Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2013., 22:41   #41
dr.dmitrovic je izvrsna , pristupacna i iskrena,odmah ce ti reci koje su vam najbolje opcije.npr.ja sam isto bila ispitivala za inseminaciju,ali je rekla da to nije rjesenje za nasu dijagnozu. iskreno i direktno,a opet obzirno.i uvjerila sam se da je strucnjak,sve na sta je kod mene sumnjala se do sada potvrdilo.tako da od mene ima samo pohvale,sretno
Dunjocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 09:40   #42
potpisujem sve što su cure napisale.
Vrhunski je stručnjak - mislim da joj životopis govori sam za sebe. Simpa je i uvijek dostupna ako imaš bilo kakva pitanja.
Opet, ona je bila moj prvi izbor za nešto konkretno, tako da je i nemam sa kime usporediti, ali moji dojmovi su pozitivni.
lili-anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 12:19   #43
A gdje je ona radila prije beteplus?
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 12:21   #44
Jednom prilikom sam negdje pročitala da je bila u IVF Poliklinici, ne znam jel to točno

Tu nije baš navela gdje je točno radila http://www.betaplus.hr/djelatnici-i-...rovi-drsc.html
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 12:56   #45
točno je

i u petrovoj mislim.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 15:17   #46
Pozdrav svima!
Molim vas ako mi netko može objasniti koji je prvi korak. Vidim da svi hvalite dr. Domitrović pa bih rado otišla k njoj. Zanima me koliko se naplaćuje taj prvi posjet, nešto kao konzultacije.
Situacija je ovakva. Imam 39 godina, MM 40 godina. Imamo jedno dijete (5,5 god), ali bi željeli još jedno i već nešto više od godinu dana pokušavamo bez uspjeha.
Napravila sam papu i nalaz je uredan. Napravila sam vaginalne briseve i imala sam escherihiju, popila antibiotik.
MM je napravio spermiogram i nalaz je https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...0&postcount=68 (ne znam je li dobar ili loš).
Zanima me koji je slijedeći korak? Da li nazovem BetaPlus polikliniku i kažem da bi se naručila kod dr Domitrović? Za što se naručujem? Pregled, konzultacije, UZV,... ? I koliko ću platiti taj prvi dolazak?
Nakon toga može li mi netko reći što se dešava dalje? Ili ovo što dalje trebam postaviti pitanje na nekoj drugoj temi, nova sam na ovom podforumu, pa nisam još stigla sve teme proučiti.
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 19:44   #47
Mislim da sam ja platila 200 kn konzultacije i 150 kn ultrazvuk.

Nalaz spermiograma ti nije uredan, imate manje spermija i nešto su manje pokretni (ali ne tako loše kao što bi moglo biti), ali opet, i s takvima je bilo trudnoća.

Da, nazoveš u Betaplus i kažeš da bi se htjela naručiti na konzultacije, možeš reći da je vezano uz zatrudnjivanje i loš spermiogram. Ako sama ne kažeš kod kojeg dr hoćeš, pitat će te sestra. I napomena, nije dr. Domitrović, nego dr. Dmitrović (nema o )

Ovisno o tome što ti kaže tamo, možete dogovoriti daljnji plan, to ti sad nitko ne može reći. Vjerojatno još neke tvoje pretrage (hormoni...), i da ne bi bilo puno čekanja, s obzirom na vaše godine
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 20:32   #48
Bubicaa, hvala na odgovoru.
Zanima me još nešto. Je li netko išao kod dr. Bauera u Beta Plus na prvi pregled pa onda kasnije s postupkom nastavio kod njega na Svetom Duhu? Pitam zato što smo spermiogram radili na Svetom duhu i danas mi je moj ginekolog dao uputnicu za tamo se naručiti. Pa možda prvi pregled napraviti privatno zbog manje čekanja, a ipak ići u postupak privatno nije malo novaca i možda se može nastaviti besplatno?
Zato me zanima je li tko probao tako i je li to izvedivo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Trebam staviti neki potpis
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 21:04   #49
Nema garancije da ce ti dr. B voditi postupak u bolnici, makar se on i pisao kao tvoj doktor. Bas je neki dan napisan post na tu temu: u bilnici ti uzv/punkciju/transfer radi onaj koji je u smjeni, a ne doktor koji ti "vodi" postupak.
Takoder, u bolnicama postoji poduza lista cekanja za ljekove.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 21:08   #50
Hvala! Vidim da danas sva imena pišem krivo naravno mislila sam na dr baumana a ne bauera kako sam napisala


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Trebam staviti neki potpis
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 21:19   #51
Ja znam curu koja je prvo bila na dva postupka kod Baumana u Betaplusu. Onda je stavljena na listu za lijekove u SD. Sad počinje tamo s postupkom
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 21:35   #52
Ja sam neki dan pisala za dr. B i SD, on je moj dr., dao mi je lijekove, napisao protokol, meni se zakomplicirali brisevi, krenula s terapijom, on rekao da je 2 tj. na godišnjem al da se vrati do mojih FM, međutim, produžio je GO, tako da sam sve FM i punkciju bila kod dr. T. (ona je sasvim OK), a dr. B. je bio samo na transferu... Na dan moje punkcije imao je operaciju, tako da je i to bila dr. T. i prošlo super i brzbolno. Tako da ti garancije nema... I da, kao što rekoše cure, čeka se dugo, gotovo godinu dana, osim ako ideš u prirodni, to je puno puno brže...
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 22:40   #53
Na sto se ceka godinu dana? Lijekove? Pocetak postupka? Sorry na neznanju, ali totalno sam nova u ovome :nezna:


