Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2012., 23:13   #181
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 00:54   #182
Traži li uopće ijedan drugi fakultet geografiju ove godine? Ako ne, eto barem vam je lako pronaći se tu
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 21:13   #183
Bok. Sljedeću školsku godinu sam maturant i namjeravam polagati državnu maturu iz geografije. Pohađam elektrotehničku školu u Imotskom ali to mi nije interesantno a geografiju volim od petog razreda. Ako je netko polagao geografiju može li mi reći par riječi o ispitu i o studiju geografije u Zadru(nastavnički smjer) (u Zadru zbog razina na maturi ) Plizzzz.
vwgolfmk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 10:55   #184
Bok onima koji prate ovaj post i ako može netko da mi malo pojasni sljedeće zadatke iz geografije, trebam za pripremu za maturu.
1. Izračunajte udaljenost koju svjetlost prijeđe u jednoj godini?
2. U koliko je sati po mjesnom vremenu u Puli i Vukovaru dok je u Zagrebu podne?
3. U koliko sati zrakoplov stiže u Zagreb ako polazi iz Sydneyja u podne, a let traje 21 sat?
4. Koliko iznosi stvarna udaljenost u prirodi u km ako udaljenost na karti iznosi 2 cm, a karta je izrađena u mjerilu 1: 4 000 000?
5. U kojem je mjerilu izrađena karta ako je na njoj udaljenost od 400 km predočena s 8 cm?
6. Udaljenost između dva mjesta iznosi 45 km. Koliko će iznositi na karti mjerila 1: 1 500 000?...Malo sam pozaboravio te stvari još iz osnovne škole, a u srednjoj sam samo 2 godine imao geografiju i nismo to ponavljali, pa bih jako cijenio pomoć. Hvala
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 21:01   #185
Jel zna netko kada bi mogao biti ( ako već nije bio ) dan otvorenih vrata za nas koji bi željeli posjetiti PMF?
lukica1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 00:31   #186
Bok, imam pitanje u vezi literature.
Jesu li gimnazijski udžbenici, priručnik od školske knjige, zavod za statistiku te ispiti sa školske razine natjecanja dovoljni za spremiti maturu za nekih 60-70 % ?
Treba li mi još koja literatura ?
Puno hvala
Leah52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 01:41   #187
Zar sam ja jedina koja je samouvjereno dns došla rasturit geografiju, a izašla pognute glave i gaće mi se tresu hoću li dobit 2 i hoće li moj FFZG poć u...da ne rečem, zbog geografije
__________________
Idem na sve. Ništa već imam!
adastram is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 15:19   #188
Quote:
adastram kaže: Pogledaj post
Zar sam ja jedina koja je samouvjereno dns došla rasturit geografiju, a izašla pognute glave i gaće mi se tresu hoću li dobit 2 i hoće li moj FFZG poć u...da ne rečem, zbog geografije
Da to se i meni dogodilo, mislim neću past, ali nisam ni rasturila... Stvarno je bilo teško... Zadaci su mi bili teži nego na državnom
A što planiraš upisat na FFZG da ti treba geografija?
kj1504 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 20:12   #189
Quote:
kj1504 kaže: Pogledaj post
Da to se i meni dogodilo, mislim neću past, ali nisam ni rasturila... Stvarno je bilo teško... Zadaci su mi bili teži nego na državnom
A što planiraš upisat na FFZG da ti treba geografija?
Ma moram pisat neki izborni, pa uzela geografiju
__________________
Idem na sve. Ništa već imam!
adastram is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 12:43   #190
Quote:
adastram kaže: Pogledaj post
Ma moram pisat neki izborni, pa uzela geografiju
A dobro tebi nije toliko, a ja planiram upisati geografiju. I onda ova matura
kj1504 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 13:47   #191
bok svima!!! ove godine sam maturantica i planiram pisati geografiju pa me zanima kako ste se vi pripremali??
geografkinjazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 17:40   #192
matura iz geo 2014 je prilicno zeznuta neka pitanja su stvarno da se zapitas. pitanja su takva da moras biti u toku sa svime hocu reci nije to ko pov nego se stalno nesto mijenja. dosta zeznuto pogotovo karte kojih je bilo puno
Đeno Denja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 00:14   #193
Quote:
Đeno Denja kaže: Pogledaj post
matura iz geo 2014 je prilicno zeznuta neka pitanja su stvarno da se zapitas. pitanja su takva da moras biti u toku sa svime hocu reci nije to ko pov nego se stalno nesto mijenja. dosta zeznuto pogotovo karte kojih je bilo puno
Očekujem nekih 70 posto... slažem se dosta tepka matura,rekao bih jedna od najtežih.Jedino što je malo ljudi piše pa se i ne govori previše o tome,al ti sastavljači stvarno nisu normalni
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 01:01   #194
Meni je ispitna knjizica 1 bila okk po tezini ,ali zato mi je ispitna knjizica dva bila dosta teska čak i karte za koje sam mislio da ce mi bit najlakse a izracuno sam da cu imat nekih 70% ,,, i da o geografiji se fkt na forumima najmanje piše jer malo ljudi ide valjda na ispit ,,a kakvi će onda bit pragovi ko zna ....
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 16:17   #195
Quote:
TikiFiesta kaže: Pogledaj post
Meni je ispitna knjizica 1 bila okk po tezini ,ali zato mi je ispitna knjizica dva bila dosta teska čak i karte za koje sam mislio da ce mi bit najlakse a izracuno sam da cu imat nekih 70% ,,, i da o geografiji se fkt na forumima najmanje piše jer malo ljudi ide valjda na ispit ,,a kakvi će onda bit pragovi ko zna ....
Slažem se prva je bila u redu,osim npr onog Huawei kojeg netko tko nije u tome ne može znat...70 posto bi morala bit dobra četvorka.. Inače namjeravaš geografiju na pmf-u dalje ili?
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 16:32   #196
Quote:
TeenHunter kaže: Pogledaj post
Slažem se prva je bila u redu,osim npr onog Huawei kojeg netko tko nije u tome ne može znat...70 posto bi morala bit dobra četvorka.. Inače namjeravaš geografiju na pmf-u dalje ili?
To s Huaweiem sam znao jer sad vec i kod nas ekipa ima te mobitele huawei cak je bilo i na reklamama za t mobile huawei a i imaju ljudi te smartphonove odg cu ti na pm za ovo
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 17:28   #197
Što kažete na maturu?

