Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2016., 09:41   #721
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Koristi li tko Erste Wallet i mora li se po to ići u banku da ti aktiviraju (piše da je sama usluga besplatna) ili su log-in podatci nešto od onoga što sam već dobio sa mBanking uslugom?
Ja sam Erste Wallet aktivirala prije cca godinu dana i morala sam ići u banku da mi daju log in podatke i ostalo. Ne znam da li je sad još uvijek tako.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 21:08   #722
Quote:
Zaynee kaže: Pogledaj post
Imam tu karticu već par godina... Ovo s flekom počelo se dešavat tek u zadnjih godinu dana, možda malo više... Ali nikako nisam zadovoljna sa tom karticom jer je bila šugava od starta - pogotovo male brojke koje su se teško stiskale i nisu dobro reagirale...

Imam i ja aktiviran mtoken koji mi je u načelu okej iako mi nije jasno kako da ga premjestim ako bih npr. kupila novi telefon... Ona stara TAN tablica bila je 100 puta bolja od svega ovoga.

Niš, zamijeniću to prvom prilikom.
Imao sam isti problem i dobio sam novu besplatno, jer isto tako nije moja krivica bila što je loše izrade. To mi je već druga koju sam zamijenio. Sad su ih izbacili iz upotrebe i nema ih više, nego su prešli na mtoken.

Što se njega tiče, e sad ne znam kako je kod novog telefona, ali zar ne bi po nekoj logici trebao biti vezan uz account s kojeg skidaš, te PIN koji je ionako unikatan?

Treba svakako pitati u banci.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 10:56   #723
Quote:
inesskica kaže: Pogledaj post
Da, samo što Erste taj poček od 12 mjeseci što ti odobre za porodiljni poslije gledaju kao da nisi plaćao kredit 12 mjeseci!
Ja sam kod njih već 10god valjda i 2014 uzmem poček od 12 mjeseci,plaćam kamatu uredno,nakon 12 mjeseci kredit se uredno nastavi otplaćivati preko plaće,ja jučer odem u poslovnicu da mi odobre neki minus po tekućem,nemam ništa i ona meni kaže ne može,oni poček vode kao da ne plaćaš kredit,tako da oprez budućim ženama,ako ne želite biti naredne 3god na crnoj listi banke,ne tražite poček!
Pa to stvarno nije fer! Dobro da još i ovrhu ne pošalju. Ne razumijem takvu politiku, kažnjavaju te za nešto što su ti sami odobrili kao uslugu.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 11:47   #724
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
Pa to stvarno nije fer! Dobro da još i ovrhu ne pošalju. Ne razumijem takvu politiku, kažnjavaju te za nešto što su ti sami odobrili kao uslugu.

Ja sam ostala bez teksta kada mi je to ženska na šalteru rekla,da sam ista ko i netko tko ne plaća rate:facepalm
Čak su mi ukinuli i dozvoljeni minus,jer sam na porodiljni otišla,sve sam uredno vratila,ali pazi politiku banke,ukidaju mi minus,nikad ušla u crveni,i dalje primam mjesečno uplatu samo do HZZO-a,ali ne oni ukidaju minus jer me vode kao nezaposlenu
Ali sad kad sam ovo čula za poček,prebacujem primanja u drugu banku,bilokoju,oni mene kažnjavaju zbog porodiljnog,užas!
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 12:29   #725
Obavezno napravi prigovor. Obavezno. Da vidiš kako će se uzvrtiti oko tebe

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 22:49   #726
Što se tiče novih kartica na prijavu za net banking:

pokušat će vam uvaliti mtoken jer je njima to besplatno. No imate pravo na posebnu karticu koja vam generira kod za ulazak u net banking i to ih možete tražiti. Ako ne, mtoken ćete morati ponovno aktivirati u banci nakon promjene mobitela ili vraćanja na tvorničke postavke.

