Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2009., 18:42   #21
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Mi smo na našu svadbu potrošili 30.000,00 kn, se skupa za obleku, fotografa, tortu, kolače, večeru, bend i ostale stvari.
Njegove rodbine je bilo na svadbi više nego moje i od njegovih roditelja sam još dobila laganu špotanciju da nismo pozvali one najbogatije od kojih smo mogli dobiti više love. Ali mog dragog to nije briga, tako da niti mene nije briga
Ma nije toliko do love...našlo bi se za to, ali nije meni gušt...a to za lovu kao poklon, moj bratić je radio svadbu, a platio ju je od poklona što je meni totalna glupost godine...

Ma bit će kako ja kažem, ipak ja sam ta koja se udaje...a nek se dure ako im to treba u životu.
annarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 22:45   #22
annarella, marela, mi ćemo imati mikro vjenčanje. bit će nas 11.
iako smo se nadali tajnom vjenčanju, skužili smo da će nam to biti teško izvest, pa smo počeli lagano govorit ljudima. pojedinci su se odmah pozvali i jako uvrijedili kad su čuli da nema svadbe. jedna osoba je čak rekla "nema fešte, nema poklona" a ja sam ostala o čemu ovaj priča???? tak nešto mi nije na kraj pameti!
vjenčat ćemo se jer to želimo a ne zato da bi dobili poklon. štoviše, kumovima smo zabranili poklone. oni će se pobrinut za tortu i to je to.
vjenčat ćemo se u matičnom, bez profi snimatelja i fotografa, nakon toga idemo na večeru a kad starce pospremimo u krevete prebacujemo se u lounge bar, kao mmp i njena ekipa
rearview is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 00:23   #23
annarella, draga, prvenstveno razrijesi s dragim sto zelite. tu morate biti slozni. ako i on zeli intimnije vjencanje, zayebi ti ove koji se sami pozivaju! vec sam nekoliko puta pisala tu, moja familija je ogromna, baka mi je imala 12 djece od cega je moj caca bio najmladji. zamisli ti koliko se tu familije "namnozilo" s godinama. da pozivamo po nekakvom redu i srodstvu, po onome kome sam ja bila na svadbi, pa samo bi ih s moje strane bilo 300. a ni familija od buduceg nije nesto manja.. em sto nemamo love, em sto izricito ne zelimo toliku svadbu.
ja cu imati ispod 100 ljudi (prvotni plan je bio ne vise od 80 al sad je dragi poceo komplicirati i kaze da ce zvati neke koje nije mislio zvati ) s time da je s moje strane ravo 40 uzvanika, od cega pola frendovi. izricito nisam pristajala na kompromise i popustanja da se zove netko od familije reda radi, jer to su ljudi koji su meni fakat stranci. i sad da ja zovem na svoju svadbu nekoga koga sam vidla dvaput u zivotu zadnji put prije 10 - 15 godina, naustrb frendova koji su uz mene od prvioh skolskih klupa? ma dovidjenja! cure, posebice ako sami placate svadbu i imate podrsku i razumijevanje dragoga, ne odustajte od svojih zelja! to je VASE vjencanje. nece biti lagano, nece biti ugodno, i ja sam doma vodila ratove u pocetku. ali, na krjau se isplati. a ako se tko od familije i uvrijedi, boze mili, bar vidite kakvu "familiju" imate. realna sam osoba i potpuno mi je janso u kakvim vremenima zivimo i koliko kosta svadba. ma cak niti lova nije toliki problem, koliki su vase zelje i vasa ocekivanja. ne popustajte. bolje da se borite i svadjate na pocetku organizacije nego da u istu ulazite u grcu i ne uzivate u vlastitoj svadbi samo da bi netko drugi bio sretan!

osla sam offtoic, al posanta je - definitivno da malim vjencanjima! cure, drzim vam fige!!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 00:57   #24
i mi imamo malo vjenčanje

