Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2010., 12:11   #41
Quote:
Molly06 kaže: Pogledaj post
A jesi tražio da kupiš kartu? Za tu jednu stanicu?
kad ti ude kondukter sa kontrolorom ne mozes kupiti kartu
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 17:29   #42
Koja glupost. A kad kontrolora nema možeš bez problema kupiti kartu. A gdje onda kupiti priključnu kartu?
Molly06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 14:47   #43
Muke po plaćanju kazne

pozdrav svima,

imam jedno pitanje vezano uz plaćanje kazne hž-u. Naime, odbila sam platiti kaznu, išli smo na sud, ja sam se žalila što mi je odbijeno i sad bih trebala platiti tu kaznu. Ok. Ali problem je što nigdje nije naveden ni točan iznos, ni način na koji bih ja to trebala platiti.
Otišla sam do suda, oni su nakon čuđenja, rekli da pošaljem mail hž-u i pitam ih. Poslala sam mail odvjetniku njihovom koji je bio uključen u postupak i čekala. Čekala sam neko vrijeme, ali odgovor nije došao pa sam odlučila zvati na telefon. Tako sam doznala da taj odvjetnik više ne radi za hž, ali i da žena koja se javila, zašto me to ne čudi, ne zna što bih ja trebala učiniti. Rečeno mi je da zovem idući dan kad bi trebala biti neka druga koja je valjda upućenija.
Zovem-još je nema, nek zovem drugi tjedan. Zovem drugi tjedan- ona zbunjena još zbunjenije odgovara da nek dam svoj broj da će oni mene zvati kad izračunaju kamate i kad dođe ova druga il šta već.
Sada se bojim da mi je to rekla samo da me se riješi, a strah me da mi ne dođu na ovrhu (doduše nemaju mi što uzeti jer sam nezaposlena i studentica, ali ipak bih htjela to platiti i riješiti se toga) jer je prošlo više od dva mjeseca.

što da radim?- pomagajte
__________________
...i like every color of your personality...
hejyude is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 22:44   #44
HŽ - kazna

Nisam napravio popust za kartu, koristim tuđu , naletim na kontrolu , dodje kontrola da izbjegnem probleme da i ta osoba ciju karticu koristim izbjegne kaznu ,kazem da mi je iskaznica ispala( izgubio sam ju ) dobio sam 300 kn kazne , e sad posto sam student i 300 kn na okupu nisam bas dugo vidjeo mogu li se zaliti na tako nesto ili ? ( hvala za pomoc ) na greskama se uci hehe sad placam punu cijenu
g3ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 18:09   #45
Quote:
g3ar kaže: Pogledaj post
Nisam napravio popust za kartu, koristim tuđu , naletim na kontrolu , dodje kontrola da izbjegnem probleme da i ta osoba ciju karticu koristim izbjegne kaznu ,kazem da mi je iskaznica ispala( izgubio sam ju ) dobio sam 300 kn kazne , e sad posto sam student i 300 kn na okupu nisam bas dugo vidjeo mogu li se zaliti na tako nesto ili ? ( hvala za pomoc ) na greskama se uci hehe sad placam punu cijenu
Sličnu situaciju sam imao, žalba nije uspjela, štoviše, i prije nego su mi dali odgovor na žalbu poslali su požurnicu iako je tip tamo rekao da će žalba odgoditi to. Rekao je da žalbe prodju u jako malom broju, ali svakako pokušaj, nemaš šta izgubit.

Mozes li samo pogledati koji prekršajni sud je nadležan za kaznu ukoliko ne platiš? Naime ja sam kaznu dobio u blizini Osijeka a šalju me na prekršajni sud u Zaprešiću.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 18:31   #46
i ja sam u osijeku isto , a na poledjini kazne mi pise zapresic
g3ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 18:33   #47
Quote:
g3ar kaže: Pogledaj post
i ja sam u osijeku isto , a na poledjini kazne mi pise zapresic
Hvala. Ima li ovdje itko upućeniji da napiše je li moguće tražiti premještaj slučaja na prekršajni sud u mjestu u kojem sam prijavljen?
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 15:16   #48
HŽ - kazna

Pozdrav,

Doslo mi je pismo iz hz-a da trebam platiti 300+ kuna za kaznu jer me ,,kondukter zateko u vlaku bez karte, nisam se javio kondukteru, i kontrolor me zatekao bez prijevozne karte koju nisam htio platiti,,

To bi im ja trebao platiti do . . . datuma, a u protivnom ce oni meni ,,potrazivanje biti prinudeni ostvariti sudskim putem, sto ce meni prouzrociti dodatne troskove.,,

Zapravo je bilo ovako: Pred cetvrtom stanicom od mog ulaska dolaze kontrolor i zastitar i traze karte. Ja im pokazujem zajednicki godisnji pokaz (studentski/socijalni) ZET+HZ na sto on odgovara da to vise ne vrijedi. Ja sam reko: Kako ne vrijedi, nisam znao.on sad objasnjava nesto... i ja kazem: U redu, koliko kosta karta ja bi kupio. On odgovara: Nema sad, sad je gotovo, kazna ti je 300 kuna. Molim osobnu... ja mu dao, on zapisao podatke i evo toga nakon 2 tjedna doma.

