Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Pogledaj rezultate ankete: Vaše mišljenje - kolika će biti cijena dionice HT-a za cca mjesec dana?
<190 kn 3 20.00%
190 kn - 200 kn 5 33.33%
200 kn -210 kn 3 20.00%
210 kn - 220 kn 1 6.67%
220 kn - 250 kn 2 13.33%
>250 kn 1 6.67%
Glasovatelji: 15. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2012., 22:10   #1
Vaše mišljenje - kolika će biti cijena dionice HT-a za cca mjesec dana?

Na topiku HT-a se vodila/vodi rasprava o tome kako će kretati cijena dionice, ima zaista zanimljivih stvari oko samog trgovanja (a i poslovanja HT-a) pa rekoh ajmo vidjeti kako forumaši "dišu", koliko su dobri u "prognoziranju". Just for fun.

Za koji tjedan je dividend day (za dobiti drugi dio dividende od 11 kn), a onda i financijski rezultati za 1. kvartal krajem mjeseca. Čisto informativno za one koji su slabije upućeni.

Trenutna cijena na burzi je cca 216 kn.

Pa ajmo onda recimo uzeti 10.05. kao "ciljani datum". Dakle, što mislite, po koliko će tržiti dionicama HT-a na taj datum?

Anketa je javna.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf

Zadnje uređivanje G. House : 02.04.2012. at 22:23.
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 22:12   #2
To ti je javno ko HDZovi izbori...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 22:14   #3
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
To ti je javno ko HDZovi izbori...
Mislio sam na to da se vidi kako tko glasa.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 14:02   #4
Puno čitanja, malo glasova. Kae, većina nema nikakvo mišljenje?

A vele da je mišljenje ko *upak, svatko ga ima.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 16:51   #5
Nitko se ne nada da bi mogla preko 250
tajkun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 08:59   #6
Daklem, oni koji su glasali za raspon 200-210 kn su pobjednici. Evo vam keks.

Osobno sam mislio da će rezultati za 1. kvartal biti dosta gori pa da će zato dionica potonuti. Prihodi jesu po očekivanju dosta pali, ali nisam se nadao da mogu tako snažno i troškove rezati, da će neto dobit ostati ista (što znači da su profitne stope još i više povećavali). Iak im skidam kapu za to, i dalje im ne vjerujem previše.

Mislim da su ovolike NPM neodržive. Do pada će doći prije ili kasnije, a onda sukladno tome i pada dionice. IMHO, naravno.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 17:30   #7
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Daklem, oni koji su glasali za raspon 200-210 kn su pobjednici. Evo vam keks.
Meni "Domaćicu". Volim čokoladne


U svakom slučaju, hvala na inputu. Možda bi zaspao za volanom, a tvoji postovi su me razbudili pa sam se ratosiljao nesreće (gotovo pa) na vrijeme.
luckyhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 17:53   #8
House, precizan u predviđanjima HTa kao Glembaj s Petrokemijom.
Što se tiče teme, imam samo dve reči da kažem: facepalm, facepalm.

__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 17:54   #9
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Prihodi jesu po očekivanju dosta pali, ali nisam se nadao da mogu tako snažno i troškove rezati, da će neto dobit ostati ista (što znači da su profitne stope još i više povećavali).
Nije da sam ti to jedno 5 puta napomenuo da će se desiti
Troškovi će se i dalje rezati, još par sto ljudi se bez ikakve frke može otpustiti bez ikakvih posljedica po funkcionalnost.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 19:38   #10
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
House, precizan u predviđanjima HTa kao Glembaj s Petrokemijom.
Udaramo ispod pojasa, ha?

Mislim da sam i više nego jasno elaborirao svoje mišljenje, doneseno na činjenicama.

A ti si mogao i glasati, zar ne? Lako je biti general poslije bitke.

Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Troškovi će se i dalje rezati, još par sto ljudi se bez ikakve frke može otpustiti bez ikakvih posljedica po funkcionalnost.
Da si pogledao izvješće, vidio bi da nisu srezali troškove na zaposlenima i tako očuvali marže, nego na materijalnim troškovima. Točnije, troškove prodane robe su srezali sa 255 na 147 milijuna. Misliš da i dalje mogu na tome neutralizirati pad prihoda? Možda, ali i do teoretske nule ima još samo 147 milijuna, što onda?

