Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2008., 01:16   #41
mene su operirali laparoskopski.
dobila sam opcu anesteziju...
bolovi mi nisu bili jaki osim tih malih rezica koji peckaju prvi dan.
ali naravno da ti daju lijekove protiv bolova.
Odmah nakon operacije koja je bila ujutro, isti dan navecer sam ustala i sama isla na wc.
Bila sam u bolnici 8 dana nakon operacije, sto je inace rijetko,nakon laparoskopske, ali ja sam imala jake upale i prije toga zbog tog lezala dva mjeseca u bolnici.a imala sam 23 godine tada.
Imam na trbuhu 3 mala rezica. jedan iznad pupka, dva sa strane, ali oni s vremenom tako dobro zarastu da moras dobro gledati da ih vidis.
U bolnici sam se hranila 1,5 mjesec samo na infuziju.
A kad sam izasla, dobila sam popis sto smijem sto ne.
I sama znas sto ti ne pase, ali trebalo bi izbjegavat masno, przeno, guliti jabuke, i tako... No, s vremenom mozes jesti sve...
__________________
Um klade valja, štela caruje...
panattha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 01:31   #42
***

Quote:
niqa kaže: Pogledaj post
ja također imam kamence u žuči i morat ću na operaciju...također mogu jesti čevape ali nikad ne znam kad će me zaboljeti, obično imam napade svaka 2, 3 tjedna, ili ako baš pretjeram s čipsom...uglavnom još ne znam od čega me sve zaboli, ali mogu jesti gotovo sve dok me jednom ne uhvati a tad obično niti ne znam od čega me zaboljelo...
Ista stvar kod mene, ja sam naručena 2.4. na operaciju, imam 6 kamenaca kao lješnjak, čak ne znam ni da li je to puno, jer kad nekom kažem koliki su odmahnu samo rukom, u stilu to nije ništa!!
Pazim šta jedem, budući da moj napadaj ne završi bez odlaska na hitnu i injekcija. Preko dana me nikad ne boli, jedino noću kad spavam, bol me probudi, ali u slučaju samo ako sam prekasno večerala...također ne znam ni od čega me zaboli...nekad od nečega

jedva čekam da to riješim, pa da se najedeeeeeeeeeem do besvjesti, taman morala
sanjacunce1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 14:33   #43
Laparskopija mene nije bolila
ustvari malo je peckalo i sestra mi dala onaj, kak se zove , Tramal
i kak je špricala tak me samo toplina i bezbolnost obuzela, nakon toga analgin. Fakat ne boli. Naravno ak ti daju analgetik a to ti moraju dati. ne mora te boli biti strah. definitivno
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 12:23   #44
Ja sam prije tjedan dana oprerirala žuč laparoskopski i nakon dva dana došla doma iz bolnice. Nemam nikakvih neugodnih iskustava i sada vidim da se nije vrijedilo prije onoliko mučiti. Kamen je bio 3 cm i doktor mi je rekao da je žučnjak bio zadebljao od kronične upale i da se počeo gnijezditi u jetru, pa da sam čekala još 1 godinu ne bi me uspio operirati laparoskopski već klasično.
Tijekom operacije nisam ništa osjetila (opća anestezija) a nakon povratka u sobu za jedan sat sam se sama digla i otišla na WC.
Nisam uopće povraćala i u stanju mirovanja nisam imala nikakve bolove, jedino kad napneš mišiće, ali evo nakon tjedan dana već je sve o.k.
Najgore mi je to što ne smijem jesti špeka i kobase ali već za mjesec-dva i tome ću doskočiti.
Svima onima koje muče žučni kamenci preporučujem da to riješe čim prije jer ja sam čekala 10 godina a sada vidim da se nisam imala čega plašiti.
@n@n@s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 17:03   #45
Quote:
sanjacunce1 kaže: Pogledaj post
Ista stvar kod mene, ja sam naručena 2.4. na operaciju, imam 6 kamenaca kao lješnjak, čak ne znam ni da li je to puno, jer kad nekom kažem koliki su odmahnu samo rukom, u stilu to nije ništa!!
Pazim šta jedem, budući da moj napadaj ne završi bez odlaska na hitnu i injekcija. Preko dana me nikad ne boli, jedino noću kad spavam, bol me probudi, ali u slučaju samo ako sam prekasno večerala...također ne znam ni od čega me zaboli...nekad od nečega

