Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2012., 20:47   #81
hm, to nisam znala, al kad bolje razmislim logicno je.
moj malac je vjezbao zbog hipotonusa, sad je sve super osim sto gazi po unutarnjem rubu pete, al to je jedva primjetno. bas cu pitat fizijatra na sljedecoj kontroli za guralicu, zadnji put nam je rekao da se ne brinemo zbog toga, samo da sto vise bude bos.
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 13:57   #82
Bicikl za trogodišnjakinju

Curica mi ima rođoš još malo i planiramo joj kupiti biciklić, ima onaj minijaturni, već ga je prerasla jako, sad će joj tri god.... U dilemi smo, kupiti 16´ ili 12´? Probala je 16, prstićima može dotaknuti tlo, znači ne još punim stopalom, al kontam da će to do ljeta biti to, a s druge strane par osoba mi je reklo da je 12 za nju,no ona na njoj doslovce koljenima udara u prednji dio, nakak mi je mali.... Moj muž nema pojma, njemu je svejedno , a ja se baš dvoumim...
ana1110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 14:00   #83
i mi smo u istom "problemu"!! i moja će curka sada 3 godine i poklon stiže bicikla. nismo ništa probali, ali ja sam se nekako napamet odlučila za 16-ticu!! cura mi je velika za svoju dob i mislim da nema smisla kupovati nešto šta će mi prerast za 6 mjeseci!!
mmimmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 14:32   #84
16" mi smo kupili 12" u toj dobi i pogrijesili odma smo morali uzimat 16 i njega jos sad vozimo a imamo 6
smeđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 14:57   #85
Mi sinu sa 2,5 god kupili 12 a sa 4 god 16. A jako je veliki i puno veci od vrsnjaka. Na ovom malom je sa 3 naucio voziti bez pomocnih a na velikom se nije usudio jer nije bio tako siguran na njemu.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 11:08   #86
kupite 14!
malo ih je ali su najbolji jer nisu preveliki za male a mogu ih i sa 4 voziti a neka djeca i sa 5 godina!
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:49   #87
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kupite 14!
malo ih je ali su najbolji jer nisu preveliki za male a mogu ih i sa 4 voziti a neka djeca i sa 5 godina!
A ima netko preporuku za neki pristojan 14" bicikl? Mi isto trebamo za 3 rodjendan, a ne bih bas joj kupila neki srot do 700kn mislimo dati maksimalno, jel moguce dobiti neki kvalitetniji za tu lovu? Vidjela sam da su neki za po 400kn na listi od inspektorata, jer su opasni
jojne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 15:34   #88
e ovo i mene zanima, ja bi svom skoro petogodisnjaku uzela 14". Mislim da to uopce nije mali bicikl.
Do sada je vozio 12" ride a bike, i ne bi prelazila odmah na 16", preveliko je to jos za njih.

Mladjem bi uzeli neki 12" sa pomocnim kotacima, ali imam isti problem kao i jojne - koji 12" i koji 14", da su kvalitetni a da su cijenom oko 700kn?
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 15:41   #89
ima ih u hervisu i intersportu, mi smo uzeli maloj Scirroco ovaj:
a i oni Schwinn su dobri.
nisu ni Explorer losi, ali po nasem islustvu kad smo isprobavali, puno se teze okrecu pedale.
Neki bicikli djecji nemaju torpedo kocnicu pa su nam zato otpali.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 15:44   #90
Quote:
Dancica kaže: Pogledaj post
e ovo i mene zanima, ja bi svom skoro petogodisnjaku uzela 14". Mislim da to uopce nije mali bicikl.
Do sada je vozio 12" ride a bike, i ne bi prelazila odmah na 16", preveliko je to jos za njih.

