Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2006., 16:40   #41
Quote:
Pokondirena tikva kaže:
@ Julls - a zašto romsko naselje ne bi bilo interesantno?
Nagledala sam se njih ja dok sam zhivela u Skoplju, bila i na njihovim festivalima u Indiji, to je interesantno, a ne Shutka...
Valjda mi nije interesantno vishe gledati bedu, smrad i nechistocu kojom odishe Shutka. Prerasla sam Kusturicu u svim tim predstavama o Romima i njihovom zhivotu, posebno kad ih gledash "uzhivo".
I da, meni to nije interesantno, ako nekom jeste, eto, neka ide u SK-u, nek potrazhi naselje i videce.

Ostalima koji pitaju:
Najbrzhe avionom za Ohrid. Ne znam koliko eura je 2000 kuna ali JAT ima neku promociju letos za njihove destinacije, pa onda bi vam bilo blizhe da idete do Beograda i iz Beograda za Ohrid avionom (99 eura povratna za dvoje), s tim shto se morate raspitati za aerodromske takse koje nisu ukljuchene u ceni karata. Znam da je na BGD aerodromska taksa negde oko 20 eura, za OH ne znam. Raspitacu se.
http://www.jat.com/active/sr-latin/h...nal_fares.html

Ohrid nudi puno toga za videti. Priroda pre svega. Chista jezerska voda, lepe planine okolo, arheoloshko-istoriski ostaci...grad sa velikom istorijom.
http://www.ohrid.org.mk/eng/index.htm
Google...da sve shto zhelish videti.
Julls is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 22:21   #42
Sviđa mi se ova tema, stalno razmišljam kako bi bilo dobro "skočit" do Makedonije...od bivše države stvarno me fasciniraju CG i MK...

želja i plan je preko Dubrovnika u Boku Kotorsku, Budva, Sv. Stefan, Cetinje, Lovcen pa preko Podgorice i Skadarskog jezera u Albaniju, Skadar, Tirana, Elbasan pa Makedonija......Ohrid, Skopje, istočna Makedonija...jooooj

Ima netko sa iskustvom takvog puta?
medo101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 23:55   #43
Quote:
Taarna kaže:
Moj dragi i ja se još dvoumimo jer je vlakom 16h putovanja plus idemo sami pa ne znamo kakva će nas atomsfera dočekat u vlkau , a let traje mislim sat i pol, ali 2000,00 kn puta dva
Iz ovoga pretpostavljam da vam putovanje autom uopće nije izvedivo, ali ako je razlog tome možda samo strah od mogućih neugodnosti bilo kojeg tipa (od prolaska kroz Srbiju do lošeg stanja cesta), mogu posvjedočiti da sam dvaput usred zime išao autom do Skopja i jedini mi je problem bila mećava između Beograda i Niša na jednom od tih putovanja.

