Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2011., 08:45   #201
Za Sandrone...

Reci mi samo da li s Mirenom imaš bolne grudi (pms) i kakve su ti menge (braon, crvene) i koliko traju i nakon koliko vremena se ponavljaju kao mj. ciklus?

Tnx
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 12:27   #202
Apsolutno se slažem sa Sandrone!
nann is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 20:54   #203
Renata : Reci mi samo da li s Mirenom imaš bolne grudi (pms) i kakve su ti menge (braon, crvene) i koliko traju i nakon koliko vremena se ponavljaju kao mj. ciklus?


Bolne grudi imam samo kada bi mi trebala kao doći menstruacija.Evo kako to izgleda, iskreno. Prije cca dva tjedna imala sam ovulaciju.A to znači, povećana vlažnost,ne iscjedak, povećan libido, promjenjivo raspoloženje i želja za zadovoljavanjem - konkretno kod mene je problem da moram nešto kupit - pa kad kupim nešto, sretna sam ko beba, posebno u tim danima u mjesecu ) Rijetko u tim danima odem frizeru, iako neke žene tada mijenjaju frizuru. Ali to su sve simptomi mojeg PMS kojeg sam imala i prije ugradnje Mirene. Nakon toga uslijedilo je pri tjedan dana bolne grudi i nadutost, to je trajalo neka tri dana. A prije dva dana sve je prestalo, nakon toga sad osjećam umor koji već polagano nestaje . I to ti je sve. A što se tiće ktz. "menge" ona u pravilu ne postoji. Ja koristim dnevni uložak radi osobne higijene i boljeg osjećaja i na njemu ponekad jednom mjesečno, nešto se pojavi blijedo smeđe.Totalno zanemarivo i traje dan do dva. Mogu se kupati, mogu sve obavljati. Nema što je najvažnije nikakvih bolova u trbuhu, nema krvarenja i trošenja velikih uložaka. Što se tiće ,želje za hranom ili ti ga čokoladom, sve isto kao i prije , kada se svega uželim, navalim. To nema veze sa Mirenom.
Isto tako , važno je znati, da je dobra za žene u predklimateričnom i klimakteričnom razdoblju. Naime, obzirom da se ne ljušti maternica putem krvarenja, odnosno nema tog mestrualnog ciklusa,koje zovu i "čišćenje" ne postoji straha od kiritaža koje znaju biti česta pojava kod žena u klimakteriju kao poslijedica upravo tih dugotrajnih obilnih krvarenja koje nekad zna biti i u grumenima krvi. Moja mama je imala tri kiritaže Napominjem, jajnici ti rade normalno, što je važno za zdravlje svake žene i eventualnu buduću trudnoću. Ako želiš ostati trudna , izvadiš Mirenu i ostaneš trudna )

Isto tako , razne ciste i upale....
Vrlo sam sretna što je moj organizam tako dobro prihvatio Mirenu.
Sandrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 21:01   #204
ovo ciste i upale, mi je ispalo napola. Htjela sam napisati, da takva bolesna ženska stanja sa Mirenom su izbjegnuta ili svedena na mimimum minimuma. Naravno., prije umetka Mirene, Vaš papa-test mora biti čist, pozitivan. U protivnom Mirena se ne umeće jer može se stanje upale ako postoji ili možda ciste, pogoršati i sve iskomplicirati. Ali ako je sve OK, vi zdrave i ne želite momentalnu trudnoću a rodile ste barem jednom, Mirena je spas i ona na jedan vrlo kvalitetan način zaštićuje ženu i njene važne organe.