50-tak ljudi...
i ja imam veeeeliku obitelj s kojom se baš i ne vidim, a dragi tak tak neku majušnu
od cijele svoje obitelji sam pozvala samo jednog ujaka sa njegovom obitelji a ostali nek se ljute ak hoće - boli me briga... prvo sam mislila da će se mama ljutiti jer nisam zvala ostale, pa kaj će ljudi reć, pa bla bla bla i već sam bila spremna na fight ali mamekica je to tak cool primila i nije niš kenjala
ostalo su sve prijatelji i kolege s posla moji i njegovi... sve mlada ekipa...

i da, vrlo sam sretna što imamo vjenčanje baš kakvo želim...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 09:18   #25
slično je i kod nas. mi imamo 40 ljudi. osim kumova i roditelja bit će najbliža rodbina s moje i njegove strane, odnosno braća/sestre sa svojim muževina/ženama i djecom, baka, najbolji frendovi, uglavnom najbliži, i oni s kojima smo stalno. isto imamo dosta njih za pozvati, no nismo, srezali smo jer smo htjeli malo vjenčanje.
slatkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 16:39   #26
vi sretnici koji imate ili ste imali malo vjenčanje
ja sam se jedva zaustavila na brojci 200
svekrva je počela govoriti - ja ću zvat, ovoga, ja ću zvat onoga, mama je govorila - moramo zvat onu moju prijateljicu i njenog muža i kćer....ja sam rekla - alo, alo, stani malo! Da nisam, popis bi išao u beskonačnost.
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 19:55   #27
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
vi sretnici koji imate ili ste imali malo vjenčanje
ja sam se jedva zaustavila na brojci 200
svekrva je počela govoriti - ja ću zvat, ovoga, ja ću zvat onoga, mama je govorila - moramo zvat onu moju prijateljicu i njenog muža i kćer....ja sam rekla - alo, alo, stani malo! Da nisam, popis bi išao u beskonačnost.
Ako ti roditelji i svekrva plačaju svadbu onda ih pusti nek rade što hoće, a ako si ti i dragi plačate sami kao mi onda ih sve odj.... ali prvo se dogovori s dragim. To ti je najvažnije. Objasni mu lijepo zašto smatraš da bi trebala biti manja, pa nek on iznese svoje zašto bi ih trebalo biti više pa se nađite u sredini.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 02:28   #28
doduse, ja se bas niti oko toga da, ako roditelji placaju - mora biti po njihovom, ne slazem. koliko moras biti sebicna osoba da vlastitom djetetu uvjetujes veliku svadbu ako dijete izricito zeli malo vjencanje - kumovi, roditelji, braca, sestre i eventualno najlbolji prijatelji. tu nema argumenta izuzev sebicnosti - jer jedini argument, svima tako dobro znan i obozavan - "familija ce se uvrijediti", pada u vodu jer, hey, nemaju se sto uvrijediti posto se svadba kao takva nit ne radi, dakle nitko se od familije ne zove!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 21:44   #29
Ja sam imala ultra mini, mikro vjenčanje. Samo mi i kumovi u drugom gradu, spojeno sa 5 dana odmora. I bilo mi je odlično, ne mogu zamisliti nikako drukčije. Večera s roditeljima - sljedeći vikend.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 22:32   #30
Evo, da se i ja malo javim nakon dugo mjeseci čitanja i škicanja

Iduću subotu imamo našu malu svadbu, baš kako sam je oduvijek zamišljala. Samo 49 ljudi (to je s fotografom i 2 dj-a), vjenčanje je u vrtu restorana, ispod onog luka okućenim cvijećem, nema konfeta ni riže , nakon toga guštanje u restoranu uz dobru muziku i hranu do 2 ujutro Nema dolazaka po mene, svi se nalazimo tamo, nema snimanja, nema ružmarina, nema hrpe cvijeća, uglavnom imamo prvi ples i bacanje buketa i jednu tortu, ne nije na kat

Odlučili smo se za dosta skup restoran, no nadam se da nam neće biti žao i zaista nam se nitko nije petljao u ništa jer smo rekli sve sami platiti, a i nitko nije takav da bi se petljao