Tako da svakako zatražite tu karticu, a kad nju imate možete koristiti i jedno i drugo. Naime, preko te kartice možete si sami izgenerirati kod koji vam je potreban za aktivaciju mtokena nakon promjene mobitela ili resetiranja na tvorničke ili čegaveć...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 16:23   #727
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Obavezno napravi prigovor. Obavezno. Da vidiš kako će se uzvrtiti oko tebe

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
Neće.
Ja sam napravila prigovor zbog iste stvari.
Imala sam poček od 6 mjeseci (molila sam da ga ukinu nakon 3 mj, jer sam se bila zaposlila, odgovor je bio: sljedeći ćemo mjesec).
Ukinuli su mi minus, jer se poček smatra neurednim poslovanjem (a naknadu za taj poček su normalno dizali s računa) i neću imati pravo na njega sljedeće min dvije godine, također, plaća uredno sjeda evo sad je prošlo godina i tri mjeseca.

Da ne govorim da su taj kredit u hroku, preimenovali u kredit za reprogram - što on to nije. Ono što su mi "mogli napraviti" je da mi izdaju potvrdu kojom mi potvrđuju da se zbog počeka, izvorni kredit "preimenovao" uslijed promjena prilikom otplate.

Također, prilikom potpisivanje, a i prije toga, nitko mi nije rekao za posljedice.

Činim sve u svojoj moći da odem iz ove banke
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 09:54   #728
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Neće.
Ja sam napravila prigovor zbog iste stvari.
Imala sam poček od 6 mjeseci (molila sam da ga ukinu nakon 3 mj, jer sam se bila zaposlila, odgovor je bio: sljedeći ćemo mjesec).
Ukinuli su mi minus, jer se poček smatra neurednim poslovanjem (a naknadu za taj poček su normalno dizali s računa) i neću imati pravo na njega sljedeće min dvije godine, također, plaća uredno sjeda evo sad je prošlo godina i tri mjeseca.

Da ne govorim da su taj kredit u hroku, preimenovali u kredit za reprogram - što on to nije. Ono što su mi "mogli napraviti" je da mi izdaju potvrdu kojom mi potvrđuju da se zbog počeka, izvorni kredit "preimenovao" uslijed promjena prilikom otplate.

Također, prilikom potpisivanje, a i prije toga, nitko mi nije rekao za posljedice.

Činim sve u svojoj moći da odem iz ove banke

Eto upravo to,zašto šute prilikom potpisivanja nečega,da su mi rekli ako hoćete poček biti ćete 3 god na crnoj listi banke,pa ne bi ga sigurno uzela,a ne oni si sve fino naplate,obrade,naknade i onda te tako pokopaju.
Ja sam hvala Bogu otišla,sad će mi slijedeća plaća sjest u drugoj banci.
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 10:43   #729
Baš mi je drago da si uspjela otići.
I ja se nadam da ću ubrzo... nisu korektni nikako.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 13:05   #730
Ja sam otišla od njih otkad mi je bankar samovoljno ušao u moj račun i blokirao mi pristup novcu od alimentacije, nakon sto sam najavila da ću kasniti s uplatom rate kredita zbog kašnjenja plaće oko 3 tjedna

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 13:16   #731
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Ja sam otišla od njih otkad mi je bankar samovoljno ušao u moj račun i blokirao mi pristup novcu od alimentacije, nakon sto sam najavila da ću kasniti s uplatom rate kredita zbog kašnjenja plaće oko 3 tjedna

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
Nevjerovatno...

Jesi reagirala/urgirala ?
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 14:34   #732
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Ja sam otišla od njih otkad mi je bankar samovoljno ušao u moj račun i blokirao mi pristup novcu od alimentacije, nakon sto sam najavila da ću kasniti s uplatom rate kredita zbog kašnjenja plaće oko 3 tjedna

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
Pa to ne smije jer je to zaštićeni dio primanja. Svakako to moraš prijaviti, ako nisi, bez obzira i da više nisi klijent.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 14:57   #733
Jesam, još tada.

