Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2006., 01:53   #1
Povisena masnoca u krvi

genetski povisena masnoca u krvi....molila bi da mi kazete sve sta znate o tome...od moje "pametne" doktorice nisam nista pametno saznala...vise je izbjegavala moja pitanja...prije pol godine mi je bio kolesterol 6.0 a sada mi je 6.5...cisto me zanima malo vise informacije o tome i koliko je to opasno...sta jesti a sta ne...


Unapred hvala!
rudlava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 10:19   #2
dijetom možeš spustiti kolesterol za 15-20% najviše, svakako izbjegavati životinjske masnoće, jaja, maslac, rafinirani šećer (saharozu). Ako ni to ne pomogne, a moguće da neće ako je u pitanju endogena proizvodnja koelsterola, ostaju lijekovi.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 01:00   #3
www.google.com :-)
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 02:31   #4
Quote:
imago2007 kaže:
mislila sam da bi mi neko iz prve ruke mogo reci neku informaciju nego sta bi je mogla naci na webu
rudlava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 10:21   #5
jucer sam dobila nalaz da mi je kolesterol pao sa 6,5 na 5,5. nakon sto je par godina za redom rastao. jako sam sretna. inace pazim na klopu, bavim se sportom ali mi je dr rekla da je vjerojatno uzrok stres.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 10:28   #6
Je,od stresa se povečava kolesterol.
Paziti na prehranu,puno voća i povrća a kupi si i Omega tablete pa probaj piti 3 mj.Ja pila od Enciana 3 mj i ponovila nalazeuno bolje!
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 12:14   #7
Quote:
rudlava kaže:
genetski povisena masnoca u krvi....molila bi da mi kazete sve sta znate o tome...od moje "pametne" doktorice nisam nista pametno saznala...vise je izbjegavala moja pitanja...prije pol godine mi je bio kolesterol 6.0 a sada mi je 6.5...cisto me zanima malo vise informacije o tome i koliko je to opasno...sta jesti a sta ne...


Unapred hvala!
Sve iznad napisano u postovima podržavam....A stres je zaista jedan od značajnih faktora koji ti mogu drastično povećavati masnoću u krvi. S njima obično ide povećanje i triglicerida..... Pokušaj se što više opuštati i ne biti izložena stresu pa makar to značilo nekada neke osobe poslati i u ....rodno mjesto! Meni je to, vjeruj mi, itekako smanjilo kolesterol. Nisam bila ni svijesna koliko "gutanje" i zadržavanje frustracija u sebi (a sve pod nekom maskom lijepog ponašanja) izaziva probleme na čisto fizičkom zdravlju. Sve to fino "izbaci" iz sebe.....Live your life!
__________________
L'Amore e un' erba spontanea, non una pianta da giardino.....
Angels of God, my guardian dear, to whom God's love commits me here. Ever this day be at my side, to light and guard, tu rule and guide.
agnessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 16:54   #8
ja imam isto genetski visok kolesterol, pokusala sa svim dijetama i nis mi nije pomoglo nego sortis tablete koje mi je propisao kardiolog.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 13:46   #9
sortis

Quote:
Tammy kaže:
ja imam isto genetski visok kolesterol, pokusala sa svim dijetama i nis mi nije pomoglo nego sortis tablete koje mi je propisao kardiolog.
i koliko ih moras piti? ja imam povisene trigliceride genetski, i isto mi je propisan sortis.
Firestarter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 15:21   #10
I moja mama ima genetski povisen kolesterol i borimo se zajedno s time godinama. Ona je imala oko 9 i sad ima ruznih problema.

Pije Sortis i nesto malo skida sa Sortisom, nikakve dijete ne pomazu.
Moja sestricna je isto to naslijedila. Lose.

Sto vas zanima? Procitala sam sve, od moderne medicine do alternativnih lijecenja.
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 01:49   #11
trigliceridi

pijem sortis ali mislim da to i nije najbolji lijek za to, barem prema ovom sto sam citao na netu. mozda da probam s gemfibrozilom?
Firestarter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 00:26   #12
moj stari je 2 il 3 mjeseca jeo sam zelenjavu zbog toga i vježbao,brijem da je smršavio oko 15,20 kg i sad još pije neke tablete za to
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 10:52   #13
Da ne otvaram drugi topic, jucer sam saznala da imam poviseni kolesterol 6,5, a volim samo fino papati, iako bi trebala bit na djeti jer sam operirala zucne kamence, ali to nije bitno.