Znaci napominjem da je boldano neistina.

Je li tko imao iskustva s time? Sigurno cu im pisat zalbu, da li da idem s njima na sud - koliko bi to kostalo, je li vrijede sta 2 svjedoka koji bi potvrdili moju stranu price?

Kako mi oni bez mog znanja mogu uzet pravo na prijevoz?

..molim da me premjestite na temu ako vec postoji
olembe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 15:04   #49
čuj, savjetujem ti da napišeš žalbu i objasniš upravo ovim riječima kako si i napisao...imala sam sličnu situaciju, nisam mogla naći kartu u torbi (zavukla se u pretinac) i zamolila konduktera da ne piše kaznu jer imam godišnju i neka provjeri...nope...
dala podatke i odmah žalba na postupanje....
i do danas-ništa...od toga ima 2 godine...

svakako navedi da nije postojala opcija da platiš kartu jer ti kondukter nije dao da to učiniš....ma mislim, ne daj se zajebavat i to je to!!
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 22:58   #50
HŽ me tuži zbog neplaćene kazne

Jučer mi je došla tužba od HŽ-a zbog neplaćene kazne od prije 2 i pol godine. Isti dan kako sam dobio kaznu slao sam HŽ-u prigovor jer sam tvrdio da sam s obziorm na okolnosti trebao moći kupiti kartu, a ne dobiti kaznu, to se malo razvlačilo, ta komunikacija, do 10. mjeseca i onda ništa do jučer. Tuže me, imam 15 dana pravo na odgovor, samo ja ne znam kako to točno napisati. Napisao sam nešto, izgleda kao žalba, znači dao sam pismeno svoj iskaz što se dogodilo, zašto smatram da nisam trebao dobiti kaznu i to je to. Jel to sadržajno u redu?
Osim toga, nemam pojma kak bi to trebalo izgledati što se tiče podataka, poziva na broj tužbe, potpisa i šta već taj odgovor treba sadržavati od ovih "formalnih" stvari.
žika_živac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 22:47   #51
Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje, pa sam mislila da bih možda ovdje mogla dobiti odgovor. Situacija je slijedeća.

U veljači ili ožujku (pamćenje me slabo služi) 2009. godine, dakle prije gotovo 4 godine, dobila sam kaznu od hž-a. Tada sam imala studentski pokaz koji je vrijedio do Podsuseda, ja sam izlazila dvije stanice dalje. Prije toga je praksa bila kupiti dodatnu kartu za relaciju koju pokaz ne obuhvaća kod konduktera, ali pošto se neko vrijeme nisam vozila vlakom, nisam znala da je ta praksa u međuvremenu ukinuta. Odbili su mi prodati priključnu kartu i zatražili su me osobnu. Pošto je do mene (ne znam je li imao veze s njima) sjedio policajac u uniformi, osobnu sam im propisno dala bez natezanja i pitanja, pa su me zapisali.

Oko mjesec dana kasnije na kućnu adresu mi je došla kazna, koju sam u međuvremenu zamentula, a možda i bacila. U to vrijeme nisam radila i bila sam poprilično knap s lovom, pa sam odlučila čekati opomenu i platiti na ljeto, pošto tada kao student radim. Opomena mi nije stigla nikad. Kao ni poziv na sud. Što se cijele priče iz moje perspektive tiče, cijela se stvar kao da se nikad nije dogodila. Sada, gotovo 4 godine nakon, stvarno me zanima što se s kaznom dogodilo, kome se mogu obratiti ako za tim ima potrebe, te što bi se eventualno moglo dogoditi ako mi tu kaznu izvuku iz naftalina.
Ima li itko ikakvu ideju?
 
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 12:18   #52
hž i kazna

molim pomoc,,ovak dobila sam preporuceno pismo opcnskog suda iz Nove Gradiške u kojem me HŽ tuži da sam 3.5.2011. zatecena bez pravovaljane putnicke karte.danas je 21.4.2013 ne kuzim kak su to poslali posle 2 god??jel to proslo u zastaru?? uglavnom kaj je najbitnije ja se uopce ne sjecam da je mene uhvatila kontrola i na spisu kaj sam dobila pise moja adresa ali bez broja osobne ili bilo kakve indentifikacije..to je mogo bilo tko dat moje podatke po tom i jos na drugom spisu pise da sam duzna platit kartu od 12,40 lp za relaciju Vrbovec - Križevci uvecanu za 300 kn,a na prvom spisu pise Duga Resa - Mavracici
jel to uopce pravovaljano il kaj??neznam dal da platim il kaj
maya_58 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 19:44   #53
Quote:
hejyude kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,

