Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2007., 19:53   #61
Quote:
ivyyy kaže: Pogledaj post

Da li se malformacije vide na 4D UVZ-u i kada je najranije moguće?

Pozdrav!
pa, mislim da se zato to i radi, jer se sve moguce mjeri i gleda. ja sam bila na stolu cca sat vremena, gin mi je sve potanko objasnjavala, svaki bebin organ, i sve mjere, pola toga nisam kuzila, ali mi je bilo drago slusat jer je sve bilo ok. a to kako se beba vidi, to je fenomenalno. vidis facicu kao da si s njom unutra. cudo jedno. isla sam oko 20. tjedna. kostalo me 700 kuna, ali vrijedilo je.

Zadnje uređivanje putnica : 05.11.2007. at 02:00.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 20:06   #62
U Split je 4D 400 kn,uključuje i video zapis.Bila sam u 23.tj.i svakoj budućoj mami bi ga svakako preporučila.nema ništa lijepše,baš smo ga danas mm i ja ponovo gledali,te male ručice i okice,pa maše,trlja oči....predivno.A ujedno i vidiš svaki organ i znaš da sve funkcionira kako treba!
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 00:43   #63
Quote:
*Mistique* kaže: Pogledaj post
U Split je 4D 400 kn,uključuje i video zapis.Bila sam u 23.tj.i svakoj budućoj mami bi ga svakako preporučila.nema ništa lijepše,baš smo ga danas mm i ja ponovo gledali,te male ručice i okice,pa maše,trlja oči....predivno.A ujedno i vidiš svaki organ i znaš da sve funkcionira kako treba!
a di u splitu
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 10:58   #64
Question 3d/4d u Rijeci

Jel zna netko gdje ima u Rijeci, kako je ..? Preporuke? Iskustva?
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 11:29   #65
U petak idem na 4d kod dr. Podobnika. Onda mi bude 16+2, valjda se bude sve vidjelo...ne znam jel to nije prerano?
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 06:56   #66
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
...svakak mi javi...dal si zadovoljna...

Paspa, prezadovoljna sam, oduševljena čak! Imaš najboljeg ginića!

Došlo mi je da mu nakon svega dam pusu

Preporučam svima 4d utz, zakon je!
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 10:22   #67
jel zna netko da li se mogu naručiti za 3D nevezano što imam soc.gin. Ono, naručiš se kod privatnika naprave 3D platiš uzmeš slikice/dvd/cd i adio.A na redovne preglede kod soc.gin.Ako da, gdje u rijeci to mogu obaviti?
Laxri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 22:18   #68
Quote:
Laxri kaže: Pogledaj post
jel zna netko da li se mogu naručiti za 3D nevezano što imam soc.gin. Ono, naručiš se kod privatnika naprave 3D platiš uzmeš slikice/dvd/cd i adio.A na redovne preglede kod soc.gin.Ako da, gdje u rijeci to mogu obaviti?

meni je štoviše moj soc. gin to preporučio jer on ima loš uzv.... nazvala Gruić koračin (Zgb), prijavila se, došla, rekla tko mi vodi trudnoću i da sam samo došla na uzv, ona rekla ok, načinila svoje platili i kako već sve dalje ide.......
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 13:51   #69
Quote:
Laxri kaže: Pogledaj post
jel zna netko da li se mogu naručiti za 3D nevezano što imam soc.gin. Ono, naručiš se kod privatnika naprave 3D platiš uzmeš slikice/dvd/cd i adio.A na redovne preglede kod soc.gin.Ako da, gdje u rijeci to mogu obaviti?
i ja pokušavam neš saznat za ri... a najrađe bi 4d. navodno ima 3d u medicu, ali ja bi voljela čuti neke preporuke prije nego bilo koga nazovem... i po mogućnosti za 4d, da bude baš realtime... ako ne, bar iskustva s 3d u ri
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 21:39   #70
Ja sam totalna neznalica.Koja je uopće razlika između 3D i 4D?
Laxri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 22:05   #71
Quote:
Laxri kaže: Pogledaj post
Ja sam totalna neznalica.Koja je uopće razlika između 3D i 4D?
To ti je jedno te isto 3D ili 4D. A zašto koriste i jedan i drugi naziv nemam pojma
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 18:02   #72
Quote:
*Mistique* kaže: Pogledaj post
To ti je jedno te isto 3D ili 4D. A zašto koriste i jedan i drugi naziv nemam pojma

nisam baš sigurna da je isto, navodno je razlika u 4.dimenz, tj.vremenu, naime 4d navodno snima potpuno realtime, baš gledaš ono što se upravo zbiva, nikakvi delayi, ili slično (slow motion, skipping frames..). To je jedino objašnjenje koje sam zasad našla.. Bilo bi lijepo napraviti najbolje šta se nudi, ali opet zbog toga u drugi grad... možda ipak ne.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 18:04   #73
Dakle, ako želiš fotke, manje-više isto, a filmići su bolji na 4d, kao i samo gledanje u ordinaciji..
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 20:01   #74
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
nisam baš sigurna da je isto, navodno je razlika u 4.dimenz, tj.vremenu, naime 4d navodno snima potpuno realtime, baš gledaš ono što se upravo zbiva, nikakvi delayi, ili slično (slow motion, skipping frames..). To je jedino objašnjenje koje sam zasad našla.. Bilo bi lijepo napraviti najbolje šta se nudi, ali opet zbog toga u drugi grad... možda ipak ne.

