Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2010., 14:41   #41
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Dali je točno da prvih 10% na rang listama fakulteta dobivaju stipendiju? I čiju točno stipendiju? državnu, općinsku, gradsku?
nije tocno, radi se o drzavnoj stipendiji...

to je jedan od kriterija za predat dokumente....znaci ak nisi u 10% najboljih nemozes se ni natjecat...a ima odreden broj tih stipendija tak da nedobiju svi...mozd dobije sam pola od svih koji se prijave
robinho05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 09:12   #42
imam jedno pitanje - ja sam u ovakvoj situaciji: primam mirovinu za oca koji je umro prije nekoliko godina, a mamina plaća je mala. i sad mi nije jasno dal se ta mirovina računa pod primanja. ako se ne računa, ostvarujem dodatnih100 bodova, u suprotnom mama i ja imamo više od onih 1600 po ukućanu.
i da, pitala sam u sc-u i tam su neke 2 zbunjene cure rekle da nisu sigurne, ali misle da se ne računa (dakle, dobivam bodove)...
molim odgovorite samo ako ste u istoj situaciji ili znate sigurno da me ne zbunjujete
hippica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 11:07   #43
Quote:
hippica kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje - ja sam u ovakvoj situaciji: primam mirovinu za oca koji je umro prije nekoliko godina, a mamina plaća je mala. i sad mi nije jasno dal se ta mirovina računa pod primanja. ako se ne računa, ostvarujem dodatnih100 bodova, u suprotnom mama i ja imamo više od onih 1600 po ukućanu.
i da, pitala sam u sc-u i tam su neke 2 zbunjene cure rekle da nisu sigurne, ali misle da se ne računa (dakle, dobivam bodove)...
molim odgovorite samo ako ste u istoj situaciji ili znate sigurno da me ne zbunjujete
racuna se....

to ti se vodi ko redovna primanja jer to dobivas svaki mjesec...
robinho05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 12:29   #44
e al zaboravila sam napomenut da u potvrdi o visini dohotka piše da mi je dohodak za 2009. godinu 0 kn (u potvrdi za mamu piše normalno koliko je dobila plaće)

hippica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 14:24   #45
gdje i kada se obično objavljuju natječaji za stipendije (gradske,županijske) i koji su uvjeti za državnu?
Čupi Pupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 15:20   #46
Quote:
hippica kaže: Pogledaj post
e al zaboravila sam napomenut da u potvrdi o visini dohotka piše da mi je dohodak za 2009. godinu 0 kn (u potvrdi za mamu piše normalno koliko je dobila plaće)

