Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2013., 13:57   #1
Thumbs down Dionice malih banaka

Dionice malih banka kao što su Slatinska banka, Centar banka ili Brodsko Posavska banka (VABA, Varaždin) skoro da niti nema bida ( kupnje ) na ovim dionicama a postojeća kupnja je na 5 kuna. Sad je pitanje da neko želi izaći iz navedenih dionica i npr. ima paket od 10.000 dionica kome da ih proda?
analiticarkucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 15:10   #2
Baš kao što sam prije najavio danas Centar banka krenula u stečaj, svi koji imaju dionice u njihovoj brokerskoj kući ne mogu sa njima raspolagati baš kao niti sa svojm novcem kojeg su imali kod njih na računu za kupnju dionica. Pa sad vi kupujte male bančice i predstečajuše Ingru, IGH, Dalekovod, Dioki, Hidroelektru, Belje, Industrogradnju itd.
analiticarkucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 18:39   #3
to si ti kupio?
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 21:55   #4
Quote:
analiticarkucko kaže: Pogledaj post
Baš kao što sam prije najavio danas Centar banka krenula u stečaj, svi koji imaju dionice u njihovoj brokerskoj kući ne mogu sa njima raspolagati baš kao niti sa svojm novcem kojeg su imali kod njih na računu za kupnju dionica.
Dionice će biti prebačene na slobodnu poziciju u SKDD.

btw.
kakve veze imaju Centar banka, Hidroelektra i Belje ? WTF?
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 01:32   #5
Quote:
analiticarkucko kaže: Pogledaj post
Baš kao što sam prije najavio danas Centar banka krenula u stečaj, svi koji imaju dionice u njihovoj brokerskoj kući ne mogu sa njima raspolagati baš kao niti sa svojm novcem kojeg su imali kod njih na računu za kupnju dionica. Pa sad vi kupujte male bančice i predstečajuše Ingru, IGH, Dalekovod, Dioki, Hidroelektru, Belje, Industrogradnju itd.
INGR i HDEL su mi financirale ljetovanja, provode i malo konkretnije stvari za koje bih morao raditi pola radnog vijeka Ali to su bila neka druga vremena

Nema danas smisla ništa kupovati na ZSE osim ako ne misliš duuuuugggoooooooooooo čučati u tim dionicama i ako kupiš potentnu firmu. Uz ovako sramotno niske promete sve može poremetiti student ekonomije, inače sin Joze, lokalnog vlasnika resotorana u nekom zaseoku, koji eto želi malo trgovati čačinim novcem.

Više uopće redovno ne pratim ZSE, ali znam da se danas na njoj može napraviti totalni dar mar sa sićom.

Ako se vratim na ZSE dok je ovakvo stanje, vratit ću se samo da uzmem wanna be traderima novce
Bizdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:11   #6
Quote:
Bizdo kaže: Pogledaj post
INGR i HDEL su mi financirale ljetovanja, provode i malo konkretnije stvari za koje bih morao raditi pola radnog vijeka Ali to su bila neka druga vremena

Nema danas smisla ništa kupovati na ZSE osim ako ne misliš duuuuugggoooooooooooo čučati u tim dionicama i ako kupiš potentnu firmu. Uz ovako sramotno niske promete sve može poremetiti student ekonomije, inače sin Joze, lokalnog vlasnika resotorana u nekom zaseoku, koji eto želi malo trgovati čačinim novcem.

Više uopće redovno ne pratim ZSE, ali znam da se danas na njoj može napraviti totalni dar mar sa sićom.

