Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2008., 00:08   #1
CT glave i ciste

Ovak, imala sam neprestane glavobolje neka 2 i pol mjeseca (možda je svega bilo 5 dana da me nije boljela glava) koje nisu prestajale od tableta (Lekadol, Neofen, Voltaren i sl.). Išla sam na CT glave i piše da imam: cista glandule pinealis promjera 1cm i moguće još njih negdje (zaboravila sam di, a nije mi nalaz tu ). Sad me zanima jel tko zna nešto o tome? Kak se to liječi? Jel se pije nešto ili se operira? Jel može bit opasno? Sve mi recite. Idem kod neurokirurga tek za tjedan dana pa želim otprilike znati o čemu je tu riječ. Ako netko ima iskustva..
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 11:03   #2
Hm, hm, ne znam gdje ti je ta cista točno, ali mamina prijateljica ima cistu na sinusima i morat će je operirati....Ne znam kaj će tebi reći pošto je to sve individualno od slučaja do slučaja,ali pretpostavljam da se ciste koje su na takvom "osjetljivom" mjestu kao što je glava moraju vaditi...Pitaj sve kirurga kad ćeš ići, on će najbolje znati kako dalje, možda je i neće dirati pošto je još malenih dimenzija.
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:17   #3
I ja sam čula od par ljudi da su operirali sa sinusa.. A niš, vidjet ću kaj će mi reći. Jel znaš možda koliko traje oporavak? Jel se mora bit duže u bolnici ili se to riješi i ide doma? Ako znaš?
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 21:02   #4
Ona će sad pod nož u četvrtak pa ću znati iz prve ruke, javim ti...
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 20:36   #5
I moja mama treba ovih dana na operaciju ne bi li joj otklonikli cistu sa desnog sinusa. Mene zanima kakva je ta operacija, kako tece, koliko je opasna, koliko dugo se ostaje u bolnici i sl.
Mamini najveci problem (pored povremenih glavobalja) jeste neprestano izbacivanje sljama i to samo na usta!! Zato me i zanima hoce li se nakon te operacije taj problem rijesiti?
Malinnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 00:31   #6
Molila bih ako ima neko da mi pojasni nalaz ct-a...
Uputna dg.SYNDROMA VERTIGINOSUM
CT MOZGA:
Radjen je CT mozga transverzalnim presjecimau slojevima od po 8 mm nativno.Na dobivenim CT skenovima infratentorijalno ne vide se aree izmjenjenog denziteta mozdanog parenhima.
III komora,IV i bocne komore su uredne forme i sirine.
Sukusi na konveksitetu mozga primjereno duboki.
Zakljucak:CT nalaz mozga bez bitnijih patomorfoloskih promjena u mozdanom parenhimu.Preporucuje se uraditi MRI mozga.

Iako laicki,pretpostavljam da nije nista zabrinjavajuce???Ali ipak me malo brine zasto mi preporucuju MRI mozga...da li postoji sumnja na nesto ili???Jos da napomenem da unazad 3 mjeseca imam strasne vrtoglavice...neki cudan osjecaj u glavi...kao da nije moja...jednim dijelom...ne znam kako da opisem...cesto imam osjecaj da cu da padnem u nesvijest...stalno mi se spava...
Hvala...
azamaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 02:07   #7
Quote:
azamaz kaže: Pogledaj post
Molila bih ako ima neko da mi pojasni nalaz ct-a...
Uputna dg.SYNDROMA VERTIGINOSUM
CT MOZGA:
Radjen je CT mozga transverzalnim presjecimau slojevima od po 8 mm nativno.Na dobivenim CT skenovima infratentorijalno ne vide se aree izmjenjenog denziteta mozdanog parenhima.
III komora,IV i bocne komore su uredne forme i sirine.
Sukusi na konveksitetu mozga primjereno duboki.
Zakljucak:CT nalaz mozga bez bitnijih patomorfoloskih promjena u mozdanom parenhimu.Preporucuje se uraditi MRI mozga.

