Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2011., 17:08   #21
bahovič, floričić, galinec, fudurić, labaš, jeličić, presvetli, hita i još nekolicina teškaša i super teškaša koji nisu javne osobe, pa ih nije red spominjat. ovi spadaju u teškaše, što ne znači da nema investitora koji su s malom lovom napravili x30 ili čak i više.
tko je šta sačuvao, to je već druga tema, ali činjenica je da teškaši diverzificiraju portfelje, zato ih i nema više po top 10, a neki su se i "skrbili"
__________________
ajde mala brzo gaće svuci,još od minhena nosin ga u ruci
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 09:18   #22
Kristijan Floričić iz Pule

Rođen 04.02.1975. godine u Puli gdje završava osnovnu školu i matematičku gimnaziju, diplomira na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu, smjer Financije, radio u Tvornici duhana Rovinj d.d. (kasnije Adris grupa d.d.) najprije kao samostalni referent u odjelu izvoza, a zatim kao Regionalni direktor za jugoistočnu regiju (Makedonija, Kosovo,Albanija) ujedno i direktor Predstavništva Adrisa i firme Rovita Ronhill d.o.o.el. u Makedoniji, član Nadzornog odbora Rade Končara d.d.


Miroslav Jeličić Purko iz Solina,

Rođen 15.03.1966 u Splitu gdje završava osnovnu i srednju školu, specijalizirao vođenje prodaje i marketing, član uprave poduzeća Mi-dar d.o.o. koje se bavi djelatnošću davanja financijskih usluga, inicijator, osnivač i predsjednik udruge dioničara Ericssona - Nikole Tesle d.d.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 13:53   #23
Oprostite što pitam, ali po kojim kriterijima vi računate te najveće investitore na hr tržištu kapitala, po veličini love koju su utukli ili po prinosu na uloženo.........čisto da znam........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 23:11   #24
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Oprostite što pitam, ali po kojim kriterijima vi računate te najveće investitore na hr tržištu kapitala, po veličini love koju su utukli ili po prinosu na uloženo.........čisto da znam........
po prinosu na uloženo
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 10:42   #25
Quote:
Kju385 kaže: Pogledaj post
Filipović je osim finvesta ulagao u razne dionice i tu zaradio ogromno bogatstvo, od malih koji su postali veliki tu je legenda na susjednom forumu Marijan Reich, pokoj mu duši. Zimzelen je znao pratiti i ovaj forum, iako je krajnje moralno upitna ličnost isto je došao do 7 znamenki u portfelju. Pa ima jedan poznati dioničar koji trenutno hara validusom. Ima ih u svakom slučaju, mudro se skrivaju...
http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...ma/650048.aspx

A vid ovo!
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 12:13   #26
Quote:
Kju385 kaže: Pogledaj post
Bahovec je recimo sa dionicama leda napravio šou,
pitanje je li ostao smrznut unutra ili se iskipao van.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:54   #27
Bahovec je na Jamnici u minusu 50 milijuna kuna.Izgubio još nije jer nije prodao.
bojanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 09:18   #28
Sad ce, kad im razvodne udio
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 22:31   #29
Tedeschi sondira teren u Jamnici..
__________________
Ako smo svi Božja djeca, zašto je Isus tako poseban ? - J.Carr
Vanja Tanjga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2020., 11:42   #30
legendarni Zvane Brumnić,


Ovaj SDP-ov mešetar na zavodu je 10 godina nezaposlen, ali je lani zaradio više od pola milijuna kuna!


Dok je bio gradski zastupnik, svi su znali da trguje dionicama, zlatom, naftom jer je teško i razgovarati s njim duže od 10 minuta, a da ne spomene nešto vezano za cijene na burzi. Ali nitko nije znao da se uspio obogatiti na tome dok nije postao saborski zastupnik i objavio imovinsku.

- Svi koji me poznaju znaju da sam savjetovao ulaganje u dionice. Kod nas nakon komunizma ljudi nisu financijski opismenjeni, a da jesu, uvjeren sam da bi bili naprednije i bogatije društvo. Prijateljima sam savjetovao i da ne uzimaju kredite u švicarcima, ali su mi se smijali, a na kraju smo svi mi morali platiti njihove kredite da bi se izvukli jer nitko nije mario za rizik. Financijska pismenost je nužna za napredak društva - zaključuje Brumnić.

Ulažem već 20 godina na burzi, nisam skupljao nekretnine niti skupe automobile, trošimo kao prosječna obitelj. Sve što zaradim sam uglavnom potrošio na nova ulaganja, a ne na provod.

Tako Zvane Brumnić (51), novopečeni saborski zastupnik SDP-a objašnjava svoju impozantnu imovinsku karticu. Postoje imućni zastupnici, ali nitko kao Zvane nema tako široki portfelj dionica i ne živi od burze. Brumnić nema klasični posao u nekoj tvrtki, ali je u imovinskoj kartici prijavio da je lani uprihodio 256.332 kune. To je prosječno 21.300 kuna mjesečno, što je skoro kao plaća premijera Andreja Plenkovića. Sve od dobiti tvrtki koje je ulagao, razlika u cijenama po kojim je kupio i prodao dionice, zlato ili naftu s kojima također voli trgovati.