Troškovi zaposlenih im i inače nemaju pretjerani udio u ukupnim prihodima, oko 12-13%. Znači, da otpuste primjerice i 10% svih zaposlenih, kolike su tu uštede u odnosu na pad prihoda od 5-8% kojem svjedočimo? Razmisli malo o tim brojkama.

Pad prihoda je nešto s čim se može vrlo kratkoročno nositi, a da dobit ne pati. Ne možeš vječno kresati troškove.

No, dobro. Vrijeme će pokati tko je bio u pravu.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 19:48   #11
I ne treba zaboraviti da je ovih 100 milja na troškovima prodane robe, možda i problem. Manje prodanih mobitela, modema znači i vjerojatno u iduće dvije godine i manje korisnika (mada ne mora značiti mogu se služiti i sa starim ).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 15:31   #12
ok, pokretač teme je fulao za >10% u horizontu od samo mjesec dana.
mali savjet, mani se ti investiranja i štednja je dobar izbor.
scorpio2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 17:03   #13
Quote:
scorpio2001 kaže: Pogledaj post
ok, pokretač teme je fulao za >10% u horizontu od samo mjesec dana.
mali savjet, mani se ti investiranja i štednja je dobar izbor.
Čovjek je pogodio trend (koji i dalje traje i mogao bi ubrzo doći do njegovih razina), a to je ipak najbitnije. I elaborirao zašto.

Interesantno kako na ovoj temi odjednom iskaču tipovi sa kritikama i nipodaštavanjima, a istih fault-findera nije bilo da glasaju na anketi kad je bilo vrijeme.
Nego čekaju rezultat pa će onda hračnuti.
Mislim, ako anketa nije bila interesantna onda, kako je sad najednom postala interesantna
luckyhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 21:38   #14
pa normalno je da iza dividende cijena pada, nisam još vido suprotni slučaj, a obzirom na situaciju u zemlji trend će vjerojatno i dalje biti negativan jer eto ljudi nemaju love pa prodaju sve što se prodati da...zlato, dionice...
meni su smješne ove prognoze, da se vidi kako netko prognozira. e pa pokretač prognozira slabo!
neka se uhvati tehničke analize pa neka onda daje neke ozbiljne prognoze za day tradere
scorpio2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 22:58   #15
Quote:
scorpio2001 kaže: Pogledaj post
meni su smješne ove prognoze, da se vidi kako netko prognozira. e pa pokretač prognozira slabo!
neka se uhvati tehničke analize pa neka onda daje neke ozbiljne prognoze za day tradere


Stari moj, jesi li ti pogledao i jednu tehničku analizu koju je House napravio?
Da pogodim? Bolje ne

Ne budi ti teško, pa prošvrljaj po njegovim postovima i suzdrži se od blesavih komentara.
Daj mi reci koliko je tehnička analiza, pogotovo za day trejdere u RH, točna?
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 11:08   #16
kad bi znala nešto o tome, ne bi pitala, jedino za HT je i primjenjiva (koliko-toliko). Nagledao sam se tisuće TA, ali u uvodu ovog posta nisam je vidio, ako je ti vidiš molim te pokaži mi je.
scorpio2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 11:26   #17
Quote:
scorpio2001 kaže: Pogledaj post
kad bi znala nešto o tome, ne bi pitala, jedino za HT je i primjenjiva (koliko-toliko). Nagledao sam se tisuće TA, ali u uvodu ovog posta nisam je vidio, ako je ti vidiš molim te pokaži mi je.

Zadnje uređivanje dante-1 : 12.05.2012. at 11:38.
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 11:35   #18
a hebemu, neće da se vidi slika, probati ću kasnije .... čini se da je i "facepalm" preslab da se pokaže u vezi ovog komentara
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 11:39   #19
a, evo ga
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 12:11   #20
Dajte ljudi, kad ja ne reagiram, kaj se vi mučite.

Tip je irelevantan, zato nemam potrebu ni reagirati kad me on kao nešto proziva. Čovjek ima neke fiks ideje da će on još koju godinu skupljati dividendu, a onda će DT otkupiti ostale dionice HT-a po 330 kn. Pa tko sam ja da rušim tuđe snove?
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:42.