Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2012., 02:44   #41
Quote:
Nistanerazumije kaže: Pogledaj post
I ako sam ja još uvijek na svemu (15) po jedno mjesto, zašto ne bi bili i drugi?
Odlično pitanje. Dakle...?
__________________
♥ ...Što te više volim, znam, ja sve više propadam...
Idi ti...kad ne mogu ja, nemam snage; slaba sam... ♫♫ ♥
Duhizproslosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 02:49   #42
Quote:
Nistanerazumije kaže: Pogledaj post
Hvala svima koji pokušavaju pojasnit ovu situaciju, ali što stvara konfuziju u mojoj glavi jest to da JA recimo još uvijek postojim na svakom studijskom programu, imam ih 15 na listi i na svakom sam ja jedno mjesto, i na par tih na koje sam upo zauzimam mjesto nekome, a meni fali par mjesta za kombinaciju s tim na koje sam upo. Zašto ja još uvijek zauzimam to mjesto nekome ako po listi nemam drugi program za kombinaciju? Zar ne bi trebao bit obrisan?
I ako sam ja još uvijek na svemu (15) po jedno mjesto, zašto ne bi bili i drugi?
Ma ne, tebi piše taj broj, ali on praktički ne postoji. Ne zauzimaš nikome mjesto.
Cleary is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 03:01   #43
Ispričavam se na glupim pitanjima i tako to, ali ne dolazim friško iz srednje škole pa mi je cijeli postupak državne mature bio zbunjujuc to begin with.
Hvala na odgovorima još jednom.
Nistanerazumije is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 22:39   #44
Molim ako bi mi netko mogao pojasniti situaciju, brat mi je na promet upao i to nam je backup plan, jer cilja na RGN. Na rgnu je 56., primaju ih 55. (znači jedan ispod crte). Rekli su nam da postoje dobre šanse da upadne, ali rokovi za upis na promet završavaju prije rokova na rgnu (postoji mogućnost da čekajući da nam se oslobodi netko mjesto na rgnu ostane bez mogućnosti upisa prometa). Kako mi možemo saznati ako je netko u međuvremenu odustao od upisivanja na rgn? postoji li objavljivanje slobodnih mjesta?
smičiklas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 23:28   #45
Quote:
smičiklas kaže: Pogledaj post
Molim ako bi mi netko mogao pojasniti situaciju, brat mi je na promet upao i to nam je backup plan, jer cilja na RGN. Na rgnu je 56., primaju ih 55. (znači jedan ispod crte). Rekli su nam da postoje dobre šanse da upadne, ali rokovi za upis na promet završavaju prije rokova na rgnu (postoji mogućnost da čekajući da nam se oslobodi netko mjesto na rgnu ostane bez mogućnosti upisa prometa). Kako mi možemo saznati ako je netko u međuvremenu odustao od upisivanja na rgn? postoji li objavljivanje slobodnih mjesta?
sad više ne može upasti. liste su konačne, nema mijenjanja. ako netko odustane, to mjesto će eventualno biti slobodno na jesenskom roku (ako ga bude).
Hedonistkinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 18:17   #46
Vidim da već dugo nitko nije postao u ovoj temi. Ne znam točno gdje bih trebala postaviti ovo pitanje, ali s obzirom da je vezano uz listu prioriteta i cijeli taj sustav upisivanja, postavit ću ovdje. Ako sam na krivom mjestu postavila pitanje, ja se ispričavam. Naš ispitni koordinator je, blago rečeno, nesposoban i potpuno neupućen, stoga od njega ne možemo dobiti nikakve točne informacije, upravo zato pitam ovdje.

1.) "10 fakulteta? Sto sa dvopredmetnim studijima?
Ukoliko ucenik prijavljuje dvopredmetne studijske programe na nekome visokom ucilistu, moze prijaviti neogranicen broj dvopredmetnih studijskih programa toga visokog ucilista sto mu se racuna kao jedan izbor. Dvopredmetne studijske programe ucenik ce takoder rangirati prema redoslijedu osobnih zelja. "

Zanima me vrijedi li ovo još uvijek? Rečene su mi dvije informacije. Prva, da se na listu prioriteta ukoliko stavljamo filozofski, svi primjerice jezici stavljaju pod a, b, c itd. opcije. Druga pak, da su to sve pojedinačni izbori.
Potpuno sam zbunjena i više ne znam što je istina.
npr.
1. Hrvatski studiji - psihologija
2. Filozofski - a) ruski jezik i povijest umjetnosti
b) češki jezik i indologija
c) psihologija
d) južnoslavenski jezici i rumunjski jezik

3. neki drugi fakultet

Neki kažu jedno, a neki drugo.