Brumnić će kao saborski zastupnik imati plaću 13.700 kuna, što daje impozantni zbroj ako mu i dalje bude išlo na burzi. U svom portfelju on ima 16 domaćih tvrtki, od turističkih poput Valamar Rivijere(tržišna vrijednost Brumnićevih dionica je oko dva milijuna kuna), pa do Belja, Luke Ploče, Granolija, Varteksa, Centar Banke u stečaju, Lure, Maistre, Slatinske banke...

Ukupno je tržišna vrijednost dionica oko četiri milijuna kuna, a u imovinskoj je Brumnić naveo nominalnu, uglavnom nižu vrijednost. Supruga mu je uz to zaposlena u Plivi s plaćom od skoro 20.000 kuna, imaju dva stana u Zagrebu: jedan od 63,7 kvadrata vrijedan 871.000 kuna i supruga drugi u kojem žive s kćeri, površine 117 kvadrata i vrijednosti 1,65 milijuna kuna. Veći stan je supruga kupila dijelom i kreditom

maju dva ne baš vrijedna automobila, ali i dva zemljišta i garažu. Nekretnine i auti su im ukupno vrijedni oko 3,7 milijuna kuna. Ali zato je Brumnić dodatno skupio još skoro milijun kuna u dva investicijska fonda, a i uštedio je 916.000 kuna. Posudio je i 320.000 kuna supruzi za njenu tvrtku koja ima zemljište u Istri vrijedno skoro 540.000 kuna. Kad se sve zbroji i oduzme, Brumnićevi su teški oko 10 milijuna kuna. To naravno ovisi i o cijenama dionica na tržištu, pa može varirati.

Objašnjava i kako je napredovao polako.

- Uzmimo Valamar koji mi sada najviše vrijedi, kupovao sam dionice hotelskih tvrtki koje su bile zasebno unutar grupe, a onda je sve spojeno u jednu tvrtku i dionica je porasla. Procijenio sam da su te dionice podcijenjene s obzirom na turistički potencijal. Stvar je u mentalnom sklopu, meni je zarada od 20 posto izvrsna, a to možete postići sa malo novca, dok za nekretninu, što radi većina, trebate imati puno početnog novca. Na nekim prvim ulaganjima sam zaradio i 600 posto. Većina i sadašnjeg portfelja dionica je kupljena prije 2009. godine. Uglavnom, sve je provjerljivo i kod Porezne uprave, ja nemam ništa skriveno, nekretnine na roditeljima i djeci ili imovinu u inozemstvu. Sve je tu i jasno prikazano. Da sam u SAD-u pljeskali bi mi na sposobnosti, a ne prozivali - kaže Brumnić.



https://www.24sata.hr/news/ovaj-sdp-...na-kuna-714667
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2020., 20:34   #31
Radimir Čačić, u vlasništvu ili suvlasništvu s bračnim drugom i/ili trećim osobama ima 19 nekretnina i to u Varaždinu, Zagrebu, Dubrovniku, Kranjskoj Gori, Jakopovcu, Kaštelancu i Meljanu, a ukupna im je vrijednost 10.431.840,00 kn.

Uz to ima i dionice vrijednosti veće od 150 milijuna kuna, više od 7 milijuna kuna osobnih potraživanja, te štednju od 160 tisuća kuna i 268 tisuća eura.

Što se dionica tiče, Čačić prema imovinskoj kartici posjeduje 18 dionica Atlantske plovidbe, svaka nominalne vrijednosti 5400,00 kuna, što je ukupno 97.200,00 kuna.

Uz to, ima čak 5133 dionica Fima vrijednosnice koja svaka vrijedi 29144,00 kuna. Kada se to pomnoži dolazi se do nevjerojatnog iznosa od 149.596.152 milijuna kuna.

Na imovinskoj kartici dužnosnika su i osobna vozila Smart Pulse iz 2000. godine vrijedan 15 tisuća kuna, Toyota RAV 4 hybrid iz 2017. godine vrijednosti 258 tisuća kuna, te brod Beneteau Traweler iz 2005. godine vrijednosti 450 tisuća kuna.



https://otvoreno.hr/vijesti/nevjeroj...retnina/318094
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2020., 23:56   #32
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
18 dionica Atlantske plovidbe, svaka nominalne vrijednosti 5400,00 kuna, što je ukupno 97.200,00 kuna.
Ako su i ostali podaci ovako točni...

(nominala ATPL 300,00 trenutna oko 155,00 ATH oko 3600,00)

Očito je novinar pomnožio 18x300=5400,

Zadnje uređivanje 3007 : 28.12.2020. at 23:59. Reason: dopuna
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2021., 21:48   #33
Risto Prodanov, rodom iz Strumice u Sjevernoj Makedoniji, većinu svog radnog vijeka proveo je kao stomatolog u Švicarskoj. Kako je Jutarnji list pisao, Prodanov je slučajno postao dioničar rovinjskog turističkog diva Maistre. Naime, 1988. povukao je ušteđevinu iz Ljubljanske banke te 400.000 franaka položio u PBZ. No, 1993. novac mu nisu isplatili jer se radilo o staroj štednji, pa je dobio u zamjenu dionice te je, iako ga to nije zanimalo, danas jedan od deset najvećih dioničara Maistre.


400000 CHF bi bilo danas 2.733.844 HRK
a Risto je kroz porast cijene dionica težak oko 20.000.000 HRK
https://www.mojedionice.com/trg/IzvD...=2&idDCar=4439
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.