Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2012., 11:21   #41
evo ja sa 4banke imam jako dobar odgovor na nepreveliku stimulaciju 27gonala i 14 menopura (ups pa i nije to tak malo), 3.stimulirani, nikada na kontracepciji (osim 2 mjeseca u pripremi postupka), teška ginekološka operacija s opasnošću razvoja priraslica i endometrioze, pa eto niš
no ne da sam trudna ali nade još uvijek ima

i da koliko sam ja pohvatala, stimulacija izazove samo rast svih folikula a ne samo vodećeg, oni folikule koje nam izbroje kao antralne su samo dio od tih "pond" folikula za taj mjesec koji se ne mogu vidjeti UZV; nekada se broj može nazrijeti pomoće estradiola

i tu ima puno veze genetika
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 20:15   #42
Dijagnoza; oligoasthenotheratozoospermija

1. MPO u 12 mjesecu. Počeli od 3. dana ciklusa (sestra me inteligentno naručila na 3. dan ciklusa kod doktora a ja nisam htjela čekati sljedeći ciklus) sa 3 Menopura, 4. dan 3 Menopura a nakon toga po 2. do 7. dana.
8. dan štoperica, 10 dan punkcija.
Dobili smo 4 JS, 2 su prezrele, 1 im je propala a 1 su uspjeli oploditi i vratili mi petostaničnu oplođenu JS.
Nije uspjelo

Postupak ponavljamo u 5-om mjesecu...
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 18:59   #43
evo ne znam gdje da strpam ovu pricu..
pocelo je polustimulirano, a zavrsilo kao prirodnjak. plan je bio klomifeni od 3dc pet dana, u namjeri ca ih onda hranimo s gonalima ili menopurima.
pocela sam s dva klomifena dnevno i pravo me verglalo..druga dva dana nista. u medjuvremenu sam napravila UZ kod lokalne MPOvke (da ne idem bezveze kod lucija ako se nista ne razvija)

zenska je vidjela na 6dc folikel od 21x17 i jedan folikel od 10mm. i nista drugo. pri tome moram naglasiti da stap nije pomjerala lijevo-desno vise od 10-20 stupnjeva endometrij je bio 7.5.
predlozila je da u njihovoj praksi radimo mini IVF, sto sam odbila, ne moze tu nista biti zrelo na 6dc. to i ja znam koja nisam doktorica. E2 je bio 263, ali sam uzimala estrofem. u dogovoru s L odustajemo zbog gore opisane situacije.
kako sam pratila ciklus s bazalnom i LH, vidjela sam da se predvidjena uranjena ovulacija nije desila. zovem L i dogovaram pregled, pa ako bude potencijala da radimo mini IVF. na pregledu se covjek hvata za glavu, ima tu par folikla, ali tuka nije dobro gledala. pa i kako bi kad pomislim kako je pomjerala stap.
L mi daje jedan klomifen da LH ne poraste (to je bio 12dc) i jedan gonal. u 23.00 stoperica. dva dana kasnije je punkcija. ne ocekujem previse jer nismo hranili folikle...punktirane dvije JS, u onom velikom foliklu naravno nije bilo stanice..opet ne ocekujem previse, ako se jedna oplodi bit ce dobro.
dolazim danas na transfer...radi se o dvije JS.
nisam pitala kakvo je dijeljenje...itd. i dalje ne ocekujem cuda, no ipak se ne mogu nacuditi da su se obadvije oplodile (fertilizacija dakle 100% )
dakle ukupno sam 4 dana uzimala po dvije tablete klomifena

