdje? Hvala unaprijed :-)
crnasplicanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:27   #364
Molila bih vas za pomoć.
Pročitala sam temu od početka do kraja, no ipak bih voljela provjeriti neke informacije.
Ukratko, moji roditelji se napokon razvode i odlučili su to riješiti sporazuminim putem. No situacija je takva da bih ja zaista voljela da oni to sve okončaju bez komplikacija, dok se otac nije „predomislio“ i zakomplicirao ovu ionako tešku situaciju.
Nas je 4 punoljetne djece, nemaju zajedničke imovine.

Molim Vas za odgovore na ova pitanja i ispričavam se ako su neka od njih „bezveze“.

1. Brak je sklopljen u Bosni. Može li se zahtjev podnijeti ovdje?
2. Osim zahtjeva i vjenčanog lista, je li potrebno priložiti ikakvu drugu papirologiju?
3. Treba li priložiti rodne listove za djecu, iako su ona punoljetna? Mozda kao „dokaz“ o punoljetnosti.
4. Čitala sam predložak, i vidim da se kao razlozi navode
Zbog nesuglasnosti naravi bračna zajendica prestala je postojati u mjesecu veljači 2007 godine kada se je 1. Predlagateljica iselila iz stana 2. Predlagatelja.

No, naša situacija je takva da živimo u podstanarskom stanu,a tatina adresa na osobnoj glasi na tu adresu. On ne živi s nama već godinama jer radi u Austriji.
Zanima me, može se li se nešto drugo napisati kao razlog, poput :

Zbog različitih naravi, bračni su odnosi između predlagatelja već dulje vrijeme poremećeni. Nema nade da se ponovno uspostavi bračna zajednica te se predlagatelji ne žele pomiriti.
Dakle, bez spominjaja adrese i slično jer vjerujem da će taj dio s promjenom podataka još potrajati.

5. Pročitala sam jedno iskustvo da nije postojalo ročište za rastavu nego su rješenje dobili na kućnu adresu. Zna li netko je li to sada praksa?
Užasno sam zabirnuta da se ne zakaže ročište pa da moj cijenjeni otac u zadnji tren javi kako ne može doći i slično.

6. Što je s prezimenom nakon toga. Vraća li se mami njezino djevojačko, treba li ići mijenjati podatke ili može zadržati tatino prezime?

Unaprijed hvala
Biskvit-lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 13:49   #365
Zamolio bih za pomoć oko obrasca za sporazumni razvod braka.
Postoji li neki obrazac s interneta koji se može skinuti?
Mislio sam da je to sve definirano, pa da se samo downloada.
Imamo jedno dijete.
Gdje bih mogao se otići raspitati za sve vezano uz razvod?

Hvala
__________________
Nježna dušica zarobljena u tijelu Ramba
Beam me up, Einstein
zvonezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 21:19   #366
Quote:
zvonezg kaže: Pogledaj post
Zamolio bih za pomoć oko obrasca za sporazumni razvod braka.
Postoji li neki obrazac s interneta koji se može skinuti?
Mislio sam da je to sve definirano, pa da se samo downloada.
Imamo jedno dijete.
Gdje bih mogao se otići raspitati za sve vezano uz razvod?

Hvala
imam ja predložak s kojim smo se mi bez problem razveli, ali po starom zakonu, ne znam jel to i dalje ok
Raspitati se možeš otići u svoj (prema mjestu stanovanja) centar za socijalnu skrb
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 23:22   #367
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
imam ja predložak s kojim smo se mi bez problem razveli, ali po starom zakonu, ne znam jel to i dalje ok
Raspitati se možeš otići u svoj (prema mjestu stanovanja) centar za socijalnu skrb
Mislim da sam se snašao za predložak.
Hvala.

Da, otići ću tamo.
Neki na forumu pišu da je prvo potrebno otići u CZSS, a drugi da je prvo potrebno predati zahtjev za razvod braka na sud. Mislim da je potrebno prvo na sud, ali nisam siguran.
__________________
Nježna dušica zarobljena u tijelu Ramba
Beam me up, Einstein
zvonezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 23:29   #368
Mi smo sastavili predlozak i otisli na sud predati. Platili biljege i takse. Nakon toga je dosao poziv u centar. Prije toga nismo bili.
Pitanje je bilo gdjr se raspitati o razvodu pa sam zto napisala czs
__________________
παντα ρεϊ
Don`t cry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 00:10   #369
Quote:
Don`t cry kaže: Pogledaj post
Mi smo sastavili predlozak i otisli na sud predati. Platili biljege i takse. Nakon toga je dosao poziv u centar. Prije toga nismo bili.
Pitanje je bilo gdjr se raspitati o razvodu pa sam zto napisala czs
Sutra ću vjerojatno sve to obići.
Već sam napisao sporazumni. Treba ga žena pročitati i potpisati.
Onda ću otići u CZSS, pa vidjeti treba li tamo što.