Ako se vratim na ZSE dok je ovakvo stanje, vratit ću se samo da uzmem wanna be traderima novce
U potpunosti ste u pravu kolega, lopovi u vrhu vlasti ne mogu se dogovoriti koliko opljačkati vlastite građane, ti drumski razbojnici razmišljaju da građanima ne vrate sav novac koji su građani položili u brokeraj Centar banke. No za utjehu nije to prva pljačka našeg naroda o ne bio je to Kamensko gdje je vlada dopustila pljačku, a poslije mirno proglasila stečaj. Kamensko to jest njegove radnice tvrde da su šivale odijela za našu vladu koja ih nikada nije plaćala. Dozvolili su mirno uništavanje firme i pljačku dioničara. I sada štite pljačkaše a ne radnice i male dioničare. Sad to isto pokušavaju sprovesti preko Centar banke opljačkati novac investitora? Ovim se pozivaju svi dioničari koji bi ulagali u hrvatsko tržište , ne niti u ludilu nemojte, bit ćete opljačkani i to još sve po zakonu.Prvi puta u nas da su investitori pokradeni i to preko Centar banke, ne mogu do SVOG novca koji su položili za kupovinu dionica. S kojim pravom je bilo tko prisvojio tuđu privatnu imovinu. Bit će zanimljivo vidjeti što će na to reći svijetske tiskovine i ulagači. Mislim da će ubuduće naše tržište zaobilaziti kilometrima daleko. Tko će investitorima nadoknaditi štetu za svaki dan bez novca i gubitak koji je nastao jer ne možemo trgovati dionicama. Misli li iko u ovoj državi koje su konsekvence svega. Na burzu se već odrazilo dionice padaju a to je samo početak većeg pada. I sad dobro razmislite i bježite iz stečajuša da vam se nebi ponovio Kamensko i Centar banka. A stečajuše predvode građevinari: IGH, Dalekovod,Ingra, Industrogradnja, Hidroelektra, Dioki , Belje, male bančice itd. Novac u jastuk i što dalje od burze i prevaranata. Danas sljedi rasprodaja Dalekovoda koji putuje u stečaj. No najviše me brinu budale na kupnji BPBA, VABE koja će putem Centar banke čime misle ti naivci koji kupuju te dionice?
analiticarkucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 14:54   #7
Danas pukla i posljednja obrana na dionicama Slatinske banke, sad samo možemo očekivati da krene putem VABE dionice po 5 kuna.
analiticarkucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 15:46   #8
Vec sam te jednom zamolio da prestanes trolati, te pisati bold slovima. Jedno vrijeme bio si poslusan, a sad opet radis po starom. Od sada ces za svaki slican upis dobiti karton.
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 11:27   #9
Quote:
zabotinski kaže: Pogledaj post
Vec sam te jednom zamolio da prestanes trolati, te pisati bold slovima. Jedno vrijeme bio si poslusan, a sad opet radis po starom. Od sada ces za svaki slican upis dobiti karton.
Istina boli i istinu treba sakriti od širokih ljudskih masa da i dalje žive u zabludi. Već duže vrijeme a što se kod nas taji u europskim bankama ljudi podižu svoje štedne uloge do zadnjeg novčića potaknuti nesigurnošću banaka. Isto tako već duže vrijeme na svijetskim burzama ide se sa totalnom rasprodajiom bezvrijednih papira zvanih dionice. Sve je manje naivaca koji kupuju tu i tamo još netko pogriješi u neznaju te se stavi na bid svi ostali su na asku ( prodaji ) i gledaju se izvući iz dionica makar i po mizernim cijenama. Kod nas je sve naopako pa tako i to, kupuju se stečajuše kao Centar i BPBA, VABA banke, IGH, Dalekovod, Ingra, Belje, Dioki, Hidroelektra, Kaštelanski staklenici, Industrogradnja itd. Dionica koje će uskoro postati samo bezvrijedni papir. Ali svaki ulagač raspolaže slobodnom voljom što kupiti a što ne i dali uopće išta kupiti na burzi, no čudni su putevi Gospodnji neki moraju ostati bez svega da se prizovu pameti.
analiticarkucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 11:29   #10
Bijeg iz banaka i dionica : http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/...-scenarij.html
analiticarkucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 11:37   #11
analitičaru ko i obično kasniš, to ti je članak iz 3 mjeseca 2013
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 11:50   #12
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
analitičaru ko i obično kasniš, to ti je članak iz 3 mjeseca 2013
Slažem se ako sad malo pogledate stanje po svijetu stvari su uznapredovale, znači nema više povjerenja u banke niti povjerenja u burze u bilo koje bezvrijedne papire.
analiticarkucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 15:58   #13
Quote:
analiticarkucko kaže: Pogledaj post
Istina boli i istinu treba sakriti od širokih ljudskih masa da i dalje žive u zabludi. Već duže vrijeme a što se kod nas taji u europskim bankama ljudi podižu svoje štedne uloge do zadnjeg novčića potaknuti nesigurnošću banaka. Isto tako već duže vrijeme na svijetskim burzama ide se sa totalnom rasprodajiom bezvrijednih papira zvanih dionice. Sve je manje naivaca koji kupuju tu i tamo još netko pogriješi u neznaju te se stavi na bid svi ostali su na asku ( prodaji ) i gledaju se izvući iz dionica makar i po mizernim cijenama. Kod nas je sve naopako pa tako i to, kupuju se stečajuše kao Centar i BPBA, VABA banke, IGH, Dalekovod, Ingra, Belje, Dioki, Hidroelektra, Kaštelanski staklenici, Industrogradnja itd. Dionica koje će uskoro postati samo bezvrijedni papir. Ali svaki ulagač raspolaže slobodnom voljom što kupiti a što ne i dali uopće išta kupiti na burzi, no čudni su putevi Gospodnji neki moraju ostati bez svega da se prizovu pameti.
Smijes pisati o bilo cemu. ali pisi argumentirano i manje histericno.
Kako to mislis da ljudi povlace stednju iz banaka, a istovremeno i dionice rasprodaju? Gdje onda drze novce i u sto ulazu?
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 03:19   #14
Quote:
zabotinski kaže: Pogledaj post
Smijes pisati o bilo cemu. ali pisi argumentirano i manje histericno.
Kako to mislis da ljudi povlace stednju iz banaka, a istovremeno i dionice rasprodaju? Gdje onda drze novce i u sto ulazu?
Štednja i dionice nisu jedine mogućnosti kamo uputiti novac

