Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2017., 16:38   #21
Onda je to dobra stvar ako ne piše, pa se možeš pozvati na to ako budu radili probleme, mada treba vidjeti i što piše u općim uvjetima u kreditnom poslovanju s građanima rba banke.

Ako ni tamo nema ništa onda mirno možeš prebaciti primanja u otp I nastaviti plaćati kredit u Rba. Jedino ako ti kredit ide izravnim terećenjem računa morat ćeš ostaviti taj tekući otvoren I plaćati naknadu za vođenje.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 20:54   #22
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Onda je to dobra stvar ako ne piše, pa se možeš pozvati na to ako budu radili probleme, mada treba vidjeti i što piše u općim uvjetima u kreditnom poslovanju s građanima rba banke.

Ako ni tamo nema ništa onda mirno možeš prebaciti primanja u otp I nastaviti plaćati kredit u Rba. Jedino ako ti kredit ide izravnim terećenjem računa morat ćeš ostaviti taj tekući otvoren I plaćati naknadu za vođenje.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Jasno mi je.Hvala.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 21:11   #23
Np 😊

Na primjer ja sam jednom imala kredit u Erste i po izostanku priljeva na tekući račun u njihovoj banci digli su mi kamatu na kredit pa, su mi se povećale rate kredita.
Potom sam ga zatvorila kreditom druge banke i mir

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 17:54   #24
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Np 😊

Na primjer ja sam jednom imala kredit u Erste i po izostanku priljeva na tekući račun u njihovoj banci digli su mi kamatu na kredit pa, su mi se povećale rate kredita.
Potom sam ga zatvorila kreditom druge banke i mir

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Jel druga banka dala kredit po istim uvjetima kao Erste ili se uvjeti mogu mijenjati (npr.kamatna stopa ili rok otplate) ?
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 18:00   #25
Naravno da se mogu mijenjati, u skladu s trenutnom ponudom nove banke.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 14:16   #26
obično postoje dvije kamatne stope po kreditima. jedna za klijente banke, a druga za neklijente. samim time što prestaješ biti klijent, može ti se promijeniti kamatna stopa. ne treba to ni pisati u ugovoru. može u općim uvjetima.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 23:32   #27
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
obično postoje dvije kamatne stope po kreditima. jedna za klijente banke, a druga za neklijente. samim time što prestaješ biti klijent, može ti se promijeniti kamatna stopa. ne treba to ni pisati u ugovoru. može u općim uvjetima.
Da to znam da postoje,samo nisam znao dali se to može mijenjati nakon što su mi već isplatili kredit ili nastavlja vrijediti kamatna stopa koja je ugovorena kad sam potpisivao ugovor za kredit.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 06:48   #28
Sve oni mogu. Naravno obično to negdje i piše. 😊

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 14:17   #29
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Da to znam da postoje,samo nisam znao dali se to može mijenjati nakon što su mi već isplatili kredit ili nastavlja vrijediti kamatna stopa koja je ugovorena kad sam potpisivao ugovor za kredit.
čak i da imaš ugovorenu fixnu kamatnu stopu do kraja razdoblja, to ne mora vrijediti ako se promijene uvjeti (čitaj prestao si biti klijent banke).
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:53.