beta je 6.4. a valjda cu je vaditi 5.4. jer je 6. praznik..bas kao i prosli put

ps. i opet se ne mogu nacuditi tim njemcima. pa ni UZ ne mogu posteno napraviti
a kako L. kaze, oni znaju napraviti auto a ne bebe
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 19:07   #44
Zoro drzim rucnonozne
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 19:13   #45
hvala
i jos da mi neko švapče kaže da imam loša jaja
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 23:10   #46
Ja sam bila u kratkim protokolima, gonal/cetrotide, drugi put menopur/cetrotide.
Potrošeno 30-tak ampula, 10 j.s.
Stopa fertilizacije jako dobra, sve savršeno, ali još nismo stigli do cilja.
pahe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 23:24   #47
po koliko ste mrva vracali i koje su kvalitete bili?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 23:57   #48
Dijagnoza: endometrioza, "low responder", povišen FSH
2 insemenacije na klomifenu
16 prirodnih ivf-icsi ( od toga 2 stimulacije klomifenom, dvije sa po jednim menopurom, dvije sa femarom )-1-2 embrija
2 stimulirana ivf-icsi, dugi protokol ( prvi sa po tri gonala i drugi sa po tri menopura)- 2 embrija u svakom postupku
2 stimulirana ivf-icsi kratki protokol, oba sa po tri menopura-2 embrija prvi i drugi postupak od toga zadnji uspješan...
__________________
13.04.2011. Stigla Marta
tini75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 00:06   #49
@ zoro

vraćali 3 embrija, po riječima biologa savršena 2 i jedan tako-tako.

sekundarni iz prvog postupka vraćena dva treći dan, ali taj sekundarni niti ne brojim ( znamo svi kakva je uspješnost
sa zaleđenim j.s.)
pahe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 00:29   #50
Curke moje drage ja opet imam jedno pitanjce
Cudi me sto mi je doc opet napisao za sledeci protokol Menagon HP,zasto opet to kad sam prosli put lose reagovala na Menagon?T.e uopste nisam ni reagovala na taj lek.I onaj spric koji bi trebala dobiti u guzu ELONVA se zove citala sam da je dobar za low respondere ali isto tako pise da ne bi trebalo da ga koriste oni koji imaju snizenu funkciju stitnjace a ja i nemam stitnjacu i uzimam L-Thiroxin sto znaci da sam hipo i sta sad trebam ili ne trebam primiti taj lek ELONVA?????
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 23:46   #51
Zar niko ne cita moje postove da mi bar napise misljenje
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 00:36   #52
renate, koliko znam da se elnova i menopur/gonal mogu kombinirati zajedno. ako su ti dobro podesili medikaciju za stitnjacu, ne bi smjela biti niti u hipo niti u hiperfunkciji. to nije problem. ako netko ima hipofunkciju, moguca je losa reakcija na stimulaciju, no ne mora biti. ali to ja mislim nije tvoj problem vec je kod tebe problematicna losa ovarijalna rezerva (los amh i malo antralca)
tvoj je problem zadnji put bio vjerovatno da nisi ni imala puno antralaca, a doktor je ocijenio da ces dobiti vise nego sto si imala antralaca na 20dc ciklus ispred. mozda si imala 1-2, a rad jajnika je ocito ugusen kroz supresiju. ako je bilo tako, ne mozes ti obzirom na to reagirati s 3-4 folikla. dakle komotno se moze probati opet s menopurom uz elnovu.
samo ne znam sto ti prepisuju taj HP. opet, ako nisi kupila menogon HP, trazi recept za obicni menogon - dala sam ti negdje PZN broj. djelovnje je isto.
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 01.06.2012. at 00:49.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 00:38   #53
Evo me opet,znaci definitivno sam na misljenje da meni lekovi ma kakvi oni bili ne deluju uopste.Opet su danas videli samo 2 folikula (danas je 5dc).Mada doc kaze cekaj jos moze koji da se stvori do utorka mada cisto sumljam a i da bude tako opet nece sve biti iste velicine i sta mi vredi onda neki folikel vise.Jel ima neko drugi ovde koji je ovakav slucaj da i sa jakom stimulacijom ne reaguje na lekove ili sam ja stvarno pred menopauzu??Ili sto kaze Zoro 007 neki mi receptor u glavi ne radi pa ne prepoznaje lekove Al sta je tu je, radicemo i sa ova dva kad vec nema vise pa cemo videti sta ce ispasti.
I jos nesto od nedelje moram spricati i Orgalutran naporedno i Menogon a Orgalutran utisava jajnike zar ne?I kako onda da ocekujem da se stvori jos koji folikel??Nije mi jasno, a samo spricam sebi spriceve ili dajem pare za badava
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 09:35   #54
orgalutran si moras spricati. u suprotnom bi ti i ta dva narasla za tren i prsnula prije vremena. to sam ti vec rekla.
nazalost s tako losim AMH i nemas puno antralaca. ne znam, mozda ti se broj antralaca konstantno vrti oko dva, eventualno tri. ako je tako, neces puno vise dobiti u bilo kom protokolu. da bi to znala bi trebalo raditi UZ na pocetku ciklusa - jel, ako ti ovo sad ne bi uspjelo.