imam jedno pitanje vezano uz plaćanje kazne hž-u. Naime, odbila sam platiti kaznu, išli smo na sud, ja sam se žalila što mi je odbijeno i sad bih trebala platiti tu kaznu. Ok. Ali problem je što nigdje nije naveden ni točan iznos, ni način na koji bih ja to trebala platiti.
Otišla sam do suda, oni su nakon čuđenja, rekli da pošaljem mail hž-u i pitam ih. Poslala sam mail odvjetniku njihovom koji je bio uključen u postupak i čekala. Čekala sam neko vrijeme, ali odgovor nije došao pa sam odlučila zvati na telefon. Tako sam doznala da taj odvjetnik više ne radi za hž, ali i da žena koja se javila, zašto me to ne čudi, ne zna što bih ja trebala učiniti. Rečeno mi je da zovem idući dan kad bi trebala biti neka druga koja je valjda upućenija.
Zovem-još je nema, nek zovem drugi tjedan. Zovem drugi tjedan- ona zbunjena još zbunjenije odgovara da nek dam svoj broj da će oni mene zvati kad izračunaju kamate i kad dođe ova druga il šta već.
Sada se bojim da mi je to rekla samo da me se riješi, a strah me da mi ne dođu na ovrhu (doduše nemaju mi što uzeti jer sam nezaposlena i studentica, ali ipak bih htjela to platiti i riješiti se toga) jer je prošlo više od dva mjeseca.

što da radim?- pomagajte
imam pitanje po svemu napisanom zakljucujem da je sud s hz-om borba s vjetrenjacama al smtaram da se trebam zalit...pa me zanima ako sud odbaci moju zalbu kolko se jos placa za troskove
maya_58 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 21:05   #54
Oko 200 kn su sudski troškovi.
Quote:
hejyude kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje vezano uz plaćanje kazne hž-u. Naime, odbila sam platiti kaznu, išli smo na sud, ja sam se žalila što mi je odbijeno i sad bih trebala platiti tu kaznu.
Na onom prvom papiru od HŽ-a bi trebalo bit sve napisano vezano za kaznu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 22:41   #55
imam pitanje. danas sam trebo kupit mjesecnu kartu ali je bila prevelika guzva pa nisam uspio a vlak je vec dosao. pa sam usao u vlak. za zagreb me nije pitao za kartu, a za nazad sam pokazao mjesecnu (inace vrijedi do 5. mjesecna, danas 6.), kondukterki i rekla mi je da je to nevaljana karta, ja reko da je bila guzva da nisam mgao kupit ali nije popustala, pitala me dal zelim kupit kartu i ja reko ne i tada me zapisala (valjda?!) u svoju neku biljeznicu, nije mi rekla ni sta pise, niti me upozorila ako ne platim da cu dobit kaznu ili sta vec drugo niti nista. sta ce mi sada doci kazna? kolika ce biti cijena mozda jeli zna netko? jel imam pravo zalbe neke?
MjezZza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 23:39   #56
A što je zapisala u tu svoju bilježnicu? Jesi joj pokazao osobnu iskaznicu? Ili je zapisala samo podatke sa mjesečne karte?

Ako je ovo drugo, pošto je i sama utvrdila da je u pitanju nevaljana karta, možeš reći da ti uopće nisi bio tamo i da si izgubio kartu a da ju je netko drugi pokušao iskoristiti.
Ančica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 23:56   #57
I što onda kod eventualnog suočenja na sudu?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 09:17   #58
Baš ništa. Pravit se mutav i tvrditi svoje, tj. da nisi bio tamo i da si kartu izgubio, da nemaš pojma tko ju je našao i poslužio se njom. I da tu osobu (konduktera) vidiš prvi put u životu. Ako drugih svjedoka nema, a vjerovatnio ih nema, ne mogu te osuditi samo na osnovu njezine riječi.
Ančica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 10:35   #59
Trebaju, mogu i hoće.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 22:43   #60
HŽ - kazna

Poštovanje,
Unaprijed se ispričavam ako je tema već bila al' stvarno nisam mogao pronaći neke odgovore pa vas molim za pomoć

pa evo : učenik sam srednje škole i do mjesta škole redovno putujem vlakom, i eto jedan dan sam zaboravio novčanik i mjesečnu kartu u njemu i za vraga uhvati me kondutker bez karte i napiše kaznu.

Kad mi je napiso kaznu pita me zasto nemam kartu, ja reko imam mjesečnu al eto zaboravio sam na to on kaze: " a napisi zalbu onda i oprostit ce ti".

Proslo je 2 tjedna i dosla mi je doma sad kazna, u kojoj je opisan događaj da sam se vozio bez karte ovo ono i da im trebam platit 360kn u roku 15 dana il ce me slat na sud.

Sad bi ja molio za savjet, ako ja napisem zalbu, zamolbu il sta vec hoce mi oni to oprostit?
Imam mjesečnu kartu za taj mjesec doma. ja sam mislio ako to kopiram i posaljem im mozda ce mi oprostit to?
Kome bi ja tu zamolbu tocno trebao poslati? i kako se to pise?

Hvalaaaa
__________________
Nije važno ciljati u metu, važno je metati u cilj.
Kedžo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.