Ako netko sa Mirenom imam problema, znači da mu je tijelo nije prihvatilo. Tada to tijelo odnosno taj organizam neće prihvatiti ni ostale kontracepcijske zaštite u obliku spirale.... Takvim ženama možda preostaje mogućnost zaštite pilulama ili neposredna kontracepcija prije odnosa. To najbolje zna njihov genikolog , koji ti ujedno treba biti i dobar savjetnik ako mu budeš iskrena i kažeš što želiš i što osjećaš. Kontracepciju nikad nemojte uzimati napamet. Jer može biti kobna.
Sandrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 11:36   #205
mene zanima o uzimanju antibiotika a imam Mirenu. da li korištenje antibiotika, točnije Klavocin smanjuje učinak Mirene?
__________________
ALEN (smucavac mali) 21.11.2007
DINO (mamina maza i priljepak) 09.03.2009.
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 11:23   #206
da se malo i ja uključim.
17-05-2011 bit će točno godina dana od umetanja mirene. imam 35 godina i jedno djete. sam postupak umetanja spirale me je toliko bolio da sam misla da ću se onesvjestit na stolu, sreća nakon 5-10 minuta sve je prošlo, osim osjećaja napetosti u stomaku. nisam krvarila nakon umetanja, i onda nakon 2 tjedna sam dobila ona točkasta krvarenja, koja su trajala, i trajala i trajala . nakon 3-4 mj se sve normaliziralo, ja imam redovitu menstruaciju svakih 21 dan, traje 2-3 dana , oskudno, dan prođe sa 1-2 higijensa uloška dnevna, light.
nisam se udebljala, ne ispada mi kosa, nemam pms, libido n ikad veći osim dan prije menstruacije imam gadnu glavobolju. ja sam ju stavila radi izuzetno bolnih menstruacija, i mogu reći da mi je nakon mi8rene kvaliteta života za 99% bolja, ona glavobolja spada u onaj 1%. neznam šta se sve može dogoditi u narednim godina, nedaj bože komplikacija kakvih, ostane li sve ovako kako je danas , nakon ove stavljam odmah drugu.
ja znam da nismo svi isti i nekome odgovara nekome ne, ali mislim da kod mirene treba i strpljenja.
jesam se raspisala
htjela sam samo podijeliti svoje iskustvo koje je za mene izuzetno pozitivno, mirena je definitivno promjenila moj živt, nabolje!
brenk12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 11:45   #207
Za pzulić : Korištenje antibiotika ne smanjuje učinak Mirene !!!

potpisuje brenk 12 iako ja nemam menstruaciju, u svakom slučaju kvaliteta života i intimnog odnosa znatno je poboljšana i olakšano na onaj ženski način.
Sandrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 14:46   #208
Quote:
Sandrone kaže: Pogledaj post
Za pzulić : Korištenje antibiotika ne smanjuje učinak Mirene !!!

potpisuje brenk 12 iako ja nemam menstruaciju, u svakom slučaju kvaliteta života i intimnog odnosa znatno je poboljšana i olakšano na onaj ženski način.
super, da znam i za ubuduće. misliila sam da je tako, ali bolje provjeriti.
__________________
ALEN (smucavac mali) 21.11.2007
DINO (mamina maza i priljepak) 09.03.2009.
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 22:08   #209
Sandrone, hvala ti na tvom iscrpnom odgovoru, kao i brenk 12.
Naime, pokušavam iz Vaših odgovora shvatiti kojem "tipu mirene" pripadam, da bi se ravnala što mogu očekivati u budućnosti.
A možda i griješim, jer možda pravila i nema.

Shvatila sam do sada da postoje 2 tipa:

tip A: nema bolnih grudi, nema pms-a, traje 2-3 dana smećkasto krvarenje, jak libido, nema debljanja

tip B: bolne grudi, jak pms, menzes prisutan ali oskudniji, nadutost, umor, mučnina

E sad, definitivno ako niste tip A, mislim da bi trebalo ju vaditi.

Ja još ne znam koji sam tip, pokušavam shvatiti, jer mi se nije ustalio jedan te isti obrazac ponavljanja reakcija. Tješi me da zasad nemam krvavih dana, nego smećkasta tekućina, dovoljan dnevni uložak, ali...

Zanima me koliko dugo traje prilagodba? 4-6mj? Kada se ustali ritam stalno istih reakcija hormonalnog statusa, onda znači da je prošao period prilagodbe ili nije tako?

Recite mi svoje iskustvo
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 23:14   #210
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Sandrone, hvala ti na tvom iscrpnom odgovoru, kao i brenk 12.
Naime, pokušavam iz Vaših odgovora shvatiti kojem "tipu mirene" pripadam, da bi se ravnala što mogu očekivati u budućnosti.
A možda i griješim, jer možda pravila i nema.

Shvatila sam do sada da postoje 2 tipa:

tip A: nema bolnih grudi, nema pms-a, traje 2-3 dana smećkasto krvarenje, jak libido, nema debljanja

tip B: bolne grudi, jak pms, menzes prisutan ali oskudniji, nadutost, umor, mučnina

E sad, definitivno ako niste tip A, mislim da bi trebalo ju vaditi.

Ja još ne znam koji sam tip, pokušavam shvatiti, jer mi se nije ustalio jedan te isti obrazac ponavljanja reakcija. Tješi me da zasad nemam krvavih dana, nego smećkasta tekućina, dovoljan dnevni uložak, ali...

Zanima me koliko dugo traje prilagodba? 4-6mj? Kada se ustali ritam stalno istih reakcija hormonalnog statusa, onda znači da je prošao period prilagodbe ili nije tako?

