Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2008., 21:44   #61
evo na ovo sam mislila,zakon je http://www2.lek.si/gui/f-default.htm...-mentoklar.htm
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 21:47   #62
mandy, ja stavim altaleks kapi-kap do dvije.po preporuci pedice.
topla inhalacija nije dobra za upale....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 22:13   #63
i ja sam to mislila....al svugdje piše da za upalu sinusa treba toplo inhalurat....i sestrična koja godišnej ima 3-4 teške upale išla kod doktorice na neke inhalacije i ona joj preporučila saunu (a sestrična je ima doma)..i čim osjeti da kreće odma u saunu i sad većinom spriječi tako teške upale..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 09:43   #64
znam i ja to za saunu i znam ljude koji to tako riješe... ne sjećam se dobro što sam sve pročitala, ali očito za neke upale nije dobro....
i da krivo sam ti napisala, nema više altalex kapi,pa sam kupila carmol ( biljne)
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 10:52   #65
sinusi se lijece i inhaloraju upravo toplim inhalacijama.......ovo znam pouzdano jer sam jedna od onih kojima sinusi zadaju gadne probleme i svaku zimu se moram inhalirat a saune su pravi lijek za sinuse.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice

Zadnje uređivanje Wedding : 01.12.2008. at 11:06.
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 11:04   #66
da,za sinuse je topla inhalacija,kad sam imala problema sa sinusima,zimi bi me svaka bura ubila,onda bi me samo ihalacija spasila. Cvijetić,čudno mi je malo to,kad mi je mali imao napadaje laringitisa u bolnici su ga inhalirali na inhalator sa vrućom parom i nemaju nego takav,na hladnu paru nemaju
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 16:21   #67
a ja još kod nijednog pedijatra nisam vidjela inhalator s toplom inhalacijom.
topla se ne preporuča u slučaju upale jer još više pogoduje oticanju sluznice koja je u upali itekako otekla.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 09:28   #68
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
a ja još kod nijednog pedijatra nisam vidjela inhalator s toplom inhalacijom.
topla se ne preporuča u slučaju upale jer još više pogoduje oticanju sluznice koja je u upali itekako otekla.
da, ali to ne vrijedi za sinuse
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 15:41   #69
Question

Pozdrav svima, imam jedno pitanje kupila sam danas inhalator Medikoel 110 sve sam uredno spojila sve ok ne bući previše ali nigdje ne piše koliko količinski trebam staviti fiziološke otopine u njega jeli mi tko zna odgovoriti, zahvaljujem
p.s. beba ima skoro 4 mjeseca
Mare St is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 22:45   #70
mi imamo isti...

na bočici u koju ide otopina imaš crticu do koje napuniš fiziološkom...negdje 3-4 mm od dna..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 21:45   #71
Hvala Mandy, pretpostavljala sam ali nisam bila sigurna, jer nikad dosad nisam koristila inhalator ni u pedijatrice ni kuci. Jeste li vi zadovoljni ja sam uspila danas prvi put 5 min da mu drzim maskicu. Bio je bolji nego sam se nadala. Thanks jos jednom
Mare St is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 22:55   #72
mi smo zadovoljni (kupljen je jer je bilo hitno, petak navečer, on pun šlajma, il bolnica na inhalacije il inhalator, pa se odlučili kupit)....svi se inhaliroamo...ja ga držim na prozoru pa malac sam dođe i hoće se inhalirat (i kad nije bolestan)...
kad je na prozoru il mu upalim crtić ili bager na youtubu da se i po 20 min inhalirat...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 23:45   #73
Talking

Znači super zadovoljni, i mi nismo imali izbora, mm naručio u apoteci kraj naše zgrade i žena naručila ovaj, i šta sad da filozofiramo kupili taj i mislim da je ok, i nije preskup kao što sam čula cijene čak do 1100 kn mislim da je to stvarno too much mi smo naš platili 380 kn, htjela sam te pitati jeli stavljaš bebaču nešto extra u fiziološku otopinu ili samo to?
Kiss from Mare & Antonio
__________________
Just be yourself
Mare St is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 08:20   #74
ako je baš prehlađen stavim par kapi Efedrina 0,25% ili Bisolexa (da razbiju sluz)...ako nije bolestan onda samo fiziološka...možeš stavit bilo koje kapi koje dijete koristi za kapanje nosa...

MM i ja se inhalirali sa fiziološkom /stavim u čašu 1 dcl) + 1 kap Sinusana (mješavina eteričnih ulja) ili 1 kap eukaliptusa, pa to onda natočim u posudicu inhalatora...očisti sve puteve samo tako
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 11:40   #75
mi naručili respiru (ultrazvučni bez baterije) u tehnomaxa 499 kn
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 12:33   #76
Kod Respire je jedan dosta velik nedostatak (za mene I moje dijete), a to je da je cijev od inhalatora do maske prekratka.

Ja cu dodati jos 50kn gore (za gotovinu ni tolko) I kupiti Omronov za koji mislim da je jedan od boljih kucnih inhalatora na trzistu, k tome jos je I dobro poznata I cijenjena marka medicinske opreme koja ima naravski I servis

btw, rapitah se I "profesionalni inhalator" znaci inhalator u bolnicama koji moze raditi cijeli dan I prodaju se ugl na veliko, svi ostali pa tako I festtin, koji preporucuje pedijatrica Regan s Knezije, je za kucnu uporabu. I mislim da je I Fesstin sjajan (probala ga, frendica ga ima), ali Omron je ipak jeftiniji I nekako poznatiji
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 13:39   #77
Ja imam Omronov i baš mi je miškica prehlađena i koristim ga ali mala neće još staviti maskicu pa ju drzim blizu usta i za sad je ok!
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 15:11   #78
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
btw, rapitah se I "profesionalni inhalator" znaci inhalator u bolnicama koji moze raditi cijeli dan I prodaju se ugl na veliko, svi ostali pa tako I festtin, koji preporucuje pedijatrica Regan s Knezije, je za kucnu uporabu. I mislim da je I Fesstin sjajan (probala ga, frendica ga ima), ali Omron je ipak jeftiniji I nekako poznatiji
čuj za 100 kn razlike Fesstin je puno jači....
i ja sam prvo planirala Omron,ali mi je drago a sam donjela odluku u korist Fesste...iako ne mislim da bi pogriješila s Omronom.
Omron ti je poznatiji jer ga se nalazi u maloprodaji...samo zato.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 16:03   #79
kako znas da je jaci?
znam koliko bara ima Festtin, a koliko ima Omronov? ako si naisla na tu informaciju negdje, pls link .. jer ja nisam

Festtin se kupuje samo na Kneziji u njihovom ducanu, znam. I uglavnom su ga kupili pacjenti dr.Regan jer ga ona ima u ordinaciji (bice uzima proviziju ).
Ma gle, ne mislim ni ja da si ti uzela los, dapace.. No, misljenja sam da je Omronov isti kao i Festta samo jos jeftiniji, a jos mu ide u prilog i to da je Omron poznata i cjenjena marka medicinske opreme, pa se odlucih za njega.
Kaze mi frendica koja je kupila Festtin da ga je kupila prilicno stihijski i da bi najvjerojatnije sada kupila Omronov, i to samo radi cijene.. ona je tada Festtin platila 700kn.
__________________
U izradi

Zadnje uređivanje Leonee : 08.12.2008. at 16:25.
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 18:01   #80
ne znam,zaboravila sam. pitaj u ljekarni pa usporedi
ja Festin platila 630. i nije nam ga preporučila dr Regan. i dr.Puževski ga ima u ordinaciji iako je ona nama rekla da nam je dovoljan Omronov.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.