Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2010., 00:29   #41
Quote:
mujsapujsa kaže: Pogledaj post
Ja imam velikog magarca od (za koji dan) 13.g. i torte sam kupovala samo za vrtić a za doma sam uvijek radila i to vrlo često po 2,3 jer smo imali i 2,3 proslave.Mislim da je bez obzira na "nedostatak" vremena ili znanja djetetu draže kad mu to mama (može i tata) napravi.Nije baš prebitno da torta "izgleda ko iz slastičarne".
Tocno tako.

I puuuno je ukusnija!
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 15:09   #42
Nemojte se vrijeđati ali meni je ovo katastrofa
Zar ni na jednoj temi se ne možete držati teme nego je uvijek nešto sasvim drugo...
Pitanje je gdje naručujete ili gdje naručiti tortu a ne da li naručiti
A ako ćemo čija mama je ispekla ljepšu i bolju tortu onda ima ovdje tema o tome torta za prvi rođendan a ako je to nedovoljno jer je samo za 1. rođendan onda slobodno može tema i za sve ostale rođendane....
Ovako, dođes naći info a zatekneš da su pola toga komentari kako je najbolje da sam pečeš
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 01:15   #43
Pa,ako zelis nesto spektakularno,ti odi do Beca i kupi Imperial tortu u istoimenom hotelu.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 07:26   #44
Slažem se s Red Cat. Ja sam postavila post i pitanje gdje naručujete tortu za rođendan.
Ostali komentari su tu suvišni!
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 15:34   #45
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Pa,ako zelis nesto spektakularno,ti odi do Beca i kupi Imperial tortu u istoimenom hotelu.
A ako ti zelis raditi tortu za 20 ljudi, ti radi. Onaj ko ne zeli, on ce naruciti.
U cemu je problem, ne znam.
Kao i cesto na forumu.

A sad da budem ontopik, meni je mama za vjencanje narucila torticu u Orijentu i bile su odlicne a za rockase cesto naruci kod Shime u Petrinjskoj.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 22:09   #46
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
A ako ti zelis raditi tortu za 20 ljudi, ti radi. Onaj ko ne zeli, on ce naruciti.
U cemu je problem, ne znam.
Kao i cesto na forumu.

A sad da budem ontopik, meni je mama za vjencanje narucila torticu u Orijentu i bile su odlicne a za rockase cesto naruci kod Shime u Petrinjskoj.
Pa u cemu je problem?

Kad mi se jede domaca torta,ja je napravim.
Kad mi se ne da mjesit i pec,narucim je iz Beca;sjajne su,meni osobno,bez premca.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:21   #47
Kavana Strauss (u Opatiji) - najukusniji kolači i najfinije torte
Abbazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 09:07   #48
Treba nam torta sa ticino masom za 20ak ljudi. Znate li na području Zagreb i okolice ikoga tko zna napraviti i oku lijepu i ukusno tortu za manje od 500 kuna?!
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 09:33   #49
pitaj cure na temi o ticinu na pdf-u gastro (možda juliju ). tamo možeš vidjeti i njihove uratke.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 20:18   #50
ovo je vec treci topic da dizem iz mrtvih trebam dobru cokoladnu tortu s certifikatom, gdje? hvala
__________________
Brusim pilu
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 20:27   #51
Quote:
Bani kaže: Pogledaj post
ovo je vec treci topic da dizem iz mrtvih trebam dobru cokoladnu tortu s certifikatom, gdje? hvala
kad su ti tu zene koje doma rade torte
Meni ti jedino Cukeraj pada napamet, iako su svi moji frendovi tam ledeni vjetar narucivali
(4 boje cokolade je izvrsna kod njih/bila/, al zadnjih 8 godina, moja je bolja)

nedavno sam jela kolace iz Piece of Cake, izvrsni su bili. ne znam kakve su im torte, ali svi cokoladni su bili super.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 20:35   #52
u svakoj slastičarnici možeš dobiti tortu sa certifikatom. mi smo naručivali u cukeraju i ivici i marici.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 06:28   #53
Hvala zene. Dijete mi zeznuto i ne voli onu iz Cukeraja boje cokolade. Iako moram priznati da ni meni nije jasno zakaj su svi ludi za njom,
__________________
Brusim pilu
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 11:58   #54
Mi smo prošle godine naručili iz Meli Cakes (Trešnjevka) čokoladnu iznutra, izvana je imala ticino.