Recite mi svoje iskustvo
mislim da je prilagodba individualna, ja sam se malo sj**** sa treningom, lijepo mi ginićka rekla ne trenirati na power plateu jer je to vibrirajuća visokofrekvencijska sprava, ali ja nisam poslušala i tada sam imala pravu mengu, sa bolnim grudima , agresijom i strašnom glavoboljom, skoro migrena. jednostavno sam skužila da mi je to od toga i prestala trenirati, usput i promjenila prehranu ( čitaj izbacila svo smeće koje sam jela) i sve se popravilo. iako prošli mj. sam na 2 dana imala pravu krvavu mengu, odmah sam išla k ginekologu u strahu da se nije pomaknula, ispala ili neznam ni ja šta, pa je ona rekla nakon pregleda i ultrazvuka da je i to normalno. iskreno prestala sam se pilati oko bilo čega u svezi mirene iz razloga jer je moj život s njom poboljšan za 200% . ja sam ju stavila radi izrazito bolnih menstruacija, ono ležala bi na hitnoj 24 sata od bolova. da imam 7 dana prave pravcate menge ja bih bila zadovoljna jer nemam bolove. velim sad nemam ništa nikakvog znaka da će doći i to jako dobro djeluje na moju psihu ali se sjećam da sam cijelo prošlo ljeto se kupala bez problema. ja sam super na nju odreagirala sve što se kasnije događalo sama sam kriva. moje frendice koje imaju mirenu se slažu da treba proći godina dana da bi sve to sjelo na svoje mjesto.

Zadnje uređivanje leeloo27 : 29.04.2011. at 07:15. Reason: popravak quota
brenk12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 11:10   #211
Quote:
brenk12 kaže: Pogledaj post
mislim da je prilagodba individualna, ja sam se malo sj**** sa treningom, lijepo mi ginićka rekla ne trenirati na power plateu jer je to vibrirajuća visokofrekvencijska sprava, ali ja nisam poslušala i tada sam imala pravu mengu, sa bolnim grudima , agresijom i strašnom glavoboljom, skoro migrena. jednostavno sam skužila da mi je to od toga i prestala trenirati, usput i promjenila prehranu ( čitaj izbacila svo smeće koje sam jela) i sve se popravilo. iako prošli mj. sam na 2 dana imala pravu krvavu mengu, odmah sam išla k ginekologu u strahu da se nije pomaknula, ispala ili neznam ni ja šta, pa je ona rekla nakon pregleda i ultrazvuka da je i to normalno. iskreno prestala sam se pilati oko bilo čega u svezi mirene iz razloga jer je moj život s njom poboljšan za 200% . ja sam ju stavila radi izrazito bolnih menstruacija, ono ležala bi na hitnoj 24 sata od bolova. da imam 7 dana prave pravcate menge ja bih bila zadovoljna jer nemam bolove. velim sad nemam ništa nikakvog znaka da će doći i to jako dobro djeluje na moju psihu ali se sjećam da sam cijelo prošlo ljeto se kupala bez problema. ja sam super na nju odreagirala sve što se kasnije događalo sama sam kriva. moje frendice koje imaju mirenu se slažu da treba proći godina dana da bi sve to sjelo na svoje mjesto.
Ja sam ovaj put imala s agresijom, bolnim grudima i umorom. Krenulo je jučer kao smećkasta tekućina, danas su grudi splasnule i 2-gi dan s glavoboljom.
U pravu si što se tiče prehrane, kada sam pila PMS balance u kombinaciji sa sojom, bilo je bolje. Super je što imaš tako dobru ginekologicu, koja se razumije u mirenu i kaže pravi savjet.

