Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2014., 09:51   #4341
Quote:
volpebianca kaže: Pogledaj post
Ne bih rekla da je to točno jer mi se nikad u niti jednoj banci (!) to nije dogodilo kad su mi trebali euri, niti sam čula od nekog da je to radio kad je uzimao eure.

Usput mi objasni i kako onda ljeti ima marki, a zimi nema?
I ljeti i zimi naručujem valute kad mi trebaju. Možda ima koja banka koja to drži u svakodnevnoj ponudi, međutim u dvije koje najviše koristim je to uobičajeni način poslovanja.
Quote:
volpebianca kaže: Pogledaj post
Tema je Sarajevo, ne strane valute u hrvatskim bankama... Ja sam osobi koja je tražila nešto o tome napisala (točne) informacije koje sam jučer dobila u banci. Zašto konvertibilnih marki nema u bankama je manje bitno.
Pa povezano je s temom. Više se isplati promijeniti valutu kod nas, nego tamo plaćati u drugim valutama ili mijenjati uz provizije u mjenjačnicama u Sa.
Točna je informacija da se trebaju u određenim bankama naručiti ranije, nije točno da je to zbog nestašice
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 10:07   #4342
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
I ljeti i zimi naručujem valute kad mi trebaju.
A sorry, ali onda živiš u Prdečevu selu koje turista nije u životu vidjelo. U gradovima sa turistima toga nema, sigurno.
volpebianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 11:05   #4343
Quote:
volpebianca kaže: Pogledaj post
A sorry, ali onda živiš u Prdečevu selu koje turista nije u životu vidjelo. U gradovima sa turistima toga nema, sigurno.
mislim da je ipak ruralna u pravu... ne očekuješ valjda da bi svaka banka trebala držati na zalihi sve svijetske valute...drže one koje najčešće idu što je i logično
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 11:57   #4344
Quote:
sapporo kaže: Pogledaj post
mislim da je ipak ruralna u pravu... ne očekuješ valjda da bi svaka banka trebala držati na zalihi sve svijetske valute...drže one koje najčešće idu što je i logično
Naravno da ne mislim.
Ali ruralna tvrdi da se euri trebaju naručiti dan prije što nije točno.
Eeej, EURI.
volpebianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 13:33   #4345
Quote:
volpebianca kaže: Pogledaj post
Naravno da ne mislim.
Ali ruralna tvrdi da se euri trebaju naručiti dan prije što nije točno.
Eeej, EURI.
tema je sarajevo ali ajde... i to je točno pogotovo ako dižeš veću količinu eura
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 13:38   #4346
Ma ok, nek vam bude. Ja nikad u niti jednoj banci nisam imala problema sa eurima, ali eto možda Dubrovnik i Split ne funkcioniraju kao ostatak države

Nebitno je ionako, trebalo bi sve ove komentare izbrisati jer kvarimo temu o Sarajevu.
volpebianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 16:35   #4347
Quote:
volpebianca kaže: Pogledaj post
A sorry, ali onda živiš u Prdečevu selu koje turista nije u životu vidjelo. U gradovima sa turistima toga nema, sigurno.
Naprotiv, živim u jednoj od najjačih turističkih destinacija šta se Hrvatske tiče, ali to nije tema.

Iz osobnog iskustva, pošto relativno često idem preko granice turistički po BiH, više se isplati naručiti marke kod nas, jer prilikom plaćanja u kunama i eurima (tamo gdje hoće da ih prime), računaju nepovoljniji tečaj, u Sarajevu mi se dogodilo da u mjenjačnici plaćam nemale provizije i najpovoljnija varijanta mi je plaćanje karticom ili markama.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 20:41   #4348
Najbolje placati karticom ili dizati na automatima iste banke na kojoj imate racun.

Bilo gdje u inostranstvu.
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 18:09   #4349
Kakav je put do Sarajeva iz Zagreba, jel ima puno maltretiranja Hrvatskih registracija kroz Republiku Srpsku?
Irfani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 13:41   #4350
Quote:
Irfani kaže: Pogledaj post
Kakav je put do Sarajeva iz Zagreba, jel ima puno maltretiranja Hrvatskih registracija kroz Republiku Srpsku?
kojim putem? u zadnjih deset godina, 3-4 puta godišnje, od Bosanskog Broda do Doboja (kad se ulazi u Federaciju), nitko nas nikad nije zaustavio. na granici sve ok. bude neke policije u zasjedi, ali paziš na ograničenja brzine i to je to. zaustavila me jednom policija kod Žepča (Federacija) i htjela kazniti jer nisam imala upaljena svjetla, pa sam im morala tutnuti neke eure da me puste.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 14:35   #4351
Quote:
Irfani kaže: Pogledaj post
Kakav je put do Sarajeva iz Zagreba, jel ima puno maltretiranja Hrvatskih registracija kroz Republiku Srpsku?
Drot je drot gdje god da si.
Pazi ogranicenja i to je to.
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 11:09   #4352
Nema nikakvih problema s HR registracijama ni u Banja Luci, ni kroz ostala naselja u R. srpsku.
Ali treba paziti da se ne rkse prometna pravila, ima dosta policije i ne gledaju kroz prste.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 01:23   #4353
Preporucujem banjalucke cevape u Sarajevu.
ima bijelog luka u njima ali su jako ukusni
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 19:45   #4354
Quote:
Alčak kaže: Pogledaj post
Preporucujem banjalucke cevape u Sarajevu.
ima bijelog luka u njima ali su jako ukusni
To treba da se jede u Banjaluci, ne u Sarajevu...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 20:34   #4355
Ako ko nije nasao stan za novu u Sarajevu ima moj drug super stan za 4-5 osoba, kod Vjecne vatre. Nije puno skup, javite mi se privatno.
krug88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 09:53   #4356
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
To treba da se jede u Banjaluci, ne u Sarajevu...
i cevapi bi trebali da se jedu samo u Sarajevu i Travniku ali se jedu i u Orašju
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 15:40   #4357
Quote:
Alčak kaže: Pogledaj post
i cevapi bi trebali da se jedu samo u Sarajevu i Travniku ali se jedu i u Orašju
Tko nije jeo cevape u Orašju, konkretno kod Baće, taj ne zna šta su ćevapi. Kakvi sarajevski ćevapi, ni vidjelo ćevapa
ludosrce1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 15:46   #4358
isto kao sto je pizza bolja u Čajniču nego u Milanu :P
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 21:22   #4359
Pozdrav evo maloprije sam rezervirala hotel u Sarajevu... nisam nikad bila pa dok prelistam malo po forumu, ne znam oću nać te podatke koje tražim pa da i pitam.... da li je ko od vas na tim famoznim čevapima kod Želje i otprilike koje su cijene? Kako im se kreću cijene u kafićima, hrana isto? da li je ko kod nas ili jeftinije, skuplje?

Koliko mi treba od kolodvora u Sarajevu do samog centra jer je hotel u centru? da li se na kolodvoru može nać taksi i ako da koje su cijene? Hvalaaaaa
__________________
Nešto sam tužan ovih dana, ili će proći ili neće.. jedno od tog dvoje ....
Mali zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 21:33   #4360
Evo našla sam manje više sve što me zanimalo inače sam u hotelu Hayat... pa samo ako neko ima nešto preporučit u blizini njega i pojasnit detaljnije bila bi zahvalna
__________________
Nešto sam tužan ovih dana, ili će proći ili neće.. jedno od tog dvoje ....
Mali zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.