Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Trash kultura

Trash kultura Sve još miriše na trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2009., 23:21   #21
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
Ja mislim da žena ima ozbiljan problem.Ali ozbiljan.
Nemoj se sprdat, nije lijepo.
Ipak..nije mi jasno ono boldano..pa nek joj pritrči, zagrli ju, pokaže da nije sama..

Ja mislim da bi kao origigi ideju mogla umjesto podvezice bacati, npr..komad torte.I koga pogodi u facu, ta se neće nikad udat.Jer se odmah vidi da se ne zna vladat u bračnim razmiricama.Onak..stoji ko pokisla kokoš i niz ice joj se cijedi krema..žešće loše
Eto, napisali joj kravatu...niti meni nije baš najjasnije ono boldano...zar je to neki novi običaj da ona koja uhvati buket bude sama...?

No što se trasha i svadba tiče, što mislite o natpisu "Dobro došli dragi gosti"?
Meni je to teži
__________________
Good... bad... I'm the guy with the gun.
Rudolf T is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 23:25   #22
joj, a kako bi znali da su dobrodošli, ako to nigdje ne piše? svašta.

i odma ti zateftere ružmarin sa dva špenadla. da se zna čiji si svat.
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 23:27   #23
Quote:
Pero Perić kaže: Pogledaj post

mladoženja bi mogao bacit i komad janjetine (iza ponoći, kad se malo stvrdne)
Mogo bi..za gladne u Africi.I believe i can fly..

Quote:
Rudolf T kaže: Pogledaj post

No što se trasha i svadba tiče, što mislite o natpisu "Dobro došli dragi gosti"?
Meni je to teži
Da..furaju se da su svi dragi gosti.Pa se onda mrko gledaju preko stola dok pop izmoljava molitvu."Mamu joj jebem, vidjela sam s kim se kurvala prošli tjedan..a drugo joj je koljeno!"
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 23:27   #24
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
Da..da..to je vrlo inovativan običaj.

Kao što sam već spomenula, ne znam da li je to u svim krajevima, ali ovdje u Slavoniji se zna desiti da mladoženja dođe po svoju dragu i onda mu podvale "lažnu mladu", neku sirotu tetu koja je wannabe (buketaču.. uh, što volemo sad ovo) ili čak ponekad nekog tipa koji se obuče u neku nošnju i glumi mladu(brikim, latentni homić na rakiji)..i onda..ne znam točno šta se dešava dalje..
Ovo su meni jesenas priredili, zamotali me u prvu plahtu na koju su naisli i nabacili veo
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 23:29   #25
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
Ovo su meni jesenas priredili, zamotali me u prvu plahtu na koju su naisli i nabacili veo
Jel te uzeo mladoženja i pošto?
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 23:29   #26
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
Ovo su meni jesenas priredili, zamotali me u prvu plahtu na koju su naisli i nabacili veo
A..i ti si latentni..
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 23:35   #27
Kad smo kod buketača i podvezica, ima neki suludi običaj da ekipa mora plesat kan-kan ili pačji ples ili tak nešt.

Bila sam na jednoj svadbi gdje su svirci natjerali dečke koji su došli lovit podvezicu (po novom kravatu) da se uzmu dva po dva u parove i plešu tango, lambadu i još neke gluposti. S podfrknutim nogavicama. Glupo totalka, al bilo je smiješno.
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 00:02   #28
Na nekoliko svadbi unazad nekih osam godina osim molitve prije juhe (ajde to je već od '90. običaj) prije same molitve muzika bi odsvirala himnu i ljudi šta će ustanu ka u saboru.

Na nekim od tih svadbi su to sami mladenci valjda i htjeli jer je to sad jel poželjno, ali mi je bilo vrhunac kad se to desilo na piru prijatelja koji su ateisti i operirani od bilo kakvog nacionalizma i patriotizma - muzika je sama smatrala bez pitanja da to treba tako

tema super
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 08:57   #29
Koja dobra tema!

Je li se meni cini ili jos nitko nije spomenuo ono rezanje torte i hranjenje istom.
I to ne samo da se mladenci hrane nego i kumovi i babe i strine.

Pa povezi na ocima, pa mrljanje one torte po rukama, pa ovo, pa ono,.....


Koliko sve izvedenica ima oko te torte.
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 09:10   #30
Ja se sjetila jedne dobnre oko torte, vidjela u Bosni:

za tortu se , naravno, gase svjetla i konobari kreću s tortom uz svijeće, svirci najavljuju i komentiraju događaj na mikrofon...

a napravili su repliku torte od stiropora. i konobar odglumi da se popiknuo i direkt pada na tortu i skupa s njom na pod... koja je to bila vriska, mislim da je mladu i njezinu mamu skoro šlag strefio!

Poslije su jeli tu tortu (ne tu nego pravu) s tanjura bez ruku, e to je stvarno bilo glupo.
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 09:24   #31
Meni je nekada sram biti u svatovima i gledati te 'obicaje'. Nesto kao da gledam HTZ samo sto tada mogu prebaciti program, a u svatovima to ne mogu.


Sjecam se jednom u svatovima kod muzeve sestricne kada se isao fatati buket.
Sjatile se zene da ga uhvate. I normalno uvijek ih malo. Pa onda krene prozivka. Ajmo Ivana, ajmo Marica, ajmo Katica......i odjednom prozovu oni mene.