Mladjem bi uzeli neki 12" sa pomocnim kotacima, ali imam isti problem kao i jojne - koji 12" i koji 14", da su kvalitetni a da su cijenom oko 700kn?
Ne znam koliko ti je dijete ali za 5 godina ti je 16 super . Nasi svi frendici i frendice u parku voze 16 od 4-5 godina. Moj mali ce za 3 mj 6 godina i dobit ce 20 jer je vec po ljeti vozio tudje u parku i bili mu ok ?!
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 15:49   #91
Koliko je visok?
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 15:54   #92
pa to mi je sad ono najosjetljivije pitanje, 16" mu je prevelika da na njoj nauci voziti pedale. A kad jednom savlada onda bi bila OK.
tako da mislim da cemo morat 14" da na njoj nauci i ohrabri se a onda za godinu dana , sa 6godina preci na 16" a mladji ce se do tada taman nauciti na 12" i moci sa 4godine preci na 14".

Cini mi se da je 16" prevelik klincima za provoziti na njemu i steci sigurnost....

svakako bi torpedo kocnicu i da nije plastika sve oko kotaca i osovine
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 16:00   #93
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
Koliko je visok?
mislim da sad vec ima 110cm, nisam ga mjerila vec neko vrijeme...
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 16:02   #94
da, moja je mogla i prosle godine fizicki okrateti pedale na 16 ali je bila totalno nesigurna. na 14 je ko zmaj vozila.
mislim da ce i ono iduce ljeto, s 5 godina, moci voziti bez problema.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 17:34   #95
Cekaj, jel vi pricate o voznji bez pomocnih? Ako da, onda je bolje da je manji biciklic.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 15:56   #96
Quote:
ana1110 kaže: Pogledaj post
Curica mi ima rođoš još malo i planiramo joj kupiti biciklić, ima onaj minijaturni, već ga je prerasla jako, sad će joj tri god.... U dilemi smo, kupiti 16´ ili 12´? Probala je 16, prstićima može dotaknuti tlo, znači ne još punim stopalom, al kontam da će to do ljeta biti to, a s druge strane par osoba mi je reklo da je 12 za nju,no ona na njoj doslovce koljenima udara u prednji dio, nakak mi je mali.... Moj muž nema pojma, njemu je svejedno , a ja se baš dvoumim...
Mi smo bili u sličnoj dilemi pre mesec dana. Na kraju smo uspeli naći 14´ u Decathlonu. Gledali smo i u Hervisu, ista cena, isti kvalitet, ali je dizajn prevagnuo.
Moja curka je 110cm visoka, 16´ joj je bila teška za okretanje, kao da nema dovoljno snage. Nije sve u veličini rama i točkova, važna je i težina bicikle.
Na leto planiramo da joj skinemo pedale i pomoćne, da malo vežba balansiranje.
__________________
J.L 12/2007
Sossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 16:07   #97
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
Cekaj, jel vi pricate o voznji bez pomocnih? Ako da, onda je bolje da je manji biciklic.
Ja bi svakako za starijeg bez pomocnih 14", a za mladjeg 12" sa pomocnima.

Quote:
da, moja je mogla i prosle godine fizicki okrateti pedale na 16 ali je bila totalno nesigurna. na 14 je ko zmaj vozila.
mislim da ce i ono iduce ljeto, s 5 godina, moci voziti bez problema.
moj ce ovo proljece napuniti 5godina, visine oko 110cm. Uzela bi 14" jer mislim da ce mu na 16" biti tesko nauciti voziti. Hoce li mu 14" biti premali kad savlada voznju?
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 16:54   #98
meni i dalje nije jasno iskreno, 3godisnje dijete, oko 94cm, trebam 12" ili 14"?
jojne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 17:08   #99
moj ce na proljece tri godine, pri zadnjem mjerenju je bio oko 96cm visok. Ja cu uzeti 12", niti ne pomisljam na veci. Za pocetak sa pomocnima ili ako pokaze zelju i volju odmah bez pomocnih.
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 12:27   #100
evo i mene s pitanjima

mali ima 3.5g, visok je nekih 105 cm, težak 17kg.
ako sam dobro skužila po vašim postovima, najbolje za njega bilo bi 14'', jel tak?
planiram odmah bez pomoćnih kotača pa bi mu 16'' bilo preveliko, a 12'' bi mu bilo premalo, jel?

drugo pitanje, koje marke su dobre i gdje ih u zg ima za kupiti?
limit mi je 500kn, možda malo više.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.