jedva čekam da to riješim, pa da se najedeeeeeeeeeem do besvjesti, taman morala
Evo nakon 2 mjeseca ja nemam nikakvih bolova. Trebala sam se ići naručiti na operaciju ali sad me stvarno ništa ne boli (s tim da i dalje ne jedem čips, morat ću probat čisto da se uvjerim da su još tu). Dobila sam neki recept kojim se kamenci mogu izbaciti prirodnim putem, ne znam koliko je to sigurno jer nisam probala, kako rekoh više me uopće ne boli. Imam osjećaj da je to zbog kila jer kako sam bila smršavila i počela luđački jesti tako me je bolilo, čim sam sve kile vratila natrag bol je prestala...Tko zna, možda trebam opet smršavit da bi se kamenci oglasili, a najgore je to što nisam otišla na operaciju jer me sad ne boli pa mi se ne da, a jednog dana...hm tko zna...ej možda su čudom nestali...tko zna...
niqa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 15:27   #46
da nisam jučer napisala ovo što sam napisala možda me jutros ne bi probudili bolovi...Dakle kamenci su naravski još tu i javili su mi se budući da sam već počela sumnjati u njihovu postojanost...Srećom sam imala tablete uza sebe pa nakon pola sata muke mogla sam nastaviti sa spavanjem...a što sad dalje???
niqa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 20:16   #47
Ići na rec-rec.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 14:34   #48
Quote:
niqa kaže: Pogledaj post
da nisam jučer napisala ovo što sam napisala možda me jutros ne bi probudili bolovi...Dakle kamenci su naravski još tu i javili su mi se budući da sam već počela sumnjati u njihovu postojanost...Srećom sam imala tablete uza sebe pa nakon pola sata muke mogla sam nastaviti sa spavanjem...a što sad dalje???
Ma nemoj se više mučiti odi to riješi jer ti se s vremenom pretvara u kroničnu upalu žučnjaka i može ti oštetiti jetru i gušteraču.
Ako operiraš laparoskopski nema boli jače od vađenja zuba.
Ja sam se nakanjivala 10 g i sada mi je drago da sam se odlučila i operirala.
@n@n@s is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 17:04   #49
¸Meni je to bilo super iskustvo - tjedan dana u bolnici - mir i opuštanje. Načitala sam se knjiga, nagledala televizije i općenito se odmorila ko rijetko kad u životu - a još se i riješila tih napada boli koji su me svako malo gnjavili...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 22:13   #50
Rasprava o istoj temi vodi se i pod temom žučni kamenci pa pročitajte i one postove tamo.
@n@n@s is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 23:21   #51
Ja sam imala samo jedan žučni napad, sa 22 godine, bolilo je toliko da sam mislila da ću umrijeti. Odmah nakon što se to smirilo i upala povukla sam otišla na operaciju. Laparaskopska, bila sam u bolnici 2-3 dana, sestre su bile očajne i neljubazne. Dosta me bolilo poslije, a gledale su me kao da sam neka jadnica koja se prenemaže i pretjeruje. Koma! No, ubrzo je sve bilo gotovo. Još nekih 5-6 mj. sam intenzivno pazila što jedem i znala sam osjetiti ako pretjeram. Od onda nemam nikakvih problema, a prošle su skoro četiri godine.

