Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2012., 20:47   #21
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Mogao sam napisati i da je bilo nula kuna, ali to nije istina.

Više od 110 kn su isplatili i 2006. i 2007. i 2008. godine. Slobodno provjeri.
Okej,okej, ja sam se skoncetrirao na zadnje 4 godine,jer je to period teške recesije u HR i htio sam ukazati na to da firma lijepo posluje i u takvim vremenima.Zbilja je teško cjepidlačenje reći da su ove godine isplatili manje nego lani,poanta je da su isplatili više od 10% u odnosu na zadnju trgovanu cijenu. Glede netransparentnosti, koga briga za to kad je iz aviona vidljivo da nema muljanja od strane uprave. Mislim,što će ti svi papiri ovog svijeta ak imaš Artukovića za predjsednika uprave. U biti nikog ne pozivam,niti nagovaram da kupuje KOSN,u stvari čak mislim da sam pogriješio što sam je uopće spominjao. Ovo je dionica o kojoj šutiš i kupuješ kad se desi prigoda.
I na kraju,nisi mi odgovorio, koliko znaš tickera koji su zadnje 4 godine u prosjeku isplatili više od 10% dividende?
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 21:39   #22
1. Zašto bi bilo "cjepidlačenje"? Prošle godine je dividenda bila 130 kn, a ove 110 kn. To je činjenica.

2. Transparentnost uprave je itekako važna. Ovi nisu u stanju ni jedan kvartalni izvještaj dati (iako su dužni). Čak štoviše, na ZSE su dostavili samo dva (2) i to godišnja FI. http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=KOSN-R-A Na takve stvari je uvijek potrebno staviti dodatni diskont.

2. Što ti točno znači da su u prosjeku isplatili više od 10% dividende? Pretprošle godine je div. y. na ovu cijenu bio 6,3%, a 2009. godine 8,8%.

3. Imaš nekoliko tickera koji su isplatili puno više dividende u zadnje 4 godine, a kud i kamo su transparentnije. Od najlikvidnijih HT-a, ERNT, ULPL, do manje likvidnih CEBA, PIKR, ELKP.

Šaroliko društvo. Ne tvrdim da je ijedno od tih dionica bolje ulaganje u KOSN, ili da je ulaganje u KOSN po ovim cijenama loše. Samo sam rekao da meni nije posebno primamljivo jer nemam dovoljno infomacija o samoj firmi, a cijena nije toliko niska pa da mi je marža sigurnosti tolika da to zanemarim.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 23:35   #23
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
1. Zašto bi bilo "cjepidlačenje"? Prošle godine je dividenda bila 130 kn, a ove 110 kn. To je činjenica.
Jest cjepidlačenje ako gledamo prosjek isplaćenih dividendi zadnjih godina.Ja sam stao samo na zadnje 4 godine,ali možemo i dalje u prošlost da bi skontali isplativost ulaganja.

Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
2. Transparentnost uprave je itekako važna. Ovi nisu u stanju ni jedan kvartalni izvještaj dati (iako su dužni).
OK,razumijem te,imaš svoje razloge. Meni ionako nije cilj da bilo koga uvjeravam kako treba kupiti dionicu, iako sam podatke iz dostupnih FI, i iz poziva za ovogodišnju GS, sagledao u izrazito pozitivnom svjetlu.

Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
2. Što ti točno znači da su u prosjeku isplatili više od 10% dividende? Pretprošle godine je div. y. na ovu cijenu bio 6,3%, a 2009. godine 8,8%.
Natjerao si me da pogledam brojke...
Dakle,htio sam reći da je KOSN od 2009 - 2012. u prosjeku isplatio 102 kn dividende svake godine. Taj prosjek od 102 kn je na zadnju trgovanu cijenu = 9,714285% dividende. Sorry,fulao sam,nije 10+% već 9,71%

Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
3. Imaš nekoliko tickera koji su isplatili puno više dividende u zadnje 4 godine, a kud i kamo su transparentnije. Od najlikvidnijih HT-a, ERNT, ULPL, do manje likvidnih CEBA, PIKR, ELKP.
Recimo da sam sve ove dionice promatrao u dugoročnom kontekstu. I HT i ENT imaju negativan trend, HT smanjuje i prihode i dobit,a ENT još k tome isplaćuje dividende većim dijelom iz zaliha keša. Za razliku od njih, KOSN nema znakovitu promjenu prihoda i uvijek isplaćuje dividendu iz NTO godišnje dobiti. Nadalje, CEBA je ušla u sumnjivu proceduru denominacije dionica...itd.. tako da od svih spomenutih dividenduša meni KOSN izgleda najuvjerljivije,no ne tvrdim da je KOSN,ili bilo koja druga dionica,zagarantiran ulog.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 22:38   #24
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
2. Transparentnost uprave je itekako važna. Ovi nisu u stanju ni jedan kvartalni izvještaj dati (iako su dužni). Čak štoviše, na ZSE su dostavili samo dva (2) i to godišnja FI. http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=KOSN-R-A Na takve stvari je uvijek potrebno staviti dodatni diskont.
Malo se educirajte pa onda komentirajte: KOSN nije dužan ZSE dati niti jedan kvartalni izvještaj. Samo GFI
argusX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.