Ukupno je 850-900 km, od čega cca. 600 km autoceste. Ovisi o tome koliko se čovjek voli odmarati na takvim rutama i vozi li više ljudi ili jedan, ali da se izvoziti relativno ležerno za ukupno 10-ak sati.
El Cosmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 08:14   #44
evo ti jedna malo još kompliciranija verzija ak te strah kroz srbiju
odete u veneciju i trajektom do krfa od tamo ti je ohrid bliže nego od skopja (bar na karti)
karta za trajekt ti je 50e u jednom smjeru (povratna je neš jeftinija) na palubi
mi idemo do athene (150e za dvoje + auto )pa ćemo se poslje vraćati autom
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 18:54   #45
Quote:
Julls kaže:
Nagledala sam se njih ja dok sam zhivela u Skoplju, bila i na njihovim festivalima u Indiji, to je interesantno, a ne Shutka...
Valjda mi nije interesantno vishe gledati bedu, smrad i nechistocu kojom odishe Shutka. Prerasla sam Kusturicu u svim tim predstavama o Romima i njihovom zhivotu, posebno kad ih gledash "uzhivo".
I da, meni to nije interesantno, ako nekom jeste, eto, neka ide u SK-u, nek potrazhi naselje i videce.
Hej, ne brzaj sa stereotipima. Nit' je riječ o Kusturici, nit' su mi Romi "egzotika".
Jedan dio moje profesionalne djelatnosti vezan je za "romsko pitanje", pa dopusti da postoje ljudi kojima su romske zajednice interesantne i iz netrendovskih razloga.
Pokondirena tikva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 12:26   #46
Koliko je sigurno putovati vlakom? imate li neugodnih iskustava? danas se trebamo odlučiti hoćemo li vlakom ili avionom, a mene je pomalo strah ići vlakom...help
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 23:30   #47
Quote:
Pokondirena tikva kaže:
Hej, ne brzaj sa stereotipima. Nit' je riječ o Kusturici, nit' su mi Romi "egzotika".
Jedan dio moje profesionalne djelatnosti vezan je za "romsko pitanje", pa dopusti da postoje ljudi kojima su romske zajednice interesantne i iz netrendovskih razloga.
Okay, nesporazum....anyway, ko voli nek izvoli!
Meni je isto bio u jednom periodu posao povezan sa Romima, i zabavno mi bilo...i ovo moje mishljenje nije iz ne-trendovskih razloga, vec jednostavno iskreno mislim da je Shutka samo mit..bar vec sada! Biznis im cveta pa verovatno zato!
Julls is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 07:21   #48
Kupili smo karteee :klap: idemo u petak navečer - avionom
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 09:05   #49
kad se vratiš obvezno svrati da daš raport
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 09:13   #50
Quote:
KILLERDOG kaže:
kad se vratiš obvezno svrati da daš raport

naravno..bit će i par slikica
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 20:03   #51
super kad se vratiš javi pa slike mogu i na mail
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 14:03   #52
Quote:
Taarna kaže:
Koliko je sigurno putovati vlakom? imate li neugodnih iskustava? danas se trebamo odlučiti hoćemo li vlakom ili avionom, a mene je pomalo strah ići vlakom...help
vozio se ja vlakom beograd-nis vise puta, busom nis-podgorica, , skopje-tetovo-ohrid, beograd-struga busom-to mi je bila najgora voznja u zivotu(cjelonocna) , ali samo zato sto je bus bio u k.i sto se u njemu pusilo, inace nikakizi problema. jednom sam i prespavao na kolodvoru u nisu, uredno pokazao hr-putovnicu frajeru na salteru u 1 ujutro kad sam ostavljao backpack kod njega(samo me malo blijedo pogledao)...ni dlaka s glave. ohrid je super, lezis na plazi, grickas leskovacki voz, pijes skopsko i gledas albaniju preko puta...u skopju ti dosta 1 dan, otidji i na sutku ako te zanimaju kartonske kutije sa satelitskom antenom, makedonci su zaaakon...
__________________
ajme majko
dador is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 15:22   #53
Quote:
dador kaže:
vozio se ja vlakom beograd-nis vise puta, busom nis-podgorica, , skopje-tetovo-ohrid, beograd-struga busom-to mi je bila najgora voznja u zivotu(cjelonocna) , ali samo zato sto je bus bio u k.i sto se u njemu pusilo, inace nikakizi problema. jednom sam i prespavao na kolodvoru u nisu, uredno pokazao hr-putovnicu frajeru na salteru u 1 ujutro kad sam ostavljao backpack kod njega(samo me malo blijedo pogledao)...ni dlaka s glave. ohrid je super, lezis na plazi, grickas leskovacki voz, pijes skopsko i gledas albaniju preko puta...u skopju ti dosta 1 dan, otidji i na sutku ako te zanimaju kartonske kutije sa satelitskom antenom, makedonci su zaaakon...

