Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2010., 16:01   #41
pa da,ne mogu u ovakvim uvjetima očekivat da će netko platit 100 kn mjesečno,hoću reći tržište je toliko umrtvljeno da TA zatreba malo ozbiljnije svakih 15-ak dana.Da su bili pametni trebali su odma odreagirat i objavit akciju od cca 30-ak kn mjesečno.

P.S. Vidim da se spominje Hermes kao alternativa.Navalite sferaši

http://hermes.avidus.hr/
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini

Zadnje uređivanje glembaj : 25.08.2010. at 16:08.
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 18:34   #42
Sfera je IMHO neusporedivo bolja
ConOBrien is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 19:05   #43
Ma da, sfera je pravi alat - ovo imam i kod brokera.
U svakom slučaju baš mi je žao što nisu uspjeli. Jučer sam pričala sa jednim forumašem, koji zna o svemu više nego bi dobili dojam po njegovim postovima , i on veli da je ideja u početku bila osuđena na propast, jer smo malo tržište gdje rijetko koji investitor koristi TA. Udruženo sa recesijom i nelikvidnošću crobexa, desilo se ovo
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 19:56   #44
Uvijek vam ostaje jtrader, a jos je i gratis
ul7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 20:01   #45
Bas se pitam zasto se ekipa s dionica ne bavi forexom, mislim svi ste vi tehnicari a zakonitosti teh. analize su i tamo i 'vamo iste.
ul7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 20:04   #46
Nije to isto, ni blizu. Koristila sam i jtrader pa znam. Njegova su prednost minutni grafovi, koje sam obično koristila da odredim trenutak kad nešto kupiti (prodati ne, to sam uglavnom išla na filing)
U Sferi si mogao pohraniti predloške za ono što ti je bitno, pa su se slike same updateirale. Imala sam predloške za svaku dionicu koja me zanimala, i po par desetaka indikatora (ovdje sam uvijek stavljala samo očišćene slike). Jako dobro za srednje do dugoročne prognoze, a to mi je najbolje išlo
A sad, osim teletradera, ima još nešto?
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 20:15   #47
pa ima ami broker ali se moraju koristi zaobilazne tehnike ubacivanja podataka s ZSE.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 21:53   #48
Nemogu vjerovat da u RH više nigdje nemaš upotrebljivi alat za TA. Ovo je stvarno sramota za burzu. Oni bi veći promet, nove instrumente za trgovanje, a nemaš niti osnove.
Jedina alat za TA nije smio propast, a da nikoga nije briga. SRAMOTA!!!
trend1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 22:38   #49
Kako reče Ceha,Amibroker je dobra zamjena za Sferu.
Prednosti: Bolji grafički engine,ima tabove,ima nešto širi raspon oscilatora

Nedostatci: Nema automatski update vrijednosti (svijeće),može se samo koristiti EOD,odnosno zaključni podatci nakon što burza zatvori,mora se ručno ubaciti podatke o kretanju vrijednosti i volumenu (kao txt datoteku).
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 08:39   #50
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
Kako reče Ceha,Amibroker je dobra zamjena za Sferu.
Prednosti: Bolji grafički engine,ima tabove,ima nešto širi raspon oscilatora

Nedostatci: Nema automatski update vrijednosti (svijeće),može se samo koristiti EOD,odnosno zaključni podatci nakon što burza zatvori,mora se ručno ubaciti podatke o kretanju vrijednosti i volumenu (kao txt datoteku).
Pa ovo u nije baš do kraja točno, može se raditi i s intraday podacima jedino ih morate imati na raspolaganju. (imam nešto na brzinu sklepano; dva programćića; povezano s PBZ investorom pa imam za sada što bi se reklo on line grafiće u amibrokeru), nisu napisani da bih ih svatko mogao koristiti nego su čisto priručni i zahtjevaju petljanje kod instalacije (nije samo instaliraj (kopiraj) i vozi).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 11:46   #51
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Pa ovo u nije baš do kraja točno, može se raditi i s intraday podacima jedino ih morate imati na raspolaganju. (imam nešto na brzinu sklepano; dva programćića
Hebiga,to je nadogradnja za koju nisam znao. Eto,sad znate da Amibroker ima i intraday podršku.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 12:13   #52
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
A sad, osim teletradera, ima još nešto?
A za nas neupućene, kaj se zapravo događa sa Sferom? Po njihovoj web-stranici reklo bi se da je business as usual.

I za nas još manje upućene, ima li neki razlog kojeg ja nisam svjestan, a zbog kojeg izgleda da se teletrader u ovom threadu a priori konsenzusom odbacuje kao moguće rješenje? (Pitam samo iz radoznalosti, nemam ništa s onima koji na njegovoj prodaji nešto zarađuju... i od mene, između ostalih.)
El Cosmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 13:38   #53
Quote:
El Cosmo kaže: Pogledaj post
A za nas neupućene, kaj se zapravo događa sa Sferom? Po njihovoj web-stranici reklo bi se da je business as usual.

I za nas još manje upućene, ima li neki razlog kojeg ja nisam svjestan, a zbog kojeg izgleda da se teletrader u ovom threadu a priori konsenzusom odbacuje kao moguće rješenje? (Pitam samo iz radoznalosti, nemam ništa s onima koji na njegovoj prodaji nešto zarađuju... i od mene, između ostalih.)
Gase se, nije im isplativo.
Ne odbacuje se teletrader, on je sad čini se jedino rješenje. Ja nisam za ove egzibicije sa amibrokerom. Jedino je skuplji
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 14:26   #54
Vi koji imate teletrader koji koristite RT ili SEE. Razlika u cijeni velikih 60€ mjesečno.
Traper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 14:45   #55
Koliko ja znam ovdje nitko od stalnih nema teletrader. Bilo bi lijepo kad bi se javio netko sa pojašnjenjem - u kojoj pretplati što dobiješ i koliko platiš. Za nas lijene surfati
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:15   #56
ja se i dalje bum držal amibrokera (barem me niš ne košta).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:19   #57
Ma znaš kako je bibici teško,nema ona vremena za takve poslove kad mora sjedit 5 sati za kompom dnevno.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:55   #58
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam ovdje nitko od stalnih nema teletrader. Bilo bi lijepo kad bi se javio netko sa pojašnjenjem - u kojoj pretplati što dobiješ i koliko platiš. Za nas lijene surfati
Eto, može se downloadati 10 puta; ako netko ima paying account na rapidshareu ili gdje već, neka reposta:
TeleTrader_SEE_i_RT_paket_cijene_modula.pdf

E, sad, je li se i koliko mijenjalo, nemam pojma... ja imam SEE + međunarodni paket, odnosno oko 40 EUR mjesečno.

Detaljnije i/ili ažurnije informacije trebali bi vam moći dati oni.

Zadnje uređivanje bilokoje : 26.08.2010. at 20:32. Reason: dan precizniji link
El Cosmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 20:31   #59
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
Ma znaš kako je bibici teško,nema ona vremena za takve poslove kad mora sjedit 5 sati za kompom dnevno.

Kad ti budeš radio što i ja vidit ću hoće ti se dat u slobodno vrijeme zezati sa amibrokerom

U stvari, u pitanju je samo nesposobnost da shvatim što to ceha priča
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 20:33   #60
El cosmo, hvala
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.