Eto, još 6 dana do svadbe
annie84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 22:48   #31
Annie - odlično

tak će i naše biti slično - samo mi imamo cvijeće jer ga volim
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 22:52   #32
Ja isto planiram mini-svadbicu, cca. 20 ljudi. To sam zamislila više na dnevnoj osnovi, znači nakon vjenčanja, odlazak u restoran i cjelodnevni boravak tamo. Znaima me zna li netko od vas restoran u okolici Zagreba gdje bi se moglo tijekom ljeta organizirati takvo nešto, ono, na nekoj terasici uz glazbu. Teško mi je uopće i tražiti, ne znam gdje da tražim jer svi imaju velike terase koje ikm se ne isplati rezervirati samo za 20ak ljudi. U obzir dolazi sve, od občnih restorana do seoskih gospodarstava. Ako znate takvo mjesto, pliz javite.

annie84, gdje ćeš ti imati svadbu?
Loire is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 22:54   #33
Loire - u Trajbaru ti imaju i veliku salu ali imaju i jedan mali restoran koji izlazi na terasu - možda da pogledaš tamo

Ima i u Sesvetama jedan divan restoran - Isabella i imaju predivnu terasu pa ako ti nije predaleko - preporučam

Klopa je vrhunska u oba
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 23:04   #34
@ Loire- U Zelenom papru u Samoboru.

Naše vjenčanje je u vrtu, oni tamo imaju stolove, probaj pitat jel možete tamo, na terasi sigurno ima mjesta za 20 ljudi. Doduše, mi ćemo bit unutra jer nas je skoro 50, ali možemo koristiti i vanjski dio...
annie84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 23:21   #35
Hvala curke .
Krećem u akciju

annie, super mi zvuči tvoje vjenčanje i želim ti sreću s vremenom u subotu. iako ni to nema veze...uživajte!
Loire is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 23:25   #36
Quote:
Loire kaže: Pogledaj post
Hvala curke .
Krećem u akciju

annie, super mi zvuči tvoje vjenčanje i želim ti sreću s vremenom u subotu. iako ni to nema veze...uživajte!
Nema na čemu i hvala puno na dobrim željama
annie84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 23:43   #37
Bok curke, evo mojih friških iskustava.
Ja u ljubičastoj haljini do koljena, on u svom omiljenom odijelu.
Vjenčali se u petak, u Samoboru, u crkvi, gdje smo pozvali puno dragih ljudi da nas isprate i kasnije čestitaju.
Nakon toga, malo fotkanja s ljudima; fotkao nas frend fotograf.
Onda večera u Zelenom papru, nas 30 ... mi, kumovi i pripadajuće polovice, uže obitelji, najbliži prijatelji. Odlična klopa, prekrasan vrt, opuštena atmosfera, dobra zezancija, ma super!
Torta iz Orijenta.
Glazba s CD-a, Sinatra, Presley ...
Fajrunt bio u 1, u pola 2 smo već bili doma.
Sve u svemu, nama jedan predivan petak.
Lady Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 00:06   #38
@ Lady Grey - Jeste bili sami u restoranu?
Reci mi sve o klopi i konobarima

I čestitam, naravno
annie84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 00:26   #39
Hvala, Annie.

Mi smo ti bili u onom izdvojenom dijelu restorana, kraj izlaza u vrt. Osim nas, bila je jedna familija na ulazu u restoran, i jedan par nakratko u vrtu, ali uopće nemaš osjećaj da su tamo ... iza 9 smo bili skroz sami, i unutra i vani.
Klopa - odlična. Ne znam kakav ste si vi menu složili ...? Mi smo imali predjela , juhe (goveđa ili od gljiva), glavna jela + salate, većinu toga je sugerirala vlasnica restača a mi oduševljeno prihvatili. S obzirom da smo bili za nekoliko stolova, svaki stol je dobio sve od navedenog, servirano na manjim ovalima; svatko si uzima što i koliko želi. Torta je bila naša.
Konobari - bez ikakvog prigovora, stalno prisutni ali izuzetno nenametljivi, pristojni, dobro organizirani.

Da možemo, ponovili bi sve.
Lady Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 00:33   #40
Jooooj, moj dragi je iz Samobora, a ja iz okolice Samobora. Definitivno bih se željela jednog dana tamo udat jer mi je to tako predivan i romantičan gradić.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.