Već kupih kartu za avion...drugi put kad nas bude više ćemo ići vlakom. Šutku trenutno nemam baš želju vidjeti (dragi je već bio pa imam fotke) jer me iskreno malo strah...al tko zna kad dođem tamo možda i odem. U Skopju ćemo biti 2 dana, a onda put pod noge prema Bosilovu pa na kraju Ohrid - pravi trokut Jedva cekam da probam vise to Skopsko
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 14:41   #54
ja sam bila ove zime u MK, Popova Šapka na skijanje, točnije bordanju i Makedonija me oduševila... Doduše ima autom kojih 10-12-sati vožnje (ovisi koliko puta i na koliko se staje), ali je najveći dio autoput, pa je put barem nama bio ok.
U Skopju smo bili samo jedan dan i fora je grad, cijene su niske naspram naših (u HR), a ljudi su mi genijalni - veseli, srdačni... zaustavljali su nas po cesti kad bi vidli ZG regu - otkud vi tu? svaka čast...
A Šapka je nešto posebno, bilo je brdo snijega, jedva smo se kretali, ali pravi zimski ugođaj. Spavali smo u privatnoj kući (vikendici)od nekog lika za neku smiješnu lovu (smještaj nam je sredila frendica Makedonka što živi u Zg), klopali u nekom ''vojnom'' restoranu za male pare, ali tako dobro ubijanje u šarskoj pljeskavici i šopskoj salati svaki dan eh, da mi je sad jedna............. jedino je dosta sve ''zastarjelo'', ima malo staza, pola ih nije radilo... ali za off road bordanje dušu dalo nama je bilo zakon. svi su znali tko smo, kod koga spavamo, upoznali smo puno super ljudi...
sve u svemu, Makedonija toplo preporučam svima
žao mi je jedino kaj nismo mogli više toga obići, npr. Ohrid, ali pretpostavljam da je ljeti bolji doživljaj nego zimi, pa...
__________________
It's always funny until someone gets hurt and then it's just hilarious.........
Curetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 10:07   #55
A što mislite o kratkuom izletu vlastitim autom u Albaniju (makar na sat-dva) iz Ohrida?
Zimske Radosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 10:45   #56
Quote:
Zimske Radosti kaže:
A što mislite o kratkuom izletu vlastitim autom u Albaniju (makar na sat-dva) iz Ohrida?
mi smo to (prije 2 godine) također htjeli, ali domaći su nas odgovorili-prvo sto treba dat neke pare na granici, drugo što je navodno opasno....jedva smo ih nagovorili da nas otfuraju do bar do granice.
inace, u Ohridu obavezno gravce na tavce i skopsko pivo. kupanje je isto super, nije more, ali je cisto, i samo po sebi-lezis na plazi i gledas albaniju preko puta!
__________________
ajme majko
dador is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 11:10   #57
Bila je nedavno tema o ohridu...
U svakom slučaju bi preporučila da ideš, ja sam išla busom; da idem ponovo, odabrala bi ipak avion...
Slažem se ovim postom gore, obavezno gravče na tavče probati; probala sam i skopsko pivo, al me više oduševila tga za jug (super kaj ima i kod nas toga za kupiti!)...
U samom ohridu baš i nema plaža, moraš se voziti nekud van grada, al je super! Mi smo bili na kupanju kod sv. Nauma - blizu albanske granice - dosta je daleko, al se ima dosta toga za pogledati usput...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 20:30   #58
Pri poseti Skopja, najbolje je ostat oko tri dana. Grad nije lijep, ali ima se sta vidjet. Obavezno posjetit kanon Matka koji je u blizini Skopja (zovu ga mala Sveta Gora), fantastican je. To mi je jedno od najomiljenijih mjesta. Onda obavezno posjetit Manastir Pantelejmon koji se nalazi na sredini planine Vodno, isto u blizini Skopja. U Skopje posjetit Muzej grada Skopja i ostale muzeje po volji, Tursku carsiju, tvrdinu Kale, crkvu Sv. Spas, a interesantno je posjetit i Bit Pazar, pijaca koja kao da se nalazi u Iranu...

sto se tice Sutke, dozivljaj je ako za vrijeme posete neki Rom pravi svadbu. Ciganska svadba je zakon!

Ohrid je naravno lijep, al ima se jos puno toga vidjet u Makedoniji. Pisacu vise ako vas interesuje.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 22:44   #59
di je točno bit pazar jer od trga preko glavne ceste?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 11:04   #60
u blizini turske carsije.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.