Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2017., 01:22   #4581
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Novo modul završnog računa Pupilla poslala ponudu - 375 kn,

Od drugog tjedna na završne...bilješke isto izdali novu verziju programa, potrebno sve nanovo instalirati....sretno knjigovodilice moje !
Da li je taj modul završnog računa potrebno svake godine iznova kupvati, nikako se ne može koristiti za dvije različite godine?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:49   #4582
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
Da li je taj modul završnog računa potrebno svake godine iznova kupvati, nikako se ne može koristiti za dvije različite godine?
Ne kupuješ modul već nadogradnju istog zbog zakonskih promjena.
Ako uspijemo dvije godine imati isti zakon kod predaje završnih nećemo ni plaćati nadogradnju modula
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 18:13   #4583
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Ne kupuješ modul već nadogradnju istog zbog zakonskih promjena.
Ako uspijemo dvije godine imati isti zakon kod predaje završnih nećemo ni plaćati nadogradnju modula

Da, na nadogradnju sam mislio, znači svaka nadogradnja je za jednokratnu upotrebu

Što uključuje taj modul "završni", da li samo generiranje GFI-POD ili još neke stvari, da li ima bilješke za financijske izvještaje?
Da li je taj modul u stanju sam razgraničiti troškove koji nisu u potpunosti priznati na porezno priznati i nepriznati dio, tj. uvećati osnovicu poreza na dobit? Sve naravno pod uvjetom da se držalo zadanog kontnog plana (rif, rrif).
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 18:28   #4584
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
Da, na nadogradnju sam mislio, znači svaka nadogradnja je za jednokratnu upotrebu

Što uključuje taj modul "završni", da li samo generiranje GFI-POD ili još neke stvari, da li ima bilješke za financijske izvještaje?
Da li je taj modul u stanju sam razgraničiti troškove koji nisu u potpunosti priznati na porezno priznati i nepriznati dio, tj. uvećati osnovicu poreza na dobit? Sve naravno pod uvjetom da se držalo zadanog kontnog plana (rif, rrif).
Završni račun modul se nije mijenjao bar zadnje 4 godine, tako da nije to neki novac, a programeri moraju odraditi posao, to se zahvali našim vladajućima što stalno nešto mijenjaju....

Ne znam da ima koji program da radi ovo što ti pišeš za razgraničavanje troškova, obzirom da kontni planovi nisu strogo propisani to bi bilo jako riskantno napraviti unutar softvera jer je potencijalna šteta puno veća od koristi. Modul ima sve što treba osim bilješki.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 20:47   #4585
Na žalost, ljudi misle da programeri ništa ne rade i samo beru šolde...
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 09:35   #4586
Sta se tocno promjenilo u tom modulu?
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 18:17   #4587
Quote:
Jessica kaže: Pogledaj post
Sta se tocno promjenilo u tom modulu?
Vjerovatno obrasci u skladu s novom shemom koju je Fina izbacila prije 10ak dana...danas mi stigla licenca, predvečer ću ubaciti pa vidjeti točno koje su izmjene...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 22:32   #4588
POD-DOP je skroz drugačiji, ostalo je više manje isto.....napomena ako hoćete automatske podatke za prethodnu godinu da povlači u pod-bil, pod-rdg i pod-dop, treba novi modul aktivirati i u prethodnoj godini i napraviti ta 3 dokumenta za period 01.01.2015.-31.12.2015.

e-GFI prebačen u završni...ak sam dobro vidjela nema ga više u e-obrasci modulu...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 17:22   #4589
Završni račun modul Synesis

Ako netko bude radio završni imaju 2 buga...prijavila sam im, pa se nadam da će u skorijoj verziji biti ispravljeno...

1) GFI uvodna stranica bez obzira kad stavite ključić Odluka na DA u excelici ispadne NE na referentnoj stranici pa javlja grešku (ručno sam ispravila)

2) PD obrazac - iznos predujmova ne računa dobro jer treba ići porezna obveza x 12% / brojem mj.poslovanja a ostavili su x 20%/br.mjeseci pa kad šaljete na poreznu javlja grešku (ručno ispravila)

Eto da znate....

*** u verziji 04635 će biti popravljeno upravo javili !
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 04:34   #4590
da li pupilla daje kakav popust u odnosu na cijene na webu prilikom kupovine više modula?

Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
*** u verziji 04635 će biti popravljeno upravo javili !
da li to znači da onaj tko je već platio nadogradnju za tu verziju s greškom, da nakon ispravka greške i izlaska verzije 04635 opet treba platiti nadogradnju? ako sam dobro shvatio, baš svaka nadogradnja se naplaćuje?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 07:58   #4591
Neće, naravno. Nekad nova verzija izađe svaki dan...
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 11:55   #4592
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Neće, naravno. Nekad nova verzija izađe svaki dan...
Ok, koliko vremena nakon kupnje imam pravo na besplatne nadogradnje, nigdje ne mogu pronaći podatak?

Kad sam se prije raspitivao su mi u Pupilli rekli da se SVAKA nadogradnja plaća.
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 12:15   #4593
Nadogradnja u smislu izmjena na modulu zbog zakonskih promjena se naplaćuje.
Ne naplaćuju se verzije programa u kojima se popravljaju razni nedostaci. Trebaš je samo skinuti sa njihovih stranica kad želiš.

Savjetujem redovito preuzimati novu verziju jer stalno šalju neke ispravke. Mene smeta što nikad ne napištu šta su popravljali i stalno me strah da će mo se s jedne strane nešto popraviti, a s druge spetljati
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 16:42   #4594
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Nadogradnja u smislu izmjena na modulu zbog zakonskih promjena se naplaćuje.
Ne naplaćuju se verzije programa u kojima se popravljaju razni nedostaci. Trebaš je samo skinuti sa njihovih stranica kad želiš.

Savjetujem redovito preuzimati novu verziju jer stalno šalju neke ispravke. Mene smeta što nikad ne napištu šta su popravljali i stalno me strah da će mo se s jedne strane nešto popraviti, a s druge spetljati
ok hvala na pojašnjenju
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 13:31   #4595
Pokušavam upisati u URA-u račun za električnu energiju za 01/2017 na kome je iskazan pdv 13%ako mi program automatski unosi u kolonu od 25%,to sam pobrisala i ručno upisala osnovicu i pdv u 13% ali ne mogu pospremiti dokument jer kaže daje "iznos veći od dopuštenog" Zna li netko što treba napraviti? Hvala
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 14:59   #4596
u parametrima poštelaj opću stopu 25, sniženu 13 i najnižu 5. trebalo bi biti dobro onda
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 14:45   #4597
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
u parametrima poštelaj opću stopu 25, sniženu 13 i najnižu 5. trebalo bi biti dobro onda
Bilo je sve upisano kako treba,samo sam prešla ponovo,upisala isto i sad je OK...valjda se zblesirao program.
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:13   #4598
Ima Synesis mogućnost izrade PD-IPO obrasca?
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 13:06   #4599
Hm, ja ga ne nalazim, ali sam nedavno primijetila da u "partneru" postoji ključić za povezanost, pa pretpostavljam da bi se mogao pojaviti
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 11:53   #4600
Pozdrav svima,
molim za pomoć Synesis blagajna-kako da postavim parametre. Imamo dva kafića , trebamo dvije blagajne. Neznam kako postaviti parametre da nam automatski knjiži u financijsko.

Hvala
kolarek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:02.