(ljeto '14./'15.)
Šimun Kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 18:37   #198
Quote:
xdjee kaže: Pogledaj post
Što kažete na maturu?

(ljeto '14./'15.)
Bilo je ok. Moglo je i puno gore. Naravno, bilo je glupih zadataka, npr. računanje vlage, wtf xD i slika s ledenjakom je dosta loša bila, barem meni, i nisam baš najbolje vidio. no, sve u svemu, možda ipak bude dobro
aegon6targaryen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 18:51   #199
Quote:
aegon6targaryen kaže: Pogledaj post
Bilo je ok. Moglo je i puno gore. Naravno, bilo je glupih zadataka, npr. računanje vlage, wtf xD i slika s ledenjakom je dosta loša bila, barem meni, i nisam baš najbolje vidio. no, sve u svemu, možda ipak bude dobro
po meni najgora matura iz geografije do sad. bilo je hrpu potpuno "izvanserijskih" pitanja (kao npr. trgovinska bilanca japana, ova vlaga, rijeka tweed ), onaj ledenjak se katastrofa vidio; ne razumijem poantu onih pitanja tipa označiti županiju koja ima 2 pp i 1 np, takva su pitanja najčešće na natjecanjima...cijeli test mi je više ličio na natjecanje nego na maturu. bilo mi je malo premalo vremena, osjećao sam se malo napeto na kraju.

to su sve nekakvi prvi dojmovi, možda imam takav loš osjećaj jer sam puno više razbijao glavu oko stvari kojih nisam znao i općenito oko testa nego kad sam doma rješavao, ali definitivno je bila jedna od težih matura.
očekujem oko 60%, tako sam najslabije rješio neku od prošlogodišnjih matura (inače mi je prosjek svih bio 75%)
jakovus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 21:52   #200
Quote:
jakovus kaže: Pogledaj post
po meni najgora matura iz geografije do sad. bilo je hrpu potpuno "izvanserijskih" pitanja (kao npr. trgovinska bilanca japana, ova vlaga, rijeka tweed ), onaj ledenjak se katastrofa vidio; ne razumijem poantu onih pitanja tipa označiti županiju koja ima 2 pp i 1 np, takva su pitanja najčešće na natjecanjima...cijeli test mi je više ličio na natjecanje nego na maturu. bilo mi je malo premalo vremena, osjećao sam se malo napeto na kraju.

to su sve nekakvi prvi dojmovi, možda imam takav loš osjećaj jer sam puno više razbijao glavu oko stvari kojih nisam znao i općenito oko testa nego kad sam doma rješavao, ali definitivno je bila jedna od težih matura.
očekujem oko 60%, tako sam najslabije rješio neku od prošlogodišnjih matura (inače mi je prosjek svih bio 75%)
ajme, da. ta županija s 1 np i 2 pp mi je oduzela najviše vremena. i onda sam krivu stavio
ja sam doma na skoro svima imao više od 80% i sad si više u glavi vrtim ove koje nisam znao, nego one koje jesam. tak da ne znam čemu se nadati
aegon6targaryen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.