Meni je isto u interesu zbog obilnih krvarenja je zadržati što duže.
Čitamo se, pozdrav!
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 17:10   #212
Quote:
Sandrone kaže: Pogledaj post
Nije istina Sakure. Ja mirenu koristim već petu godinu i ove godine ću je vaditi jer joj se nakon pete godine učinak smanjuje. I stavit ću je ponovno. Nikakve simptome nisam imala a niti imam. Vrlo sam, baš vrlo zadovoljna. Zanemariva krvarenja a psihosomatske simptome koje navodi Sakure su iste kao i kada imate PMS. Znači , kada imate ovulaciju a to mirena ne isključuje, tada imate i PMS ili ti ga predmenstrualni sidrom kao i da nemate mirenu. Svaka žena drugačije doživljava PMS i sa mirenom i bez nje. Stoga nadutost, razdražljivost, nekad smanjeni libido itd. su simptomi PMS-a koji nastupaju svakih 28-30 dana odnosno sedam do deseta dana prije "menstrualnog ciklusa" Obzirom da Mirena sprećava stvaranje menstrualnog ciklusa odnosno ljuštenje maternice tada i nemate to fizičko krvarenje ali imate ovulaciju jajnika. Mirena se neponaša kao da ste sterilizirane.) Jajnici normalno funkcioniraju i tako funkcioniraju i promjene u organizmu svaki žene. Potrebno je ići na redovite kontrole papa testa i to je sve. U privatnim klinikama uz anestetik se podstavlja Mirena i i vadi. Možete isti dan izvaditi staru odnosno nakon pet godina i odmah postaviti novu. Ja je osobno preporučam. Opuštenija sam i zadovoljnija sam sa Mirenom. Sretno svima.




i da se nadopunin, nikakvo ispadanje kose, nikakvi prištići, nikakva posebna agresivnost, nikakva debljina, nikakav manjak zainteresiranosti za sex, dapače sada sam opuštenija pa imam i veću potrebu nikakve gljivične ni bakterijske infekcije , nikakve boleštine......

I da još napomenem. Mirena ne odgovara svima. Tijelo će vam je samo ili izbaciti ili se nećete dobro osjećati sa njom. Ista stvar je i sa vrstom tableta sa kontracepciju. Meni je odgovarao prije Stediril M , nekome Stediril D..... ovisi o tipu žene. Dobro bi bilo napraviti hormonalni test prije uzimanja svake kontracepcije. Plus toga, pravi genekolog bez pozitivnog papa testa neće vam staviti Mirenu. Sve mora biti čisto ) i usklađeno. Kao i kod svake kontracepcije. Niste djeca, znate to i sami , ali treba na to misliti i posavjetovati se sa genikologom . Mirena je plastična nije bakrena i sa time njena prilagodba koja ide na ušće maternice je prihvatljivija kao i materijal od kojeg je napravljena. Bakrene spirale znaju često izazvati gljivične i bakterijske infekcije kao i oštećenja ušća maternice , što može izazvati daljnje komplikacijie.




Draga Sandrone u potpunosti se slažem sa tobom oko mirene ja sam stavila već drugu i prezadovoljna sam sa njom i ako sve bude ok kad mi ovoj prođe pet godina stavit ću i treću (normalno ako sve bude ok )
A šta se tiće komplikacija to je individualno kao i trajanje menstruacije nekom traje 4 dana a nekom 7 dana . Tako i mirena nekom paše nekom ne .
Eto toliko pozdrav svima !!!!!
sanja 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 19:07   #213
Poštovane korisnice mirene..
Ja je imam već 2,5 godine i sve je super, menstruacije neprimjetne, par smeđih točkica - sve do danas. Danas sam naime dobila menstruaciju kao nekad, istina, ne u tolikoj količini, ali nisu smeđe točkice, već krv, i to dosta krvi. Ima li netko ideju što se moglo desiti? neobično mi je vidjeti tako nešto nakon 2,5g..malo me hvata panika - je li ispala ili što? Znam da je to moguće samo na početku, ali svejedno.
nann is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 22:54   #214
Quote:
nann kaže: Pogledaj post
Poštovane korisnice mirene..
Ja je imam već 2,5 godine i sve je super, menstruacije neprimjetne, par smeđih točkica - sve do danas. Danas sam naime dobila menstruaciju kao nekad, istina, ne u tolikoj količini, ali nisu smeđe točkice, već krv, i to dosta krvi. Ima li netko ideju što se moglo desiti? neobično mi je vidjeti tako nešto nakon 2,5g..malo me hvata panika - je li ispala ili što? Znam da je to moguće samo na početku, ali svejedno.
zadnja menstruacija je moja takva bila, znači nakon 11 mj. ja sam dobila pravu pravcatu mengu, odmah isti dan sam otrčala k ginekologu pregledala me, napravila uzv i rekla da je sve ok. kaže da je to također normalno da se svako toliko pojavi i prava menga, a razloga može biti milijun.
rado bih ti rekla da je normalno i da se ne brineš, ali znam po sebi kakva sam ja ..i da mi se opet dogodi jednako bih reagirala opet bih išla k giniću, tako da radi tvoga duševnog mira mislim da je pametno da odeš giniću, ili ju makar nazoveš da čuješ što će ti reći.
držim fige da je sve u redu