low responderima cesto leze polustimulirani. dakle klomifen i od 7-8dc koji menopur/gonal. to je varijanta antagonist protokola. dakle shema je poput ove koju sad imas, ali s manje lijekova.
ja sam probala dva duga protokola, jedan kratki, a ovaj zadnji u kom sam imala samo 4 dana klomifene je rezultirao trudnocom. tako da se moj doc zeli vrtiti oko toga. ili cak i probati cisti prirodnjak.
__________________
Moje cure..L i N

Zadnje uređivanje zoro007 : 09.06.2012. at 10:25.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 18:45   #55
Kako i da bude necu da lomim sebi glavu.Ne mogu ja tu nista ako mi organizam ne reagira dobro na lekove.Al se ipak nadam da ce dobro ispasti i sa ove dve folikle koje imam.
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 13:11   #56
Mislim da imam problem.U ponedeljak mi je bio1dc od 2dc pocela sa 4ampule Menogon u petak 5dc kontrola 2folikula jedna 11mm druga nisam bas sigurna dal je bila9mm ili 13mm.Od juce pocelo mi curiti sekret kao kad je ovulacija.A tek od danas uvece mi je doc rekao da spricam Orgalutran.Nemam kuci LH trakice al imam maybe beby pa tamo pokazuje i te kako da mi je ovulacija( pokacen nivo estrogenih hormona).Jel moguce da tako brzo moze da se desi ovulacija samo nakon 6dc?Dok ja odem na sledeci termin u utorak sve moze da mi propadne.A doc nije mi ni smanjio dozu nego i dalje sa 4 ampule Menogon.Sta ja da radim sad?
Jel iko imao slicnu ovakvu situaciju?
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 21:53   #57
Quote:
renate kaže: Pogledaj post
Mislim da imam problem.U ponedeljak mi je bio1dc od 2dc pocela sa 4ampule Menogon u petak 5dc kontrola 2folikula jedna 11mm druga nisam bas sigurna dal je bila9mm ili 13mm.Od juce pocelo mi curiti sekret kao kad je ovulacija.A tek od danas uvece mi je doc rekao da spricam Orgalutran. Jel moguce da tako brzo moze da se desi ovulacija samo nakon 6dc?
Jel iko imao slicnu ovakvu situaciju?
Draga Renate, ja sam sad zadnji u veljaci imala kratki protokol sa supresijom decapeptyl od 1. dc i stimulacijom 2 menopura od 3. dc. Prvi ultrazvuk na 7. dc pokazao je 13 folikula a doktor je rekao da je to sutra za stopericu! Dakle stoperica mi je dana na 8. dc, nakon samo 6 dana stimulacije. Ovulacijsku sluz sam imala vec na taj 7. dc a 6. dc sam imala jake bolove u jajnicima i dosta sluzi, znaci vec su folikuli bili spremni. Iako, znas i sama da i u prirodnom ciklusu sluzi moze biti i vise dana za redom.