da, dohodak za 2009. godinu..ta potvrda
dona.barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 15:25   #47
Quote:
dona.barbara kaže: Pogledaj post
da, dohodak za 2009. godinu..ta potvrda
da, kaj s tom potvrdom? znači samo im to dam i dobivam dodatnih 100? jer imam i potvrdu iz mirovinskog di pak piše kolko sam mirovine dobila :S
hippica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 15:34   #48
Quote:
hippica kaže: Pogledaj post
da, kaj s tom potvrdom? znači samo im to dam i dobivam dodatnih 100? jer imam i potvrdu iz mirovinskog di pak piše kolko sam mirovine dobila :S
i ta potvrda s mirovinskog treba..tako da nažolost ne budeš dobila bodove..bar ne što se toga tiče..
snješka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 17:08   #49
za mirovine ide potvrda iz mirovinskog
a za ostala primanja iz porezne
cat deluxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:12   #50
e ljudi....jel za dom trebam obadva obrasca ispunit??? prvi put se upisujem na fax?
veselaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:29   #51
Quote:
veselaaa kaže: Pogledaj post
e ljudi....jel za dom trebam obadva obrasca ispunit??? prvi put se upisujem na fax?
ne, samo B
__________________
Ci giudichiamo adulti come per invenzione perdiamo tempo urlare ma senza ascoltare
very_confused1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:37   #52
e ljudi za natjecaj za dom jel trebam ispunit oba obrasca tj skola i jel ih trebam ovjerit kod javnog biljeznika? i nije mi jasno pise da trebamo index donjet, a on ostaje na faxu i neznam jos neke gluposti da mozes slat postom al kao ako doneses da moras donjet originale svjedodbi bla bal kak onda za te koji salju? kakve su to debilane???
veselaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:43   #53
Quote:
veselaaa kaže: Pogledaj post
e ljudi za natjecaj za dom jel trebam ispunit oba obrasca tj skola i jel ih trebam ovjerit kod javnog biljeznika? i nije mi jasno pise da trebamo index donjet, a on ostaje na faxu i neznam jos neke gluposti da mozes slat postom al kao ako doneses da moras donjet originale svjedodbi bla bal kak onda za te koji salju? kakve su to debilane???
Samo obrazac B i ne treba biti ovjeren.. a ak šalješ poštom, šalješ kopije a originale nosiš na uvid samo..
__________________
Chill out, what you yellin' for?
party star is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:47   #54
Pise mi na obrazcu, da zaokruzim ako mi studijski program pripada znanstvenom polju. Upisao sam elektrotehniku, ali tajnica mi je spomenula da to treba zaokruziti ako dom odmah prima studente pri ispunjavanju nekog papira u tom slislu mi je nest tako rekla.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:26   #55
Quote:
party star kaže: Pogledaj post
Samo obrazac B i ne treba biti ovjeren.. a ak šalješ poštom, šalješ kopije a originale nosiš na uvid samo..
hm....a za sta je onaj drugi onrazac i zast tam pise:
.1 popunjen, potpisan i ovjeren OBRAZAC „A“ (točka 1. Naputka)
.2 popunjeni potpisan i ovjeren OBRAZAC „B“ - brucoši (točka 2. Naputka)
.3 svjedodžbe svih razreda srednjoškolskog obrazovanja - brucoši
.4 potvrdu / uvjerenje o prebivalištu (MUP)
.5 dokaz o uplati troškova natječajnog postupka (točka 5. Naputka)
.6 indeks (na uvid)
veselaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 23:05   #56
Zar ne pise u natjecaju da ne primaju dokumente poslane postom, mislim za Split.
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 23:33   #57
imam problem...
moraju li svjedodžbe biti ovjerene???
u školi mi ne žele ovjeriti jer su im počeli godišnji, pa mi ravnateljica više ne može potpisati..
vrijedi li ovjera bez njezinog potpisa???

i kaj sam ako mi neće niti žig staviti da je ovjereno??
zbunjena sam jer kod obrazaca piše da mora biti ovjeren, ali za svjedodžbe ne.. pa sad...
__________________
say just words to me

Zadnje uređivanje slomljena01 : 12.07.2010. at 23:34. Reason: dodatak
slomljena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 23:55   #58
Quote:
slomljena01 kaže: Pogledaj post
imam problem...
moraju li svjedodžbe biti ovjerene???
u školi mi ne žele ovjeriti jer su im počeli godišnji, pa mi ravnateljica više ne može potpisati..
vrijedi li ovjera bez njezinog potpisa???

i kaj sam ako mi neće niti žig staviti da je ovjereno??
zbunjena sam jer kod obrazaca piše da mora biti ovjeren, ali za svjedodžbe ne.. pa sad...
ovisi ako predaješ za dom i fask jedna ti mora biti ovjerena jer češ orginal dati za fakultet a ovjerenu kopiju svjedodžbi za dom, ne ovjera ne vrijedi bez njenog potpisa, i da obrazac ti mora biti ovjeren
ako ti je škola zatvorena ja sam za ovjeru svake platio 20 kn, a možeš ovjeriti kako sam čuo i kod javnog bilježnika ili kod matičara( nisam siguran) ali te tu košta ovjera svake 70 kn ( bar je tako u mom gradu)
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 00:11   #59
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
ovisi ako predaješ za dom i fask jedna ti mora biti ovjerena jer češ orginal dati za fakultet a ovjerenu kopiju svjedodžbi za dom, ne ovjera ne vrijedi bez njenog potpisa, i da obrazac ti mora biti ovjeren
ako ti je škola zatvorena ja sam za ovjeru svake platio 20 kn, a možeš ovjeriti kako sam čuo i kod javnog bilježnika ili kod matičara( nisam siguran) ali te tu košta ovjera svake 70 kn ( bar je tako u mom gradu)
aaaa... u još to...
super... sad umjesto 20 moram platiti 70 kuna ovjeru...
20 su ti uzeli u školi ne?
a meni neće ovjeriti.. prokleti godišnji...
__________________
say just words to me
slomljena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 01:45   #60
Zna li iko od vas kako ide za stipendiju A kategorije??dal nju dobiva 10% najboljih..ako je kako se gledaju te liste??posebno za svaki fax il??
__________________
Mislim, dakle nisam...
Chivro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.