Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2012., 22:41   #1
KOSN-R-A - Končar - električni aparati srednjeg napona d.d.

Evo,da pokrenem novi topik i to s punim pravom,jer se radi o jednom od rijetkih bisera na ZSE, KOSN iliti "Končar-električni aparati srednjeg napona d.d.". Za neupućene,radi se o firmi koja je u većinskom vlasništvu Končara,ali posluje neovisno,a rezultati ove kompanije su blago rečeno spektakularni. Svake godine su u pozitivi,a ima i dividende: 2010 god. = 70,00 kn /2011. = 130,00 Kn, a kapnit će i ove godine. O fundamentima ne bih trošio previše riječi,oni su jednom rječju božanski:

Pri zadnjoj cijeni (990 kn)

EPS = 131 (13,1 %)
P/E = 7,57
P/S 1,21
ROE = 17,73% (return on equity) - ludilo brale
Koef tekuće likvidnosti = 13.38 (vau vau vauuuu!)
Koef fin. stabilnosti = 0.06 (vauuuuu!)

Posebno naglašavam fenomenalan omjer ROE i EPS, jer to su po Birtiću i Greenblattu dugoročno dva najvažnija parametra,sve ostale dionice na zse mogu se sakrit iza ovih brojki (čekam Birtića da potvrdi moje navode ).
Osobno ne bih mijenjao 1000 kom. DDJH za 1 kom. KOSN.
P.S. Izuzetno je zanimljivo da financijski guru,veleumni g. Bakić,nije uočio ovako dobru dionicu i kupio par soma komada,umjesto što je kupovao DDJH po 200 kn.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 22:45   #2
Pazi bogati kolega kako si se dobro sjetio..........ovaj ticker smo kolega Znanac i ja trejdali 2006. godine ( ili je to bilo 2007?? ) vrag će ga znati......
definitivno nešto na što treba obratiti pažnju.....takav omjer po Birtiću (OPB metoda ) je svakako nešto što ne treba uzeti olako

Kao što vidiš, nema te vrijedne dionice koju kolega Znanac i moja malenkost nismo uočili još 2006. godine.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 22:59   #3
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Pazi bogati kolega kako si se dobro sjetio..........ovaj ticker smo kolega Znanac i ja trejdali 2006. godine ( ili je to bilo 2007?? ) vrag će ga znati......
Nisam ni sumljao da su ga i drugi pametni ljudi uočili. ja ga nisam snimio 2006. al kad su pred 3 godine pukli 70 kn dividende odma sam išo vidit tko što gdje kako.... i tako se zaljubih u kompaniju prekrasnu

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
definitivno nešto na što treba obratiti pažnju.....takav omjer po Birtiću (OPB metoda ) je svakako nešto što ne treba uzeti olako
Otkad pročitah malu knjigu za velike umove (ili je pak obrnuto ) ja sam big fan greenbirtića,a dotičnu sam knjigu uvezao u zlatan ovitak i na vijeke strpao ispod jastuka.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:04   #4
Kakvi su joj forecasti?

Može li preuzeti primat od Kodtea unutar Grupe? Ne čini mi se na ovoj cijeni da je dovoljno prepoznata
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:08   #5
Izgleda da je blogeru na radaru isto........jel mi se to samo čini ili se trgovina dinamizirala u zadnje vrijeme??

28.02.2012. Ocjena tehničke analize 900,00 1.175,00 1.100,00 1.100,00 1.100,00 +100,00 +10,00 % 40 44.000,00
01.02.2012. Ocjena tehničke analize 888,88 1.900,00 1.000,00 1.000,00 1.000,00 -2,00 -0,20 % 60 60.000,00
12.12.2011. Ocjena tehničke analize 889,00 1.002,00 1.002,00 1.002,00 1.002,00 -1,50 -0,15 % 1 1.002,00
10.11.2011. Ocjena tehničke analize 889,00 1.002,00 1.003,50 1.003,50 1.003,50 +114,50 +12,88 % 1 1.003,50
09.11.2011. Ocjena tehničke analize 889,00 1.002,00 889,00 889,00 889,00 -113,15 -11,29 % 3 2.667,00
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:10   #6
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Kakvi su joj forecasti?

Može li preuzeti primat od Kodtea unutar Grupe? Ne čini mi se na ovoj cijeni da je dovoljno prepoznata
Ja sam načuo priče da je ljudima u KOSN pun kufer da cifraju t.j. uljepšavaju financijsko-krvnu sliku Končar grupe,te da će se najkasnije do kraja godine odcijepiti od matice i dokapitalizirati sa novih 500.000 dionica.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:32   #7
E pa i nisi u krivu.....što će njima oni KOSK i te pihdarije....čemu to uopće služi?
Bez njih bi im ROE bio na razini Applea a dividend yield i duplo jači......

Nadam se da će se to pitanje postaviti na dnevni red skupštine....ako ga ne postave ići ćemo sa protuprijedlogom i pritiskati ćemo Upravu svaki dan.......ako treba vrebati ćemo ih na parkingu
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:43   #8
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
E pa i nisi u krivu.....što će njima oni KOSK i te pihdarije....čemu to uopće služi?
Bez njih bi im ROE bio na razini Applea a dividend yield i duplo jači......

