Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2009., 11:50   #41
postupak posredovanja

zanima me ako je podnešen zahtjev za sporazumnim razvodom braka ( u braku nije bilo djece, sva imovina je sporazumno podijeljena), da li je obavezno proći postupak posredovanja, ili se isti može odbiti uz pristajanje oba predlagatelja zahtjeva?
sqnick is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 08:38   #42
posredovanje je obavezno samo u razvodima brakova u kojima ima maloljetne djece.
zbunjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 12:18   #43
kad se podnese zahtjev za sporazumni razvod braka putem punomocnika,advokata...da li sud tada zakazuje rociste i da li se stranke moraju pojaviti na rocistu ili moze otici sam advokat???

unaprijed hvala
emirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 12:19   #44
p.s. brak je zakljucen prije tri godine,vec dvije godine bracni drugovi ne zive zajedno,u braku nisu imali djece...
emirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 14:11   #45
Zanima me ako podnesem tužbu za razvod braka (jer gospodin ne želi prihvatiti sprazumnu rastavu), tk tada snosi troškove postupka, da li isključivo ja kao tužiteljica ili oboje podjednako, i / ili to ovisi o nečemu, krivici ( koju je teško dokazati) ?
izgubljena88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 09:54   #46
Podnositelj plaća troškove...sa tim ako ti uzmeš odvjetnika a ne preko socijalne radnice m ožete od druge strane sudski putem tražiti da vam plati pola troška.
Stelaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 10:01   #47
Kad se radi o punoljetnom djetetu na školovanju, da li se u prijedlogu stavlja iznos alimentacije? Da li izvod iz knjige vjenčanih i matice rođenih koji se prilažu zahtjevu za sporazumni moraju biti ne stariji od 6 mjeseci ili su bilo kakvi izvodi dobri?
Muki123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 10:02   #48
Da imam još jedno pitanje, ako supružnici već dulje vrijeme ne žive zajedno, ali se "ljubljeni" nije odjavio sa stare adrese, koja adresa se stavlja u zahtjev?
Muki123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 15:59   #49
Quote:
Muki123 kaže: Pogledaj post
Kad se radi o punoljetnom djetetu na školovanju, da li se u prijedlogu stavlja iznos alimentacije? Da li izvod iz knjige vjenčanih i matice rođenih koji se prilažu zahtjevu za sporazumni moraju biti ne stariji od 6 mjeseci ili su bilo kakvi izvodi dobri?
Da.
Ne stariji od 6 mjeseci, točno.
Adresa je ona koja je u dokumentima, dakle zadnja prijavljena.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 17:11   #50
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Da.
Ne stariji od 6 mjeseci, točno.
Adresa je ona koja je u dokumentima, dakle zadnja prijavljena.
Hvala
Muki123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:26   #51
molim savjet

Ako netko zna? Ne živim sa mužem već šest i pol godina ali tek sada podnosim zahtjev za sporazumni razvod braka. 2003.g. smo bili na Centru za socijal.skrb i imam rješenje da mirenje nije uspjelo i na tome je sve stalo. Da li ćemo sada ponovo morati na mirenje?
ema hv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:32   #52
Ako imate maloljetnu djecu, da, ponovno sve. Prvo predaja zahtjeva na sud, pa onda dalje.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 14:44   #53
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Ako imate maloljetnu djecu, da, ponovno sve. Prvo predaja zahtjeva na sud, pa onda dalje.
Imamo maloljetno dijete. Ja imam sada novu vezu i trudna sam 4.mj. Bitan mi je razvod radi promjene prezimena da mi ovo dijete ne bi moralo dobiti prezime bivšeg. Nadam se da bi procedura mogla biti gotova do ožujka 2010.g. kada mi je termin. Ima li nade?
ema hv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 17:46   #54
Realno, neće biti gotovo osim ako ne nađete debelu vezu na sudu.
Pisalo se već po forumu o tome da se u roku od 300 dana nakon razvoda braka dijete obavezno piše na (ex) supruga, e sad detalje ne znam obzirom da ste vi već dugo razdvojeni...
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 19:08   #55
Question

Nije baš utješno, postoji li kakva opcija sa svjedocima koji bi potvrdili da drugi čovjek živi samnom i djecom u zajedničkom domaćinstvu već tri godine? Da li bi to moglo pomoći? Imam ih troje, dvoje su prošle i ove godine navršili punoljetnost, a najmlađa ima 11 godina. Ta solucija sa ex-om totalno mi je suluda.
ema hv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 21:45   #56
Velim, prokopaj po forumu, bilo je takvih slučajeva.
Možda najbolje da otvoriš novu temu u "Život u dvoje" ili na Pravu.
Naravno, odlazak u najbliži CZSS može ti donijeti odgovore.
Ovdje su ipak predlošci za tužbe/sporazumne razvode, a k tome meni pravo nije struka
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 22:14   #57
HVALA, HVALA! IPAK SI MI MALO POMOGLA. IDEM DALJE NA PRAVO. SVAKO DOBRO TI ŽELIM.
ema hv is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 17:51   #58
Sretno, i ne sekiraj se puno, ipak si trudna. Sve se da riješiti.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 13:20   #59
Molim samo za kratku info. Bila u braku, nemamo djece i sporazumno bi se razveli. Možemo li samo popuniti predložak sa prve stranice i predati na sud i to je to? Uz naravno popratne dokumente ne starije od 6 mjeseci i tako to ili trebam odvjetnika?
Tnx

moni
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 13:33   #60
Možete, predložak bez onog dijela o djeci, i to je to, ne treba vam odvjetnik.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.