Hvala na informacijama.
__________________
Nježna dušica zarobljena u tijelu Ramba
Beam me up, Einstein
zvonezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 17:41   #370
Update za sve koji se žele razvesti.
Prvo odite u CZSS. Ponesite sa sobom izvadak iz matice vjenčanih i ukoliko imate dijete njegov rodni list, 20 kuna biljega.
Tamo ćete popuniti formular i pokrenuti razvod.
__________________
Nježna dušica zarobljena u tijelu Ramba
Beam me up, Einstein
zvonezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 23:20   #371
Quote:
zvonezg kaže: Pogledaj post
Update za sve koji se žele razvesti.
Prvo odite u CZSS. Ponesite sa sobom izvadak iz matice vjenčanih i ukoliko imate dijete njegov rodni list, 20 kuna biljega.
Tamo ćete popuniti formular i pokrenuti razvod.
Morate li ti i žena u postupak "mirenja" s obzirom da imate dijete?

Ili dijete imaš s nekom drugom?
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 07:19   #372
Quote:
zvonezg kaže: Pogledaj post
Update za sve koji se žele razvesti.
Prvo odite u CZSS. Ponesite sa sobom izvadak iz matice vjenčanih i ukoliko imate dijete njegov rodni list, 20 kuna biljega.
Tamo ćete popuniti formular i pokrenuti razvod.
Ne treba rodni list djeteta, samo 20 kn biljega.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 07:24   #373
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Morate li ti i žena u postupak "mirenja" s obzirom da imate dijete?

Ili dijete imaš s nekom drugom?
Ako imate dijete morate u postupak mirenja, glupo, ali da mora se. Mi nismo ni vjenčani, ali imamo dijete i to se automatski gleda kao izvanbračna zajednica i moramo to proći.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 10:55   #374
Molim pomoć, prema rješenju CZSS-a sudu trebam podnijeti prijedlog za sporazumni razvod braka i prijedlog radi odobravanja plana o zajedničkoj roditeljskoj skrbi..

Da li trebam podnijeti dva posebna prijedloga (na 2 odvojena papira) ili jedan objedinjeni?

Ako netko ima iskustva s predloškom u ovom slučaju bio bih mu jako zahvalan!
BigFundamental is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2018., 15:40   #375
Quote:
BigFundamental kaže: Pogledaj post
Molim pomoć, prema rješenju CZSS-a sudu trebam podnijeti prijedlog za sporazumni razvod braka i prijedlog radi odobravanja plana o zajedničkoj roditeljskoj skrbi..

Da li trebam podnijeti dva posebna prijedloga (na 2 odvojena papira) ili jedan objedinjeni?

Ako netko ima iskustva s predloškom u ovom slučaju bio bih mu jako zahvalan!
Ovo i mene zanima.
Jel si dobio odgovor?
Lacey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2018., 15:35   #376
Quote:
Lacey kaže: Pogledaj post
Ovo i mene zanima.
Jel si dobio odgovor?
Oba prijedloga idu zajedno u jednom dokumentu.

Ispričavam se što tek sad odgovaram.

Poslano sa mog Mi Note 3 koristeći Tapatalk
BigFundamental is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2018., 17:33   #377
Pozdrav, u obiteljskom zakonu spominje se savjetovanje pri CZSS i nakon toga 3 kruga medijacije, u slucaju kada postoji malodobno dijete. Pod pretpostavkom da se dogovorimo za sporazumni razvod i sporazumnu podjelu bracne stecevine i popunimo onaj obrazac za zajednicko skrbnistvo - da li onda prvo svejedno idemo na CZSS i da li onda svejedno idemo na ta 3 kruga mirenja? (Koja su mi totalno gubljenje vremena ako smo prethodno ovo sve nabrojeno dogovorili).
asyko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2018., 17:35   #378
Takodjer, da li ima kakvih caka u ovom zajednickom skrbnistvu gdje je dogovoreno kod koga dijete zivi a da drugi roditelj ima mogucnost neometanog kontakta s djetetom, po dogovoru? Moze li njemu puhnuti da digne tuzbu i trazi da dijete zivi kod njega?
asyko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2018., 00:20   #379
Svakome poslovno sposobnom građaninu Republike Hrvatske može puhnuti da digne tužbu protiv bilo koga i zbog bilo čega - pitanje je ishoda te tužbe.

Naravno da otac može podignuti tužbu, ne ide ti na čast posprdno spominjanje da će mu puhnut. Formulacija "mogućnost neometanog kontaktra s djetetom po dogovoru" tebi izgleda kao potpuno otvorena mogućnost njegova viđanja s djetetom kada i koliko on i dijete hoće, a zapravo je izrazito neodređena i omogućava ti da tebi puhne i jednostavno kažeš "sorry, ne može ovaj vikend, a budući da u rješenju piše 'po dogovoru' a ne možemo se dogovoriti, ajd bok". I on se s takvim rješenjem može jebat.

Ti sad sve to gledaš iz perspektive "ma ja to nikad ne bih...", a ja ti čitam ono što je zapisano na papiru.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2018., 10:34   #380
Ovo "po dogovoru" se odnosilo na obostrano i medjusobno obavjestavanje i dogovor npr.za vidjanje vikendom. Bilo bi sasvim normalno i korektno da prije nego se isplanira neka aktivnost, da se pita drugu stranu da li vec postoje kakvi planovi i dogovori s djetetom. 4
asyko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.