Citala sam malo na stranicama Sher Institutes for Reproductive Medicine (uguglaj, imaju fantastican forum) da su ti protokoli sa antagonistom koji se uvodi naknadno kod starijih zena i low respondera losi, jer da je to kao da odlucis pustiti konje van iz konjusnice i oni silovito krenu prema otvorenim vratima i onda ti na silu pokusas ta vrata zatvoriti. Dakle, kad je proces porasta LH zapoceo a samim time i rast folikula i priblizavanje ovulacije, naknadno uvodjenje supresije nema vise puno smisla jer je obicno prekasno.

Ja sam zatrazila da ovaj put idem u dugi protokol sa supresijom od 21. dc i sa gonalima od 3. dc, koji su cisti FSH za razliku od Menopura koji je kombinacija FSH i LH. Previse LH, prema tim strucnjacima sa SIRM-a, utjece lose na kvalitetu jajne stanice i oni ne preporucaju Menopure.
Pokusati cu ovaj treci postupak tako pa da vidim. Iako oni na tom institutu imaju neke potpuno drukcije protokole nego mi na teritoriju EU, pa se bas i ne moze usporediti.
U svakom slucaju mislim da vrijedi pokusati promijeniti protokol, ako se uspije dogovoriti sa dr. Ne znam hoce li meni donijeti ista poboljsanja, javiti cu.

Sretno u svakom slucaju...
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven

Zadnje uređivanje cesnjovka-sis : 10.06.2012. at 22:30.
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 23:04   #58
Dijagnoza: godine moje i njegove

U prvi postupak krenula sa 40.5 godina. Hormoni na 3. dc svi uredni, cekirani ove zadnje dvije godine 3 puta sa razmacima vecim od 6 mjeseci. FSH 4,7 LH 4,6 TSH sad ispod 1 ( u prva dva postupka LH mi je bio oko 2 i nesto, TSH ispod 2)

Svibanj 2011.
1. kratak IVF-ICSI protokol: od 1. -12. dc decapeptyl, od 3. - 8. dc 3 menopura, od 9. - 12. dc 2 menopura. Stoperica na 12. dc, punkcija 14. dc, rezultat 15 jajnih stanica, 3 oplodjene, 3 vitrificirane. Transfer 2 blastociste 5. dan. Prokrvarila 8. dnt

Veljaca 2012.
2. kratak IVF-ICSI protokol: od 1.-8. dc decapeptyl, od 3.-8. dc 2 menopura. Stoperica na 8. dc, punkcija 10. dc, rezultat 13 jajnih stanica, 3 oplodjene, nista vitrificirano. Transfer 1 blastociste 5. dan. Prokrvarila 9. dnt

Lipanj 2012.
3. dugi IVF-ICSI protokol: planira se od 21. dc decapeptyl, od 3. dc 3 gonala. Javim rezultat.
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven

Zadnje uređivanje cesnjovka-sis : 10.06.2012. at 23:15.
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 00:20   #59
Quote:
cesnjovka-sis kaže: Pogledaj post
Draga Renate, ja sam sad zadnji u veljaci imala kratki protokol sa supresijom decapeptyl od 1. dc i stimulacijom 2 menopura od 3. dc. Prvi ultrazvuk na 7. dc pokazao je 13 folikula a doktor je rekao da je to sutra za stopericu! Dakle stoperica mi je dana na 8. dc, nakon samo 6 dana stimulacije. Ovulacijsku sluz sam imala vec na taj 7. dc a 6. dc sam imala jake bolove u jajnicima i dosta sluzi, znaci vec su folikuli bili spremni. Iako, znas i sama da i u prirodnom ciklusu sluzi moze biti i vise dana za redom.