Iako laicki,pretpostavljam da nije nista zabrinjavajuce???Ali ipak me malo brine zasto mi preporucuju MRI mozga...da li postoji sumnja na nesto ili???Jos da napomenem da unazad 3 mjeseca imam strasne vrtoglavice...neki cudan osjecaj u glavi...kao da nije moja...jednim dijelom...ne znam kako da opisem...cesto imam osjecaj da cu da padnem u nesvijest...stalno mi se spava...
Hvala...
dakle zbog vrtoglavica si upućena na CT. nalaz je uredan. vjerovatno te šalju na MRI zato što on ipak daje potpuniju i točniju sliku.
a sad da se malo osvrnem na tvoje vrtoglavice. imam povremeno gotovo identičnu situaciju. samo kod mene to traje godinu dana skoro. traju još uvijek s vremena na vrijeme. prošla sam MRI, sve okej. kod mene je stvar u uhu. ja ne mogu van iz kreveta kad me uhvati.
da li ti je prije vrtoglavice prethodila kakva upala uha? da li su vrtoglavice počele naglo? prati li ih mučnina? imaš li problema sa vratnom kralježnicom? koje su sve pretrage obavljene što se tiče vrtoglavica? uzroci vrtoglavice mogu biti različiti, od problema sa centrom za ravnotežu, neuroloških problema, problema sa vratnom kralježnicom, psiha....
milka_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 13:53   #8
Quote:
milka_18 kaže: Pogledaj post
dakle zbog vrtoglavica si upućena na CT. nalaz je uredan. vjerovatno te šalju na MRI zato što on ipak daje potpuniju i točniju sliku.
a sad da se malo osvrnem na tvoje vrtoglavice. imam povremeno gotovo identičnu situaciju. samo kod mene to traje godinu dana skoro. traju još uvijek s vremena na vrijeme. prošla sam MRI, sve okej. kod mene je stvar u uhu. ja ne mogu van iz kreveta kad me uhvati.
da li ti je prije vrtoglavice prethodila kakva upala uha? da li su vrtoglavice počele naglo? prati li ih mučnina? imaš li problema sa vratnom kralježnicom? koje su sve pretrage obavljene što se tiče vrtoglavica? uzroci vrtoglavice mogu biti različiti, od problema sa centrom za ravnotežu, neuroloških problema, problema sa vratnom kralježnicom, psiha....
Meni su vrtoglavice pocele nakon operacije zuci...a upale uha sam cesto imala...pocele su postepeno...da bi se na kraju pretvorile u pravu "moru"...radila sam i AV ...dg je bila spontani nistaqgmus II stupnja???...pila sam urutal...bilobil forte i vitamin E...vrtoglavice su se smanjile...ali ja i dalje imam neki cudan osjecaj u glavi...imam osjecaj kao da jednim dijelom stalno spavam...stalno sam umorna...i imam osjecaj da cu pasti u nesvijest...ma ja imam gastro problema takodje...a i psiha mi se "nakacila" na sve to...mucnine imam svaki dan...ali one su od bilijarnog refluxa...a i ja sam gotovo stalno u krevetu...skroz lose se osjecam poslije te operacije...gusenje...mucnina,,,vrtoglavice...uzas ....radila sam mnostvo pretraga...i nikako dr da skontaju pravi uzrok mojih problema....
azamaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 19:04   #9
Wink

Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Ovak, imala sam neprestane glavobolje neka 2 i pol mjeseca (možda je svega bilo 5 dana da me nije boljela glava) koje nisu prestajale od tableta (Lekadol, Neofen, Voltaren i sl.). Išla sam na CT glave i piše da imam: cista glandule pinealis promjera 1cm i moguće još njih negdje (zaboravila sam di, a nije mi nalaz tu ). Sad me zanima jel tko zna nešto o tome? Kak se to liječi? Jel se pije nešto ili se operira? Jel može bit opasno? Sve mi recite. Idem kod neurokirurga tek za tjedan dana pa želim otprilike znati o čemu je tu riječ. Ako netko ima iskustva..
ja isto moram da idem snimanje ct glave zbog sinusa i ciste pa dugo niz godina patim sa ovim a nekima operiraju nekima ne,sve zavisi od slucaja kod mene se nalazi cista iznad ociju lijeva strana malo vise ito se moze vidit kao nateklo e psole sta ce bit nadam se operirat jer to je jedino rjesenje nekome ne pomaze povrati se nakon godina al bolje operirat nego lijecit jer tesko se lijeci cista sa lijekovima a mozete pogledat na tube http://www.youtube.com/watch?v=dDilFvAgdco imate jos klipova slicno ovako se radi sad zavisi kako gdje al nije opasno toliko posle operacije dobijete lijekove i sve ce biti uredu

Zadnje uređivanje Amci : 08.09.2013. at 19:10.
Amci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:07.