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 17:49   #734
Nikako se ne mogu ulogirati na erste club korisničke stranice za podršku oko kreditnih kartica. Zaboravio sam podatke i išao na pravljenje novog passworda, sve sam to prošao i uredno ga promijenio no i dalje se ne mogu ulogirati jer ne znam korisničko ime. Može pomoć u kojem točno formatu je to korisničko ime, e-mail adresa, ime i prezime, neki broj ili sam kod registracije prvi puta trebao odabrati neko korisničko ime??

https://online.erstecardclub.hr/LOGIN
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 17:58   #735
Morao si sam odabrati ime koje želiš.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 18:04   #736
A svašta, znači morat ću se njima onda javit da mi kažu to korisničko ime. Upisao sam već stotinu možebitnih korisničkih imena koje obično koristim i niti jedan ne pali, čudi me da me već nisu zablokirali preko IP adrese kao pokušaj napada, lol.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 19:45   #737
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
A svašta, znači morat ću se njima onda javit da mi kažu to korisničko ime. Upisao sam već stotinu možebitnih korisničkih imena koje obično koristim i niti jedan ne pali, čudi me da me već nisu zablokirali preko IP adrese kao pokušaj napada, lol.
Ponovno se registriraj, tako sam i ja kad sam zaboravio username
Marko2212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 19:56   #738
Ne mogu. Na početku kod registracije trebaš ukucat ime i prezime, OIB i zadnje četiri znamenke kreditne kartice - time te sustav automatski prepozna da si se već registrirao. Zapravo, ja nisam ni znao da sam registriran na toj stranici pa sam upravo to išao prvo i napraviti (registrirati se) i onda mi je izbacio obavijest da sam već registriran. Reko kako/što, nisam ni znao. Odem na "zaboravili ste podatke", ukucam opet ime prezime, OIB i 4 zadnje znamenke kad ono dođe mi na moj e-mail poruka i PIN za promjenu passworda (kojeg sam kasnije i uspješno promijenio i to 2x), no korisničkog imena nigdje. Tako da sada znam password no ne znam username
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 20:13   #739
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Ne mogu. Na početku kod registracije trebaš ukucat ime i prezime, OIB i zadnje četiri znamenke kreditne kartice - time te sustav automatski prepozna da si se već registrirao. Zapravo, ja nisam ni znao da sam registriran na toj stranici pa sam upravo to išao prvo i napraviti (registrirati se) i onda mi je izbacio obavijest da sam već registriran. Reko kako/što, nisam ni znao. Odem na "zaboravili ste podatke", ukucam opet ime prezime, OIB i 4 zadnje znamenke kad ono dođe mi na moj e-mail poruka i PIN za promjenu passworda (kojeg sam kasnije i uspješno promijenio i to 2x), no korisničkog imena nigdje. Tako da sada znam password no ne znam username
Imas samo diners ili jos koju karticu od ECC-a ?
Marko2212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 12:40   #740
Neki dan odem u banku Erste da mi odobre prekoračenje po računu odnosno dozvoljeni minus, dakle ne da podignem novce odmah nego samo da imam tu opciju zlu ne trebalo da mogu otici u minus.
Kasnije je ona računala po nekom programu i sve mi je uredno osim što sam pred 5 i više godina imao nekakav žiro račun kojega nisam koristio i imao dug nekih dve kune i kao radi toga mi ne mogu odobriti minus, da im ne dozvoljava program. Ja se te kartice ni ne sjećam pošto sam je zatvorio, pitam koja kartica i zbog čega, kaže da ne vidi to nego samo da sam imao taj dug od dve kune i to je to.
Kredit mogu bez problema uzeti u banci ali taj minus mi ne odobravaju radi toga.
Jel imo ko sličnu situaciju i šta da radim, mijenjati banku ili?
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:29.