Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2012., 21:38   #1
Dionice Research In Motion Limited (RIMM) - Blackberry

Pozdrav, zanima me da li se isplati kupovati posrnule dionice RIMM-a, s obzirom da je firma kasnila sa isporukom mobitela, zastarjeli softwer i još neke sitnice u poslovanju, te su promijenili direktora, neki nijemac iz Siemensa... Čitam malo po netu, da će sad taj lik napraviti sve, da se izvuče RIMM iz dugova, ali neće prihvatiti Android, nego se drže Blackberry-evog sustava! Hmm...po mome gledištu, takvu firmu će ili netko kupiti ( Japanci, Kinezi ) ili će naći neka nova riješenja za izlazak iz krize! Bila je dionica 150 USD, a sada je 13 USD... Uzeti ili ne?? Uložio bih 3000 eura!
krutek15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 09:55   #2
ne stignem ti odgovoriti sinek od posla....
o preuzimanju RIMM-a se priča još dok mu je cijena bila 30 dolara, sad je 13 i priča se ista priča...
...formacija je na RIMM bear break pattern, čuvaj se toga. može tu biti manjih odbijanja ali nije vrijedno muke.
ako te extremno zanima, promatraj price action i donesi odluku. ja neću unutra tako brzo iz razloga što mi risk/ reward ratio nikako nije u moju korist...
...tech. sektor je balon samo takav i to imaj na umu
apple je na početku godine imao upgrade na 400 pa ubrzo na 600 pa sada na 1000 dolara price per share. Čudi me da ga ne upgrejdaju na 77000 slijedeći tjedan.
Odakle ovakve promjeni u upgrade istemima? na temelju čega? Upgrade u rasponu od 400 - 1000. To se ne može shvatiti ozbiljno ni u Vrnjačkoj Banji. A sve to dolazi od Goldman Sex ekipe. Imaj na umu kako su zvali da je market strong buy na razini iznad 1400. pa neka ga kupuju pizda im materina - ja sam shortao sve što su oni kupili. rezultat je jako jako zanimljiv profit...
..stoga..ukratko...brod se nagnuo, ako nisi unutra u short game, stoj sa strane i čekaj ozbiljne buying levele, ne igraj se sa ovim swingovima kojih će ovaj tjedan biti puno jer je i istek opcija u petak....ovaj je tjedan za gladijatore koji su se već unaprijed pripremili...
...stoj sa strane, i cash je pozicija i netrgovanje je market strategija, dobar timing je sve u ovom polslu..
..prokuži što institucije rade i što bi one htjele da retaileri rade...i napravi suprotno od toga...

stay tuned...
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.