Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2013., 14:30   #1
Dionice u istočnoj Europi

Zanima me ima li netko iskustvo sa dionicama u zemljama kao što je Poljska, Češka i sl.? Poljska recimo ima jednu od najrobusnijih ekonomija u EU i sigurno ima tamo kompanija koje se razvijaju i imaju potencijal za rast, a koliko vidim mi se tu vrtimo uglavnom na jadnoj hrvatskoj ili stagnantnim zapadnoeuropskim ekonomijama.

Znači pitanje: postoji li mogućnost trgovanja dionicama poljskih, čeških i baltičkih firmi preko naših brokera, te ima li netko kakvu preporuku u što se isplati ući?
stil21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 15:14   #2
Najjednostavnije moguće:kupi ETF,npr za poljsku EPOL koji prati kretanje blue chipova na varšavskoj burzi.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 19:49   #3
A na koji način, tj. preko koga, ima li koji broker u Hrvatskoj koji prima naloge za to? Ili je bolje ići direktno sa nekim poljskim brokerom?
stil21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 10:07   #4
ETF možeš kupiti kod svakog brokera koji podržava trgovanje u USA,npr. Momentum brokeri,nalog se može zadati i preko platforme za trgovanje.
Direktno kupovanje preko Varšavske burze je sigurno puno kompliciranije jer moraš poznavati dionice koje kupuješ,tu je i problem jezika,a koliko mi je poznato nijedan domaći broker to nema u ponudi.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.