Ne znam stvarno kako ljudi mogu trpiti te napade i po 10-15 godina prije nego se odluče na operaciju. Potpuno neshvatljivo. Meni se ta večer kad sam imala napad urezala u sjećanje kao nešto najstrašnije što sam preživjela...užas...
Miss Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 14:26   #52
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
¸Meni je to bilo super iskustvo - tjedan dana u bolnici - mir i opuštanje. Načitala sam se knjiga, nagledala televizije i općenito se odmorila ko rijetko kad u životu - a još se i riješila tih napada boli koji su me svako malo gnjavili...
SMS imala puni pansion na Bahamima!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 18:33   #53
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
¸Meni je to bilo super iskustvo - tjedan dana u bolnici - mir i opuštanje. Načitala sam se knjiga, nagledala televizije i općenito se odmorila ko rijetko kad u životu - a još se i riješila tih napada boli koji su me svako malo gnjavili...

tužno mi je to reći, ali potpisujem. Bio je to pravi odmor. Užas.
Miladojkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 19:28   #54
Da uopće sad ne počinjem o čarobnom crvenom gumbu koji je, u slučaju prave smjene, dovodio do mog krevetca savršenog visokog plavog momčića s pitanjem 'Što mogu učiniti za vas'... Eh, crveni gumb. Na to bi se žena lako naviknula.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 01:57   #55
Niga spašavaj, koje si tablete_ kako vidiš u koji sat tražim pomoć a subota je do liječnika još dvije noći (osim hitne)
salona is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 11:45   #56
i ja sam bila na laparaskopiji.
dopala sam u ruke izvrsnom liječniku za kojeg imam samo riječi hvale. moram reći da mi je to iskustvo primjer i želja kako bi trebala izgledati zdravstvena skrb.

uglavnom, ja sam izašla iz bolnice nakon 2 dana i istu večer već sam bila na tulumu i pila pivu. laganini of kors.
meni su veća muka bile raznorazne dijete i riba na lešo mjesecima prije.
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 11:44   #57
Jeste prije operacije radili klizmu ili dobili laksative? To mi gore zvuči od same operacije...
niqa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 18:50   #58
Quote:
niqa kaže: Pogledaj post
Jeste prije operacije radili klizmu ili dobili laksative? To mi gore zvuči od same operacije...
prije operacije sam dobila klizmu, ma vjeruj mi ja bih bila na sva pristala samo da me više nikad ne zaboli. Nakon laparoskopije isti dan hodala, išla na wc i to, nakon 2 dana me pustili doma, ali imala sam tjedan dana ful visoku temp. i jako me boljela kičma _?!? kažu da je to od anestezije
ali......otad prošle 2 godine, opet sve jedem I ništa ne boli
Anne Elliot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 22:31   #59
Quote:
Anne Elliot kaže: Pogledaj post
prije operacije sam dobila klizmu, ma vjeruj mi ja bih bila na sva pristala samo da me više nikad ne zaboli. Nakon laparoskopije isti dan hodala, išla na wc i to, nakon 2 dana me pustili doma, ali imala sam tjedan dana ful visoku temp. i jako me boljela kičma _?!? kažu da je to od anestezije
ali......otad prošle 2 godine, opet sve jedem I ništa ne boli
ma vjerujem ti, trpim strašne bolove, ali kad me zaboli nekako to preživim i onda zaboravim da sam sto put ponovila da idem sutra doktoru i tako već mjesecima...Više ne znam gdje mi je granica podnošljivosti da bi me nešto natjeralo da odem doktoru...Moja tvrdoglava glava na kraju uvijek to zanemari, kako me obično boli noću ne budim ukučane i tako to nekako preživim. A jednom me zaboljelo navečer i stari me htio voziti na hitnu (tad nisam ni znala da se radi o kamencima, ali sam znala da obično nakon nekog vremena prođe jer je bio tek početak) no nisam se dala natjerati da me vozi...Možda bih se trebala onesvijestiti da bi me netko odvezao na hitnu...No morat ću jer jednostavno nema mi druge, samo ne znam koliko ću još čekati...
niqa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 17:45   #60
Niqa trči po uputnicu, ionako ti se na operaciju čeka par mjeseci, tako da se stigneš pripremiti.... moja baka je radila tako kao ti i nedavno je završila u bolnici [B]2 mjeseca[/B, pa su joj na kraju morali raditi klasičnu operaciju, eno je još leži ... tako da ti je u svakom slučaju bolje potrpjeti ta 3-4 dana bolnice i par dana ležanja kod kuće
Anne Elliot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.