A ja hladna k'o špricer sjedim, pušim i pijem jeger.

Ma nema tog buketa koji bi me natjerao da ga idem hvatati.
Nagovara muz (tada decko), njegov tata, neka rodjakinja,.......rekoh, ako vam se to svidja odite vi.

Naravno da su odustali!
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 09:45   #32
Meni je najtreš običaj na koji sam naletio na 1. i jedinoj svadbi na koju sam otišao :
Svadba cca. 250 ljudi, dijele se koverte (darovi), pa jelo, pa kum uzme mikrofon i misliš zdravica, kad frajer uzme koverte i krene otvarat
i čitat na razglas koja obitelj je koliko para dala, i na kraju sprdnja sa ljudima koji su najmanje dali, ili praznu kovertu.
Provjera obitelji koji su došli na svadbu, pa traženje tko nije dao pare.
Ili onaj običaj da se ide po mladu.
Znam tipa koji je cijeli svoj dio familije praktički natjerao da se iz njegove rodne kuće putuje 70 km po mladu, i onda još 50 km do crkve i sale za svadbu.
Untollerant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 10:17   #33
ima fora kad mladozenja dodje po mladu a njen buraz se kao prerusi i onda mladozenja kao obilazi oko njega i sve nesto kao jes to ti? jes to ti? pa onda skuzi da nije pa uzme sjekiru i navali na kucna vrata da je kao "otme" pa ga odvrate pa mora kupit mladu od staraca. al prvo mu ponude babu pa se on kao razmislja bil babu il mladu pa onda kao odluci ipak ce mladu. show program. pa onda naravno u beli mercedes.....pa negdje na livadu pod sator pa krene muzika i zajebancija pa prva od 300 rundi zderila....a onda krene rodbina narucivat pjesme za mladence, najaci hit ever : da si moja devojcica, zivela bi ko kraljica.....sreca pa se coek brzo napije.....

eh da ovako otprilike

http://www.youtube.com/watch?v=11p60...eature=related
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 10:31   #34
Ovo može i na gastarbajtere! Pogledajte merđane!
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 10:36   #35
Muzika u pozadini otkida!

A tek skaj kola!
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 10:48   #36
Quote:
Simple_Fille kaže: Pogledaj post
Ma daaaaaaaj

i nije skaj nego ski! a muzika....

Al od tih svih svatovskih slika koje se vide po foto radnjama oko 1% je donekle, al ostalo je da te bog sačuva. i kasnije te fotomontaže... za krepat.
__________________
Onaj pogan od Joksima neće da odnese pismo na poštu, pa ti ga po njem' nijesmo ni poslali.
Pero Perić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 11:05   #37
Ljuti gulaš u dva-tri-četiri ujutro - valjda da ljudi svare 24-satni krkanluk

Tamo negdje oko torte - zdravica uz obafakinveznu: pij mlada pij, na tebe je red, ova čaša s medom neka ide redom...onda ona sukne i mlatne čašu o pod ista stvar se ponavlja s mladoženjom, kumovima (pij kume, pij...narafski ) kod litavijih ženika i udavača uključe i punicu i svekrvu...booooring

I u novije vrijeme na fensi svadbicama po metropoli, ženi se druga generacija doseljenika - držanje govora; bila sam na jednoj svadbi gdje je mladenkin tata 10 minuta pričao o svetosti zajednice koja je sklopljena (grašci znoja na čelu, ono, ufff, dobro je, uhljebio sam beštiju )

A 90-ih, kada su svadbeni darovi za uzvanike bili ručnici i čarape s crven-bijeli-plavi crtom oko gležnja? Ti njima 100 maraka, oni tebi ručnik i čarape
ah, da...osobito popularno je bilo - bonbon pakiranje tih ručnika i čarapa - celofan s obje strane ostavljen duži, stegnut mašnama koje su izmrcvarene škaricama da idu u loknu

Eh da... za temu

edit: tražim dublericu za vlastito vjenčanje....u biti, kad se sjetim rodbine, bolje, kaskaderku...preklinjem vaaaas, dok ne nađem, ništa od -aj du
__________________
Rudeness is the weak person's imitation of strength.
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 11:09   #38
evo da se i ja nadodam na ovu temu, recimo ima običaj u Slavoniji da se baca perje po dvorištu kad se rodi dijete u kući, ne kužim čemu to
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 11:11   #39
Quote:
Simple_Fille kaže: Pogledaj post
Aaaaaaahaaahahahaaaaaa

Došla do fontane u dvorištu a bilo mi na mjut, upalim ton - nisam ni morala...a što drugo nego Cesarica

Jedino trešije od same svadbe je snimka iste...kakva režija...kakvi efekti, naglašavanje uzvišenosti ili prizemnosti nekih trenutaka, pozadinska glazba - nema greške, da si gluh i nijem znao bi što je na repertoaru
__________________
Rudeness is the weak person's imitation of strength.
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 11:11   #40
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
evo da se i ja nadodam na ovu temu, recimo ima običaj u Slavoniji da se baca perje po dvorištu kad se rodi dijete u kući, ne kužim čemu to

Daaa..to sam potpuno smetnula s uma.
Ne znam što bi to perje trebao simbolizirati..Ono; dođu, istresu perje, odu..
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.