Iako je bila za kućnu proslavu, uredno mi je fgrajer prilikom dostave donio i certifikat pa sam se baš iznenadila
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2018., 11:16   #55
Na nedavnom djecjem rodjendanu jela sam tortu iz Vinceka.
Navodno Ledeni vjetar.
nema veze niti s ledenim vjetrom niti s jestivim kolacima

Pisem za slucaj ako netko dobije poriv tamo tortu djetetu narucit. (ovi su mi rekli da je Cukeraj bio zatvoren kad su isli narucit, pa su otisli u Vincek, jer em tradicija, em bila je guzva kad su unutra usli, i tako....)
Ledo medo ili neka druga iz frizidera velikog ducana nije dolazila u obzir, jer je tortu trebalo ukrasiti...i sretan rodjendan napisat

Na dnu je neki sasuseni biskvit. Smedje boje
krema je margarin i samo margarin (okus i gustoca Rame za mazat na kruh)
negdje postoje tragovi nekog voca koje kad zagrizes ima okus na margarin.
izmedju su neke kore, iste boje i istog okusa kao krema.
premazano (i ukraseno) necim bijelim, jako slatkim okusa posecerenog papira i mozda je u nekom drugom svemiru to zapravo slag.

dva zalogaja.
prvi jer nisam znala u sto se upustam iako izgledom vec nije slutilo na dobro.
Drugi da ne budem nepristojna.
ostatak sam pristojno ostavila.

razmazena jesam sto se tice kolaca, al ovo je i ostalima bilo nejestivo. Tim vise jer su culi da je Ledeni vjetar lagana i osvjezavajuca torta (pogotoov iz kucne radinosti), a ovo je bilo sve samo ne lagano i osvjezavajuce. Pogotovo u kombinaciji sa +35 stupnjeva vani.
i pogotovo onima koji su ledeni vjetar vec u zivotu jeli.

Kad netko pita za preporuku gdje naruciti tortu, ovo je mjesto gdje definitvno NE.
iako ja to pricam vec 15 godina, al jbg, ne dopire do svih.
Broj turista koji zalutaju pa naprave guzvu, ocito pogoduje onoj...ak je guzva, ne moze biti lose.
nije lose, nego je uzasno.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2018., 11:25   #56
mi smo neki dan na poslu dobili neku tortu iz vinceka... isto baš se osjeti ko da grizem u margarin
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2018., 23:06   #57
Za torte i kolace toplo vam preporucujem Biberon cakes u Radnickoj, u onom velikom superkonzumu
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2018., 14:54   #58
pisala sam i ja o sasusenom starom vocu u "ledenom vjetru" i o margarinu u cokoladnoj torti kod vinceka, i ja i mala.ostavile kolace nepojedene
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2018., 10:21   #59
Meni niti sladoled u Vinceku ne valjda, nikada mi tamo ništa nije bilo ukusno, od kad su otvorili
Ne znam zašto su tako hvaljeni?

A šta se tiče ledenog vjetra, valjda je isti recept za sve te kupovne ledene vjetre. Mi smo imali na krstitkama ali iz jedne druge slastičarnice, tu kod nas lokalne. Nisu bile beze kore nego biskvit obični žuti bezukusni, ona krema je bila puding od vanilije, voće u tragovima, a gore je bio najobičniji šlag koji se nakon 10 minuta što je torta bila na sobnoj temperaturi počeo cijediti niz tortu. Da sam je ja platila čuli bi me na sva zvona.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2018., 12:14   #60
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto su tako hvaljeni?
.
pa nisu baš hvaljeni. vjerojatno je do imena jer je nekada davno bio na dobrom glasu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.