Nadam se da će se to pitanje postaviti na dnevni red skupštine....ako ga ne postave ići ćemo sa protuprijedlogom i pritiskati ćemo Upravu svaki dan.......ako treba vrebati ćemo ih na parkingu
Da,da,u pravu si. No,neovisno o eventualnom odcijepljenju od prilipljenih štraca,mislim da bi već u sljedećih nekoliko dana trebalo doći do otključavanja vrijednosti, te skoka na barem 1500 kn,jer KOSN nije samo dionica za nas,to je dionica i za naše unuke i praunuke. Jednoga dana iz postaje na Marsu teleskopom će se vidjeti Kineski zid i logo KOSN.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:56   #9
To za kineski zid nisam baš uvjeren, ali nevjerovatno je da nitko osim nas dvojice fond-managera nije primjetio ovaj biser......a vidi se iz svemira

Naravno naši fondovi će početi kupovati tek kad se naše ljubavnice nakupuju, ali ima tu dosta prostora za rast do objektivnih 5x P/S
Nakon toga bi se mogli uključiti i mirovinci i jehovini svjedoci, rusi, ABB, Siemens i BYD
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:11   #10


posebno je važno spomenuti da onog trena kad uđu jehovi svjedoci u KOSN,dogodit će se masivno pojačanje cirkulacije,jer kako znamo jehovi svjedoci nikom ne daju krv,nema s njima trle brle
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 09:27   #11
hebemu, da se ne naljutite jer ste mi simpa, ali zvučite identično ko i xy na svom blogu
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 09:56   #12
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
hebemu, da se ne naljutite jer ste mi simpa, ali zvučite identično ko i xy na svom blogu
hahahaha tek si sad shvatio

što si ti mislio da Glembač i ja ne možemo pisati blog?
pa ako treba pisati ćemo tri bloga i dva foruma istovremeno.....i to između arbitraže na Đuri
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 11:43   #13
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
hahahaha tek si sad shvatio

što si ti mislio da Glembač i ja ne možemo pisati blog?
pa ako treba pisati ćemo tri bloga i dva foruma istovremeno.....i to između arbitraže na Đuri
a kad bi trebao shvatiti, nego kad pročitam
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 11:48   #14
Thumbs down

heba ga ja dante,koliko ti je tribalo....
kako nisi odma ubra da interveniramo upravo u domeni i poddomeni freničara,pokazalo se to dosta lukrativnim,a statistike kažu da se naš forum pristojno čita....i eto...
No,šalu na stranu, KOSN jest vrhunska dionica i nijedna blogerova joj nije ni do kolina. Ovo je istinski jedina dionica koju bih ostavio unucima. Upoređujući KOSN sa PTKM, nehumano je kako je bloger jednu ružnu cikličku čađaru pretvorio u monegašku princezu, ne mareći što je NAV te čađare pred 5 godina bio = 322 Kn a danas je = 233 Kn. (Neupućeni nek pogledaju što je NAV na investopediji). Iz toga je razvidno da je u ciklusu od 5 godina svaki vlasnik dioncie u teškom gubitku,ali ne, gospon bloger očekuje blistavu budućnost i dionica se penje u nebesa, Moja je pretpostavka da će vjerojatno čađara iduće dvije godine poslovati pozitivno,taman će ispokrivati sve gubitke nastale u zadnjih 5 godina,a onda će se situacija na tržištu gnojiva okrenut i čađara otić u krac,a vlasnici dionice shvatit će da su u 7 godina ostali,kako se lipo kaže kod nas,na tuku. S druge strane,KOSN uvijek generira dobitak,ima keša na računu ko blata,dijeli masivnu dividendu,svi,ama baš svi, fundamenti govore da je KOSN izuzetno stabilna i kvalitetna kompanija i meni je čist neugodno koliko se ovdje i po blogu hvali čađava mehana i zamašćeni socijalistički sljednik Alije Sirotanovića zvan Đuro. Prejadno!
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 14:41   #15
Preksočio sam reći da je KOSN 2009. godine isplatio 96.88 kn dividende,što znači da su zadnje tri godine u prosjeku isplaćivali 99 kn dividende,što je izvanredan rezultat obzirom na izrazito tešku gospodarsku situaciju zadnje 3 godine.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 10:23   #16
Jel može netko prognozirati dividendu za prošlu(ovu) godinu? Hvala
Krusne mrve is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 18:36   #17
E, ovo sam čekao....

http://www.zse.hr/default.aspx?id=40651

neto dobit 7.243.316 kn

dividenda= 110,41 Kn

Kad pričamo o nelikvidušama,onda je ovo apsolutno i neopozivo prvi pik,jer čak i ako čovjek nema kome prodati dionicu (iako ne znam zašto bi je uopće prodavao) za uzvrat dobije dividendu. Bez pretjerivanja,najjači ticker unutar Končar grupe,ako ne i najbolji ticker na cijeloj burzi. Kapa dolje.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 20:48   #18
To je manje nego prošle godine. Prošle godine je bila 130 kn.

Manje od 110 kn je bilo samo 2009. i 2010.

p.s. Div. y. je na razini HT-a. Tako da nije baš nešto nešto ultra povoljno. A tako su šturi u izvješćima da ne znaš kakvo je stanje u poduzeću, kakvi su im izgledi, očekivanja Uprave i sl. Zato mi na ovim razinama nije naročito zanimljiv.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 23:01   #19
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
To je manje nego prošle godine. Prošle godine je bila 130 kn.

Manje od 110 kn je bilo samo 2009. i 2010.

p.s. Div. y. je na razini HT-a. Tako da nije baš nešto nešto ultra povoljno.
Stvarno si zabavan. Mogao si isto tako napisati: "Više od 110 kn je bilo samo 2011." No ostavimo retoriku... kolko znaš tickera koji su u zadnje 4 godine u prosjeku isplatili više od 10% dividende?
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 23:52   #20
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
Stvarno si zabavan. Mogao si isto tako napisati: "Više od 110 kn je bilo samo 2011."
Mogao sam napisati i da je bilo nula kuna, ali to nije istina.

Više od 110 kn su isplatili i 2006. i 2007. i 2008. godine. Slobodno provjeri.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.