2.) Znam da je sustav napravljen tako da nas automatski upisuje na faks na koji smo upali. Znam i da je rečeno da ukoliko piše da smo unutar upisne kvote na nekom fakultetu, postoji sa strane opcija "upiši" i da smo onda upisali taj željeni fakultet. Koji je onda sistem ako neki drugi ipak odluče promijeniti prioritete i pomaknu se na taj isti fakultet koji je osoba X već označila da upisuje, a ako tih nekoliko osoba ima više bodova i po tome imaju prednost? Znači li to da taj sustav izbacuje osobu X s tog fakulteta i ona mora odabrati sljedecu opciju na kojoj je unutar upisne kvote? Ili ne?
Nadalje, znači li to da smo do ponoći, do zaključavanja sustava, svi primorani čekati i promatrati stanje situacije da ne bi slučajno završili ispod crte? I, ukoliko se tako nešto i dogodi, nas će sustav svejedno automatski upisati na sljedeći fakultet na kojem smo zadovoljili sve uvjete i unutar upisne kvote smo, bez obzira jesmo li mi kliknuli da ga upisujemo?

3.) Čula sam da kada dobijemo rezultate mature možemo odmah vidjeti gdje smo upali i da kada označimo fakultet koji upisujemo, ostale moramo izbrisati s liste. Čula sam i da je bilo slučajeva gdje su to neke osobe XY učinile i onda je neka osoba Z promijenila listu prioriteta i izgurala ih ispod crte i ostali su neupisani jer su već izbrisali sve ostale fakultete, s pretpostavkom da se više neće mijenjati ništa. To bi spadalo nekako i pod prethodno pitanje, ali ovdje me prvenstveno zanima stvar s brisanjem fakulteta s popisa na Postanistudent. Nije li to previše riskantno?

4.) Ovo bi spadalo pod listu prioriteta, ali usko vezano uz filozofski. Čula sam da kada odemo na prijemni, onda nam oni odmah nakon što dobijemo rezultate miču sve opcije koje smo tamo naveli, a za koje nismo zadovoljili dovoljan broj bodova i/ili nismo unutar upisne kvote. Znači, bitno je ovdje kojim ćemo redoslijedom posložiti opcije?

5.) Do kada se mogu onda mijenjati prioriteti? Što ako se sustav zaključa, a mi umjesto prvog izbora odlučimo upisati četvrti? Čula sam da su kazne par stotina kuna (100-300), no neki su rekli da ukoliko to napravimo moramo platiti cijelu godinu na fakultetu od kojeg smo odustali. Je li to istina?

6.) Isto vezano više za filozofski, ali i za listu prioriteta, ne znam gdje bih postavila ovo pitanje. Postoje li na filozofskom određene kombinacije koje se smiju stavljati i one koje se ne smiju? Možemo li kombinirati baš sve sa svime, dok god su dvopredmetni? I ukoliko je zaista istina da su sve opcije na filozofskom jedan izbor, znači li to da mogu kombinirati jedan dvopredmetni sa svime, pa drugi sa svime, pa treći sa svime? *Teoretski govorim samo, naravno. No, nije li to onda jako puno izbora?

Imala sam još puno pitanja, ali trenutno se ne mogu sjetiti svih. Hvala unaprijed na odgovorima!
Tigresse is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 19:08   #47
Quote:
Tigresse kaže: Pogledaj post
1.) ...
Dvopredmetni na Filozofskom se računaju kao 1 unutar one kvote od 10 fakulteta, ali ih po listi možeš raštrkati kako želiš.
Za primjer, lista ti može izgledati ovako:
1. FFZg - Engleski
2. FFZg - Antropologija
3. PMF - Fizika
4. FFZg - Germanistika
5. Naftno rudarstvo
6. FFZg - Indologija
... itd itd itd

Quote:
2.) ...
Nema opcije 'upiši', sustav te automatski upisuje na najviši izbor u kojem upadaš u kvotu. Ako netko promijeni prioritet, upadaš na idući koji ti je na listi, a da si unutar kvote.
Uzmimo na primjer ovu listu gore koju sam napisala u prethodnom odgovoru.
Upadneš na engleski i antropologiju i sustav i ako te ne izbace iz kvote, automatski te upisuje na njega. Ali netko promijeni prioritete i izbaci te iz kvote za antropologiju. U tom slučaju te sustav upisuje na idući dvopredmetni koji imaš na listi (na engleski i germanistiku recimo. Ako te izbace iz kvote i za engleski i antropologiju, automatski te upisuje na fiziku ako si tamo unutar kvote. Itd itd itd

Quote:
3.) ...
Da, možeš odmah vidjeti gdje upadaš, ali to još nije konačno do zaključavanja lista. Ništa ne moraš brisati, to je glupost. Složiš listu prioriteta po onom redoslijedu kako se zanima i čekaš konačnu rang listu.

Quote:
4.) ...
Da, redoslijed je bitan, ali ne miču ništa, lista ostaje onakva kakvu ju složiš, čak iako nemaš dovoljan broj bodova i ne upadaš.

Quote:
5.) ...
Ne znam do kad se točno mogu mijenjati prioriteti (možda dan nakon službene objave rezultata, nisam sigurna), ali ako se sustav zaključa, ne možeš više upisati četvrti izbor. Upisuješ ili prvi ili ništa (u tom slučaju ne znam jel moraš platiti, mislim da ovisi o fakultetu)

Quote:
6.) ...
Nema ograničenja, može se kombinirat sve sa svime

Nadam se da sam pomogla
__________________
Give yourself over to absolute pleasure.
Ginny B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.