Citala sam malo na stranicama Sher Institutes for Reproductive Medicine (uguglaj, imaju fantastican forum) da su ti protokoli sa antagonistom koji se uvodi naknadno kod starijih zena i low respondera losi, jer da je to kao da odlucis pustiti konje van iz konjusnice i oni silovito krenu prema otvorenim vratima i onda ti na silu pokusas ta vrata zatvoriti. Dakle, kad je proces porasta LH zapoceo a samim time i rast folikula i priblizavanje ovulacije, naknadno uvodjenje supresije nema vise puno smisla jer je obicno prekasno.

Ja sam zatrazila da ovaj put idem u dugi protokol sa supresijom od 21. dc i sa gonalima od 3. dc, koji su cisti FSH za razliku od Menopura koji je kombinacija FSH i LH. Previse LH, prema tim strucnjacima sa SIRM-a, utjece lose na kvalitetu jajne stanice i oni ne preporucaju Menopure.
Pokusati cu ovaj treci postupak tako pa da vidim. Iako oni na tom institutu imaju neke potpuno drukcije protokole nego mi na teritoriju EU, pa se bas i ne moze usporediti.
U svakom slucaju mislim da vrijedi pokusati promijeniti protokol, ako se uspije dogovoriti sa dr. Ne znam hoce li meni donijeti ista poboljsanja, javiti cu.

Sretno u svakom slucaju...
Ah hvala ti prvo na objasnjenju.Ali ja stvarno ne razumem vise sta je dobro ili ne.Prvi put je bio dugacak protokol ne valja.Bez rezultata sa mojim niskim AMH.Drugi put antagonist protokol kazes opet nije dobar za starije zene i posebno sa mojim AMH.E pa stvarno ne razumem sta je onda dobro pokusati.Javila sam se danas licno mom doktoru i objasnila mu sve i on je rekao da je to dobar znak da pocinje ovulacija.Rekla sam da ne bude vec kasno do utorka kad imam termin a on kaze sve ce biti ok.I sta ja mogu na silom da odem sutra ne ide.Ma kako bilo ovo i kako se zavrsilo sigurna sam u jedno da vise necu u ni jedan protokol i stimulaciju da ulazim.Sve je i onako zivo sranje bar kod mene.
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2012., 10:03   #60
Quote:
renate kaže: Pogledaj post
Ah hvala ti prvo na objasnjenju.Ali ja stvarno ne razumem vise sta je dobro ili ne.Prvi put je bio dugacak protokol ne valja.Bez rezultata sa mojim niskim AMH.Drugi put antagonist protokol kazes opet nije dobar za starije zene i posebno sa mojim AMH.E pa stvarno ne razumem sta je onda dobro pokusati.Javila sam se danas licno mom doktoru i objasnila mu sve i on je rekao da je to dobar znak da pocinje ovulacija.Rekla sam da ne bude vec kasno do utorka kad imam termin a on kaze sve ce biti ok.I sta ja mogu na silom da odem sutra ne ide.Ma kako bilo ovo i kako se zavrsilo sigurna sam u jedno da vise necu u ni jedan protokol i stimulaciju da ulazim.Sve je i onako zivo sranje bar kod mene.
Biti ce to sigurno dobro, ima dovoljno vremena da folikuli narastu do 16-18 mm na koliko se daje stoperica. Ne vjerujem da ce ti oni prebrzo narasti jer je ovo ok velicina koju si napisala za te dane ciklusa a ti jos uvodis antagonist, on ce ti usporiti rast.
A za protokole, ne znam sto ti pametno reci. Mozda da potrazis drugo misljenje na drugoj klinici? Ja bih rado to ucinila jer u mom gradu postoji samo ova jedna klinika medjutim s obzirom na godine i vrijeme koje curi nemam vise vremena za traziti druge mogucnosti a takodjer s obzirom na godine ne znam koliko bi imalo smisla ici privatno negdje vani a da to bude sa mojim jajnim stanicama.
__________________
All endings are also beginnings. We just don’t know it at the time. ― Mitch Albom, The Five People You Meet in Heaven
cesnjovka-sis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.