Naša burza je stvarno smijurija. Jedno vrijeme sam bio vrlo aktivan na burzi, ali tada je to i sličilo na nešto. Ovo danas je smiješno. Ja sam npr Ingru kupovao od 11000kn, kada je bila na 37000kn sam dokupio više komada, i onda sam sve rasprodao na nekih 54000kn ako se dobro sjećam. Neću reći koliko komada sam imao, ali mogu reći da sam vrhunski zaradio. To sve je bilo u periodu od cca godinu dana. Ja sam prodao dok je bila jako visoko, ali njen maksimum je bio negdje preko 60000kn. U međuvremenu je bio stock split 1:150, dakle moja prodaja bi bila kao po današnjoj cijeni 360 kn. Ingra danas vrijedi oko 3 kune!!!!!!!! Npr ako je netko imao tada 1000000 u Ingri i držao do sada onda mu danas dionice vrijede 8333 kn. Nemam komentara.

Danas je gotovo nemoguće na ZSE u godinu dana zaraditi ozbiljan novac, bez obzira s koliko uđete (klasičnim ulaganjem bez igrica). Nema više ludila koje je bilo prisutno ranijih godina, nema redovnih pozitivnih blokada uz velike promete.....

Danas može netko tko radi za minimalac podići plaću i za cijeli taj mizerni minimalac kupiti dionice poznate firme. Sutra te iste dionice prodati po bidu i prouzročiti negativnu blokadu bez da je prodao 50% dionica koje je jučer kupio. Pa to je smiješno!

Ne pratim više ZSE pa ne znam da li se netko igra tamo, ali trenutno je savršena situacija za igrice.

Da sam fond manager sa svim ovlaštenjima, hebo me pas ako ne bih svom fondu u godinu dana osigurao rekordan prinos.

Ne, moja izjava sa početka posta i sa kraja nije kontradiktorna jer sam gore napisao da se bez igrica ne može zaraditi, a ovo što bih ja radio su igrice koje razumiju jedino ozbiljni igrači.
Bizdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 12:22   #15
Vidim spominjete VABA i njihovu BPBA dionicu koja je sad mizernih 5 kuna i nesto sitno.

Sto je po Vasem cinit s takvim dionicama,prije nego i tak banka zavrsi u stecaju.

Vidim da se ne kupuju, a imam neku nasljeđenu količinu s kojom neznam kaj radit.

Any advice is welcome, nit se bavim s time niti namjeravam pa nije lose pitat strucnije ljude.
b00m is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 15:15   #16
Quote:
b00m kaže: Pogledaj post
Vidim spominjete VABA i njihovu BPBA dionicu koja je sad mizernih 5 kuna i nesto sitno.

Sto je po Vasem cinit s takvim dionicama,prije nego i tak banka zavrsi u stecaju.

Vidim da se ne kupuju, a imam neku nasljeđenu količinu s kojom neznam kaj radit.

Any advice is welcome, nit se bavim s time niti namjeravam pa nije lose pitat strucnije ljude.
Ako je vlasnik Centar banke i VABE , BPBA, isti a je onda poslije današnjeg minusa na dionicama od Centar bake koji je - 66,42 % i nije konačan i sami znate što s dionicama malih i nestabilnih bančica.
analiticarkucko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.