Zanima me koje zacine da stavljam umjesto soli i vegete tj. da mogu solit manje jer stavljam stvarno puno soli.
Vidim da se bas i nesmije meso tek povremeno, pa me zanima dali se moze cesce jesti konjetinu, nisam bas riblji tip iako cu se potrudit.
sany is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 14:54   #14
uslijed komplikacaija u porodu, eklampsija, skočio mi na 15.... 6 mjeseci sam živjela na "lešadi" (kuhano, minimalno soljeno, samo maslinovo ulje) i vratila ga u normalu. vjerujem da se ovog genetskog malo teže riješiti al' princip je isti, dakle; lešo, maslinovo ulje, jabučni ocat, ČEŠNJAK, nepušenje... izbjegavati crveno meso, jaja, prekoviše alkohola....
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 04:34   #15
evo da pokušam dat odg na pitanje sa početka, genetski uvjetovano povišenje masnoća iliti ga obiteljska hiperkolesterolemija je autosomno-dominantna skupina(5 podtipova) poremećaja u kojima se ovisno o podtipu ne stvara dovoljno receptora na stanica koje trebaju uzeti kolesterol, ili se nedovoljno iskorištava u stanicama....uglavnom nemoj očekivat brzi način rješavanja problema iako ne znači da mora postojati problem ako je stanje neizliječivo, jer ti uz pravilno držanje režima koji ti se preporučuje možeš biti kao i svi oni koji imaju uredne metabolizme masnoća u tijelu
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:24   #16
mogu li nejki lijekovi uzrokovati povečanje masnoća u krvi????
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 16:55   #17
Mogu. Roaccutane, neki antivirusni lijekovi, anabolički steroidi...
U principu, svi lijekovi koji se razgrađuju u jetri, ako se uzmu u velikim dozama.
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe

Zadnje uređivanje schwaler : 30.01.2007. at 18:31.
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 17:24   #18
često kod žena ijatrogene hiperkolesterolemije su uzrokovane kontraceptivima ili terapijom sideropenične anemije....da li išta od toga dolazi u obzir?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 01:08   #19
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
često kod žena ijatrogene hiperkolesterolemije su uzrokovane kontraceptivima ili terapijom sideropenične anemije....da li išta od toga dolazi u obzir?
Meni su kontraceptivi uzrok ( 3 godine yasmin, i upravo načeh kutiju nove generacije YAZ)..svi ostali nalazi su savršeni,,samo taj glupi
kolesterol 6.0 .....
HDL 2.4 ,,
LDL 3.05 ..
trigliceridi 1.20
mrnjg

bavim se sportom, zdravo jedem, ono što se ovdje nabraja kao "lešada" ,meni je svakodnevna hrana.....pa ne znam odakle početi..što ispraviti..
možda jedino jaja izbaciti, jer njih zbog proteina(sport, mišići, blaa) jedem uprosjeku 2 - 3 puta tjedno........

a stres..pa sad..nisam osoba sklona stresiranju ,ali sam sklona kampanjstvu..pa se zna potrefiti kaka neprospavana noć kad stisnu deadlineovi, no iako ja to ne doživljavam kao stres, vjerujem da je stres za organizam..no opet. odkako je faks gotov, takvih noći gotovo da ni nema..

pomagajte sa savjetima, i duboke isprike ako vas iritira otvaranje starih tema
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 01:35   #20
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
često kod žena ijatrogene hiperkolesterolemije su uzrokovane kontraceptivima ili terapijom sideropenične anemije....da li išta od toga dolazi u obzir?
moja mama ima povisene trigliceride i masnoce u krvi,nista strasno

žena nejede meso,jede jako malo po mom misljenju,tu je bar jabuka svaki dan
jedino sto pije puno kave,i slatkisi su joj porok,ali ne strasno.ima 58 kila

e sad,imala je mozdani,pa pije lijekove zato,odnedavno sada je samo na jednom lijeku,tegretolu

e sad jel to može biti uzrok???
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.