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Trebam staviti neki potpis
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 22:48   #54
10000 kuna mi se nekako čini puno. U kojem trenu se to plaća? Na početku ili nakon transfera? Što ako ne uspije? Svejedno se plaća? I svaki slijedeći put još po 10000 kuna? Jel se to plaća odjednom ili malo po malo kako što obaviš?
Mislim da bi svi mi dali i puno više kada bi znali da će na kraju biti uspješno jer se ta sreća ne može usporediti s novcima, ali ipak je danas teško skupiti toliko novaca odjednom


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Trebam staviti neki potpis
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 22:57   #55
Da, na lijekove, dobro, nešto manje od godinu dana, al možeš pokušat s prirodnim ciklusom. Kad imaš lijekove, postupak kreće odmah ako je ostalo ok (brisevi...)

Privatno se, naravno, ne čeka ništa. Osim dok se ne naprave nalazi.
9.000kn je cijena stimuliranog postupka bez lijekova (koliko je meni poznato), znači trebaš i lijekove platit. Plaća se unaprijed, bar mislim da tako piše na njihovoj stranici (ali može na rate Amex i sl.ako se ne varam), bez obzira uspjelo ne uspjelo, jer je postupak napravljen...
Neka me ispravi netko ako griješim s informacijama. Ja sam u prvom postupku, i to na SD pa nemam osobnog iskustvo s privatnim poliklinikama, al sam se raspitivala jer ako ne uspije namjeravam kombinirat BetaPlus i SD
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 09:19   #56
Oosobno nisam bila u Beta plus poliklinici, ali što se tiče cijena imaš MPO cjenik na njihovim stranicama, a i postupci su detaljno objašnjeni.

Dr. Dmitrović poznajem iz davnih dana prije puuuuno godina kada sam k njoj išla za obične ginekološke usluge i bila mi je krasna.

Trenutno sam u drugom ivf postupku kod dr. Lučingera
Htjela bih samo reći da ukupna cijena postupka jako ovisi o količini ampula (injekcija) koje moraš primiti za stumulaciju. Ja sam recimo u prvom postupku potrošila 32 ampule Gonala, a u drugom 27. Svaka ampula je po 199 kuna (i to samo u ljekarni Filipović u Zagorskoj za gotovinu, inače je skuplje).
Međutim, znam cura iz čekaonice koje su prošle samo s Klomifen tabletama koje su na recept ili tek s ponekom ampulom Gonala.

Osim toga, ako su ti jajovodi prohodni i spermiogram u nekim granicama (koje ja ne znam) možeš ići samo na inseminaciju što je puno manja cijena - oko 2.500 kn.
Btw, spermiogram treba ponoviti jer može varirati, a i ovisi o laboratoriju.

Polustimulirani postupak koji sam ja plaćala kod dr. L. je 6.250 kn (plus lijekovi)
Puna stimulacija je oko 9.200 kn.

Htjela bih ti skrenuti pažnju na to da je 39 godina u reproduktivnom životu žene jaaako puno. Zato kreni što prije jer su svake godine šanse dramatično manje.
Evo ja imam 41 i kusur i iako imam iznad prosječnu oplodnju jajnih stanica, vjerojatnost da su kromosomski ispravne je mizerna. Da imam barem godinu manje imala bih četverostruko veće šanse. Ovo je tako bez obzira govorimo li o prirodnoj ili MPO trudnoći.
Kao i ti, i ja imam dijete iz prve prirodne trudnoće koja se dogodila istog mjeseca kada smo krenuli. No, sekundarna neplodnost u 38+ godinama je realnost za koju obično ne znamo dok nam se ne dogodi.

Ono što želim reći je da ne gubiš vrijeme na premišljanje. Obavi konzultacije gdje god odlučiš (ja bih uvijek išla privatno jer posvete vremena koliko treba) i onda kad dobiješ konkretne info, mozgaj dalje.

Na forumu možeš dobiti puno korisnih savjeta, ali dok nemaš dijagnozu, ne znaš ništa.

Go for it
suncandan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 10:20   #57
E da, samo da nadodam u nekim drugim bolnicama mislim da se ne ceka tako dugo na lijekove kao na SD
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 11:33   #58
Hvala svima! Danas zovem da se naručin na SD, pa ako me ne naruče brzo onda ću definitivno na prvi pregled ići u Beta+ Javim popodne.

Možete li mi još reći kada kažete da se čeka na lijekove, na koje lijekove mislite? Čeka li se baš na sve ili samo neki određeni?
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 12:07   #59
Na lijekove za stimulirani IVF, tipa Decapeptyli, Menopuri, Gonali...
__________________
Velika misica ; Mala misica
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 12:48   #60
Sandra idi radije u neki bolnicki centar gdje se krace ceka. Na sv.duhu je zbilja to duzi vremenski period a samo da kazem da po zakonu imas pravo do 42 - godine na postupke preko hzzoa.
Ima nekih caka oko toga ali koliko vidim svi bolnicki mpo centri odbijaju zene iznad 42 po difoltu.

Ako godisnje jedva jedan postupak uspijes odraditi ... Nije bas neke fora

Kod Baumana uvijek mozes privat a pitanje je da li ce te i koliko progurat na postupak u bolnicu - ne postoje te liste cekanja bezveze bas iako svasta je danas ocito moguce.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.