Znači koliko sam shvatila toga nema u rijeci?Niš onda, neću u drugi grad zbog toga.
Laxri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 20:28   #75
Kad sam se naručivala u gin. rekla sam da me naruči za 4 D ultrazvuk,a kad sam došla sestra je imala zapisano 3d,a vidila sam sve u stvarnom vremenu,dobila snimku na dvd-u i platila 400 kn.Znači da su to dva naziva za istu stvar.
Kao što Laxri govori ista stvar kao i sa Calgon tabletama
Vjerujem da ima i u Rijeci jer su oni po svemu opremljeniji od ostalih gradova,čak i jedini imaju mogućnost rađanja u vodi!
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 21:15   #76
"With 4D ultrasound, the computer takes the images as multiple pictures while the technician holds the probe still and simultaneously renders a 3D image in real time on a monitor. The difference between the 3D and 4D is that 4D is real-time imagery." http://www.firstbabymall.com
"3D produces color still shot pictures. 4D, in simple terms, is 3D in movement. So if your baby is sucking his/her thumb, crying, yawning, etc. you will see his/her movements and gestures in the color technology. In order to capture all of this 4D movement, you will need to make sure you have chosen a video option." http://www.babysfirstimages.com/answers.htm
The term 4D simply means the element of motion has been added to a still 3D photo. 4D is also referred to as “3D Livehttp://www.expectantmothersguide.com/
Dakle, to nije točno, a ovo gore su samo 3 izvora od tisuće.
Poanta foruma je u izmjeni mišljenja, ali i informacija, i nije pošteno prema čitateljicama kategorički nešto tvrditi, a bez valjanog argumenta. Čak i tada se ok ograditi (ja sam tako napisala "navodno"), znači iako sam proučavala, pa čak se i profesionalno bavila video produkcijom pa baratam pojmovima. Sve drugo jednostavno nije fer prema trudnicama koje ovo čitaju u potrazi za informacijama. Isto tako, ni ovo s Riječkim rodilištem ništa ne znači, analogija je kao logička metoda vrlo nepopularna i netočna. No hard feelings! i pozdrav!
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 10:35   #77
Cure,

U petak sam bila na pregledu kod Podobnika. Ispitala sam ga o svemu što me muči, o mogućim vidljivostima malformacija i sl. (trudna sam 8 tj. i nešto sitno dana). Tako mi je lijepo sve objasnio i pokazao. Baš me je smirio (najrađe bi mu bila dala - barem za sada). Što je mjerio - broj otkucaja srčeka, protok krvi u pupčanoj vrpci, protočnost krvi u glavnoj bebinoj žili, veličinu bebe i još neke stvari, ali ja sam toliki laik da to sve nisam mogla popamtiti...... Ako stvari nisu u normali, tj. ako mjere dosta odskaču, vjerojatno se radi o malformacijama. Za 3-4 tjedna slat će me u Vinogradsku na double testove za otkrivanje mogućih kromosomskih grešaka(kažu da su triple 60% pouzdani i da me s time neće gnjaviti). Još sam čitala o kombiniranim probir testovima, ali ga nisam pitala kakvi su to testovi i po čemu se razlikuju od ovih.

Sve to sam platila 500 kn (3d UZV, 4d UZV). Ne bunim se što mi je cijena niža od 700 kn. Moji računi kod njega vrte se oko 500 do 600 kn, i neka tako i ostane obzirom na broj godina koji kod njega idem!

Pozdrav!
ivyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 11:14   #78
U srijedu sam se opet naručila na 4D,da vidimo malenoga još jednomšto radi prije nego izađe vani.Več imamo jedan dvd od negdje 25 tj. i sadće biti jedan sa 38.tj.,pa ćemo kasnije svi skupa uživat i da maleni može vidit kako je to bilo i gdje je živio 9.mj.
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 14:12   #79
Quote:
*Mistique* kaže: Pogledaj post
U srijedu sam se opet naručila na 4D,da vidimo malenoga još jednomšto radi prije nego izađe vani.Več imamo jedan dvd od negdje 25 tj. i sadće biti jedan sa 38.tj.,pa ćemo kasnije svi skupa uživat i da maleni može vidit kako je to bilo i gdje je živio 9.mj.
Moze samo jedno pitanje di ides u Splitu na 4d?
Loreny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 19:07   #80
Ja sam ti našla oglas u slobodnoj dalmaciji, klinika gynenova, tako nekako, Istarska ulica (mislim broj 7 ili 10)
Ne znam koji je bio doktor, ali znam da je cijena bila 400 kn
Sve skupa je trajalo nekih dobrih pola sata...
Dobiješ DVD sa sličkama i video isječcima
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.