pišemo se...
brenk12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 20:57   #215
Hvala, Brenk12. Nažalost moj doktor trenutno ne radi tako da ne mogu k njemu. Danas je sve po starome, od menge skoro ni m. Tako da je vjerojatno to normalno, baš kao što je tebi rekla tvoja dr.
nann is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 21:29   #216
Quote:
nann kaže: Pogledaj post
Hvala, Brenk12. Nažalost moj doktor trenutno ne radi tako da ne mogu k njemu. Danas je sve po starome, od menge skoro ni m. Tako da je vjerojatno to normalno, baš kao što je tebi rekla tvoja dr.
vjerujem da je tako, samo eto nemože čovjek da se ne zabrine, držim da je sve u redu!
brenk12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 09:43   #217
Imala sam 13 godina "običnu" spiralu, uz redovne kontrole jednom godišnje. Imam 35 godina i izvadio ju je prije 2 tjedna jer je "dala svoje dvostruko", kaže.
Danas idem na UZV radi stavljanja Mirene...naime, nju mi je preporučio.
Mene najviše muči taj izostanak mjesečnice....Nije da je volim,ali nekako mi je prirodno da je imam,a osim toga, nekada sam davno pila tablete (prije spirale), Trinovum... opadala mi je kosa i bilo mi je zlo od njih.
Dr. mi rekao tad da mi je dao hormonski najslabije i da mi očito ne odgovaraju i da predlaže spiralu. Tako sam se ja družila sa spiralom punih 13 godina (uz izmjene) i sve 5!
Sad bih ja opet spiralu,ali me muči što Mirena ima hormonalno djelovanje,koje mi u tabletama nije odgovaralo....

Mišljenja, molim!
leek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 22:09   #218
[QUOTE=leek;33559379]Imala sam 13 godina "običnu" spiralu, uz redovne kontrole jednom godišnje. Imam 35 godina i izvadio ju je prije 2 tjedna jer je "dala svoje dvostruko", kaže.
Danas idem na UZV radi stavljanja Mirene...naime, nju mi je preporučio.
Mene najviše muči taj izostanak mjesečnice....Nije da je volim,ali nekako mi je prirodno da je imam,a osim toga, nekada sam davno pila tablete (prije spirale), Trinovum... opadala mi je kosa i bilo mi je zlo od njih.
Dr. mi rekao tad da mi je dao hormonski najslabije i da mi očito ne odgovaraju i da predlaže spiralu. Tako sam se ja družila sa spiralom punih 13 godina (uz izmjene) i sve 5!
Sad bih ja opet spiralu,ali me muči što Mirena ima hormonalno djelovanje,koje mi u tabletama nije odgovaralo....

Mišljenja, molim![/QUO

mirena jeste hormonalna spirala , ali djeluje lokalno, samo u maternici. znači puuuno manje nego tableta koja ide u krvotok. žene koje su tek rodile i doje mogu staviti mirenu, jer nema hormona u krvotoku. ja vjerujem da je tako. meni osobno ne fali menstruacija jer sam od prve do zadnje imala užasno bolne, obilne itd...
s druge strane s mirenom imaš normalnu ovulaciju i rad jajnika, odmah nakon vađenje žene koje žele mogu zatrudniti bez ikakvih rizika, itd...
neznam ja sam prije stavljanja mirene jako puno čitala i raspitivala se. ja sam se preporodila od kada ju imam i svima bih preporučila.
e sad postoji i ona druga strana medalje, gdje jednostavno nismo sve iste, ne reagiramo jednako na nju, nekima treba puno više prilagodbe, nekome uopće ne odgovara..itd...
ja osobno sam imala nakon poroda bakrenu spiralu . jedva sam izdržala 2 mj. s njom, s tim da sam 40ak dana krvarila. morala je van, dok s mirenom nikakvih problema.
znači ja bih ju preporučila
brenk12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 07:19   #219
Hvala ti, brenk12!
Ja sam isto imala bakrenu, punih 13 god (uz izmjene) i sve 5!
Jučer bila na uzv, kaže sve odlično, može mirena. Isto mi je rekao da ti hormoni djeluju lokalno samo i da koliko ih je stavio, nema uopće negativnih iskustava pacijentica. Naročito, kaže,ako su već imale spiralu i da im je odgovarala...bez obzira koja....
Tako da sam odlučila da ću staviti.
Pozz!!
leek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 14:23   #220
Ja namjeravam staviti Mirena spiralu, nakon što obavim papa test. Zapravo veselim se stavljanju, jer će me na duže vrijeme štititi od trudnoće, a spriječit će mi i obilne menstruacije. Samo me zanima koliko novaca trebam izdvojiti za nju?
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.